صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا مسیحی نشوم؟

علاقه
    مطالب جديد در هر زمينه
    نوشته
    368
    حضور
    3 روز 8 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

اشاره چرا مسیحی نشوم؟

سلام

من اسلام عزیز را خیلی دوست می دارم ولی امروز با کسی صحبت می کردم که واقعا اعصابم را خورد کرد ؟

و سوال او این بود که دلیل بر پیامبر بودن حضرت محمد صل الله علیه و آله چیست؟

من گفتم معجزات ؟او گفت چا ما نباید اون معجزات را ببینیم ؟تا حجت بر ما هم تمام شود/جوابی نداشتم
    من گفتم خبر پیامبران گذشته ؟گفت کجا نوشته گفتم نقل کردند از کتابهای مسیحی یا یهودی /گفت کجاش؟/بازم موندم
    گفت دلیل دیگت چی است ؟

هیچی نداشتم / گفت پس تو چطوری قبول کردی /موندم چی بگم گفتم برای من به همین مطالب ثابت است و پیامبر را خیلی دوست دارم حتی از عزیز ترین عزیزانم بیشتر و به او عشق می ورزم

ولی قبلم محکم است ولی یه خورده ذهنم مشغول شد /کمک می خواستم.

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷ در ساعت ۱۴:۵۷

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58336

با نام و یاد دوست

چرا مسیحی نشوم؟

کارشناس بحث: استاد طاها

5. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با عرض سلام به شما دوست گرامی

معمولا در اثبات نبوت حضرت محمد به سه دسته دلیل تمسک میشود:

1.معجزات

2. خبر دادن انبیای گذشته و تصدیق از ناحیه ایشان

3. بررسی تاریخ زندگانی و یافتن قرائن و شواهدی که مجموعا دلالت بر نبوت دارد. (الالهیات/ج3/ص228)

در ذیل هر یک از این سه طریقه، اندیشمندان غرب و شرق مباحث مفصلی مطرح کرده اند که پرداختن به همه آنها در این مختصر نمیگنجد و تنها میتوان توصیه نمود تا با مطالعه در منابع فراوانی که پیرامون هر یک از این راهها نگاشته شده است میزان اطلاعات خود را افزایش دهید. (به عنوان مثال در مورد بشارت انبیای سابق به نبوت حضرت محمد میتوانید مراجعه کنید به: http://www.noormags.ir/view/fa/articlepage/944069)

اینجا تلاش میکنیم به یکی از شاخه های بحث در ذیل دلیل اول (یعنی معجزات حضرت محمد) بپردازیم.

همانطور که خود در پاسخ به مخاطب یاد شده گفته اید یکی از دلایل نبوت حضرت محمد معجزات ایشان است. معجزاتی که به حضرت محمد نسبت داده میشود دو دسته اند:
    1. معجزه جاوید ایشان که در حال حاضر نیز در اختیار همگان است یعنی قرآن.
    2. معجزاتی دیگر که در نقلهای اطمینان بخش از آن خبر داده شده است.

درباره دسته دوم همینجا این نکته را عرض کنیم که برای تصدیق اینکه فلان پیامبر فلان معجزه را داشته است لازم نیست خودمان آن معجزه را دیده باشیم بلکه نقل آن نیز اگر شرایط اطمینان بخشی را داشته باشد کافی است و این مطلب اختصاصی به مسلمانان ندارد و همه ادیان آسمانی در این مطلب مشترکند.

اما درباره معجزه جاوید حضرت محمد که همه میدانند قرآن است باز بحثهای مفصلی شده است که پرداختن به همه آنها اینجا امکان پذیر نیست و تنها به یک مبحث اشاره میکنیم.

یک راه شناسایی اعجاز قرآن و در نتیجه نبوت حضرت محمد، مطالعه قرآن و تطبیق مطالب آن با عقل و وجدان خویش از طرفی و ادعاهای دیگر مکاتب از طرف دیگر است.

مثلا یکی از مباحث قرآن، خداشناسی است. اگر آیات قرآن در این باره را مطالعه و حاصل آنرا با مباحث خداشناسی در دیگر مکاتب (اعم از آسمانی و زمینی) مقایسه کنیم پی میبریم که آنچه قرآن درباره خداشناسی ارائه میکند جز به شیوه ای اعجازگونه نمیتواند باشد.

قرآن خداوند را موجودی معرفی میکند که از هر نقصی مبرا و به زیور هر کمالی آراسته است و این مطلب بیشترین تطبیق را با برهانهای عقلی و یافته های عرفانی ای دارد که سالیان دراز توسط فیلسوفان و عارفان مختلف بحث شده است.

البته کسی که در زمینه برهانهای عقلی و یافته های عرفانی مطالعه منسجمی نداشته باشد یا قرآن را با اسلوب خاصش مطالعه نکرده باشد احتمالا آنچه عرض شد را ادعا میپندارد که در این اینصورت باز لازم است از وی دعوت کنیم تا یک سیر مطالعاتی و تحقیقاتی را در هر یک از این دو زمینه بگذراند.

به هر حال، زمانی که نتیجه مذکور (خداشناسی منحصر بفرد قرآن) را همراه این حقایق تاریخی در نظر بگیریم که اولا: قرآن در شرایط فرهنگی و زمانی و جغرافیایی نامساعدی در اختیار انسانها قرار گرفته است که تناسبی با خداشناسی قرآن ندارد و ثانیا: آن مطالب عمیق توسط شخصی درس ناخوانده ارائه شده است و ثالثا: در بیان آن مطالب از فصاحت و بلاغت عجیبی بهره برده است تا جایی که بلیغان مشرک عرب که بیشترین انگیزه در مخالفت با قرآن را داشته اند نتوانستند در هماوردطلبی قرآن گام پیروزمندانه ای بردارند، تصدیق خواهیم نمود که عملا طرح چنین دیدگاهی که تا به امروز هم سرآمد است، نمیتواند منشأی زمینی داشته باشد.

همانطور که مشاهده میکنید استدلالی که عرض شد مستلزم مطالعه و تحقیق است و بدون آن ممکن است به عنوان یک ادعا قلمداد شود. این فرآیند تحقیقی و مطالعاتی حداقل شامل مراحل ذیل است:

1. مطالعه آیاتی از قرآن که درباره خداشناسی آمده است

2. مطالعه برهانهای فلسفی و یافته های عرفانی پیرامون خداشناسی

3. مطالعه خداشناسی دیگر مکاتب (اعم از زمینی و آسمانی)

4. مقایسه مطالب قرآن با یافته های فلسفی و عرفانی از یکسو و مطالب دیگر مکاتب و ادیان از سوی دیگر.

در پناه حق

7. صلوات ها 7

علاقه
    مطالب جديد در هر زمينه
    نوشته
    368
    حضور
    3 روز 8 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

نقل قول نوشته اصلی توسط طاها نمایش پست ها

معمولا در اثبات نبوت حضرت محمد به سه دسته دلیل تمسک میشود:

1.معجزات

2. خبر دادن انبیای گذشته و تصدیق از ناحیه ایشان

3. بررسی تاریخ زندگانی و یافتن قرائن و شواهدی که مجموعا دلالت بر نبوت دارد. (الالهیات/ج3/ص228)

در ذیل هر یک از این سه طریقه، اندیشمندان غرب و شرق مباحث مفصلی مطرح کرده اند که پرداختن به همه آنها در این مختصر نمیگنجد و تنها میتوان توصیه نمود تا با مطالعه در منابع فراوانی که پیرامون هر یک از این راهها نگاشته شده است میزان اطلاعات خود را افزایش دهید. (به عنوان مثال در مورد بشارت انبیای سابق به نبوت حضرت محمد میتوانید مراجعه کنید به: http://www.noormags.ir/view/fa/articlepage/944069)

اینجا تلاش میکنیم به یکی از شاخه های بحث در ذیل دلیل اول (یعنی معجزات حضرت محمد) بپردازیم.

همانطور که خود در پاسخ به مخاطب یاد شده گفته اید یکی از دلایل نبوت حضرت محمد معجزات ایشان است. معجزاتی که به حضرت محمد نسبت داده میشود دو دسته اند:
    1. معجزه جاوید ایشان که در حال حاضر نیز در اختیار همگان است یعنی قرآن.
    2. معجزاتی دیگر که در نقلهای اطمینان بخش از آن خبر داده شده است.

درباره دسته دوم همینجا این نکته را عرض کنیم که برای تصدیق اینکه فلان پیامبر فلان معجزه را داشته است لازم نیست خودمان آن معجزه را دیده باشیم بلکه نقل آن نیز اگر شرایط اطمینان بخشی را داشته باشد کافی است و این مطلب اختصاصی به مسلمانان ندارد و همه ادیان آسمانی در این مطلب مشترکند.

اما درباره معجزه جاوید حضرت محمد که همه میدانند قرآن است باز بحثهای مفصلی شده است که پرداختن به همه آنها اینجا امکان پذیر نیست و تنها به یک مبحث اشاره میکنیم.

یک راه شناسایی اعجاز قرآن و در نتیجه نبوت حضرت محمد، مطالعه قرآن و تطبیق مطالب آن با عقل و وجدان خویش از طرفی و ادعاهای دیگر مکاتب از طرف دیگر است.

مثلا یکی از مباحث قرآن، خداشناسی است. اگر آیات قرآن در این باره را مطالعه و حاصل آنرا با مباحث خداشناسی در دیگر مکاتب (اعم از آسمانی و زمینی) مقایسه کنیم پی میبریم که آنچه قرآن درباره خداشناسی ارائه میکند جز به شیوه ای اعجازگونه نمیتواند باشد.

قرآن خداوند را موجودی معرفی میکند که از هر نقصی مبرا و به زیور هر کمالی آراسته است و این مطلب بیشترین تطبیق را با برهانهای عقلی و یافته های عرفانی ای دارد که سالیان دراز توسط فیلسوفان و عارفان مختلف بحث شده است.

البته کسی که در زمینه برهانهای عقلی و یافته های عرفانی مطالعه منسجمی نداشته باشد یا قرآن را با اسلوب خاصش مطالعه نکرده باشد احتمالا آنچه عرض شد را ادعا میپندارد که در این اینصورت باز لازم است از وی دعوت کنیم تا یک سیر مطالعاتی و تحقیقاتی را در هر یک از این دو زمینه بگذراند.

به هر حال، زمانی که نتیجه مذکور (خداشناسی منحصر بفرد قرآن) را همراه این حقایق تاریخی در نظر بگیریم که اولا: قرآن در شرایط فرهنگی و زمانی و جغرافیایی نامساعدی در اختیار انسانها قرار گرفته است که تناسبی با خداشناسی قرآن ندارد و ثانیا: آن مطالب عمیق توسط شخصی درس ناخوانده ارائه شده است و ثالثا: در بیان آن مطالب از فصاحت و بلاغت عجیبی بهره برده است تا جایی که بلیغان مشرک عرب که بیشترین انگیزه در مخالفت با قرآن را داشته اند نتوانستند در هماوردطلبی قرآن گام پیروزمندانه ای بردارند، تصدیق خواهیم نمود که عملا طرح چنین دیدگاهی که تا به امروز هم سرآمد است، نمیتواند منشأی زمینی داشته باشد.

همانطور که مشاهده میکنید استدلالی که عرض شد مستلزم مطالعه و تحقیق است و بدون آن ممکن است به عنوان یک ادعا قلمداد شود. این فرآیند تحقیقی و مطالعاتی حداقل شامل مراحل ذیل است:

1. مطالعه آیاتی از قرآن که درباره خداشناسی آمده است

2. مطالعه برهانهای فلسفی و یافته های عرفانی پیرامون خداشناسی

3. مطالعه خداشناسی دیگر مکاتب (اعم از زمینی و آسمانی)

4. مقایسه مطالب قرآن با یافته های فلسفی و عرفانی از یکسو و مطالب دیگر مکاتب و ادیان از سوی دیگر.

در پناه حق

ممنون از پاسختون

ولی سوال من جواب داده نشد؟

شما در اول گفتارتان سه دلیل برای اثبات نبوت پیامبر آوردید:

که هیچ کدام برای من ثابت نیست /پس چطور ایمان بیاورم؟

1-معجزات ؟کو معجزه همه اش در کتابهای مسلمانها نوشته شده یعنی همه که یک نفر را به عنوان پیامبر پذیرفته اند،برایش معجزاتی نقل می کنند /که خودشان هم می گویند خیلی از این روایات ساختگی است،یعنی اگر معجزه ای را به عمر نسبت بدهند می گویند صحیح نیست ولی در مورد پیامبر می گویند صحیح است؟چرا؟ز کجا برایماطمینان حاصل شود که اینها بوده؟

2-خبر دادن انبیاء گذشته کو چرا یکی را اشاره نمی کنید و کلی می گویید در کدام کتاب آسمانی است چرا یهودیان ومسحیحیان نمی پذیرند؟

ومگه شما نمی گویید که همه کتابهای آنها تحریف شده است پس چطور بر فرض هم که باشد می توان به آن اعتماد کرد؟
    3-کو شواهد دال بر نبوت ؟این که شد همان معجزات چرا کلام را پیچیده می کنید؟

باز تاکید می کنم /من پیامبرم را دوست دارم و تا پای جان برایش ونه برای خودش حتی برای نامش ایستاده ام.

9. صلوات ها 7

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

نقل قول نوشته اصلی توسط محدثه83 نمایش پست ها
    سلام

من اسلام عزیز را خیلی دوست می دارم ولی امروز با کسی صحبت می کردم که واقعا اعصابم را خورد کرد ؟

من گفتم معجزات ؟او گفت چا ما نباید اون معجزات را ببینیم ؟تا حجت بر ما هم تمام شود/جوابی نداشتم
    من گفتم خبر پیامبران گذشته ؟گفت کجا نوشته گفتم نقل کردند از کتابهای مسیحی یا یهودی /گفت کجاش؟/بازم موندم
    گفت دلیل دیگت چی است ؟

هیچی نداشتم / گفت پس تو چطوری قبول کردی /موندم چی بگم گفتم برای من به همین مطالب ثابت است و پیامبر را خیلی دوست دارم حتی از عزیز ترین عزیزانم بیشتر و به او عشق می ورزم

ولی قبلم محکم است ولی یه خورده ذهنم مشغول شد /کمک می خواستم.

به ایشان بگویید در همان تورات و انجیل تحریف شده )عبری بگردند اسم حضرت محمد را پیدا کنند.

استاد رائفی پور اثبات کردند بفرمایید دانلود کن.

http://www.faraghlit.com/%D8%AD%D8%B...C%DB%8C%D9%84/

نشانه های حضرت محمد (ص) در تورات و انجیل :

http://www.zahra-media.ir/raefipour/?p=1465

شبهای درازِ بی عبادت چه کنم؟
    قلبم به گناه کرده عادت چه کنم؟
    گویند کریم است و گنه میبخشد
    گیرم که ببخشید،ز خجالت چه کنم؟

11. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

ما در پست سابق فقط نام و عنوان سه دلیل را آوردیم و توضیحی ندادیم و علتش هم این بود که هر یک از این سه دلیل توضیحات مفصلی را میطلبد و نمیتوان حق همه آنها را در این مختصر ادا نمود.

عرض ما اینست که برای اینکه هم رعایت شرایط محدود زمانی و مکانی را کرده باشیم و هم بحثمان به نتیجه برسد ناچاریم یکی از شاخه های این مباحث را انتخاب کرده و مورد بحث قرار دهیم. ما از میان سه دلیل یاد شده موضوع معجزات را انتخاب کردیم و وارد آن دو دلیل دیگر نشدیم. ضمن اینکه درباره بشارت انبیای سابق نیز منبعی معرفی شد و اگر ما وارد آن بحث نمیشویم برای پیشگری از پراکندگی بحث است. اگر مایل به بحث مفصل درباره آن دو دلیل دیگر هستید میتوانید بعدا برای هریک تاپیک مستقلی ایجاد نمایید.

مطلب دیگر اینکه، اصرار بنده بر اینکه موضوع بحث را جزئی و محصور کنیم از اینروست که فرض اینست که با یک غیر مسلمان مشغول بحث هستیم و برای به نتیجه رسیدن بحث با او چاره ای نداریم جز اینکه (در گام نخست) موضوع بحث را جزئی و محصور کنیم.

به هر حال، خلاصه آنچه در پست سابق عرض شد این بود که یکی از دلایل نبوت حضرت محمد معجزات ایشان است.

میگویید کدام معجزه؟

عرض کردیم دو دسته معجزه برای پیامبر وجود دارد:

1. معجزه ای که مسلمانان میگویند هم اکنون نیز در اختیار ماست یعنی قرآن.

2. معجزاتی غیر از قرآن که در زمان پیامبر رخ داده است و بوسیله نقل تاریخی بیان شده است. این قبیل معجزات گرچه در کتب مسلمانان و توسط ایشان بیان شده اما از دو جهت میتواند نتیجه بخش باشد:

اولا: چون این قبیل معجزات از راه نقل تاریخی به دست ما رسیده میتوان با یک پژوهش تاریخی اعتبار آنها را بررسی نمود یعنی استانداردهای نقل تاریخی معتبر را درباره آنها بررسی نماییم که این خود نیازمند یک پژوهش تاریخی مستقل است.

ثانیا: اگر معجزه بودن قرآن در جای خود ثابت شود میتواند به عنوان یکی از منابع معتبر برای اثبات معجزات دیگر پیامبر مورد استفاده قرار گیرد. برای این منظور ابتدا باید معجزه بودن قرآن را اثبات نمود که ما این روش را در پست سابق انتخاب کردیم یعنی از میان معجزات پیامبر اسلام به سراغ معجزه ای رفتیم که گفته میشود هم اکنون نیز در اختیار ماست و ما میتوانیم از اعجاز آن مطلع شویم.

بنابراین باز ناچاریم موضوع بحثمان را محدود کنیم یعنی از میان معجزات پیامبر به سراغ یکی از آنها یعنی قرآن برویم.

اگر در سیر مباحث خود به این نتیجه برسیم که قرآنی که در اختیار ماست معجزه است همین برای اثبات نبوت پیامبر کفایت میکند. اما مبحث اعجاز قرآن نیز از جهات مختلفی قابل بحث و بررسی است پس ناچاریم در اینجا نیز موضوع بحثمان را محدودتر کنیم.

از اینرو عرض کردیم ما تنها به یکی از شاخه های بحث میپردازیم و پیشنهاد ما این بود: یکی از موضوعات مهم قرآنی مثل خداشناسی را انتخاب میکنیم و آنرا با مباحثی که اندیشمندان و مکاتب مختلف شرق و غرب ارائه داده اند مقایسه میکنیم.

اینک از شما تقاضا میشود به پست سابق مراجعه دوباره ای داشته باشید و فکرتان را روی توضیحاتی که در این خصوص ارائه شده متمرکز کنید.

در پناه حق

13. صلوات ها 3

نوشته
    229
    حضور
    8 روز 21 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    617

شما در اول گفتارتان سه دلیل برای اثبات نبوت پیامبر آوردید:

که هیچ کدام برای من ثابت نیست /پس چطور ایمان بیاورم؟

1-معجزات ؟کو معجزه همه اش در کتابهای مسلمانها نوشته شده

2-خبر دادن انبیاء گذشته کو چرا یکی را اشاره نمی کنید و کلی می گویید در کدام کتاب آسمانی است چرا یهودیان ومسحیحیان نمی پذیرند؟

ومگه شما نمی گویید که همه کتابهای آنها تحریف شده است پس چطور بر فرض هم که باشد می توان به آن اعتماد کرد؟
    3-کو شواهد دال بر نبوت ؟این که شد همان معجزات چرا کلام را پیچیده می کنید؟

با سلام

درست است که اسم پیامبر از کتب دیگر آسمانی حذف شده اما بخشهای تحریف نشده در انجیل که درباره حضرت مهدی، آخر الزمان و... است تا حدودی مطابق با روایات و احادیث ما هست که ثابت میکند دین ما هم آسمانی است و پیامبر ما هم از سوی خداوند فرستاده شده!

قرآن را معجزه میگوییم چون تا به امروز مشابهی برای آن عرضه نشده! مسیحیان مشابه این کتاب بیاورند تا بپذیریم قرآن، معجزه نیست!

برای نمونه قضیه گالیله میتواند معجزه بودن قرآن را تایید کند. البته برخی میگویند آنچه گالیله و دیگران گفتند در حقیقت در اثر مطالعه کتب علمی مسلمانان بوده!

در سال ۱۶۱۰ انتشار یافته‌های علمی گالیله در تائید نظر کوپرنیک مبنی بر ثابت نبودن زمین و گردش آن به دور خورشید باعث شد تا وی از سوی کلیسا مورد بازجویی و تفتیش عقاید قرار گیرد. این نظریه مخالف نص کتاب مقدس بود و از سویی با نظریات ارسطو که کلیسا حامی آن بود همخوانی نداشت.

آيات زير در مورد حركت وضعي زمين مورد استناد واقع شده است:

مرسلات /25 ـ شمس/6 ـ نمل /89 ـ نبأ/7 ـ نحل /15 ـ انبياء/31 ـ لقمان/10.
    * آيات زير در مورد حركت انتقالي زمين مورد استناد واقع شده است:
    ملك /15 ـ مرسلات /25 ـ شمس /6 ـ نمل /89 ـ فصلت /11.
    *آيات زير در مورد حركت‌هاي ديگر زمين مورد استفاده واقع شده است:
    زخرف / 10 ـ طه / 53 ـ نبأ/6 ـ بقره /22.

مطالبی در خصوص اعجاز علمی قرآن میتواند در مقابله با یک غیر مسلمان، قانع کننده تر باشد!

در وبلاگ زیر میتوانید این قبیل اعجازها را مطالعه کنید!

http://islam-pdf.persiangig.com

اشاره قرآن به وجود مدارها مدار های خورشید و ماه

انگشت نگاری در قرآن(اعجاز قرآن در اثر انگشتان)

جدایی قاره ها در قرآن

سبزینه(کلروفیل) در قرآن

اشاره قرآن به سیاهچاله ها و مرگ ستاره گان

اشاره قرآن به لایه لایه بودن زمین و فرو رفتن لایه اقیانوسی به زیر لایه قاره ای

اتمسفر زمین در قرآن

اشاره قرآن به بوجود آمدن حیات در آب و آمدن حیات از آب به خشکی

اشاره قرآن به تقسیم سلولی

و....................

ویرایش توسط حسبنا الله : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ در ساعت ۱۲:۰۱

15. صلوات

نوشته
    882
    حضور
    20 روز 18 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    1
    گالری
    17
    صلوات
    2369

با سلام. محدثه خانم، شما باید وقتی بحث کنید که آمادگی بحث دارید، و ندانستن جواب این سؤالات ابتدایی، بسیار بد است.

باید می گفتید:

اولاً معجزه ای که با تواتر ذکر بشود، آنقدر اطمینان آور هست که مطئن باشیم و حجت بر ما تمام شود.

ثانیاً قرآن را می بینیم و معجزه بودنش را درک می کنیم(البته لازمۀ این فرمایش، آمادگی جهت دفاع از معجزه بودنِ قرآن است)

به راستی عجیبه که شما ادعای چیزی رو می کنید که حتی نمی تونید آدرسی ازش بدهید! بعلاوه مگر آن شخص مسیحی یا یهودی است که شما به کتب یهودی و مسیحی استناد می کنید؟!

ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش, بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

17. صلوات

نوشته
    27
    حضور
    20 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    44

گفت دلیل دیگت چی است ؟

با سلام
    عقل حکم می کند که هر ادعائی باید به پشتوانه‌ی دلیل باشد و الا قابل قبول نیست و تنها به عنوان صرف ادعا به آن نگاه می شود.
    ادعای انبیا نیز خارج از این قانون نیست و تمام انبیائی که قائل اند از طرف خدا مبعوث شده اند باید دلیلی بر ادعای خود اقامه کنند تا مخاطبین این ادعا اطمینان قلبی به آن پیدا کنند.
    نه تنها اسلام، بلکه یهودیت، مسیحیت، مجوس و... با این سوال مواجه هستند که دلیل نبوت انبیا آنان چیست؟
    ما که آنان را درک نکرده ایم چگونه می توانیم به اطمینان برسیم که حقیقتاً پیامبر خدا بوده اند؟ (این دلیلی است که دیگر ادیان از پاسخ به آن عاجز اند)
    تنها دین آسمانی که در زمان حاضر دلیل برای ما اقامه می کند، اسلام است اما ادعاهای مسیحیت و یهودیت نسبت به نبوت حضرت مسیح و موسی که با تکیه بر اخبار معجزات آنان است، برای نسل ما و آیندگان، تنها صرف ادعاست و نمی توان بر آن تکیه کرد.
    اما از آنجا که اسلام خود را دین جهانی و برای تمام نسل ها معرفی کرده است دلیلی بر نبوت پیامبر و حقانیت او ارائه می کند که جاودانه باشد تا حجت بر تمام انسان ها باشد و این دلیل معجزه ی جاوید رسول خدا صلی الله علیه و اله قرآن است که با تحدی و هماورد طلبی و اذعان به عجز دیگران از آوردن مثل آن، دلیلی بر حقانیت ادعای خود و رسول الله صلی الله علیه و اله است.
    قرآن معجزه است از که حیث فصاحت و بلاغت اخبار غیبی، علم روز، وضع قوانین و... ادعای اعجاز دارد و ثابت می کند که از طرف خدا نازل شده است
    مطالعه‌ی کتاب قرآن و آخرین پیامبر نوشته‌ی آیه الله مکارم در آدرس زیر مفید خواهد بود:
    http://makarem.ir/compilation/?lid=0&mid=61836

نوشته
    1,168
    حضور
    21 روز 3 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1582

نقل قول نوشته اصلی توسط هو الحبیب نمایش پست ها
    با سلام
    عقل حکم می کند که هر ادعائی باید به پشتوانه‌ی دلیل باشد و الا قابل قبول نیست و تنها به عنوان صرف ادعا به آن نگاه می شود.
    ادعای انبیا نیز خارج از این قانون نیست و تمام انبیائی که قائل اند از طرف خدا مبعوث شده اند باید دلیلی بر ادعای خود اقامه کنند تا مخاطبین این ادعا اطمینان قلبی به آن پیدا کنند.
    نه تنها اسلام، بلکه یهودیت، مسیحیت، مجوس و... با این سوال مواجه هستند که دلیل نبوت انبیا آنان چیست؟
    ما که آنان را درک نکرده ایم چگونه می توانیم به اطمینان برسیم که حقیقتاً پیامبر خدا بوده اند؟ (این دلیلی است که دیگر ادیان از پاسخ به آن عاجز اند)
    تنها دین آسمانی که در زمان حاضر دلیل برای ما اقامه می کند، اسلام است اما ادعاهای مسیحیت و یهودیت نسبت به نبوت حضرت مسیح و موسی که با تکیه بر اخبار معجزات آنان است، برای نسل ما و آیندگان، تنها صرف ادعاست و نمی توان بر آن تکیه کرد.
    اما از آنجا که اسلام خود را دین جهانی و برای تمام نسل ها معرفی کرده است دلیلی بر نبوت پیامبر و حقانیت او ارائه می کند که جاودانه باشد تا حجت بر تمام انسان ها باشد و این دلیل معجزه ی جاوید رسول خدا صلی الله علیه و اله قرآن است که با تحدی و هماورد طلبی و اذعان به عجز دیگران از آوردن مثل آن، دلیلی بر حقانیت ادعای خود و رسول الله صلی الله علیه و اله است.
    قرآن معجزه است از که حیث فصاحت و بلاغت اخبار غیبی، علم روز، وضع قوانین و... ادعای اعجاز دارد و ثابت می کند که از طرف خدا نازل شده است
    مطالعه‌ی کتاب قرآن و آخرین پیامبر نوشته‌ی آیه الله مکارم در آدرس زیر مفید خواهد بود:
    http://makarem.ir/compilation/?lid=0&mid=61836
    سلام
    بطور کلی این ادعاییه که حتی خود بزرگان مسلمونم در موردش به توافق نرسیدن! پس عملا استناد بر احتمالی که بارها و بارها بی دفاعیشو ثابت کرده کار بیهوده ایه! تحدی قران بارها و بارها پاسخ داده شده و بارها و بارها مسلمونا خودشونو به نشنیدن زدن یا ایراداتی گرفتن که از عقل بدوره! برای آگاهی بیشتر میتونید به تاپیکی با عنوان "بحثی در اعجاز قران" مراجعه کنید!

پ ن: معجزه ی زنده وجود نداره! هر چی بوده از مردمی رسیده که همین الان اگه چیزی بهشون بگی، فرداش یه چیز کاملا متفاوت از قولت میگن!!

20. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری