جمع بندی جلب توجه طرف مقابل

تب‌های اولیه

25 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جلب توجه طرف مقابل

سلام
هردختر وپسری درجایی قرارمیگیره که جنس مخالفی اونجاباشه مخصوصا اگه اون جنس مخالف شرایط خوبی هم داشته باشه
بااینکه اصلانمیخواد که باطرف رابطه ای هم برقرار کنه
اما همش تواون مکان سعی میکنه
جلب توجه طرف مقابل رو بکنه
چیکار کنیم که اینطوری نباشیم
برامون مهم نباشه که اون اونجاست یا یه پیرمرد؟:ok:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

بنام خدای مهربان و رئوف
با سلام وتحیت
احسنتم به موضوع بسیار خوبی اشاره کردید؛
برای پاسخ می توان گفت:
کشش و جاذبه خانم ها به نوعی فطری است،البته این دلیل نخواهد شد که اراده واختیار در مسیر منفی و گناه انجام بگیرد.
اما راهکارهایی که در این رابطه می تواند به شما کمک کند تا از تحریک انگیزه خودنمایی و گناه آلود حفظ و نگهدارد عبارت است:
1. احساس حضور خدا
این نکته را در ذهن و فکر خودتان بپذیرید،تلقین کنید که در محضر خدای متعال هستید و او هر لحظه شما را می بیند،اگر ما خدا را در نظر بگیریم و حواسمان به رضایت خدا باشد،او هم حواسش به ما خواهد بود،چه بسا و حتما در زندگی طوری دست ما را بگیرید و طوری شرایطی را برای ما مقدر کند که عمری در پی آن بودیم.
2. افزایش آگاهی
با بالابردن سطح آگاهی و معرفت بیشتر و تغییرفکر و ذهن خود نسبت به این موضوع،می توانید به تغییر رفتار برسید.
مثلا: اگر این باور را داشته باشید که همه امورات و مقدارت عالم در اختیار خداست و او ما را می بیند و مصلحت ما را در نظر می گیرد و از برخی رفتارهای ما که انجا م آن به ضرر ما تمام می شود،و باید بپرهیزیم،در درک وفهم ما این اثر را خواهد گذاشت که رفتار من باید تغییر پیدا کند.
یعنی با تغییر فکر و یا تقویت آن و یا افزایش معلومات معرفتی و بررسی فکر قبلی و اصلاح آن می توان تغییر اساسی در رفتار ایجاد کرد، به طوری که شخص هیچ انگیزه ای نسبت به میل چنین رفتاری در مسیر گناه نداشته باشد.
پس شما فکر را خوب تقویت کنید،از خود بپرسید چه ارزشی دارد،برای چه من این کارها را انجام بدهم،به چالش کشیدن چنین تفکراتی فرد را تغییر رفتار موفق می کند.
3. انس بیشتر با ذکر و دعا و تلاوت قرآن و ایجاد زمینه های علاقه به جاذبه های معنوی باعث سست شدن گرایشات میل به گناه می شود.
4. توجه کردن به آثار چنین رفتار
شخص با درگیر کردن ذهن به اینکه چنین کاری چه سودی دارد،و چه فایده معنوی دارد و چه قدر به نفع او تمام می شود(به طوری که خدا هم راضی باشد)،انگیزه چنین رفتارها به مرور کمتر و از بین خواهد رفت.
5. تغییر محیط
در صورت بروز چنین تفکراتی می توان آن محیط را ترک کرد.

.

همین جمله تو ذهنت باشه: مردا از دخترایی که میخان خودنمایی بکنن و خودشونو نشون بدن و جلب توجه کنن.چه با حرف چه حرکت بدشون میاد.

رفتار دخترای سنگین و باوقار صحیح و منطقی است.

*faezeh*;733505 نوشت:

بسمه الاعلی

سلام و عرض ادب

رکوع و سجده ی نمازهاتان را طولانی کنید و به معانی اذکار آنها توجه کنید.

کسی که خداوند را عظیم بداند دنیا در نظرش حقیر می شود و به دست آوردنش را وجهه همتش قرار نمی دهد.

کسی که خداوند را رأس هرم هستی بداند خودش را مشغول دامنه ها نمی کند.انستان را با قران هم بیشتر کنید

و در معانی آیات تفکر کنید.

کمی که تمرین کنید حالتان عوض می شود و می روید پی جلب توجه خدا(ان شاالله).:Gol:

هیچی دلتو اونقدر پاک کن که اصلا برات مهم نباشه

سعی کن نگا نکنی

کار سختی نیست

اول از نگا نکردن شروع کن

بعدش برات عادت میشه نسبت به اطرافت بی خیال شی

آخه چرا میاین پست من رو ویرایش میکنی مگه من چی نوشتم،بارها گفتم صدبارم گفتم وقتی پستی رو ویرایش میکنین ادب حکم میکنه خصوصی بدین واطلاع رسانی کنید وبگید معذرت میخوایم و شرمنده ایم که پستتون رو ویرایش کردم، بخدا اگه تکرار بشه از این سایت میرم

[="Arial"][="Black"]وسواس نداشته باشین[/]

[="DarkSlateBlue"]سلام.
عجب...

mohsen1990;735260 نوشت:
همین جمله تو ذهنت باشه: مردا از دخترایی که میخان خودنمایی بکنن و خودشونو نشون بدن و جلب توجه کنن.چه با حرف چه حرکت بدشون میاد.

نه بابا کجا بدشون میاد . تفاقا از اینجور دخترا استقبال هم میکنن.[/]

[="DarkSlateBlue"]

*faezeh*;733505 نوشت:
سلام
هردختر وپسری درجایی قرارمیگیره که جنس مخالفی اونجاباشه مخصوصا اگه اون جنس مخالف شرایط خوبی هم داشته باشه
بااینکه اصلانمیخواد که باطرف رابطه ای هم برقرار کنه
اما همش تواون مکان سعی میکنه
جلب توجه طرف مقابل رو بکنه
برامون مهم نباشه که اون اونجاست یا یه پیرمرد؟:ok:

باید ببینیم چه عواملی باعث میشن بره ادم مهم نباشه که یکی اونجاست.
مثلا اگر لیونل مسی یه جا باشه و من بر فرض یک دختر خفن هم همونجا باشم و کلی جلب توجه هم کنم به من محل خر هم نمیده چون در شان خودش نمیدونه ک با هر کسی گرم بگیره. از اونطرف سعی هم نمیکنه توجه منو به خودش جلب کنه... بازم چون در شانش نیست اینکارا
پس کلاس خودتون رو اونقدری ببرین بالا که اینجوری حس کنید همون امضاتون کمکتون میکنه.
کلا تکبر واسه زن خوبه...[/]

asad;735664 نوشت:
سلام.
عجب...

نه بابا کجا بدشون میاد . تفاقا از اینجور دخترا استقبال هم میکنن.

شما مگه متاهل نیستی؟!زشته این حرفا :khaneh::ok: ما که هر دختری دیدیم اینجوری بود تو دانشگاه مسخرش میکردیم یا به چشم یه دیوونه نگاش میکردیم.اگرم دختر برای فرد خاصی این کارو میکرد.اون فرد فقط برای دوستی اون دختر را انتخاب میکرد.نه ازدواج.چون با خودش میگفت :معلوم نیست دختره واسه همه همین کارا را میکنه! این وضعیت ما بود.حالا دیگه شاید جاهای دیگه فرق فوکوله.

asad;735669 نوشت:
مثلا اگر لیونل مسی یه جا باشه

اگرم لیونل مسی و کریس رونالدوی کبیر یه جا باشن به مسی محل خر هم نمیده دختر.ال کلاسیکو میترکونیمتون :khandeh!:

[="Navy"]

asad;735664 نوشت:
سلام.
عجب...

نه بابا کجا بدشون میاد . تفاقا از اینجور دخترا استقبال هم میکنن.

بله در ظاهر استقبال میکنن ولی پشت سرش میگن میخواد خودشو بندازه به ما[/]

حبیبه;735284 نوشت:
بسمه الاعلی

سلام و عرض ادب

رکوع و سجده ی نمازهاتان را طولانی کنید و به معانی اذکار آنها توجه کنید.

کسی که خداوند را عظیم بداند دنیا در نظرش حقیر می شود و به دست آوردنش را وجهه همتش قرار نمی دهد.

کسی که خداوند را رأس هرم هستی بداند خودش را مشغول دامنه ها نمی کند.انستان را با قران هم بیشتر کنید

و در معانی آیات تفکر کنید.

کمی که تمرین کنید حالتان عوض می شود و می روید پی جلب توجه خدا(ان شاالله).:Gol:

سلام
در تکمیل صحبتهای خانم حبیبه...

نقل قول:
داستان واقعی جوان فقیر کارگر و گوهرشاد خاتون

گوهرشاد یکی از زنان باحجاب بوده همیشه نقاب به صورت داشته و خیلی هم مذهبی بود. او می خواست در کنار حرم امام رضا (ع) مسجدى بنا کند .
به همه کارگران و معماران اعلام کرد دستمزد شما را دو برابر مى دهم ولى شرطش این است که فقط با وضو کار کنید و در حال کار با یکدیگر مجادله و بد زبانى نکنید و با احترام رفتار کنید. و اخلاق اسلامى و یاد خدا را رعایت کنید . او به کسانى که به وسیله حیوانات مصالح و بار به محل مسجد می‌آورند علاوه بر دستور قبلى گفت سر راه حیوانات آب و علوفه قرار دهید و این زبان بسته ها را نزنید و بگذارید هرجا که تشنه و گرسنه بودند آب و علف بخورند . بر آنها بار سنگین نزنید و آنها را اذیت نکنید . اما من مزد شما را دو برابر مى دهم ..
گوهرشاد هر روز به سرکشی کارگران به مسجد میرفت؛ روزى طبق معمول براى سرکشى کارها به محل مسجد رفت بود، در اثر باد مقنعه و حجاب او کمى کنار رفت و یک کارگر جوانى چهره او را دید . جوان بیچاره دل از کف داد و عشق گوهرشاد صبر و طاقت از او ربود تا آنجا که بیمار شد و بیمارى او را به مرگ نزدیک کرد. چند روزی بود که به سر کار نمی رفت0 و گوهر شاد حال او را جویا شد . به او خبر دادند جوان بیمار شده لذا به عیادت او رفت..
چند روز گذشت و روز به روز حال جوان بدتر میشد. مادرش که احتمال از دست رفتن فرزند را جدى دید تصمیم گرفت جریان را به گوش ملکه گوهرشاد برساند .وگفت اگر جان خودم را هم از دست بدهم مهم نیست. او موضوع را به گوهرشاد گفت و منتظر عکس العمل گوهرشاد بود. ملکه بعد از شنیدن این حرف با خوشرویى گفت: این که مهم نیست چرا زودتر به من نگفتید تا از ناراحتى یک بنده خدا جلوگیرى کنیم؟ و به مادرش گفت برو به پسرت بگو من براى ازدواج با تو آماده هستم ولى قبل از آن باید دو کار صورت بگیرد . یکى اینکه مهر من چهل روز اعتکاف توست در این مسجد تازه ساز . اگر قبول دارى به مسجد برو و تا چهل روز فقط نماز و عبادت خدا را به جاى آور. و شرط دیگر این است که بعد از آماده شدن تو . من باید از شوهرم طلاق بگیرم . حال اگر تو شرط را مى پذیرى کار خود را شروع کن.

جوان عاشق وقتى پیغام گوهر شاد را شنید از این مژده درمان شد و گفت چهل روز که چیزى نیست اگر چهل سال هم بگویى حاضرم . جوان رفت و مشغول نماز در مسجد شد به امید اینکه پاداش نماز هایش ازدواج و وصال همسری زیبا بنام گوهرشاد باشد . روز چهلم گوهر شاد قاصدى فرستاد تا از حال جوان خبر بگیرد تا اگر آماده است او هم آماده طلاق باشد . قاصد به جوان گفت فردا چهل روز تو تمام مى شود و ملکه منتظر است تا اگر تو آماده هستى او هم شرط خود را انجام دهد . جوان عاشق که ابتدا با عشق گوهرشاد به نماز پرداخته و حالا پس از چهل روز حلاوت نماز کام او را شیرین کرده بود جواب داد : به گوهر شاد خانم بگوید اولا از شما ممنونم و دوم اینکه من دیگر نیازى به ازدواج با شما ندارم. قاصد گفت منظورت چیست؟ مگر تو عاشق گوهرشاد نبودى ؟؟ جوان گفت آنوقت که عشق گوهرشاد من را بیمار و بى تاب کرد هنوز با معشوق حقیقى آشنا نشده بودم ، ولى اکنون دلم به عشق خدا مى طپد و جز او معشوقى نمى خواهم . من با خدا مانوس شدم و فقط با او آرام میگیرم. اما از گوهر شاد هم ممنون هستم که مرا با خداوند آشنا کرد و او باعت شد تا معشوق حقیقى را پیدا کنم . . و آن جوان شد اولین پیش نماز مسجد گوهر شاد و کم کم مطالعات و درسش را ادامه داد و شد یک فقیه کامل و او کسی نیست جز آیت اله شیخ محمد صادق همدانی.

[="DarkSlateBlue"]

mohsen1990;735745 نوشت:

شما مگه متاهل نیستی؟!زشته این حرفا :khaneh::ok: ما که هر دختری دیدیم اینجوری بود تو دانشگاه مسخرش میکردیم یا به چشم یه دیوونه نگاش میکردیم.اگرم دختر برای فرد خاصی این کارو میکرد.اون فرد فقط برای دوستی اون دختر را انتخاب میکرد.نه ازدواج.چون با خودش میگفت :معلوم نیست دختره واسه همه همین کارا را میکنه! این وضعیت ما بود.حالا دیگه شاید جاهای دیگه فرق فوکوله.

الان بحث ازدواج نیست. استارتر داره میگه حتی نیت هیچ رابطه ی کوچیکی هم نداریم اما دوس داریم جلب توجه کنیم
بعد جواب دادین پسرا از جلب توجه میکنن بدشون میاد
در حالی ک اون چیزی ک من تو جامعه میبینم پسرا هم به اینجور دخترا کخشونو میریزن هم به دخترایه نجیب...
ینی به هیچکی نه نمیگن
چه ربطی به تاهل من داره؟
من دارم واقعیتو میگم . نگفتم ک خودم استقبال میکنم...[/]

[="DarkSlateBlue"]

شروین;735748 نوشت:
[="Navy"]

بله در ظاهر استقبال میکنن ولی پشت سرش میگن میخواد خودشو بندازه به ما

[/]

خب ما هم داریم راجب ظاهر حرف میزنیم چون استارتر گفت همه چیز قرار گذرا باشه. قرار نیست رابطه ای شکل بگیره... پرسید چیکار کنیم که دلمون نخواد جلب توجه کنیم... جواب دادن پسرا از جلب توجه کنندگان بدشون میاد در حالی ک در اون لحظه خوششون میاد.
ازدواج کجا بود. انداختن در کار نیست. چون مثلا یه دقه اومده تو بانک و میخواد واسه همیشه بره. میخواد ببینه چیکار کنه که تو اینجور مواقع هم دلش نخواد جلب توجه کنه[/]

[="DarkSlateBlue"]

mohsen1990;735746 نوشت:
اگرم لیونل مسی و کریس رونالدوی کبیر یه جا باشن به مسی محل خر هم نمیده دختر.ال کلاسیکو میترکونیمتون :khandeh!:

عمرا:gun: . ....[/]

ممنونم از نظرهمه
من منظورم رفتار سبک برای جلب توجه نبود
همین که مثلا سعی کنی
حرفایی بزنی که خوب باشه
اتفاقامنظورم جلب توجه برای پسرای خوبه
اصن همین که مهمه که یه نفر بهت توجه کنه
ونه اصلانیتی برای ابطه یاهرگناهی باشه
فقط توجه

[="Navy"]

*faezeh*;736395 نوشت:
ممنونم از نظرهمه
من منظورم رفتار سبک برای جلب توجه نبود
همین که مثلا سعی کنی
حرفایی بزنی که خوب باشه
اتفاقامنظورم جلب توجه برای پسرای خوبه
اصن همین که مهمه که یه نفر بهت توجه کنه
ونه اصلانیتی برای ابطه یاهرگناهی باشه
فقط توجه

حالا نه جلب توجه
ولی به نظر من اینکه آدم بخواد تو دید بقیه خوب باشه یک امر طبیعیه و فکر نمیکنم کسی منکرش باشه

ینی مذهبی ترین و خفن ترین خانم ها یا آقایون هم در نهایت دوست دارن در دید جنس مخالف بعنوان یک آدم خوب و معقول شناخته بشن

واژه جلب توجه یک مقدار ذهن رو میبره به سمت همون صحبت هایی که تا الان شد

هرچند خودمم واژه بهتری براش پیدا نکردم[/]

خب من منظورم همین خوب نشون دادس
که ما دربرابر هم جنس کمتر برامون مهمه

[="DarkSlateBlue"]

شروین;736403 نوشت:
[="Navy"]
حالا نه جلب توجه
ولی به نظر من مذهبی ترین و خفن ترین خانم ها یا آقایون هم در نهایت دوست دارن در دید جنس مخالف بعنوان یک آدم خوب و معقول شناخته بشن

[/]

در دید جنس مخالف؟
مخالفم
کجا خفن ترین ادمایه مذهبی دوس دارن در دید جنس مخالف خوب و معقول شناخته بشن
همه ادما دوست دارن در دید بقیه خوب و معقول شناخته بشن. در واقع مذهبی بودن و جنسیت تو این اصل هیچ جایی نداره
ینی یه انسان غیر مذهبی دوست داره در دید یه همجنس بد و دیوانه نشون بده خودشو؟؟؟؟؟ Lol[/]

[="Navy"]

asad;736423 نوشت:

در دید جنس مخالف؟
مخالفم
کجا خفن ترین ادمایه مذهبی دوس دارن در دید جنس مخالف خوب و معقول شناخته بشن
همه ادما دوست دارن در دید بقیه خوب و معقول شناخته بشن. در واقع مذهبی بودن و جنسیت تو این اصل هیچ جایی نداره
ینی یه انسان غیر مذهبی دوست داره در دید یه همجنس بد و دیوانه نشون بده خودشو؟؟؟؟؟ Lol

متوجه منظورم نشدید
منظورم این بود که حتی افراد خیلی مذهبی هم ، با وجود تمام دوری ای که از جنس مخالف میکنن و حتی ممکنه یک کلمه هم حرف نزنن باهاشون باز دوست دارن خوب به نظر بیان[/]

يكي دو بار از سمت دوست هاي خود، و مردم ضربه بخوريد، ديگه عمراً دنبال جلب توجه كسي باشيد
(با هر سن، جنسيت، مليت، عقيده)

پرسش:
چگونه می توان از گرایش به جنس مخالف و جلب توجه آنها ممانعت کرد، به طوری که حضور آنها برای ما خیلی مهم و حساسیت برانگیز نباشد، لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ:
کشش و میل به جنس مخالف تا حدودی طبیعی است، البته این دلیل نخواهد شد که اراده و اختیار در مسیر منفی و گناه انجام بگیرد.
اما راهکارهایی که در این رابطه می تواند به شما کمک کند تا از تحریک انگیزه خودنمایی و گناه آلود حفظ و نگهدارد عبارت است از:

1. احساس حضور خدا
این نکته را در ذهن و فکر خودتان بپذیرید، تلقین کنید که در محضر خدای متعال هستید و او هر لحظه شما را می بیند، اگر ما خدا را در نظر بگیریم و حواسمان به رضایت خدا باشد، او هم حواسش به ما خواهد بود، چه بسا و حتما در زندگی طوری دست ما را بگیرید و طوری شرایطی را برای ما مقدر کند که عمری در پی آن بودیم.

2. افزایش آگاهی
با بالابردن سطح آگاهی و معرفت بیشتر و تغییرفکر و ذهن خود نسبت به این موضوع، می توانید به تغییر رفتار برسید.
مثلا: اگر این باور را داشته باشید که همه امورات و مقدارت عالم در اختیار خداست و او ما را می بیند و مصلحت ما را در نظر می گیرد و از برخی رفتارهای ما که انجا م آن به ضرر ما تمام می شود، و باید بپرهیزیم، در درک و فهم ما این اثر را خواهد گذاشت که رفتار من باید تغییر پیدا کند.
یعنی با تغییر فکر و یا تقویت آن و یا افزایش معلومات معرفتی و بررسی فکر قبلی و اصلاح آن می توان تغییر اساسی در رفتار ایجاد کرد، به طوری که شخص هیچ انگیزه ای نسبت به میل چنین رفتاری در مسیر گناه نداشته باشد.
پس شما فکر را خوب تقویت کنید، از خود بپرسید چه ارزشی دارد، برای چه من این کارها را انجام بدهم، به چالش کشیدن چنین تفکراتی فرد را در تغییر رفتار موفق می کند.

3. انس بیشتر با ذکر و دعا و تلاوت قرآن:
ایجاد زمینه های علاقه به جاذبه های معنوی باعث سست شدن گرایشات میل به گناه می شود.

4. توجه کردن به آثار چنین رفتار:
شخص با درگیر کردن ذهن به اینکه چنین کاری چه سودی دارد، و چه فایده معنوی دارد و چه قدر به نفع او تمام می شود (به طوری که خدا هم راضی باشد)، انگیزه چنین رفتارها به مرور کمتر و از بین خواهد رفت.

5. تغییر محیط:
در صورت بروز چنین تفکراتی می توان آن محیط را ترک کرد.

6.بی اهمیت شدن:
تلقین بی اهمیتی و بی ارزشی نسبت به چنین مسائلی می تواند زمینه چنین تفکراتی را از بین ببرد. در حقیقت باید حضور جنس مخالف را برای خود یک چیز عادی تصور کنیم تا مساله برای ما عادی باشد البته باید حد شرعی را هم رعایت کنیم.

_ نتیجه گیری:
بالا بردن ارتباط معنوی بیشتر با خدا و افزایش سطح آگاهی و عادی کردن چنین حساسیتی و بی اهمیت شدن نسبت به حضور چنین افرادی باعث ایجاد و زمینه رفتار عادی و طبیعی خواهد شد.

واژگان کلیدی: ارتباط ،جلب توجه، جنس مخالف

موضوع قفل شده است