جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا اين پرداخت ثواب دارد؟

نوشته
    407
    حضور
    20 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    872

اشاره آيا اين پرداخت ثواب دارد؟

با عرض سلام، بنده با شخصي برخورد كردم كه ادعا مي كرد براي خيريه و كمك به ديگران پول جمع مي كند و كتاب جيبي كه شامل 27 سوره و آيت الكرسي رو بود رو به ازاي هر ده تومن يه دونه به شخص كمك كننده مي داد (يعني سود كتاب ها براي كمك خرج مي شود) من هم براي اينكه خوبي كوچكي انجام داده باشم دوتا كتاب گرفتم و بعد با تعريف اين آقا كه پول ها صرف كمك مي شوند و غيره سه تا گرفتم يعني سي تومن، اما بعداً فهميدم كه اين آقا دروغ گو بوده و در اصل اين كتاب ها رو با سود خيلي بيشتر و تبليغات مي فروشه به مردم و از احساسات و عقايد طرف سو استفاده مي كنه (و اصرار زياد به خريد بيشتر هم به اين خاطر بوده وگرنه كدوم خيريه اي با گول زدن پول جمع مي كنه؟ )
    حالا سؤال من اينه كه پولي كه بنده دادم براي هدف اصلي ، كمك به ديگران خرج نمي شود (يعني از ديد انسان دوستي هيچ فايده اي نداره) آيا از نظر ثواب هم همين طوره؟
    ویرایش توسط همای رحمت : ۱۳۹۴/۱۲/۱۰ در ساعت ۰۶:۵۵
    به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم
    کجـــــا این سر انجــــام بد داشتیم
    "حکیم فردوسی"

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,565
    حضور
    175 روز 14 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58351

با نام و یاد دوست

آيا اين پرداخت ثواب دارد؟

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,729
    حضور
    48 روز 21 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

نقل قول نوشته اصلی توسط Freeman نمایش پست ها
    با عرض سلام، بنده با شخصي برخورد كردم كه ادعا مي كرد براي خيريه و كمك به ديگران پول جمع مي كند و كتاب جيبي كه شامل 27 سوره و آيت الكرسي رو بود رو به ازاي هر ده تومن يه دونه به شخص كمك كننده مي داد (يعني سود كتاب ها براي كمك خرج مي شود) من هم براي اينكه خوبي كوچكي انجام داده باشم دوتا كتاب گرفتم و بعد با تعريف اين آقا كه پول ها صرف كمك مي شوند و غيره سه تا گرفتم يعني سي تومن، اما بعداً فهميدم كه اين آقا دروغ گو بوده و در اصل اين كتاب ها رو با سود خيلي بيشتر و تبليغات مي فروشه به مردم و از احساسات و عقايد طرف سو استفاده مي كنه (و اصرار زياد به خريد بيشتر هم به اين خاطر بوده وگرنه كدوم خيريه اي با گول زدن پول جمع مي كنه؟ )
    حالا سؤال من اينه كه پولي كه بنده دادم براي هدف اصلي ، كمك به ديگران خرج نمي شود (يعني از ديد انسان دوستي هيچ فايده اي نداره) آيا از نظر ثواب هم همين طوره؟

چون شما از دروغ گفتن او بی اطلاع بوده اید و به نیت ثواب این کار رو انجام داده اید، از ثواب اون کار بهره مند می شوید. اما از این مورد تجربه بگیرید و برای کمک در مواردی نظایر این مورد به افراد مطمئن مراجعه کنید.
    ....إِلَهِي‏ كَفَى‏ بِي‏ عِزّاً أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْداً وَ كَفَى بِي فَخْراً أَنْ تَكُونَ لِي رَبّاً أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِب‏ ....

7. صلوات ها 3

نوشته
    407
    حضور
    20 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    872

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم رحمت نمایش پست ها
    چون شما از دروغ گفتن او بی اطلاع بوده اید و به نیت ثواب این کار رو انجام داده اید، از ثواب اون کار بهره مند می شوید. اما از این مورد تجربه بگیرید و برای کمک در مواردی نظایر این مورد به افراد مطمئن مراجعه کنید.
    تشكر
    بنده آيت الكرسي رو خيلي وقت ها ميخونم و كلاً يه احساس خاصي دارم، از طرفي هم هميشه سعي كردم اگه كسي كمك خواسته از من دريغ نكنم، اون شخص هم دقيقاً از اين دو احساس من سو استفاده كرد
    به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم
    کجـــــا این سر انجــــام بد داشتیم
    "حکیم فردوسی"

9. صلوات

نوشته
    1,729
    حضور
    48 روز 21 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

جمع بندی

پرسش:
    بنده با شخصي برخورد كردم كه ادعا مي كرد براي خيريه و كمك به ديگران پول جمع مي كند و كتاب جيبي كه شامل 27 سوره و آيت الكرسي را بود رو به ازاي هر ده تومن يه دونه به شخص كمك كننده مي داد (يعني سود كتاب ها براي كمك خرج مي شود) من هم براي اينكه خوبي كوچكي انجام داده باشم دوتا كتاب گرفتم و بعد با تعريف اين آقا كه پول ها صرف كمك مي شوند و غيره سه تا گرفتم يعني سي تومان، اما بعداً فهميدم كه اين آقا دروغ گو بوده و در اصل اين كتاب ها را با سود خيلي بيشتر و تبليغات به مردم مي فروشد و از احساسات و عقايد طرف سو استفاده مي كند (و اصرار زياد به خريد بيشتر هم به اين خاطر بوده وگرنه كدوم خيريه اي با گول زدن پول جمع مي كند؟ )
    حالا سؤال من اين است كه پولي كه بنده دادم براي هدف اصلي ، كمك به ديگران خرج نمي شود (يعني از ديد انسان دوستي هيچ فايده اي ندارد) آيا از نظر ثواب هم همين طور است؟

پاسخ :

....إِلَهِي‏ كَفَى‏ بِي‏ عِزّاً أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْداً وَ كَفَى بِي فَخْراً أَنْ تَكُونَ لِي رَبّاً أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِب‏ ....

11. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری