جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راههایی برای آشنایی بیشتر جهت ازدواج

علاقه
    کتاب،ورزش، اینترنت
    نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

راههایی برای آشنایی بیشتر جهت ازدواج

سلام
    بنده پسری 24 ساله هسم و تصمیم گرفتم تا اگ خدا بخواد حداکثر تا دوسال دیگ ازدواج کنم، چون هم درسم مونده و هم اینک تکلیف سربازیم مشخص میشه. الان ی خانمی ک دوسال ازم کوچکترهسش رو مدنظر دارم ک شرایط اولیه رو داره، برای کسب اطلاعات بیشتر هم خودم نمیخوام باهاشون در ارتباط باشم، چون ممکنه با ملاک های من همخوانی نداشته باشن و تصمیم گرفتم تا خواهرم بصورت ناشناس با ایشون تماس بگیرن و ی سری اطلاعات کسب کنن، درضمن استان های ما بایکدیگر فرق داره و من در دوره کارشناسی تو دانشگاه با ایشون آشنا شدم، اگ میشه راهنماییم کنین ک چطور باید پیش برم و اینک من تمام سعیمو میکنم تا عاقلانه انتخاب کنم و عاشقانه زندگی، برا همین خودم نمیخوام تماس داشته باشم.

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 3

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_boy نمایش پست ها
    سلام
    بنده پسری 24 ساله هسم و تصمیم گرفتم تا اگ خدا بخواد حداکثر تا دوسال دیگ ازدواج کنم، چون هم درسم مونده و هم اینک تکلیف سربازیم مشخص میشه. الان ی خانمی ک دوسال ازم کوچکترهسش رو مدنظر دارم ک شرایط اولیه رو داره، برای کسب اطلاعات بیشتر هم خودم نمیخوام باهاشون در ارتباط باشم، چون ممکنه با ملاک های من همخوانی نداشته باشن و تصمیم گرفتم تا خواهرم بصورت ناشناس با ایشون تماس بگیرن و ی سری اطلاعات کسب کنن، درضمن استان های ما بایکدیگر فرق داره و من در دوره کارشناسی تو دانشگاه با ایشون آشنا شدم، اگ میشه راهنماییم کنین ک چطور باید پیش برم و اینک من تمام سعیمو میکنم تا عاقلانه انتخاب کنم و عاشقانه زندگی، برا همین خودم نمیخوام تماس داشته باشم.
    بسمه تعالی
    با سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد خدمت جنابعالی

به منظور پیشگیری از وقوع برخی ابهامات و نیز سوء تفاهمها نظیر تردید در قصد جدی برای ازدواج و یا بلاتکلیفی دختر و پسر، مناسبتر این است میان آشنایی اولیه، خواستگاری رسمی و نیز مراسم عقد فاصله طولانی نباشد. بنابراین بهتر است پس از شناخت و کسب اطلاعات اولیه، مانند قصد ازدواج، معیارهای ازدواج، معیارهای لازم برای انتخاب همسر آینده، بافت فرهنگی و خانوادگی، توقعات و انتظارات و در صورتی که تا این مرحله مانع و ابهام خاصی وجود نداشته باشد مقدمات خواستگاری رسمی فراهم شود تا پسر و دختر شناخت جامعتری از یکدیگر بدست آورند.

به منظور شناخت دقیقتر و نیز انتخابی اصولی می بایست از سه کانال گفتگوی مستقیم، تحقیق از وضعیت حال و گذشته فرد و نیز مشاوره حضوری پیش از ازدواج ( پسر و دختر به همراه یکدیگر ) بهره گرفت.
    بنابراین با لحاظ مطالبی که مورد اشاره قرار دادید خواهر شما می تواند به صورت حضوری و یا تلفنی از قصد وی برای ازدواج و نیز معیارهای مورد نظر ایشان برای ازدواج سوال کنند.

در سالروز ازدواج آسمانی علی علیه السلام و زهرای اطهر سلام الله علیها برای شما موفقیت و خوشبختی را مسئلت می کنم.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 7

علاقه
    کتاب،ورزش، اینترنت
    نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    بسمه تعالی

ممنون از راهنماییتون
    البته بنده دخترخاله ای دارم ک 4، 5 سال ازم کوچیکتره و تمایل مادرم ب سمت ایشونه، ولی از آنجاییک نمیخوام احساسی تصمیم بگیرم و همانطوریک قبلا گفتم با بررسی کامل قصد انتخاب دارم، دچار شک و تردید هسم، زیرا دو گزینه کاملا متفاوت پیش روم هسن.
    ویرایش توسط ریحــانه الــنبی : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ در ساعت ۰۹:۵۱ دلیل: نقل قول از کارشناس جهت پاسخگویی ایشان

9. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)