صفحه 3 از 16 نخست 1234513 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وجوب ازدواج جوانان و عدم اقدام عملی والدين

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,178
    حضور
    59 روز 10 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6246

نقل قول نوشته اصلی توسط یا‌رقیه نمایش پست ها
    وقتی می بینید یک جوانی اهل کار است و موفق به پیدا کردن شغلی نشده... به جای کنایه زدن... ببینید چگونه می توانید وی را کمک کنید تا مستقل شود
    البته این کنایه ها از همه طرف گسیل می شود...

وقتی که راست آید از چپ و راست آید.

یک روز پدر محترم می گوید برای زن گرفتن باید 3 میلیون درآمد داشته باشی
    روز دیگر ، دیگری کلنگ بدست می گیرد

--------------------------------------------------

اگر یک خانم بیاید از فشار تنهایی گله کند... همه احساس مسئولیت می کنند... ولی با ذکر چند نکته و راهنمایی ایشان...

اگر آقا باشد.... خدانکند که دو نفر بخواهند راهنمایی کنند و به وی حق بدهند.... نفر سوم می آید خورد و خاک شیرش می کند.... اصلا دقت نمی کند که بی عرضه خطاب کردن یک مرد چقدر برای روحیاتش گران تمام می شود

ویرایش توسط یا زینب کبری : ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ در ساعت ۱۲:۱۰
    سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

2. صلوات ها 7

نوشته
    182
    حضور
    30 روز 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1309

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    یکی از دوستان تعریف میکرد مادر شوهرش بعد از آوردن جهیزیه برگه برداشته بوده یک به یک چیزایی که دختر آورده خونه شوهرش تیک میزده
    آخرسر هم جمع بندی کرده گفته فلان چیز رو نداری
    خدا از اینا نصیب هیچ کس نکنه
    بله منم همچین چیزی رو با چشم خودم دیدم جالبیش اینجا بود که خانواده داماد خانواده بسیار بسیار مذهبی بودند (البته با این کار و چندتا کار دیگه نشون دادند که بیشتر به سمت مذهبی نما میل میکنند)
    پناه بر خدا
    خدایا همچین مادرشوهری نمیخوایمااا
    یه مادر شوهر بامزه و بانمک و جوون نصیب ما بفرما....خیلی دوست دارم مادر شوهرم سرحال و سرزنده و اهل بگو و بخند و همچنین خیلی آدم مقیدی باشه

خدایا چطوری دیگه بگیم که شوهر باایمان و بااخلاق نصیب همه ما بفرما

4. صلوات ها 7

علاقه
    گل و شعر
    نوشته
    560
    حضور
    18 روز 15 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2656

من میدونم که نمیشه اینجا خصوصی نوشت اما میدونم که یه جا خوندم هر گناهی که فرزند به علت نیاز به ازدواج انجام بده هم برا خودشش هم برا اولیائش نوشته میشه

من واقعا اینو قبول دارم و چون میدونم خیلی ها درگیر هستند یاد آور میشم که یه راهی کاش بود که پدرو مادرا میخوندند میدونیم پول ندارن و میدونیم خیلی وضع خوب نیست اما چیکار کنییییم؟

6. صلوات ها 6

نوشته
    336
    حضور
    7 روز 15 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1467

سلام

اینروزه پوله که دین میسازه، پوله که دختر زشت و بی حیا رو شوهر میده و پسر ببکارو هرزه رو زن میده.

پول نداشته باشی دین داریت یا ریاsj یا آخوندا گولت زدن. زن بخوای پررویی و شوهر بخوای باید با یه علاف معتاد ازدواج کنی.
    ویرایش توسط koosha : ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ در ساعت ۱۵:۵۴

8. صلوات ها 5

علاقه
    خدا-قرآن-امامين حسن (ع)-حسين(ع)
    نوشته
    412
    حضور
    5 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1520

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    من دخترم و به قول خیلی از آقایان ضعیفه!!! با این وجود میتوانم در مقابل خواسته والدینم که می گویند مهریه ات باید فلان قد باشد با احترام بگویم نه من فقط 14 سکه را قبول دارم، و می توانم از عهده راضی کردن آنها با ادب و احترام بربیایم اما آیا مردان هم توانایی دارند اگر زنشان جهیزیه کم بیاورد خانواده شان را راضی کنند؟! نه اینکه گمان کنید الان جهیزیه نمیتوانم بدهم و این به آن در میخواهد بشود، خیر، این یک مثال است، آقایان با بی انصافی تمام همه مشکلات را سر دختر می اندازند اما خودشان با اینکه مرد هستند و از آنها انتظار میرود کمی شجاع باشند اصلا بویی از شجاعت نبرده اند، اگر ما آنها را بپسندیم و آنها ما را بپسندند و کامل با هم چفت باشیم شجاعت ندارند با احترام با خانواده شان صحبت کنند و خواسته شان را مطرح کنند، بعضی هم از آن ور بوم افتاده اند و با خشونت و اجبار خانواده شان را سمت ما می کشند و این درست نیست، نه افراط و نه تفریط، نه پیرو بی چون و چرای والدین بودن درست است، و نه فرمانروایی بر انان، چرا واقعا بعضی ها سیاست ندارند؟ میگونید هوش اجتماعی اکتسابی است ، و این هوش در خیلی ها ضعیف است متاسفانه
    این بدعت های مسخره که جلوی پای ما انداخته اند، جهیزیه ها، مراسم عروسی پر از گناه، اینها زندگی را برای همه مان زهر کرده، مسلمان بت شکن باید باشد ما دختران مذهبی بت مهریه را شکسته ایم اما چند درصد از مردان بتهایی که یک عده بی سواد برای آن آقایان تحصیلکرده ساخته را شکسته اند؟بت پشت میز نشینی را؟ بت جهیزیه را؟ بت پیروی بی چون و چر ا از والدین را؟
    سلام
    واقعا شمائی که توقع دارید آقایان شجاع باشند این شجاعت را نداشتید که رک و راست با آیدی خودتان این حرفها را بزنید.چرا پشت جناب حامی مخفی می شوید!مگر کسی می خواهد به کسی جسارت کند.اینجا عده ای با افکار و عقاید مختلف بر سر موضوعی دارند تبادل اطلاعت و بحث می کنند تا به یک نتیجه که ان شاء الله مطلوب است برسند.

من دخترم و به قول خیلی از آقایان ضعیفه!!!
    این کلام برای خیلی سال پیش است زمان شاه قاجار!من نشنیده ام کسی این روز ها به کار ببرد این چنین الفاظی را!

با این وجود میتوانم در مقابل خواسته والدینم که می گویند مهریه ات باید فلان قد باشد با احترام بگویم نه من فقط 14 سکه را قبول دارم، و می توانم از عهده راضی کردن آنها با ادب و احترام بربیایم
    شما تضمین می دهید که فردا نظرتان برنگشت؟خیلی از مردها هم چنین توانائی را دارند که نظر خانواده شان را جلب کنند

اما آیا مردان هم توانایی دارند اگر زنشان جهیزیه کم بیاورد خانواده شان را راضی کنند؟!
    مرد اگر مرد باشد به کمترین حد زندگی هم راضی شما باید طرفت را اول بشناسی و بعد طوری انتخاب کنی که کم توقع باشدیعنی به زندگی ساده و با قناعت ایمان داشته باشد

آقایان با بی انصافی تمام همه مشکلات را سر دختر می اندازند
    چه مشکلاتی؟دقیق بگوئید

از آنها انتظار میرود کمی شجاع باشند اصلا بویی از شجاعت نبرده اند، اگر ما آنها را بپسندیم و آنها ما را بپسندند و کامل با هم چفت باشیم شجاعت ندارند با احترام با خانواده شان صحبت کنند و خواسته شان را مطرح کنند
    جوانی که متدین باشد راهش را می داند و عملی می کند.بهترین روش این است اگر شخصی شخص دیگری را دید و پسندید و مهرش به دلش افتاد و با تحقیق و شناختی که از ایشان به دست می آورد با خانواده درمیان می گذارد و خانواده با تعیین یک روز برای ملاقات حضوری و آشنائی دوطرف سر موضوع ازد.اج دو جوان شروع به صحبت می کنند.دیگه روابط پنهانی جائی در اینگونه اتفاقات ندارد!

بعضی هم از آن ور بوم افتاده اند و با خشونت و اجبار خانواده شان را سمت ما می کشند و این درست نیست
    هیچ به این موضوع فکر کرده اید که چرا خانواده ای مخالفت می کند و تمایلی به وصلت با خانواده دختر ندارد!چرا یک طرفه می روید

نه افراط و نه تفریط،
    بله اصل در همه حال میانه روی است!

چرا واقعا بعضی ها سیاست ندارند؟
    بفرمائید ما گوش می کنیم سیاست را برایمان تعریف کنید.نحوه برخورد و مدیریت این موضوع از زبان شما!

میگونید هوش اجتماعی اکتسابی است ، و این هوش در خیلی ها ضعیف است متاسفانه
    توضیح کامل!

این بدعت های مسخره که جلوی پای ما انداخته اند
    آیا فقط پسران بدت گذار بوده اند؟خانم های متدینه!!!بدعت گذار نیستند!

جهیزیه ها، مراسم عروسی پر از گناه، اینها زندگی را برای همه مان زهر کرده،
    مهریه بالا,هزینه آنچنانی عروسی و عدم رضایت خانواده عروس با وجود خوب برگزار شدن مراسم و استرس شدیدی که به خانواده داماد وارد می شود زندگی را برای همه زهر مار می کند.چرا فقط یک جانبه می گوئید!!!

مسلمان بت شکن باید باشد ما دختران مذهبی بت مهریه را شکسته ایم
    واقعاً !!! از خانم های متدین این سایت که ازدواج کرده اند خواهش می کنیم یک کپی یا اسکن از سند ازدواجشان را در سایت بگذارند تا بدانیم چقدر مهرشان شده!مشخصات را با فتوشاپ مخفی کنید تا مشخصات فردی افشاء نشود!بسم الله!

بت پشت میز نشینی را؟
    شما الان کار پشت میز نشینی سراغ داری؟مردها می خواهند کار سبک داشته باشند و درآمد زیاد که این می شود ولی خیلی سخت به دست می آید هر کسی که قرار است به جائی برسد با عرق جبین باید برسد و توکلش به خدا باشد.

بت پیروی بی چون و چر ا از والدین را؟
    رسیدگی به وضع پدر و مادر را اطاعت بی چون و چرا نگذارید!
    گمنامي تنها براي شهرت پرست ها درد آور است وگرنه همه اجر ها در گمنامي است(سيد شهيدان اهل قلم سيد مرتضي آويني)

10. صلوات ها 3

نوشته
    182
    حضور
    30 روز 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1309

کاش پدر و مادرامون میومدن اینجا و این مطلبا رو میخوندند
    من که میخوام یه جوری به بهانه مطالب دیگه این سایتو بذارم صفحه اصلی اینترنت گوشی باباو مامانم که حداقل اینا رو بخونن

تازه به نظر من آقایون راحت تر میتونند عکس العمل نشون بدند ولی ما دخترا (حداقل دخترایی که من میشناسم) رومون نمیشه بگیم مامان آخه چرا بدون مشورت با من خواستگارا رو رد میکنی(شاید پسر خوبی باشه)
    مثلا یکی رو به خاطر این که راهشون دوره ...یکی رو برا اینکه قدش 190 بود
    .یکی برا این که قومیت خاصی بودند...یکی رو به خاطر اینکه پسر دایی بود (بیچاره)و........................ولی خداشاهده که من همیشه برا خوشبختی خواستگارام (که حتی ندیدمشون به اسم دعا میکنم)
    فقط 1نفر رو راه دادند بیاد خونه که اونم بعد که اومدندخودشون زنگ زدند گفتند قسمت نیست(آخ که دلم خنک شد که درس عبرتی بشه برا بابا و مامانم که فکرنکنند حالا دخترشون کی هست(دخترشون که من باشم) و دیگه به این راحتیا تلفنی به کسی جواب منفی ندند.والا چه گناهی کرده پسر مردم آخهباورکنید بعضی هاشونو که بعدا شناختم فهمیدم چه پسرای خوب و باتقوایی هستن) من خودم خیلی اعتقاد دارم که اگه کسی ایمان و تقوا داشت الکی نباید جواب منفی داد

خیلی راحت رد میکنند .اونم تلفنی اونوقتم میگه ما سخت نمیگیریم
    هم دختر هم پسر از دست این پدر و مادرا شکایت دارن....
    به نظر من از زیادی دوست داشتنشون و علاقشون نسبت به ما .دارن دستی دستی بدبختمون میکنن
    کاش بیان این تایپیک رو بخونن
    دارم از خجالت آب میشم.من خیلی پرو ام که این حرفا رو میزنم ولی باورکنید فقط اینجا میشه از این حرف زد و گرنه تو خونه که نمیشه
    ویرایش توسط دختر مهربان : ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ در ساعت ۱۵:۴۹

12. صلوات ها 7

علاقه
    خدا-قرآن-امامين حسن (ع)-حسين(ع)
    نوشته
    412
    حضور
    5 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1520

چاره اين نيست از خير ازدواج بگذريم
    سلام
    جناب حامی وقتی با کم توقع ترین حالت می روی جلو و به کترین راضی هستی خانواده دختر طاقچه بالا می گذارند چه باید کرد
    من خودم چند وقت پیش رفتم خواستگاری یک خانم
    خانم مربی قرآن
    فرمانده بسیج
    مومن متدین متقی
    محجبه خلاق
    در بین صحبت های دو طرف اجازه گرفتیم اگر صحبتها طولانی شد مشکلی نباشد!
    من غریب به دو ساعت صحبت کردم و از همه آن چه که باید بگویم تا برای آشنائی مفید واقع شود گفتم از برنامه هایم و از آن چیزی که در توان دارم
    ولی خانم لام تا کام در مقابل سوال های بنده خدا شاهده یکی را جواب نداد!فقط به گفتن من همینم که می بینید اکتفا کردند!اینی که هستید یعنی چه؟هر کسی که چادری بود و لبخند بر لب داشت آدم خوبیه؟خوب باید از خودش بگوید تا من هم کمی شناخت پیدا کنم.
    من گفتم می توانم یک خانه در شأن دختر خانم تهیه کنم
    گفتم تهیه جهیزیه بر عهده مرد است ولی خانواده دختر جهت کمک به تشکیل زندگی و اینکه به خانواده آقا پسر احترام گذاشته باشند جهیزیه را تقبل می کنند.من گفتم جهیزیه را خودتان هر چه صلاح دید تهیه کنید.من به کمترینش قانع هستم.حتی گفتم چی باشد که خانم برگشت گفت نه این خوب نیست این طوری خیلی ساده می شود زندگی!!!لوازم دیگر هم لازم است
    من گفتم سه الی چهار تکیه سنگین را من می گیرم و شما هر چه دوست داشتید(دقت کنید هر چه دوست داشتید)و حتی گفتم بقیه مایحتاج را کار می کنم و خودم در طول زندگی تهیه می کنم
    مهریه هم در حد توانم باشد قبول می کنم و در زمان زندگی با افتتاح یک حساب سالیانه یا ماهانه مقداری را به عنوان مهریه به حسابتان واریز می کنم که یواش یواش از دین شما در بیایم(برگشتند گفتند شما خیلی زرنگی!!!!!)آیا دادن مهریه زرنگی است؟حیله گری؟دو دوزه و کلک بازی است؟
    من در آخری که می خواستم از اتاق بیرون بیایم یک سوال پرسیدم نمی دانستم با این سوال قفل دهان شاهبانو باز می شود!!!
    من پرسیدم شما از همسر و یا شوهر آینده تان چه توقعی دارید؟
    آقا یکدفعه منفجر شد!
    1- توقع من این است که باید مرا حج واجب ببری و وقتی برگشتیم باید به 1200 نفر ولیمه بدهی!!!باید بدهی من دوست و آشنا زیاد دارم!
    2-وقتی من وارد زندگیت شدم با پدر و مادرت خداحافظی می کنی حق نداری بروی آنان را ببینی شما برای خودت زندگی تشکیل داده ای و خانواده جدید هیچ ربطی به پدر و مادرتان ندارد!
    3-اگر برای خانواده شما احیاناً مسئله مالی پیش بیاید هیچ ربطی به شما ندارد!!!ببینم رفتی سمت خانواده پدر و مادریتان نه من و نه تو.دیگر حاضر نیستم ببینمت!
    4-من شنبه می روم کلاس قرآن-یکشنبه می روم مدرسه تا کار جهادی کنم اردوهای جهادی آشنا هستین که.اصلا بفرمائید ولایت فقیه را قبول دارید یا خیر!من شوهر باید ولائی باشد نباشد که خیلی بد می شود من یک دختر ولایتی هستم و گوش به فرمان رهبرم!دوشنبه می روم پایگاه بسیج-سه شنبه کلاس تدبر در قرآن کلاس های حاج آقا .............شرکت می کنم و چنان تعریفی کرد که نگو و نپرس!(خدائیش راست می گفت خیلی در قرآن تدبر کرده بود و داشت یکی یکی از آموزه های قرآن را در زندگیش پیاده می کرد!!!! آره جون عمش!)چهارشنبه منزلم.پنجشنبه و جمعه هم با برادران بسیج و فرمانده هان عالی رتبه سپاه جلسه دارم.
    من گفتم شما کی به زندگیت می رسی. فرمودن:خوب می رسم دیگر!من گفتم خوب چطوری؟دوست دارم بدانم!!! باز سکوت کردند!
    خلاصه ما آمدیم بیرون.فرداش زنگ زدیم گفتیم ما به درد هم نمی خوریم!
    مادر دختره پاشو کرده بود توی یک کفش که نه دخترم راضیه!!!! الله اکبر!!!!!!!!!!داماد به این خوبی کجا گیر می آید!!!
    حاج آقا حامی!خواهر گرامی بازم بگم!خواستگار های دیگر را چطور؟؟؟
    ما مرد ها بلا نسبت آقایان با شخصیت سایت هالو که نیستیم وقتی این قدر ساده می گیریم دیگه دخترا چه دردشونه؟از زندگی چه می خواهند که نمی توانند از آن چشم بپوشند
    خدا شاهده همین الان هستند که کسانی ک هدختر خانم معرفی می کنند ولی توقع دارند که چشم و گوش بسته خانواده دختر هر چی گفت بگوئیم چشم!
    گمنامي تنها براي شهرت پرست ها درد آور است وگرنه همه اجر ها در گمنامي است(سيد شهيدان اهل قلم سيد مرتضي آويني)

14. صلوات ها 7

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    6,686
    حضور
    358 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    486
    صلوات
    22349

سلام بر شما
    و تشكر از اين دغدغه به جاي شما
    وقتي برويم گلزار شهدا قدم بزنيم و البته شلوغي هم نباشد كه كمي فكر كنيم خيلي چيزها دست ما مي آيد:
    مي بينيم چه قدر تعداد نوجوانان و جوانان زياد است. اينها جرأت اينها نهال هايي بود كه با رهبري امام خميني آبياري شد. وقتي پاي دين و ناموس و وطن به ميان آمد ديگر فقط برايشان يك چيز مهم بود پيام رهبر و مرادشان. به همين دليل هنگام ضرورت با نهايت تواضع دست مادر و پدر را مي بوسيدند و به رغم ميل برخي والدين به جبهه حاضر مي شدند. همان افرادي كه در آن سن اوج تفريح و نشاط و بازي و شاديش بايد باشد.
    ولي چه شده است كه جوانان ما اين قدر در امر ازدواج مطيع هستند؟
    پدران و مادران مشكل دارند؟
    جامعه و رسانه ها ايراد دارند؟
    يا رهبران و اسلام شناسان؟

دوستان قدري از فرهنگ اسلامي دور شده ايم
    اگر دور نشده بوديم نبايد پدري پيوسته سفرهاي زيارتي و سياحتي برود و جوان عزبش معذب باشد
    نبايد رسانه ما فيلم هاي تشريفاتي و مصرف گيرايش كل حجم شبكه ها و كانال ها را پر كند كه جوان ما مضطرب شود و بگويد بدون ماشين و...نمي شود ازدواج كرد.
    رهبر ما كه عملا عاقد ساده ترين ازدواج هاست و كتاب مطلع عشقش الگوي ما بايد باشد. فرزندانش كه ساده ترين ازدواج را داشته اند
    اما
    دوستان من! ما هم ايراد دارد كارمان
    جسارت مقرون به احترام ما كجاست؟
    چرا نبايد ابراهيم وار بت تشريفات ازدواج را بشكنيم و سراغ دختراني برويم كه مثل ما مي انديشند به عنوان يك مشاور مي گويم اين دروغ است يا غيرواقع است كه بگوييم همه خانواده به دنبال تشريفات هستند
    آيا پدري كه كمرش زير بار تهيه جهيزيه خم شده طرفدار تشريفات است؟
    مشكل اين است كه ما تمايل داريم مهريه را كم كنيم و تمايل نداريم جهيزيه را نگيريم يا كم كنيم (كو انصاف) درد ما بخش مهمي از آن ريشه در بي انصافي دارد.
    باور كنيد زندگي بدون همسر استرسش بيشتر از زندگي بدون مبل و بدون ماشين و بدون وسائل لوكس و...است.

پس جوانان بايد خودشان هم بخواهند زياد روي توانايي مالي پدر و مادر حساب باز نكنند
    همان طور كه مي توان چهار سال براي گرفتن يك ليسانس ماسي از شهرمان كوچ كنيم
    مي توانيم براي شروع زندگي مدتي از محل زندگي والدين فاصله بگيريم و جايي با قيمت پايين رهن كنيم يا بخريم.
    زندگي راهش آسفالته نيست شوسه است و افراد موفق توقع راه آسفالته چهار بانده از زندگي نداشته اند اين را دانشمندي به نام مزلو با تحقيقاتش ثابت كرده است
    البته
    هشيار باشيد
    منظورم ناديده گرفتن بزرگترها، توهين به ايشان و استفاده نكردن از تجربه آنها و بي گدار به آب زدن نيست.
    براي ازدواج هم سماجت كنيد و هم فتيله توقعات را كم كنيد

باسلام
    خداقوت
    یه موضوع
    یعنی واقعا یه دختر و پسر خودشون تصمیم بگیرند با مهریه کم با جهیزیه موجه از نظر عقلی نه عرف
    با مراسم در توان و بدون بریز و بپاش
    برن سر خونه زندگی خانواده مخالفت میکنند ؟
    مشکل از نظر بنده اینه وقتی پدر مادر یه جوان رو خیلی ببخشید بی دست وپا می‌بینه میترسه براش پاپیش بزاره
    ۷۰ درصد موضوع به خود جوونا برمیگرده
    تو نزدیکان دیدم دارم میگم
    جوونی که تو رنگ چشم گیر کرده نمیتونه انتخاب کنه میشه روش حساب کرد این فرد بخواد زن و مرد زندگی باشه
    بابا خانواده ها هم این بچه بازی ها رو میبینند بی توجهی میکنند
    البته بماند یه سری از بزرگترا جاشون عوض میشه یعنی به جای فرزندانشان تو اینجور مسائل سختگیری میکنند
    ولی در کل قدم اول از طرف خود جوانان هست
    و خیلی چیزای دیگه

ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ در ساعت ۱۵:۴۶
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

وجوب ازدواج جوانان و عدم اقدام عملی والدين

16. صلوات ها 3

علاقه
    امام زمانم (عج).مجتهده بانو امین نادیدنی؛در خانه بودن ومطالعه طولانی مدت.باران.
    نوشته
    644
    حضور
    69 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    9
    گالری
    128
    صلوات
    3445

اگر در ازدواج هم مطيع رهبر باشيم خيلي چيزها رفع مي شود
    همین کفایت میکنه و برای تمام مراحل بسه و کارخودشو میکنه اما چطور میتونیم خانواده های دوطرف رو راضی نگه داریم و الگوی عملی باشیم ؟
    گاهی اوقات به جبرگراشدن متمایل میشیم چطور میتونیم در طرز خانواده ها تغییر اساسی ایجاد کنیم ؟که برداشت های درست از بیانات واضح و روشن حضرت آقا (سایه شون مستدام ) داشته باشن...

18. صلوات ها 4

علاقه
    عاشق خدابشم
    نوشته
    737
    حضور
    123 روز 18 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3528

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر مهربان نمایش پست ها
    کاش پدر و مادرامون میومدن اینجا و این مطلبا رو میخوندند
    من که میخوام یه جوری به بهانه مطالب دیگه این سایتو بذارم صفحه اصلی اینترنت گوشی باباو مامانم که حداقل اینا رو بخونن

تازه به نظر من آقایون راحت تر میتونند عکس العمل نشون بدند ولی ما دخترا (حداقل دخترایی که من میشناسم) رومون نمیشه بگیم مامان آخه چرا بدون مشورت با من خواستگارا رو رد میکنی(شاید پسر خوبی باشه)
    مثلا یکی رو به خاطر این که راهشون دوره ...یکی رو برا اینکه قدش 190 بود
    .یکی برا این که قومیت خاصی بودند...یکی رو به خاطر اینکه پسر دایی بود (بیچاره)و........................ولی خداشاهده که من همیشه برا خوشبختی خواستگارام (که حتی ندیدمشون به اسم دعا میکنم)
    فقط 1نفر رو راه دادند بیاد خونه که اونم بعد که اومدندخودشون زنگ زدند گفتند قسمت نیست(آخ که دلم خنک شد که درس عبرتی بشه برا بابا و مامانم که فکرنکنند حالا دخترشون کی هست(دخترشون که من باشم) و دیگه به این راحتیا تلفنی به کسی جواب منفی ندند.والا چه گناهی کرده پسر مردم آخهباورکنید بعضی هاشونو که بعدا شناختم فهمیدم چه پسرای خوب و باتقوایی هستن) من خودم خیلی اعتقاد دارم که اگه کسی ایمان و تقوا داشت الکی نباید جواب منفی داد

خیلی راحت رد میکنند .اونم تلفنی اونوقتم میگه ما سخت نمیگیریم
    هم دختر هم پسر از دست این پدر و مادرا شکایت دارن....
    به نظر من از زیادی دوست داشتنشون و علاقشون نسبت به ما .دارن دستی دستی بدبختمون میکنن
    کاش بیان این تایپیک رو بخونن
    دارم از خجالت آب میشم.من خیلی پرو ام که این حرفا رو میزنم ولی باورکنید فقط اینجا میشه از این حرف زد و گرنه تو خونه که نمیشه
    حرف دل منوزدی.واقعاچراالکی ردمیکنن اخه.انگارخودشون ودخترشون ازهمه لحاظ عالین که دامادعالی هم میخوان.حتی نمیگن فلانی خواستگارت بوده!!!!!!!!!!

20. صلوات ها 2

صفحه 3 از 16 نخست 1234513 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری