جمع بندی سعی کردم جلوی رابطه نامشروع را بگیرم، آیا کار درستی انجام دادم؟

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سعی کردم جلوی رابطه نامشروع را بگیرم، آیا کار درستی انجام دادم؟

سلام
اول ببخشید که طولانیه ، کلا داستان مینویسم همیشه

تو این مدت از این دست تاپیک زیاد داشتیم و خودم هم توی برخیش شرکت کردم و بعضا استارتر هم از دست من ناراحت شدن که شرایطشونو درک نکردم

حالا خودم توی چنین شرایطی افتادم و متاسفانه وقت مشورت با دوستان و مشاوران رو نداشتم
و باید طی 2 روز تصمیم میگرفتم . حالا چرا باید تو دو روز تصمیم میگرفتم داستان داره .

داستان از این قراره که ما یک رئیس داریم که آقاس و 38 سالشه متاهل و بچه داره
یک همکار خانم هم داریم مجرد 29 ساله
آقا هیچ اعتقاداتی نداره ولی خانم فوق العاده مودب ، نماز و روزه سرجاش و ...
من از روز اولی که ایشون رو دیدم ضمن تحسینش یک ایراد بهش گرفتم ، اونم گرم گرفتن با آقایون بود و همونطور که با دخترا برخورد میکنه با پسرا هم همینطوره
برای همین واقعا سعی کردم ازش فاصله بگیرم . چون از همه نظر هم جذابه و واقعا مقاومت در مقابلش سخته

خلاصه از چند ماه قبل رییسمون اتاق این خانم رو خلوت میکرد و همه هم اتاقی هاشو به بهونه های مختلف میفرستاد جاهای دیگه ، تا اینکه تنها شد
بعد از اون شروع کرد به نشستن پیش این همکار ما و به بهونه اینکه روی روند نقشه ها نظارت کنه چند ساعت پیشش میشست و بارها ما متوجه نگاههای مریضش به این خانم شده بودیم ولی چی میگفتیم ؟؟
ولی این همکار ما گویا متوجه نمیشد و یا خودشو به اون راه میزد

خلاصه گذشت تا مدتی قبل به دلایلی این خانم منتقل شد به اتاق بنده که بینمون فقط یک پارتیشن هست
دوباره رییسمون میمومد میشست کنارش چند ساعت و تو این مدت پچ پچ و خنده های خیلی بد
من واقعا اعصابم خورد میشد و سعی میکردم یا موسیقی بزارم یا رادیو که صداشونو نشنوم

بارها هم به شوخی به همکارم رسوندم که صداتون میاد اینور . پارتیشن که جلوی صدارو نمیگیره
ولی دوزاریش کج بود

خداشاهده همه پشت سرشون حرف میزنن طوری که چند نفر از من آمارشونو گرفتن که هم اتاقی هستی اینا چیکار میکنن ؟ ولی من گفتم هیچی فقط کاره و رو دختر مردم اسم نذارید

خلاصه تا اینکه یک روز قضیه جدی تر شد و رییسمون یک حرفایی زد که روم نمیشه اینجا بگم و این خانم هم در قبالش از اون خنده های ناجورش

اینا فکر کرده بودن من نیستم چون همکارم گفت شروین میشنوه و رییسمون گفت تو اتاق نیست
دیدم قضیه بد شده آروم رفتم درو باز کردم و بستم که مثلا من اومدم تو اتاق

کیفمو ورداشتم از شدت ناراحتی و رفتم
2 روز به حدی حالم بد بود که همه فهمیدن من یه مشکلی دارم
خانمم که گیر داده بود با دوست دخترت دعوات شده ؟ اینقدر ضایع بودم

گفتم خدایا چیکار کنم ؟ زنگ بزنم خونه رییسمون به زنش بگم ؟
یه وقت باعث طلاق میشم .
کاری نداشته باشم؟ آخه بیخ گوش من هستن و من نمیتونم این وضع رو تحمل کنم . وگرنه دخالتی نمیکردم .

خلاصه یه نماز حاجت خوندم و استخاره کردم خوب اومد که تهدیدشون کنم

دیروز افتتاحیه ایستگاهمون بود و رییس جمهور اومده بودو خودمونم جشن داشتیم
این رییسمون کلی خودشو کشته بود که گارد ریاست جمهوری بهش مجوز شرکت تو مراسمو بده

منم همون دیروز صبح با یه شماره ناشناس بهش اس دادم که مرتیکه فلان دست از سر فلانی وردار وگرنه میزارم همه چیزو کف دست زنت .

