یادگیری هنر و لزوم دیدن تصاویر انسان های بدون لباس در این کار

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یادگیری هنر و لزوم دیدن تصاویر انسان های بدون لباس در این کار

با سلام

مدتی هست که من در کار های هنری مثل نقاشی دیجیتال و نقاشی سه بعدی با کامپیوتر و طراحی فعالیت میکنم

برای یادگیری ساختن تصاویر از انسان ها آموزش هایی تصویری از استادان نقاشی جهان وجود داره تو این آموزش ها باید برای یادگیری آناتومی و فیگور های بدن انسان های مذکر و مونث مجبور هستیم تصویر بدن یک انسان نقاشی شده بدون لباس رو ببینیم

(صادقانه میگم) بعضی وقت ها این تصاویر که برای آموزش به کار میرن حتی باعث تحریک ذهن آدم میشوند.

ما برای یادگیری مجبور هستیم این تصاویر رو ببینیم و به خاطر بسپریم

همچنین برای اینکه یک اثر هنری از انسان بسازیم باید اول اون انسان رو بدون لباس طراحی کنیم بعد لباس رو براش طراحی کنیم (این روش بیشتر هنرمندان جهان هست)

سوال من اینه که آیا میشه گفت ما هنرمندان هم مثل پزشکان از نظر شرعی این اجازه رو داریم که این تصاویر رو ببینیم؟ آیا این کار جایز هست؟

فرمان خدا درباره این موضوع چیه؟

با تشکر

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

سازنده;735154 نوشت:
با سلام

مدتی هست که من در کار های هنری مثل نقاشی دیجیتال و نقاشی سه بعدی با کامپیوتر و طراحی فعالیت میکنم

برای یادگیری ساختن تصاویر از انسان ها آموزش هایی تصویری از استادان نقاشی جهان وجود داره تو این آموزش ها باید برای یادگیری آناتومی و فیگور های بدن انسان های مذکر و مونث مجبور هستیم تصویر بدن یک انسان نقاشی شده بدون لباس رو ببینیم

(صادقانه میگم) بعضی وقت ها این تصاویر که برای آموزش به کار میرن حتی باعث تحریک ذهن آدم میشوند.

ما برای یادگیری مجبور هستیم این تصاویر رو ببینیم و به خاطر بسپریم

همچنین برای اینکه یک اثر هنری از انسان بسازیم باید اول اون انسان رو بدون لباس طراحی کنیم بعد لباس رو براش طراحی کنیم (این روش بیشتر هنرمندان جهان هست)

سوال من اینه که آیا میشه گفت ما هنرمندان هم مثل پزشکان از نظر شرعی این اجازه رو داریم که این تصاویر رو ببینیم؟ آیا این کار جایز هست؟

فرمان خدا درباره این موضوع چیه؟

با تشکر

با عرض سلام و احترام

دیدن نقاشی های مستهجن که موجب فساد اخلاق است، حرام است و به طور کلی دیدن هر نقاشی که موجب تحریک جنسی شود یا مفسده دیگری ایجاد کند، جایز نیست.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر مراجع عظام در قم[/]

موضوع قفل شده است