وقتی خانه وحی به سرویس بهداشتی تبدیل می شود!

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وقتی خانه وحی به سرویس بهداشتی تبدیل می شود!

از خواننده های گرامی به خاطر این عنوان ناراحت کننده اما واقعی، عذرخواهی می کنم. نمی دانم چه بگویم و چه چیزی بنویسم تا عمق ناراحتی ام را در باره این جنایت هولناک ابراز کنم و قلب سوزانم را به خنکای آرامشی نوازش دهم!

چند وقت پیش در کلیپی حیرت انگیز، از زبان مهندسی که خانه رسول خدا را کشف کرده بود، داستان کشف این خانه مقدس و سرانجام آن را گوش می کردم؛ باورم نمی شد! چنین واقعه ای در هیچ کجای دنیا نمونه ندارد! وقتی بیشتر تحقیق کردم با کمال تاسف دیدم که اصل قضیه، واقعیت دارد و مسأله ای ناگوار به حقیقت پیوسته است و جهان اسلام در خواب گرانی تشریف دارد!

می پرسید: چه مسأله ای؟!

خانه رسول خدا را عرض می کنم که با استفاده از نقشه های دقیق خطی توسط مهندس سامی العنقاوی، کشف و خاکبرداری شده بود و جای دقیق خانه حضرت رسول و محل عبادتشان و محل تولد فرزندشان فاطمه زهرا به طور دقیق شناسایی شده بود، اما این خانه مقدس، به جای اینکه نگهداری و مراقبت و بازسازی شود، به مستراح عمومی تبدیل شد!

قلبم شکست و دلم به درد آمد وقتی از زبان کسی که با دست های خودش خاک پاک محل زندگی و عبادت رسول خدا را کنار می زده و لحظه به لحظه به یکی از مقدس ترین مکان های این کره خاکی نزدیک می شده، شرح این ماجرای دردناک را شنیدم!

مهندس سامی العنقاوی در گفتگویش با یکی از شبکه های عربی می گفت: "لودرهای سعودی در تمام اطراف محل اکتشاف در حال تخریب و ویران کردن همه آثار بودند و ما زمان کمی برای اکتشاف این مکان مهم داشتیم. برای کشف آثار باستانی باید با دقت و حوصله عمل کرد تا آن اثر باستانی آسیبی نبیند اما ما زمان زیادی نداشتیم و ناچار بودیم سرعت عمل زیادی داشته باشیم و با شتابزدگی کارمان را پیش ببریم، لذا ظرف چهل روز محدوده مورد نظر را خاکبرداری کردیم و ازنقشه های قدیمی هم استفاده می کردیم و همین طور به آثار نفیس باستانی گذشته می رسیدیم؛ حیرت انگیز بود. مطابق نقشه های دقیق تاریخی، محل استراحت رسول خدا، محل عبادت ایشان، محل تولد سیده فاطمه، محل نزول وحی بر پیامبر را پیدا کردیم؛ محل همه اینها در نقشه های خطی و تاریخی دقیقی که داشتیم، مشخص شده بود".

مجری شبکه پرسید: "برای چی عجله می کردید"؟

العنقاوی گفت: "چون لودرهای سعودی دور تا دور ما، همین طور مشغول تخریب و ویران کردن بودند و ما فرصت زیادی نداشتیم!"

مجری پرسید: "آیا به مسؤولان، خبر دادید که چنین جای مهم و تاریخی ای کشف کرده اید؟"

العنقاوی گفت: "گزارشی تهیه کردم و به مسؤولان امر دادم اما از کسانی که مسؤول امور دینی بودند می ترسیدم! می ترسیدم که خبر به گوششان برسد و بگویند این مکان سبب بدعت و شرک و فتنه می شود و نابودش کنند!"

مجری پرسید: "الان آن خانه چه شده؟"

مهندس با تأسف و نارحتی گفت: "به توالت تبدل شده! قلب من از این جریان ناراحته"!

متن مصاحبه را از اینجا مشاهده فرمایید: [video]http://www.aparat.com/v/IHUmO[/video]

اظهارات العنقاوی تکان دهنده بود! در تمام دنیا، یهودی و مسیحی و بودایی و دین دار و بی دین، برای نگهداری آثار تاریخی و باستانی شان تلاشی ویژه می کنند. آثار تاریخی و باستانی، بیانگر هویت و اصالت یک فرهنگ و دین و آیین است و دیدن آن آثار، تمام خاطرات درخشان و قهرمانانه و صبر و ایثار و فداکاری ها و مکارم اخلاق گذشتگان را برای همگان زنده می کند و درک آن رخدادها برایمان بسیار آسان تر و ملموس تر می شود. این آثار متعلق به آل سعود یا وهابیت یا مردم مکه و مدینه نیست. متعلق به دنیای اسلام و همه مسلمین است. این آثار بخشی از هویت دینی و تاریخی ماست و باید در حفظ و نگهداری شان تلاش کنیم.

قلبم به در آمد وقتی فهمیدم محل نزول قرآن به مستراح عمومی تبدیل شده!

روحم آزده شد وقتی فهمیدم محراب رسول خدا و محل عبادت او، به توالت عمومی بدل شده!

این خانه، خانه خدیجه کبری (سلام الله علیها) بود که پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) در تمام دوران بعثت _به جز سه سال دوره محاصره ی اقتصادی شعب ابی طالب_ در این خانه زندگی کردند. مردم در این خانه آوای وحی را از پیامبر می شنیدند و به او ایمان می آوردند. بسیاری از اوقات، جبرئیل امین در همین خانه بر پیامبر نازل می شد و بسیاری از آیات قرآن را بر حضرت رسول نازل می کرد.

شیخ محمد العلوی المالکی که از علمای معاصر و مشهور اهل سنت مکه است در کتابش، فی رحاب بیت الحرام، صفحه 258، درباره این خانه می گوید:

«قال ابن ظهیرة: ... و هذه الدار افضل المواضع بمکة بعد مسجد الحرام و ذلک لسکنی الرسول فیها، و کثرة نزول الوحی علیه بها، و مولد فاطمة الزهراء فیها. ولدت فیها و موضع الذی یقال: إن فاطمة ولدت فیه».

ترجمه:
بعد از مسجدالحرام، این خانه [خانه پیامبر] برترین مکان های مکه است چرا که پیامبر خدا در آنجا سکونت داشته و وحی بسیاری در این نقطه بر پیامبر نازل شده و محل تولد فاطمه زهرا است.

دکتر یوسف بن السید هاشم الرفاعی که از علمای مشهور کشور کویت است، در کتاب نصیحة لإخواننا علماء نجد در صفحه 59 و 60 می گوید: «رضیتم و لم تعارضوا هدم بیت السیدة خدیجة الکبری أم المؤمنین و الحبیبة الأولی لرسول رب العالمین صلی الله علیه و آله و سلم المکان الذی هو مهبط الوحی الأول علیه من رب العزة و الجلال و سکتم علی هذا الهدم، راضین أن یکون المکان بعد هدمه دورات میاه و بیوت خلاء و میضات».

ترجمه:
« شما حاکمان سعودی راضی شدید که خانه سیده خدیجه کبری _که ام المؤمنین و اولین همسر پیامبر است_ خراب شود و مانع این کار نشدید! در برابر تخریب خانه ای که محل نزول وحی از سوی خدای متعال بر ایشان بود دم بر نیاوردید! شما خشنود شدید که این خانه خراب شود و سپس به توالت و مستراح تبدیل شود! ... »

گفته شده با پیگیری های برخی افراد، بالاخره حاکمان ستمگر سعودی و وهابی های متحجر و بدعت‌پیشه راضی شدند تا بخشی از این توالت به کتابخانه تیدیل شود اما با این اوصاف، آیا رواست که به یکی از مقدس ترین مکان های این کره خاکی این چنین توهین شود و آن را به بدترین شکل ممکن درآورند؟!

موضوع قفل شده است