یهو دیدم تو مراسم نیست . بعضیا میگفتن دیدمش که انگار دعواش شده با کسی یا یه مشکل بدی براش پیش اومده گذاشت و رفت

خلاصه اصلا تو هیچ مراسمی هم نیومد . گویا اس ام اسم خیلی براش گرون اومده بود

منم خوشحال بودم چون نشون میده حداقل براش مهمه خانوادش نفهمن
ولی مطمئن بودم داستان اینجا تموم نمیشه و قضیه رو میکشونه بیرون شرکت

هرچند اون دیگه به من ربطی نداشت
ولی گفتم بزار یه نامه هم به همکارم بزنم

یه نامه دوستانه نوشتم بهش و از نتایج این رابطه براش گفتم که چی داره برای تو و ...
دو صفحه نوشتم

و امروز صبح یواشکی انداختم تو اتاقش

وقتی اومد و خوندش شروع کرد به گریه بلند بلند
حالش خیلی بد شد

و من واقعا ناراحت بودم از ناراحتیش ولی براش خوب بود

از اونجاییکه دختر خانواده دار و اهل نمازو روزس
فکر میکنم این کار بتونه از راهی که داره میره برش گردونه

اینکارم دو تا هدف داشت که یکیش قطعا نتیجه میده یکیشو مطمئن نیستم

اولی بخاطر خودم بود چون نمیتونستم این شرایطو تحمل کنم . صداشونو بشنوم بعد جلوش وانمود کنم هیچی نمیدونم

یکی بخاطر همکارم که خودشو نجات بده

بخدا حیفه ، کلی خواستگار داره بین همین همکارامون . هیچی کم نداره . اونوقت داره بایه مرد زن دار که پس فردا میندازتش اونور خودشو بدبخت میکنه

هرچند این هدف ممکنه در نهایت به نتیجه نرسه و بیرون محل کار ادامه پیدا کنه

البته من میدونم که همکارم از این دست درازی های رییسمون ناراحته ولی از طرفی وقتی هم اون شروع میکرد نمیتونست مقاومت کنه

برای همین شاید وقتی فرصتی برای شروع کردن بهش نده کم کم بتونه عاقلانه فکر کنه

حالا با دیدن حالش شدیدا عذاب وجدان گرفتم
آیا کار درستی کردم ؟ بهتر نبود هیچ کاری نمیکردم و مثلا خودم از اونجا میرفتم دنبال یه کار دیگه ؟

ممنون میشم نظرتونو بگید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام و تحیت
از اینکه چنین روحیه پاک و دلسوزی دارید،و در آن مجموعه از ارتکاب و زمینه بروز گناه احساس مسئولیت کرده و مانع چنین خطایی شده اید،جای شکر و قدردانی هست،انشالله در هم مراحل زندگانی موفق و موید باشید.
متاسفانه وسوسه ها از یک طرف و گرایشات سوء،و بی اهمیت شدن به چنین روابطی و یا حیای بیجا و ترک حریم محرم و نامحرم باعث چنین خطاها و مشکلاتی می شود.
لازم است یک اشاره و توصیه به خواهران محترم و گرامی داشته باشیم:
سعی شود در مراکزی که چنین شرایطی دارند حضور پیدا نکنند،ولو که شاید با بهانه پول زیاد و یا کلاس بالا و امثال اینها،نپذیرند،من به کرار شنیده ایم که در آخر متاسفانه در تور شیطانی چنین افرادی می افتند و برخی به خاطر همین قضیه بهترین موقعیت های زندگی خودشان را ازدست می دهند.و حتما پشیمانی دارد.
مراکزی که حالت خصوصی دارند و افراد حریم و مساله محرم و نامحرم را رعایت نمی کنند، ارتکاب چنین خطاهایی بیشتر است.
عدم رعایت حجاب،و گفتگو با نامحرم شوخی و مسائل دیگر باعث جسور شدن طرف مقابل و ایجاد روابط گناه آلود خواهد شد.
رئیس بودن،همکار بودن،فلان بودن دلیلی نخواهد شد که ما نسبت به رابطه محرم و نامحرم و مسائل دیگر بی خیال شویم،گناه گناه است.باید به مسائل دینی پایبند باشیم و الا راه غیر،جز ضرر وپشیمانی و آبرویزی، سودی ندارد.
اما در چنین موقعیت هایی وظیفه داریم تا حد توان، شرایط محیط را طوری مدیریت کنیم که چنین اشتباهات خطا و گناه آلود انجام نگیرد.
حال با تذکر لسانی،یا به طور غیر مستقیم،و یا به هر شکلی که طرف منصرف شود و متوجه خطای خود شود،باید اعلام شود(البته تا در حد امکان چنین خطایی را فاش نکنیم وکمک کنیم که افراد متوجه گناه و خطای خود بشوند،مگر اینکه برای همه این موضوع واضح بوده و همه مطلع شده اند،باز نباید این مساله در بیرون فاش شود،)این کار یک کار خیر و بزرگی است.وچه بسا در حد توان واجب شود(همان امر به معروف و نهی از منکر)
خلاصه کلام:
شما به وظیفه خودتان عمل کرده اید و ماجور هم هستید.
و توصیه بر این است که خواهران محترم در حضور چنین مراکزی که نسبت به محرم و نامحرم و مسائل دینی بی اهمیت هستند،حضور پیدا نکنند،و یا اگر مجبور باشند با نهایت عزت و بدون ترس و دلهره در مقابل چنین رفتارهای سست و شهوت آمیز اعتراض و مخالفت کنند و اجازه ورود به حریم شخصی را ندهند.و الا عاقبت پستی در انتظار خواهد بود.

شروین;733864 نوشت:
سلام

ایول

در یک کلام عالییییییی :khaneh:

داستانی که نوشتین خیلی بامزه تعریف کردین

کارتون واقعا تحسین برانگیزه :Gol:

سلام

استفاده از شماره ناشناس کار خوبیه. اما حواستون باشه که رییس ها ممکنه ارتباطاتی با همرده های خودشون داشته باشن و خلاصه... پیدا کنن که این شماره مال کیه.

اینکه موضوع را به زن رییستون بگین اصلا درست نیست. شک نکنید. چون یه زندگی را خراب میکنین. شما میخواین از خراب شدن یک زندگی جلوگیری کنین. پس نباید اینکار رو به قیمت خراب شدن یک زندگی دیگه ، انجام بدین.

میشه اون دختر خانم ، اگه عمو یا دایی داره ، مساله به اطلاع اونا رسونده بشه تا اونا که دلسوزش هستند ایشون رو نهی کنن. پدر یا برادر برای این کار مناسب نیست. چون خیلی نزدیکند و سریع غیرتی میشوند و ممکنه اقدام عجولانه ای بکنند.

هر مردی که وارد رابطه سوء میشه ، همیشه قصد ادامه دادن اون رابطه را داره. ممکنه اگر دختر هم خودداری بکنه ، با تهدید و ... او را مجبور به ادامه کار بکنه. مگر اینکه خطر بزرگی را کنار گوش خودش احساس کنه. مثلاً اطلاع یافتن رییس بالاترش یا ...

یه نکته مهم: در پیگیری این کارها ، دقت کنین که فقط اون چیزایی که عیان هست را دنبالگیری کنین. دنبال چیزهایی که ممکنه باشه ولی پیدا نیست نرین. چون نباید کارتون حالت "تجسس" پیدا کنه چون هم دیگه کار خیر نیست و گناهه ، و هم قانونی نیست.

شروین;733864 نوشت:
حالا با دیدن حالش شدیدا عذاب وجدان گرفتم
آیا کار درستی کردم ؟ بهتر نبود هیچ کاری نمیکردم و مثلا خودم از اونجا میرفتم دنبال یه کار دیگه ؟

شک نکن که کارت درست بوده. بی تفاوتی نسبت به حرام ، در مرام افراد صالح نیست. حال اون خانم اگه بد شده ، اولا موقتیه ، ثانیاً به خاطر نامه شما نیست بلکه به خاطر کار خودشه.
دیدین بچه کوچک رو به زور میبرن واکسن میزنن خیلی گریه میکنه؟ ولی واکسنش میزنن چون به نفعشه. شما باید کاری بکنین که به نفع اون خانم ( نفع ایمانی او ، نه نفع مادی او ) باشه. کاری که جلوی وقوع حرام را بگیره. نباید با دیدن گریه او ، در درستی کارتون تردید کنین... اینطوری هم حرام به وقوع می پیونده هم آن خانم ضررهای ایمانی و حیثیتی بزرگی میکنه. گریه او در مقابل این مسایل ، اصلا اهمیتی نداره.

فریاد سکوت;735286 نوشت:
ایول

در یک کلام عالییییییی

داستانی که نوشتین خیلی بامزه تعریف کردین

کارتون واقعا تحسین برانگیزه

مرسی :Gol:
:khandeh!:

شمس الضحی;735300 نوشت:
سلام
چقدر روحیاتتون شبیه بنده است.

استفاده از شماره ناشناس کار خوبیه. اما حواستون باشه که رییس ها ممکنه ارتباطاتی با همرده های خودشون داشته باشن و خلاصه... پیدا کنن که این شماره مال کیه.

سلام
ممنون که وقت گذاشتی :Gol:
اتفاقا به این قضیه فکر کردم برای همین از انگلیس بهش اس دادم . :Khandidan!:

شمس الضحی;735300 نوشت:

میشه اون دختر خانم ، اگه عمو یا دایی داره ، با تماس ناشناس یا پیامکی ، مساله به اطلاع اونا رسونده بشه تا اونا که دلسوزش هستند ایشون رو نهی کنن. پدر یا برادر برای این کار مناسب نیست. چون خیلی نزدیکند و سریع غیرتی میشوند و ممکنه اقدام عجولانه ای بکنند.

در واقع سوال اصلیم همینه . آیا بیشتر از این به من مربوطه ؟

شمس الضحی;735300 نوشت:
یه نکته مهم: در پیگیری این کارها ، دقت کنین که فقط اون چیزایی که عیان هست را دنبالگیری کنین. دنبال چیزهایی که ممکنه باشه ولی پیدا نیست نرین. چون نباید کارتون حالت "تجسس" پیدا کنه چون هم دیگه کار خیر نیست و گناهه ، و هم قانونی نیست.

بله هواسم هست . اصولا حتی قسمت پیداش رو هم سعی میکردم نفهمم ولی نشد

بازم ممنون بابت نظر خوبت

[="Navy"]

نشاط;735269 نوشت:
با سلام و تحیت
از اینکه چنین روحیه پاک و دلسوزی دارید،و در آن مجموعه از ارتکاب و زمینه بروز گناه احساس مسئولیت کرده و مانع چنین خطایی شده اید،جای شکر و قدردانی هست،انشالله در هم مراحل زندگانی موفق و موید باشید.
متاسفانه وسوسه ها از یک طرف و گرایشات سوء،و بی اهمیت شدن به چنین روابطی و یا حیای بیجا و ترک حریم محرم و نامحرم باعث چنین خطاها و مشکلاتی می شود.
سعی شود در مراکزی که چنین شرایطی دارند حضور پیدا نکنند،ولو که شاید با بهانه پول زیاد و یا کلاس بالا و امثال اینها،نپذیرند،من به کرار شنیده ایم که در آخر متاسفانه در تور شیطانی چنین افرادی می افتند و برخی به خاطر همین قضیه بهترین موقعیت های زندگی خودشان را ازدست می دهند.و حتما پشیمانی دارد.
مراکزی که حالت خصوصی دارند و افراد حریم و مساله محرم و نامحرم را رعایت نمی کنند، ارتکاب چنین خطاهایی بیشتر است.
عدم رعایت حجاب،و گفتگو با نامحرم شوخی و مسائل دیگر باعث جسور شدن طرف مقابل و ایجاد روابط گناه آلود خواهد شد.
رئیس بودن،همکار بودن،فلان بودن دلیلی نخواهد شد که ما نسبت به رابطه محرم و نامحرم و مسائل دیگر بی خیال شویم،گناه گناه است.باید به مسائل دینی پایبند باشیم و الا راه غیر،جز ضرر وپشیمانی و آبرویزی، سودی ندارد.
اما در چنین موقعیت هایی وظیفه داریم تا حد توان، شرایط محیط را طوری مدیریت کنیم که چنین اشتباهات خطا و گناه آلود انجام نگیرد.
حال با تذکر لسانی،یا به طور غیر مستقیم،و یا به هر شکلی که طرف منصرف شود و متوجه خطای خود شود،باید اعلام شود(البته تا در حد امکان چنین خطایی را فاش نکنیم وکمک کنیم که افراد متوجه گناه و خطای خود بشوند،مگر اینکه برای همه این موضوع واضح بوده و همه مطلع شده اند،باز نباید این مساله در بیرون فاش شود،)این کار یک کار خیر و بزرگی است.وچه بسا در حد توان واجب شود(همان امر به معروف و نهی از منکر)
خلاصه کلام:
و توصیه بر این است که خواهران محترم در حضور چنین مراکزی که نسبت به محرم و نامحرم و مسائل دینی بی اهمیت هستند،حضور پیدا نکنند،و یا اگر مجبور باشند با نهایت عزت و بدون ترس و دلهره در مقابل چنین رفتارهای سست و شهوت آمیز اعتراض و مخالفت کنند و اجازه ورود به حریم شخصی را ندهند.و الا عاقبت پستی در انتظار خواهد بود.

خیلی ممنون استاد

واقعا عذاب وجدان داشتم از کارم .
ولی با خوندن نظر شما و دوستان خیالم یه مقدار راحت شد

ولی یه چیزو عرض کنم از نتیجه کارم
رفتار جفتشون عوض شده
رییسمون اصلا نمیاد اینجا
وقی کار واجبی هست میاد درو باز میکنه و از داخل چارچوب در حرفشو میگه و میره

همکارم هم این چند وقته پوششش داشت بد میشد و مانتو آستین کوتاه میپوشید
ولی الان زیر مانتوش آستین دستش میکنه و روسریش اومده جلوتر

شنیدم به یکی دیگه از همکارام داشت میگفت این چند روزه خیلی رو رفتارم فکر کردم

امیدوارم اینا تغییرات درونی باشه و نه ظاهری[/]

شمس الضحی;735300 نوشت:
میشه اون دختر خانم ، اگه عمو یا دایی داره ، مساله به اطلاع اونا رسونده بشه تا اونا که دلسوزش هستند ایشون رو نهی کنن

شروین;735329 نوشت:
در واقع سوال اصلیم همینه . آیا بیشتر از این به من مربوطه ؟

بابا قضیه رو پیچیده نکنین

بعضی چیزا رو خانواده ندونه بهتره

از کجا معلوم دایی و عمو آبروی دختره رو نبرن ؟

خب وقتی مشکل حل شده دیگه چه نیازی به خانواده هست

این جوری تو خانواده به اون خانم ضربه زده میشه

[="Navy"]

فریاد سکوت;735392 نوشت:
بابا قضیه رو پیچیده نکنین

بعضی چیزا رو خانواده ندونه بهتره

از کجا معلوم دایی و عمو آبروی دختره رو نبرن ؟

خب وقتی مشکل حل شده دیگه چه نیازی به خانواده هست

این جوری تو خانواده به اون خانم ضربه زده میشه

ممنون
خودمم فکر میکنم بیشتر از این دخالت نکنم بهتره[/]

[="Arial"]واقعا همه این کارارو کردییییییییییییییییییییییییییییییییییییی؟

به نظره من دخالتتون اشتباه بوده

حالا اون که حال رئییسرو گرفتی کاره خوبی کردی اما بیچاره دختترورو داغون کردی 1000 جور فکر میکنه بدبخت

guest;735412 نوشت:
حالا اون که حال رئییسرو گرفتی کاره خوبی کردی اما بیچاره دختترورو داغون کردی 1000 جور فکر میکنه بدبخت
با سلام ..خواهر خوبم اتفاقا تلنگر بجایی بوده براشون،ایشون که مستقیم نرفته بهشون بگه وشخصیتش خورد بشه .به نظرم بسیار کار خوب وخداپسندی کردند.

[="Navy"]

guest;735412 نوشت:
واقعا همه این کارارو کردییییییییییییییییییییییییییییییییییییی؟

به نظره من دخالتتون اشتباه بوده

آخه منم این وسط گیر کرده بودم

من کلا همه مسائل رو میگم به من چه که شاید کار اشتباهی هم باشه
و تو کار هیچ کس دخالت نمیکنم

ولی اینا بیخ گوش من بودن و اعصابمو خورد کرده بودن[/]

[="Arial"]باز من یه پست نوشتم هیشکی تائید نکرد که هیچ ...

خانم رحمت عزیزم تلنگر به یه خانم با یه نامه ؟؟؟؟

من که باشم فکر میکنم پسر رویاهام اون که همیشه حواسش به من بوده اون که عاشق من بوده و میخواسته بیاد خواستگاریم(اخه خانمو بیشترشون توی این رویا سیر میکنن) حتما اومده همه چیو دیده و الان یه نامه نوشته رفته و دیگه هیچوقت نمیاد ....

با سلام

ما حساس هستیم به کار یه خانم در محیط مردانه . . .

اینارومیخونیم واقعا دیوانه کننده هست
.

.

اونایی که موافق هستند توجه کنند ما ترس و نگرانیمان از اینجور موارد هست که اکثرا هم شایع هست .

لعنت به شیطان

guest;735423 نوشت:
من که باشم فکر میکنم پسر رویاهام اون که همیشه حواسش به من بوده اون که عاشق من بوده و میخواسته بیاد خواستگاریم(اخه خانمو بیشترشون توی این رویا سیر میکنن) حتما اومده همه چیو دیده و الان یه نامه نوشته رفته و دیگه هیچوقت نمیاد ....
باسلام..خواهر خوبم به نظرشما یه عاشق باید با نامحرم این رفتارها رو داشته باشه

[="Arial"]

همای رحمت;735427 نوشت:
باسلام..خواهر خوبم به نظرشما یه عاشق باید با نامحرم این رفتارها رو داشته باشه

جیگمل منظورم عاشق دختره بوده نه دختره عاشق باشه:Gig: دوستان از حرف های من واقعا چی فهمیدن

من به جناب شروین خان گفتمم نباید نامه مینوشت همین و چراا چون دختر فکر میکنه اونی که نامه نوشته کسی بوده که میخواسته باهاش ازدواج کنه حالا در هر صورت رابطش با رییسشو فهمیده و منصرف شده نمیفهمه که این جناب شروین خان بوده که شرلوگ همز شده این وسط :khandeh!:

[="Arial"]خدایششش فک کنین یکی هم جناب شروین در حال انداختن نامه میدید چه شود:Gig:

[="Navy"]

guest;735423 نوشت:
باز من یه پست نوشتم هیشکی تائید نکرد که هیچ ...

اینکه الان فکر کنه پسر رویاهاش بوده و خودشو جمع کنه که دیگه این اتفاق نیوفته بهتره
یا انقدر ادامه پیدا میکرد تا واقعا همه میفهمیدن که شاید پسر رویاهاشم قاطی این همه بود ؟[/]

guest;735431 نوشت:
جیگمل منظورم عاشق دختره بوده نه دختره عاشق باشه دوستان از حرف های من واقعا چی فهمیدن
خواهر خوبم منظورت رو خوبم فهمیدم ولی آش دیگه خیلی شور شده بوده واگر هم اون پسر عاشق بوده که بازم خیلی خوبه !میفهمه چقدر دوسش داره ..هر چندیه دختر ،خوب هم نیست قبل از ازدواج عاشق بشه واسه ی اینکه اولا مطمئن نیست پسره هم اونو دوست داره ودوما خواستگارهای خوبشو هم ازدست میده

guest;735423 نوشت:
باز من یه پست نوشتم هیشکی تائید نکرد که هیچ ...

اگه در فکر پسر رویاهاش میبود بهش خیانت نمیکرد و با رییس چیز نمیزد.چیزه.

شروین;733864 نوشت:
بعضا استارتر هم از دست من ناراحت شدن که شرایطشونو درک نکردم

حالا خودم توی چنین شرایطی افتادم

[=arial black]من دیگه حرفی ندارم ...

کار خوبی کردی.یه سایتی هست میشه مکالمه رایگان کنی با بعضی کشورا برو توش بزنگ به رییستون شماره امریکا میافته فکر کنم.:khandeh!: فقط شاید رییستون از این موقعیت استفاده کنه به خانم بگه:حالا که یه نفر نفمیده و برای اینکه تابلو نشه تو شرکت بیا خونه یا بیرون قرار بزاریم و باهم باشیم.اینم بگم.دختره هم میدونه هم میفهمه منظوره رییسو.به نمازخون بودن و ... این چیزا هم اکتفا نکن که بخای بگی فلان کارو میکنه پس خوبه.اینقدر ادم دیدم همه اینکار ها را میکنن هزارجور کثافت کاری هم میکنن.استدلالشونم اینه که هر چیزی سر جای خودش.نماز میخونیم گناهمون پاک بشه یا حداقل عقوبت الهیش کمتر بشه.

[="Navy"]

رهگذر آسمان;735439 نوشت:
من دیگه حرفی ندارم ...

از چه نظر ؟
الان ینی دلتون خنک شد که من گیر افتادم ؟

شروین;735445 نوشت:
الان ینی دلتون خنک شد که من گیر افتادم ؟

[=arial black]مگه مریضم از ناراحتی یه آدم خوشحال بشم؟؟؟
فقط خواستم بدونین
وقتی یه آدم میاد اینجا و از عذاب وجدانش واسه جلوگیری از یه خیانت میگه
تا فقط یکم آروم بشه
حتما لازم نیست واسش بریم بالای منبر و هی بگیم چرا دخالت کردی
یه وقتایی خیانت درست جلوی چشم آدم اتفاق میفته و آدم باوجدان نمیتونه بگه به من چه
یه وقتایی شرایط یه جوریه که آدم مجبوره بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنه

guest;735434 نوشت:
خدایششش فک کنین یکی هم جناب شروین در حال انداختن نامه میدید چه شود:Gig:

گیرم که یکی جناب شروین رو در حال نامه انداختن ببینه مگه چی میشه؟ از قدیم گفتن آن کس که از گناه پاک است چه باک است؟ جناب شروین که تو نامه چرت و پرتهای عاشقانه برای زدن مخ دختره ننوشته که بخواد آبروش بره. بنده خدا دختره رو نصیحت کرده.یک کار خیرخواهانه و برادرانه.:Kaf:

خیلی خوبه که بدونه اینکه آبرویی از کسی بریزید

چه دختره

چه رئیسه

تونستید نتیجه مثبت ایجاد کنین

:Kaf:

فقط یه سوالی

چجوری با شماره انگلیس اسمس دادید؟؟؟:khandeh!:

به رئیسه نمی بایست بگید. خیلی خوبه که به دختره تذکر دادید اما احتمال این که رئیسه بفهمه این تماس ها زیر سر کی (شروین) بوده زیاده. همچنین احتمال این که با دختره بیرون قرار بگذارند و قضیه بدتر بشه هست. یک چیز هم بگم. دختری که با یک آقا بگو و بخند می کنه اونم مرد زن دار احتمالا (دقت کنید احتمالا) یک کرمی هم خودش داره .

سلام به همه شما خوبان
جناب شروين همينطور که نظر استاد هست کار شما صحیح بوده و چرا این همه ناراحتی
شما نه مستقیم تذکر دادید نه آبروی این خانم یا آقا رو بردید پس شیوه خوب و پسندیده ای بوده و حتما خدا کمک کرده که این راه به نظرتون رسیده
حالا خارج از شرکت دیگه خودشون هستند و وجدانشون. واگر دختر خانم واقعا بصیرت داشته باشه و خوب فکر کنه حتما به عمق فاجعه ای که ممکن بود برای او رخ بده پی می بره واگر هم نبود و یا خودش رو به خواب زد دیگه تکلیفی متوجه شما نیست -
چون آدمی که خودش رو به خواب زده نمی شه بیدار کرد- و این جمله مناسب تذکری بود که شما دادید: "من آنچه شرط بلاغ بود با تو گفتم،تو خواه از سخنم پند گیر خواه ملال". اگر خوب مرور کنه می بینه جز خیرخواهی نبوده.

یاد شرایطی که در یک مکان پزشکی کار می کردم (البته فرد مقیدی هستم) افتادم
توی این مکان که مجموعه ای از افراد بودند من افراد مختلف با عقیده های مختلف می دیدم و گاها اعتراض می کردم که لا اقل حرمت خودم شکسته نشه و مسوول ما(پزشک مسوول)و همکارام می دونستند نباید حرمت شکنی کنند حتی اعتراض هم رفت پیش ایشون که چرا خانم ... با شوخی هایی(شوخی های خارج از شان یک خانم) که ما انجام می دیم و یا کارهایی که می کنیم مخالفت می کنه و تذکر می ده(البته تذکر در موقع مناسب و فقط به خود خاطی بود)
جواب مسوول ما (با اینکه شخص مذهبی نبود ضمنا من حرکات نامعقول هم از ایشون هرگز ندیدم) این بود که حق با خانم ... هست باید پیش ایشون رعایت کنید.
مطمئن باشید خوب خوب هست حتی در شرایط بد و هر چیزی به اصل حودش برمی گرده .(این اشاره م به تمام افراد متعهد و مقید هست)
دعا می کنم که همینطور به این بنده خدا کمک کردید خدا هم کمکتون کنه:ok:

سلام
داستان رو خوندم و نمیدونم نتیجه چی بشه
اما بعضی خانمها مرضهایی دارن که برا اقایون پوشیده هست
بعضیشونم خیلی ساده هستند

من خودم در سایت قبلی یکبار این کارو کردم
یه دختر خانمی زیاده روی میکرد در دوستی با همه
منم براش اس دادم که زشته که فامیلمون رو ببینیم در نت زیاده روی میکنه
هر چی اس داد که کی هستید دیگه جوابش رو ندادم
خخخخخخخخخخخخخخخ

نمیدونم خود کشی کرد و یا نه انصراف داد دیگه کسی ندیدشش

واقعا خیلی نامردی هستش زن داشته باشی بعد بری دنبال زن مردم، شرایطش هم باشه ولو زن با زبون خودش هم بگه این کار رو نمیکنم،کاری به مذهبی بودن و نبودن ندارم از لحاظ انسانی وجدانی عاشقانه ای

[="Purple"]سلام ....
به نظر منم کار درستی کردین!
تهدید هر دو طرف!
هم اون اقا حساب کار دستش اومده هم اون خانم!
نمیدونم چرا خیانت رو فقط محدود به ایجاد روابط میدونن ...
همین بگو بخندها،قربون صدقه رفتن ها،نازوکرشمه ها و... همینا اسمش خیانته حتی اگه کار به ایجاد رابطه نکشه!!!!!!
ولی به نظر من بیشتر از اون اقا ، خانم مقصره!
تا خود دختر نخواد و چراغ سبز نشون نده مرد نمیتونه بهش نزدیک بشه!
این خانم اگه موقعیتاشم از دست بده تقصیر خودشه!
هرکاری تاوانی داره ... غیر از این باعث سردی رابطه اون اقا باهمسرش شده ... به نظر من حقشه اگه ازدواجش به تعویق بیفته!
حالا امیدوارم هردو پشیمون شده باشن واقعا و یا لااقل ترسیده باشن....
[/]

guest;735431 نوشت:
دختر فکر میکنه اونی که نامه نوشته کسی بوده که میخواسته باهاش ازدواج کنه

دقیقا این حرفا باعث میشه همه پسرا فکر کنن دخترا کشته مرده ازدواجنا

چرا باید این فکرو کنه ؟ مثلا پسر قحطه یا چی؟

گیریم اینجوریم باشه و کسی که نامه داده میخواسته با دختره ازدواج کنه و به خاطر این موضوع نخواسته ازدواج کنه

خب نکنه ... ای بابا

اعصابام با این جور پستا به هم میریزه

[="Arial"][="Black"]کارتون خوب بوده و اگه بازم ادامه دادن حراست یا مسئول بالاتر البته اگه اون دغدغه دینی داشته باشه ............اینکه احتمال داره بیرون باهم باشن سلب وظیفه در ایجا نمیکنه ضمن اینکه زیادی حساس شدن و پلیسی رفتار کردن علاوه بر دردسر داشتنش تجسس و ورود ب جاییه که ما مسئولش نیستیم ...نهایتش نصیحت و آگاه کردن از عواقب اینجور ارتباطاته .........ان شالله که اصلاح میشن[/]

فریاد سکوت;735560 نوشت:
دقیقا این حرفا باعث میشه همه پسرا فکر کنن دخترا کشته مرده ازدواجنا

چرا باید این فکرو کنه ؟ مثلا پسر قحطه یا چی؟

گیریم اینجوریم باشه و کسی که نامه داده میخواسته با دختره ازدواج کنه و به خاطر این موضوع نخواسته ازدواج کنه

خب نکنه ... ای بابا

اعصابام با این جور پستا به هم میریزه

شما اعصابت خرابه حالا نمیدونم چرا خدا میدونه به من ربطی نداره به من چه که شما از این حرف ها بدت خوده من کلی مخالف پست هاییم که اینجا دخترا میزنن بعد اومدی به من میگی واقعا کههههه!!!!!!!!!

عالی امر به معروف هست قطعا حالا ناراحتم بشن بهتر ازینه که گرفتار گناه بزرگ بشن و اتش جهنم و ...

آقا شروين به اين فكر كردي كه اون آقا يا خانوم ممكنه چشمش به اين تاپيك بخوره ؟
به هر حال ديدن مطالب اين انجمن براي همه آزاد هست!

پرسش:
در یک شرکت خصوصی کار می کنم، سعی کردم جلوی رابطه نامشروع را بگیرم، آیا کار درستی انجام دادم؟

پاسخ:
از اینکه چنین روحیه خوبی دارید، و در آن مجموعه از ارتکاب و زمینه بروز گناه احساس مسئولیت کرده و مانع چنین خطایی شده اید، جای شکر و قدردانی هست، انشالله در هم مراحل زندگانی موفق و موید باشید.
متاسفانه وسوسه ها از یک طرف و گرایشات سوء، و بی اهمیت شدن به چنین روابطی و یا حیای بیجا و ترک حریم محرم و نامحرم باعث چنین خطاها و مشکلاتی می شود.
سعی شود در مراکزی که چنین شرایطی دارند حضور پیدا نکنند، و لو که شاید با بهانه پول زیاد و یا کلاس بالا بودن و امثال اینها، نپذیرند، من به کرار شنیده ام که در آخر متاسفانه در تور شیطانی چنین افرادی می افتند و برخی به خاطر همین قضیه بهترین موقعیت های زندگی خودشان را از دست می دهند. و حتما پشیمانی دارد.
عدم رعایت حجاب، و گفتگو با نامحرم شوخی و مسائل دیگر باعث جسور شدن طرف مقابل و ایجاد روابط گناه آلود خواهد شد.
رئیس بودن، همکار بودن، فلان بودن دلیلی نخواهد شد که ما نسبت به رابطه محرم و نامحرم و مسائل دیگر بی خیال شویم، گناه است. باید به مسائل دینی پایبند باشیم و الا راه غیر، جز ضرر و پشیمانی و آبرویزی، سودی ندارد.

حال با تذکر لسانی، یا به طور غیر مستقیم،و یا به هر شکلی که طرف منصرف شود و متوجه خطای خود شود، باید اعلام شود (البته تا در حد امکان چنین خطایی را فاش نکنیم و کمک کنیم که افراد متوجه گناه و خطای خود بشوند، مگر اینکه برای همه این موضوع واضح بوده و همه مطلع شده اند، باز نباید این مساله در بیرون فاش شود.) این کار یک کار خیر و بزرگی است. و چه بسا در حد توان واجب شود (همان امر به معروف و نهی از منکر)

_ خلاصه کلام:
و توصیه بر این است که خواهران محترم در چنین مراکزی که نسبت به محرم و نامحرم و مسائل دینی بی اهمیت هستند، حضور پیدا نکنند، و یا اگر مجبور باشند با نهایت عزت و بدون ترس و دلهره در مقابل چنین رفتارهای سست و شهوت آمیز اعتراض و مخالفت کنند و اجازه ورود به حریم شخصی را ندهند. و الا عاقبت پستی در انتظار خواهد بود.(1)

موضوع قفل شده است