صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالی در مورد خودکشی

نوشته
    22
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    145

سوالی در مورد خودکشی

سلام من میخواستم خودکشی کنم ولی وقتی به این فکر میکردم که بعد از مرگ منو می برن جهنم از این کار پشیمون میشدم ولی الان یه فکر دیگه به ذهنم رسید میخوام یه ادم پلید بکشم(مثلا یه نزول خور) در اینصورت منو قصاص میکنن و اینطوری خودکشی هم نکردم ولی گفتم قبل از عملی کردن این فکر با شماها مشورت کنم شاید تو اشتباه فکر کرده باشم و بعد از مرگ منو نبرن جهنم و اون دنیا هم مصیبت کش بشم قبل از این فکر کردم اگر هر روز یه پاکت سیگار دود کنم احتمالا 10 سال کمتر عمر میکنم لطفا در این مورد هم نظر بدید چون گفتم شاید اینم نوعی خودکشی محسوب بشه هنوز این فکر و هم عملی نکردم

2. صلوات ها 9

3.  

نوشته
    22
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    145

حکم کسی که به عمد کسی دیگر را بکشد و قصاص شود چیست؟(تو اون دنیا)

5. صلوات ها 6

نوشته
    22
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    145

چند روز پیش نزدیک بود توی یه سانحه بمیرم ولی حیف که نجات یافتم و هنوز زندم

7. صلوات ها 5

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

سلام دوست عزیز
    چرا به خودکشی فکر می کنید؟
    شما که به آخرت ایمان دارید ، چرا؟
    شاید نیاز به این داشته باشید که به یک روانشناس و یا مشاور مشاور مراجعه کنید و مشکلتون را با ایشون مطرح کنید.
    در مورد حکم فقهی سوال شما ؛ انشاله کارشناسان ما پاسخگو خواهند بود.

انشالله مشکلاتتون حل بشه و شاهد نشاط شما و تغییر آیدیتون باشیم.
    از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

9. صلوات ها 7

نوشته
    985
    حضور
    1 روز 20 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8589

با سلام خدمت کارشناسان عزیز
    ما همچنان منتظریم پاسخ این سوال را از زبان شما بشنویم.

از روزگار آموختم بغض هایم را نگویم گاهی سبک نشوم سنگین ترم.

11. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط بدبخت نمایش پست ها
    من میخواستم خودکشی کنم ولی وقتی به این فکر میکردم که بعد از مرگ منو می برن جهنم از این کار پشیمون میشدم

با سلام

جناب ......خوش امديد

بنده يه سوال داشتم از خدمتتون

حالا از كجا مطمئن هستيد كه جهنم مي برنتون؟؟

حتما از يه جايي شنيدين؟؟؟

ولي به اين محكمي گفتن -- كه جهنم مي برن -- از شنيدن ناشي نمي شود به نظر يه پشتوانه اعتقادي دارد!!!

واين اعتقاد هم از مكتب هاي عادي بشري بدست نمي ايد چون من نديدم كه يه مكتبي ساخته دست بشر باشد و معتقد به بهشت و جهنم باشد براي اين كه از اثبات اين ادعا عاجزاست.

خوب بيايم سر اصل مطلب.

جناب عزيز

به يك ديني معتقد است و در اين اعتقاد خود ان قدر ثابت قدم هست و به گفته هايش ايمان دارد كه به گفته هايش عمل هم مي كند.

نمونش اين كه اگر خود كشي كند جهنم مي برنداش.

خوب خيلي ساده است پس چرا به گفته هاي ديگر دين در اين باب عمل نمي كند؟؟؟

كه خودكشي نكنيد و اين دنيا براي شماست و با مشكلات مبارزه كنيد و.........الي ماشاء الله از اين دست مطالب

جناب ....بزرگوار

هر وقت تو سايت امدند و توفيق زيارت اين عزيز را داشتيم به بحث مي نشينيم.

منتظريم..........

13. صلوات ها 8

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9230

[quote=بدبخت;24369]سلام من میخواستم خودکشی کنم ولی وقتی به این فکر میکردم که بعد از مرگ منو می برن جهنم از این کار پشیمون میشدم ولی الان یه فکر دیگه به ذهنم رسید میخوام یه ادم پلید بکشم(مثلا یه نزول خور) در اینصورت منو قصاص میکنن و اینطوری خودکشی هم نکردم ولی گفتم قبل از عملی کردن این فکر با شماها مشورت کنم شاید تو اشتباه فکر کرده باشم و بعد از مرگ منو نبرن جهنم و اون دنیا هم مصیبت کش بشم قبل از این فکر کردم اگر هر روز یه پاکت سیگار دود کنم احتمالا 10 سال کمتر عمر میکنم لطفا در این مورد هم نظر بدید چون گفتم شاید اینم نوعی خودکشی محسوب بشه هنوز این فکر و هم عملی نکردم.

حکم کسی که به عمد کسی دیگر را بکشد و قصاص شود چیست؟(تو اون دنیا)

با عرض سلام وتشكر از همه كارشناسان وكاربران وخصوصا مهمان تازه رسيده جناب....
    همانطور كه خودتان اشاره كرديد خودكشي به تعبير روايات خلود في النار به حساب مي ايد و از نظر شرعي جايز نيست (حرام)
    واينكه شما يك نفر ديگر را بكشيد مثل نزول خوار و...
    اولاً؛ نزول خوار حكمش قتل نيست
    ثانياً؛اگر كسي مهدور الدم هم باشد(واجب القتل) شما چنين اجازه نداريد كه اورا بكشيد
    ثالثاً؛به سبب كشتن اوبخواهيد كشته شويد (يعني قصاص شويد) چون زمينه قتل را خودت فراهم اورديد ومباشر درقتل خواهيد بود منتها قتل به سبب خواهد بود واين نيز خود كشي محسوب مي شود خلاصه شيوه هاي بالا يا هر شيوه كه موجب تسريع در قتل خودتان باشدخود كشي است
    انچه گفته شد از نظر شرعي بود ومسائل اخلاقي ومشاور هاي را همكاران پي مي گيرند وچنانچه جواب ابهام داشت اشاره كنيد

تحرير ج/2 /ص96/م/13 عروة ج/5 /ص674/م/10 و.....

ویرایش توسط اسراء : ۱۳۸۹/۰۲/۲۹ در ساعت ۱۶:۳۵

15. صلوات ها 7

نوشته
    22
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    145

خودم هم نمیدونم درونم چه خبر است و چه میکنم من کسی هستم که ایمانم ثابت نیست و مدام تغییر میکنه گاهی اوقات بمانند کافران سخن میگویم طوری که وقتی زمانی میگذرد و به خودم می ایم و به سخنان و افکار خودم فکر میکنم به جاهلانه بودن و بی اساس بودن انها پی میبرم و از خودم تعجب میکنم که ایا این من بودم که این سخنان را گفتم؟! مثل اینکه این بار هم همین طور رفتار کردم الان هم مثل همیشه به بی اساس بودن نوشته های خودم اعتراف میکنم معمولا در دوحالت بیشتر نیستم حالتی که از اینکه مخلوق خدا هستم به خشم می ایم و فکر میکنم بازیچه دست خدا شده ام حالتی دیگر زمانی است که فکر میکنم همین که خدا به من این عقل را داده و میتوانم فکر کنم که من با خلقتم بازیجه شدم یانه نشان میدهد که با افریدن من و قرار دادن من در این شرایط به من ستم نکرده حتی گاهی اوقات احساس نادر خوشبختی بهم دست میده و از این به وجد می ایم ولی معمولا این حالت طولی نمیکشه و باز اسیر تفکرات قبلی خود میشم ولی اخرت را میدونم که هست چون چشم من کمی از پوست دنیا فراتر رفته و متوجه حقایقی از اخرت شده ام از اینکه اسمم را بدبخت گذاشتم و در اینجا عضو شدم و ذهن و فکر عده ای را به خودم مشغول کردم و وقت انها را گرفتم شرمگین هستم و از انها معذرت میخواهم

17. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط بدبخت نمایش پست ها
    خودم هم نمیدونم درونم چه خبر است و چه میکنم من کسی هستم که ایمانم ثابت نیست و مدام تغییر میکنه گاهی اوقات بمانند کافران سخن میگویم طوری که وقتی زمانی میگذرد و به خودم می ایم و به سخنان و افکار خودم فکر میکنم به جاهلانه بودن و بی اساس بودن انها پی میبرم و از خودم تعجب میکنم که ایا این من بودم که این سخنان را گفتم؟! مثل اینکه این بار هم همین طور رفتار کردم الان هم مثل همیشه به بی اساس بودن نوشته های خودم اعتراف میکنم معمولا در دوحالت بیشتر نیستم حالتی که از اینکه مخلوق خدا هستم به خشم می ایم و فکر میکنم بازیچه دست خدا شده ام حالتی دیگر زمانی است که فکر میکنم همین که خدا به من این عقل را داده و میتوانم فکر کنم که من با خلقتم بازیجه شدم یانه نشان میدهد که با افریدن من و قرار دادن من در این شرایط به من ستم نکرده حتی گاهی اوقات احساس نادر خوشبختی بهم دست میده و از این به وجد می ایم ولی معمولا این حالت طولی نمیکشه و باز اسیر تفکرات قبلی خود میشم ولی اخرت را میدونم که هست چون چشم من کمی از پوست دنیا فراتر رفته و متوجه حقایقی از اخرت شده ام از اینکه اسمم را بدبخت گذاشتم و در اینجا عضو شدم و ذهن و فکر عده ای را به خودم مشغول کردم و وقت انها را گرفتم شرمگین هستم و از انها معذرت میخواهم

با سلام

پس الحمدلله به خير گذشت

ان شاء الله كه از دوستان اسك دين باشي و در تضارب آراء و عقايد خود با دوستان اسك ديني به تحكيم مباني ديني خود بپردازي

و با معارف دين بيشتر و بهتر اشنا شويد

از رسالت هاي اسك دين بودن در خدمت بزرگواراني چون شماست

19. صلوات ها 4

نوشته
    161
    حضور
    15 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    458

7 باور غلط در مورد خودكشي

7 باور غلط درباره خودکشي
    1. کسي که خودکشي مي‌کند فرد بي‌ايماني است. در صورتي که ما در مباحث روان‌شناسي ارتباط خاصي بين ايمان، ضعف و خودکشي برقرارنمي‌کنيم. البته کساني که ايمان داشته باشند، داراي يک بازدارنده قوي براي جلوگيري از خودکشي هستند ولي برعکس اين قضيه صادق نيست، يعني لزوما فردي که خودکشي مي‌کند، بي‌ايمان نيست.
    2. کسي که حرف مي‌زند، عمل نمي‌کند. اين جمله در بحث خودکشي بسيار خطرناک است. چه بسا فردي که واقعا قصد خودکشي ندارد، به وسيله تحريک با اين جمله، دست به اين کار بزند.
    ...

3 هرکس که دست به خودکشي مي‌زند، واقعا قصد مرگ دارد. اين طورنيست. ممکن است فرد براي جلب توجه و براي اينکه خود را اثبات کند، دست به خودکشي زده باشد.

4 خودکشي بدون اطلاع قبلي رخ مي‌دهد. همان‌طور که پيش‌تر هم اشاره شد، از روي علايم هشداردهنده فراواني مي‌توان از اين مساله آگاه شد.

5 صحبت درباره خودکشي يعني القاي آن. اين يکي از شايع‌ترين باورهاي غلط رايج در جامعه ماست. اطرافيان بيمار به هيچ‌وجه مايل نيستند که درباره اين مساله با بيمار صحبت کنند ولي روان‌شناسي ثابت کرده است که مصاحبه با يک بيمار افسرده کامل نمي‌شود مگر اينکه در مورد خودکشي هم با او صحبت شود.

6 فقط افراد رواني خودکشي مي‌کنند. بسياري از مواقع انسان‌هاي کاملا سالم اقدام به اين کار مي‌کنند. اصولا هر فرد زماني که خود را در بن‌بست حس کند، ممکن است به فکر خودکشي بيفتد.

7 کسي که يک بار اقدام به خودکشي کرد، ديگر نمي‌کند. اين باور هم اشتباه است زيرا تجربه نشان داده است خطر تکرار اين کار براي کسي که يک بار آن را تجربه کرده است، نسبت به کسي که آن را تجربه نکرده است، به مراتب بيشتر است.

21. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری