صفحه 16 از 16 نخست ... 6141516
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وجوب ازدواج جوانان و عدم اقدام عملی والدين

علاقه
    خدا-قرآن-امامين حسن (ع)-حسين(ع)
    نوشته
    412
    حضور
    5 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1523

نقل قول نوشته اصلی توسط کنیز بانوی بی نشان نمایش پست ها
    برادر قبول کنید تقریبا همچین مواردی نایاب هست که پسری در جلسه خواستگاری عنوان کنه جهیزیه رو من می دم، حتی تو قشر خیلی مذهبی. تقریبا من تا حالا نه برای خودم پیش اومده نه شنیدم دور و اطرافم
    سلام
    من اعتقادم اینه اگر با هر شخصی قرار است عهدی ببندی یا قرار دادی منعقد کنی باید راست بگوئی حال اگر طرف مقابلت حیله کرد شخصیت خودش را نشان داده و باعث شده از خودش صلب اعتماد و اطمینان شود و دیگر کسی سراغ او نرود.خوب مبحث ازدواج خیلی مهمه.من در زندگی اهل دروغ و دقل نیستم .اگر قرار است یک زندگی شکل بگیرد طرف مقابلم باید همه چیز را بداند و با آگاهی قبلو کند نه اینکه من ده ها مطلب می دانم و به خاطر جهل طرف مقابلم سرش کلاه بگذارم. من رک و راست همه چیز را گفتم!حقیقت را گفتم.خوب این از جهتی هم باعث افزایش اعتماد و اطمینان طرف می شود.البته از نظر من.

وقتی مادرتون به خواستگاری دختری میره(مرحله اول خواستگاری) و شما پایین تو ماشین یا تو خونه منتظر برگشت مادرتون هستین، مادرتون که برمی گرده چه سوالایی ازش می کنید؟
    مادر من دو بار برای دیدن منزل رفته بود.فقط دو بار.من تنها سوالی که می پرسم می گویم:چی شد؟همین!
    بعد مادرم و خواهرم مطالبی را که باید بگویند می گویند!البته مشکل من تفاوت در دیدگاه هاست.نگاه من با مادر و خواهرانم زمین تا آسمان فرق دارد!من تا به خود خانم صحبت نکنم و خوب به حرف هایش گوش نده هیچ قضاوتی نمی کنم!باید با خودش صحبت کنم ببینیم چند مرده حلاجه!من هم دربست در اختیار فرد هستم تا هر سوالی در هر زمینه ای که می خواهد پاسخگو باشم!

وقتی تو همون مرحله اول خانواده پسر اول اظهار علاقه و پسندیدن می کنن ولی وقتی می فهمن خونه دختر اجاره ای هست
    خوب قبول دارم کمتر پسری قبول می کند نمی دانم چرا!ولی من باشم اگر ببینم که خانم خوب باشد و واقعا هم کفو و هم سطح من باشد با یک برنامه ریزی و با منطق حرفم را می زنم.منتها از طرفی دوست خودم هم چنین موردی براش پیش آمد منتها حرفی شنید که قبول نکرد!

مثلا دختر کنار درس دانشگاهش دروس حوزه هم می خونه می رن و پشت سرشون هم نگاه نمی کنن بین خانواده پسر و خود پسر چه صحبتایی رد و بدل شده که به این نتیجه می رسن؟
    ناراحت نوشید خوب بالاخره اینگونه افراد و خیلی های دیگر برای آقایان زن می گیرند تا کارهای پسر ها را انجام دهند و تر و خشکش کنند.خوب وقتی مرد می رود سرکار و خسته بر می گردد که نمی تواند لباس بشورد و یا آشپزی کند می تواند؟هدف از زندگی خیلی بالاتر از اینهاست ولی هستند که اینگونه می خواهند.چون می بینند طرف مقابل مشغول کاری است و به زندگی نمی تواند برسد از خیرش می گذرند.مثلا می گویند به فکر زندگی نیست!ما سال گذشته 20 تن از همکارانمان از همسرانشان طلاق گرفتند.نزدیک به 300 نفر در قسمت ما کار می کنند.کل آقایانی که در سالن ما هستند و همسرانشان را طلاق داده اند به 70 نفر می رسد!چون خانم ها نمی خواستند کار کنند.به فکر گردش و تفریح و گشت و گذار بودند ولی کی از این کارها بدش می آید من هم کوه رفتن را دوست دارم 8 سال است کوه نرفته ام به خاطر خانواده ام مادر و خواهرانم.حالا نرفته ام بیایم بنای ناسازگاری بگذارم؟!!خوب تحمل نکردند و طلاق گرفتند با مهریه کامل!!!!
    مورد اولی خود من رفتم خانم به فکر درس بود!به من گفته بودند که خانم لیسانس دارد ولی فوق دیپلم بود.هر سوالی می پرسیدم می گفت حجابم برام خیلی مهمه!گفتم خانم کسی با حجاب شما کار ندارد!کل زندگی حجاب نیست خیلی مسائل مهمتر از حجاب هست.اصلا دختری که حجاب نداشته باشد من بهش فکر هم نمی کنم چه برسد بروم سراغش!
    دومی هم که خیلی خیلی رویائی بود!درصدد بود دنیا را اصلاح کند!تعریف کرده ام

وقتی حتی کار به مرحله دوم و صحبتای پسر و دختر می رسه، و دختر به پسر به ظاهر مذهبی می گه من دوست دارم زندگیم جوری باشه که امام زمان می خواد پسر چه فکرایی با خودش می کنه که فوری جلو دختر موضع می گیره که شما پس از اونایی که همش سرت تو کتاب دعاست و نماز و ....؟
    به عنوان برادر کوچکتر می گویم کمی در مورد انتخاب صحیح و نحوه تشخیص و شناخت طرف مقابلتان تحقق و پژوهش کنید!فکر می کنم کمی اطلاعاتتان کم است.و یا آنگونه که من می بینم اطلاعات ندارید.شاید ده تا مطلب بدانید و لی ده تا دیگری را قطعا نمی دانید!سعی کنید راههای شناخت بیشتر را بدانید.

ببخشید ولی آقایون محترم من نمی دونم چقدر از این مسائل دست شماست، ولی فرض می گیرم که خبر ندارید از رفتار و کردار خانواده هاتون مخصوصا مادراتون که وقتی میان دختر رو ببینن انگار میان یه جنس بخرن فقط کم مونده بگن بیا موهات رو بکشیم ببینیم مصنوعی نباشه ( فک نکنید اینا برای خانواده های با فرهنگای پایین هست، اتفاقا خانواده منم مثل خیلی از دوستان اینجا که گلایه دارن بسیار گزینشی کسی رو راه میدن که بعدا راجع بهش حرف می زنم)
    خوب برای این کار شما اولا نباید هر کسی را به منزل راه بدهید قبل از این یک هفته مهلت بگیرید و در مورد پسر و خانواده اش تحقیق کنید.آدم که هر کسی را خانه راه نمی دهد مخصوصا اینگونه افراد را.یک بزرگتر را بفرستید تا حدودی تحقیق کند و اگر مورد تائید بود راه بدهید.این سوای آن تحقیقات جامع و کاملی است که باید حسابی در مورد آقا پسر از همه جوانب و خانواده اش تحقیق کنید.به تحقیق اولی بسنده نکنید.تحقیق اولی این است که بدانید آیا آقا لیاقت دارد پایش به فرش منزل شما برسد یا خیر!
    گمنامي تنها براي شهرت پرست ها درد آور است وگرنه همه اجر ها در گمنامي است(سيد شهيدان اهل قلم سيد مرتضي آويني)

2. صلوات ها 2

نوشته
    110
    حضور
    8 روز 20 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست ها
    به عنوان برادر کوچکتر می گویم کمی در مورد انتخاب صحیح و نحوه تشخیص و شناخت طرف مقابلتان تحقق و پژوهش کنید!فکر می کنم کمی اطلاعاتتان کم است.و یا آنگونه که من می بینم اطلاعات ندارید.شاید ده تا مطلب بدانید و لی ده تا دیگری را قطعا نمی دانید!سعی کنید راههای شناخت بیشتر را بدانید.
    سلام ممنون از پاسختون

متوجه این قسمت از مطالبتون نشدم، وقتی پسری میاد که از یه خانواده مذهبی هست. خودش تو یه دانشگاه مذهبی درس می خونه . و طی تحقیقات قبل خواستگاریم همه می گن اینا مذهبین و تو جلسه خواستگاری هم خودش می گه من از 10 نمره به خودم 6-7 می دم تو مذهبی بودن ( بنظرم ادعای زیادیه ) ، من دیگه از کجا باید بیشتر ایشون رو بشناسم قبل حرف زدن بیشتر؟

خوب برای این کار شما اولا نباید هر کسی را به منزل راه بدهید
    هر کسی رو واقعا راه نمی دیم

قبل از این یک هفته مهلت بگیرید و در مورد پسر و خانواده اش تحقیق کنید.
    به تک تک خواستگارا می گیم 2-3 روز دیگه تماس بگیرید تا ما یه تحقیق کلی بکنیم ( پدر من خودشون بسیار حساس هستن که هر کسی رو راه ندن و چون شهرمون خیلی بزرگ نیست اکثرا خیلیا رو می شناسن)

بیشتر از این واقعا نمیشه قبل خواستگاری اولیه تحقیق کرد، چون اکثرا ناراحت میشن می گن نه به دار نه به بار نه دخترتون رو دیدیم نه هیچی اینهمه تحقیق برای چی!

4. صلوات

علاقه
    خدا-قرآن-امامين حسن (ع)-حسين(ع)
    نوشته
    412
    حضور
    5 روز 19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1523

من دیگه از کجا باید بیشتر ایشون رو بشناسم قبل حرف زدن بیشتر؟
    سلام
    ابتداء باید بگویم سعی کنید در همان تحقیقات اولیه مطالبی به دست بیاورید و این طالاعات مستلزم این هست که چه سوالاتی بپرسیدکه که بتوانید از زبان همسایه ها و بالاخص روحانی محل حرف بکشید بیرون!تفتیش نیست بلکه تحقیق است. رک و راست همه چیز را بگوئید نه به همه بلکه به روحانی و فقط و فقط به روحانی محل!چون امین هستند!
    وقتی در تحقیقات مطلبی را فهمید در مورد خود پسره هم تحقیق کنید.اگر محل کار دارد بدون جلب توجه کسی غیر از اعضاء خانواده را بفرستید برای تحقیق کردن!سعی کنید کسی باشد که بدخواه شما نباشد و با دشمن شما.هستند کسانی که کسی را ندارند که بفرستند پس مجبور می شوند کسانی را بفرستند که شایستگی لازم را ندارند!
    با تحقیقات و کسب اطلاعات بروید پاس صحبت.در بین صحبت هم مراقب بیان کلمات باشید.هر حرفی که باعث شود تعجب کنید و یا برایتان مهم بود و در آینده مهم خواهد بود را از ایشان بپرسید!
    من در خواستگاری که رفته بود با وجود اینکه تک تک برنامه هایم را توضیح می دادم باز قانع نمی شدند می گفتند خیلی خوشبین هستید.در صورتی که من تا به الان هر برنامه ریزی که کرده ام انجام شده!
    وی وقتی ا زخانم پرسیدم لام تا کام صحبت نکرد!خیلی اذیت شدم.نمی دانم چرا خانم ها در صحبت کردن نمی خواهند از خودشان چیزی بگویند!بالاخره یک سری مسائل که همه ما می دانیم باید گفته شود ولی باز از آن هم دریغ می کنند!
    گمنامي تنها براي شهرت پرست ها درد آور است وگرنه همه اجر ها در گمنامي است(سيد شهيدان اهل قلم سيد مرتضي آويني)

6. صلوات ها 2

صفحه 16 از 16 نخست ... 6141516

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری