راههایی برای آشنایی بیشتر جهت ازدواج

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راههایی برای آشنایی بیشتر جهت ازدواج

سلام
بنده پسری 24 ساله هسم و تصمیم گرفتم تا اگ خدا بخواد حداکثر تا دوسال دیگ ازدواج کنم، چون هم درسم مونده و هم اینک تکلیف سربازیم مشخص میشه. الان ی خانمی ک دوسال ازم کوچکترهسش رو مدنظر دارم ک شرایط اولیه رو داره، برای کسب اطلاعات بیشتر هم خودم نمیخوام باهاشون در ارتباط باشم، چون ممکنه با ملاک های من همخوانی نداشته باشن و تصمیم گرفتم تا خواهرم بصورت ناشناس با ایشون تماس بگیرن و ی سری اطلاعات کسب کنن، درضمن استان های ما بایکدیگر فرق داره و من در دوره کارشناسی تو دانشگاه با ایشون آشنا شدم، اگ میشه راهنماییم کنین ک چطور باید پیش برم و اینک من تمام سعیمو میکنم تا عاقلانه انتخاب کنم و عاشقانه زندگی، برا همین خودم نمیخوام تماس داشته باشم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

smart_boy;730338 نوشت:
سلام
بنده پسری 24 ساله هسم و تصمیم گرفتم تا اگ خدا بخواد حداکثر تا دوسال دیگ ازدواج کنم، چون هم درسم مونده و هم اینک تکلیف سربازیم مشخص میشه. الان ی خانمی ک دوسال ازم کوچکترهسش رو مدنظر دارم ک شرایط اولیه رو داره، برای کسب اطلاعات بیشتر هم خودم نمیخوام باهاشون در ارتباط باشم، چون ممکنه با ملاک های من همخوانی نداشته باشن و تصمیم گرفتم تا خواهرم بصورت ناشناس با ایشون تماس بگیرن و ی سری اطلاعات کسب کنن، درضمن استان های ما بایکدیگر فرق داره و من در دوره کارشناسی تو دانشگاه با ایشون آشنا شدم، اگ میشه راهنماییم کنین ک چطور باید پیش برم و اینک من تمام سعیمو میکنم تا عاقلانه انتخاب کنم و عاشقانه زندگی، برا همین خودم نمیخوام تماس داشته باشم.

بسمه تعالی
با سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد خدمت جنابعالی

به منظور پیشگیری از وقوع برخی ابهامات و نیز سوء تفاهمها نظیر تردید در قصد جدی برای ازدواج و یا بلاتکلیفی دختر و پسر، مناسبتر این است میان آشنایی اولیه، خواستگاری رسمی و نیز مراسم عقد فاصله طولانی نباشد. بنابراین بهتر است پس از شناخت و کسب اطلاعات اولیه، مانند قصد ازدواج، معیارهای ازدواج، معیارهای لازم برای انتخاب همسر آینده، بافت فرهنگی و خانوادگی، توقعات و انتظارات و در صورتی که تا این مرحله مانع و ابهام خاصی وجود نداشته باشد مقدمات خواستگاری رسمی فراهم شود تا پسر و دختر شناخت جامعتری از یکدیگر بدست آورند.

به منظور شناخت دقیقتر و نیز انتخابی اصولی می بایست از سه کانال گفتگوی مستقیم، تحقیق از وضعیت حال و گذشته فرد و نیز مشاوره حضوری پیش از ازدواج ( پسر و دختر به همراه یکدیگر ) بهره گرفت.
بنابراین با لحاظ مطالبی که مورد اشاره قرار دادید خواهر شما می تواند به صورت حضوری و یا تلفنی از قصد وی برای ازدواج و نیز معیارهای مورد نظر ایشان برای ازدواج سوال کنند.

در سالروز ازدواج آسمانی علی علیه السلام و زهرای اطهر سلام الله علیها برای شما موفقیت و خوشبختی را مسئلت می کنم.

اميدوار;731189 نوشت:
بسمه تعالی

ممنون از راهنماییتون
البته بنده دخترخاله ای دارم ک 4، 5 سال ازم کوچیکتره و تمایل مادرم ب سمت ایشونه، ولی از آنجاییک نمیخوام احساسی تصمیم بگیرم و همانطوریک قبلا گفتم با بررسی کامل قصد انتخاب دارم، دچار شک و تردید هسم، زیرا دو گزینه کاملا متفاوت پیش روم هسن.

موضوع قفل شده است