صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دیگه صبرم به سر اومده

نوشته
    11
    حضور
    3 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    49

اشاره دیگه صبرم به سر اومده

به نام خدا،سلام

من يه دختر 23ساله هستم
    از هجده سالگي خاستگاراي زيادي داشتم ،
    اما هنوز قسمت نشده

چند ماه پيش پسرداييم اومد خاستگاريم
    ولي به هزار و يک دليل قبول نکردم و از همونجا زندگيم جهنم شده
    مامانم ميگه سنت رفته بالا و از اين حرفا
    خيلي داره بهم سخت ميگذره
    هروز دعوا داريم
    هيچکس حرفمو نميفهمه
    واقعا داغونم
    الان تقريبا پنج ماهه که هر دعايي هرجايي ديدم خوندم،ختم برداشتم نماز خوندم اما جوابي نميگيرم
    دارم رواني ميشم
    ديگه طاقتم تموم شده
    اخه خدا که وضع منو ميبينه چرا يه فرجي نميشه؟؟
    ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳ در ساعت ۱۰:۳۳

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,495
    حضور
    174 روز 10 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58273

با نام و یاد دوست

دیگه صبرم به سر اومده

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 10

نوشته
    1,153
    حضور
    28 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6841

بنام بهترین خالق بی همتا
    با سلام و تحیت
    از اینکه در این شرایط روحی قرار گرفته اید،و برای شما سخت و دشوار است،برای ما قابل درک است.امیدوارم مطالب ما مورد استفاده شما قرار بگیرد و بتوانیم راهکاری ارائه دهیم که راهگشای مشکل شما خواهر محترم باشد.
    خواهر گرامی با توجه به اینکه بررسی مشکل شما نیاز به اطلاعات بیشتری بود که بنده در پیام خصوصی پرسیده ام (و شما پاسخ نداده اید)،لذا به همین اطلاعات که در اختیار ماست موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم ،پس فی الجمله،آنچه باید ملاحضه شود:
    خواهر گرامی بهتر است شما یک بار دیگر ملاکها و شرایط خودتان را به دقت مرور و بررسی کنید، در حقیقت با یک آسیب شناسی دقیق ازعوامل و موانع ازدواج بدست بیاورید، پس بعد از شناسایی و علل جور نشدن ازدواج می توان با یک مشورت دقیق و با یک برنامه و تدبیر حسابی از این مشکل نجات پیدا کرد.
    یعنی وقتی علل و عوامل را بررسی و تحلیل کنیم،متوجه اصل ریشه مشکل خواهیم شد.
    موردی بود که خواستگار زیادی داشت اما هیچ کدام تبدیل به وصلت نمی شد،بعد از بررسی و تحلیل معلوم شد که در حین صحبت مطالبی را به خواستگار از سوی دختر خانم مطرح می شد،که شخص کلا از دختر خانم زده می شد،و از تصمیم بر ازدواج بر می گشت.
    پس نیاز است که مشکل به صورت اساسی و دقیق بررسی و تحلیل شود،تا راه چاره مناسب ارائه شود.
    (ضمنا برای رد کردن خواستگار پسر دایی تون چیزی برای ما نگفتید،آیا دلیل اصلی عدم پذیرش از جانب شما چه بود.)
    اینکه مادرتان نگران زندگی شما است،باید خوشحال شوید،موردی داشتیم که بنده خدا در خانواده ای زندگی می کرد که نسبت به مساله ازدواج دختر خانم بی اهمیت بودند وباعث شده بود سن ازدواجش بالا رود،از این رو خواهر گرامی نسبت به عکس العمل خانواده مبنی بر ازدواج خودتان دلگیر و نارحت نشوید،این را به حساب دلسوزی و نگرانی بگذارید.و می توانید با کمال آرامش آنها را قانع و همراه خود سازید.
    اما اگر شما هیچ مانع و مشکلی از سوی خودتان نمی بینید و ملاک های معقول و منطقی دارید،حداقل برای گزینه ای که به عنوان خواستگار تشریف می آورند،یک مشورتی با یک مشاور بکنید،چه بسا در تطبیق مصداق دچار خطا می شوید و همین امر باعث بر هم زدن وصلت و مانع ازدواج می شود.
    به هرحال بهتر است با روح و روان آرام و با نشاط همراه با معنویت بیشتر صبور باشید،تا انشالله گشایشی در امر خیر شما حاصل شود.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۶/۲۹ در ساعت ۲۳:۱۷

7. صلوات ها 9

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    به هرحال بهتر است با روح و روان آرام وبا نشاط همراه با معنویت بیشتر صبور باشید،تا ان شا الله گشایشی در امر خیر شما حاصل شود.
    سلام علیکم

قل یا عباد الذین آمنوا اتقوا ربکم للذین أحسنوا فی هذه الدنیا حسنة و أرض الله واسعة إنما یوفى الصابرون أجرهم بغیر حساب

استاد عزیز....صبر کار راحتی نیست... اگه راحت بود.... اجر بی حساب نداشت....

واسه شاگرد تنبلا یه تکلیف راحت تر بگین!!!... (خودم رو عرض می کنم)

یا علی

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

9. صلوات ها 7

نوشته
    1,153
    حضور
    28 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6841

نقل قول نوشته اصلی توسط یا‌رقیه نمایش پست ها

سلام علیکم

استاد عزیز....صبر کار راحتی نیست... اگه راحت بود.... اجر بی حساب نداشت....

واسه شاگرد تنبلا یه تکلیف راحت تر بگین!!!... (خودم رو عرض می کنم)

یا علی
    با سلام و تحیت
    به نکنه خوبی اشاره کردید؛
    واقعیت امر همین است،صبر کردن سخت هست،منتها تابه حل مشکل برسیم غیر از این چاره ای بهتر نداریم
    .(البته ان الله مع الصابرین را هم فراموش نکنیم)
    البته اگر صبر با یک پشتوانه معنوی و توکل همراه شود،انگیزه فرد برای صبر کردن قوی تر شده و تحمل راحتر خواهد بود.

11. صلوات ها 10

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

منتها تابه حل مشکل برسیم غیر از این چاره ای بهتر نداریم.
    به حل مشکل برسیم... چجوری؟!

یک پشتوانه معنوی و توکل همراه شود

فرمودید پشتوانه مهنوی و توکل.... همون خدایی که با صابران است... همون خدا گفته که خدا سر نوشت قومی را تغییر نمی دهد مگر خودشان تغییر کنند.....

پس بگید که چجوری به حل مشکل برسیم..... پس بگید چجوری تغییری ایجاد کنیم تا خدا سرنوشتمون رو عوض کنه؟....

غیر از این چاره ای بهتر نداریم.
    این حرف آخره!!!! ... به کسی که می گه صبرم سر اومده... می گید غیر از صبر کردن چاره دیگه ای نیست.....

من نزدیک به 8 ماه هست که تو انجمن فعالیت می کنم.... واقعیت همینه.... همیشه مخلص کلام همه این بوده که صبر داشته باش!... حتی به کسی که می گه صبرم سر اومده....

سوال؟؟ حضرت محمد(ص) به کسی که بهش می گفت صبرم سر اومده، براش چیکار می کرد؟....

من رو این جمله آخر خیلی حرف دارم..... خطر قضا شدن نماز صبح اجازه نمی ده بیشتر بنویسم.... ان شا الله تا بعد....

یا علی

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

13. صلوات ها 11

علاقه
    تحصیل
    نوشته
    433
    حضور
    15 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2052

اینکه گفتین خدا حرفم رو نمیشنوه و به دادم نمیرسه آیا شما به حرف خدا در خواستگاری گوش دادین ؟؟

15. صلوات ها 9

نوشته
    1,153
    حضور
    28 روز 18 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6841

نقل قول نوشته اصلی توسط یا‌رقیه نمایش پست ها

به حل مشکل برسیم... چجوری؟!
    لطفا یکبار دیگر راهکار ارائه شده بنده را مطالعه بفرمایید،تا معلوم شود که منظورم از رسیدن به حل مشکل چیه؟
    فرمودید پشتوانه مهنوی و توکل.... همون خدایی که با صابران است... همون خدا گفته که خدا سر نوشت قومی را تغییر نمی دهد مگر خودشان تغییر کنند.....

پس بگید که چجوری به حل مشکل برسیم..... پس بگید چجوری تغییری ایجاد کنیم تا خدا سرنوشتمون رو عوض کنه؟....
    هر مشکلی با توجه به اقتضای خودش لوازمی را می طلبد که باید آنها را رعایت و اجرا کرد تا امید به نتیجه رسیدن را داشته باشیم.

این حرف آخره!!!! ... به کسی که می گه صبرم سر اومده... می گید غیر از صبر کردن چاره دیگه ای نیست.....

من نزدیک به 8 ماه هست که تو انجمن فعالیت می کنم.... واقعیت همینه.... همیشه مخلص کلام همه این بوده که صبر داشته باش!... حتی به کسی که می گه صبرم سر اومده....

سوال؟؟ حضرت محمد(ص) به کسی که بهش می گفت صبرم سر اومده، براش چیکار می کرد؟....

من رو این جمله آخر خیلی حرف دارم..... خطر قضا شدن نماز صبح اجازه نمی ده بیشتر بنویسم.... ان شا الله تا بعد....

یا علی
    با سلام
    کسی که می گوید من صبرم تمام شده،منظورش این است که خیلی خسته شده ام،ولی به هر حال انسان آنقدر توانایی دارد که حتی در اخرین لحظاتش می توان دعوت به صبر کرد،و باز برایش مقدور است و می تواند صبور باشد.
    مقدمه صبر و تحمل شناخت است،اگر کسی رویکرد خود را تغییر دهد وبه یک رویکرد شناختی جدیدی برسد، باز امکان صبر برایش مقدور خواهد شدو چه بسا این تحمل شیرین تر.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ در ساعت ۰۰:۲۹

17. صلوات ها 9

نوشته
    273
    حضور
    7 روز 19 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    962

نقل قول نوشته اصلی توسط maedesheikhian نمایش پست ها
    به نام خدا،سلام

الان تقريبا پنج ماهه که هر دعايي هرجايي ديدم خوندم،ختم برداشتم نماز خوندم اما جوابي نميگيرم
    دارم رواني ميشم
    ديگه طاقتم تموم شده
    اخه خدا که وضع منو ميبينه چرا يه فرجي نميشه؟؟
    سلام.
    پنج ماه مدت زیادی نیست تا اثر دعاها ظاهر بشه.
    اینکه یک مورد مناسبی بیاد خاستگاری ، یک کار ساده مثل ماست خریدن از بقالی محل نیست. مراحلی باید به ترتیب طی شود: شخص مناسبی به فکر ازدواج بیفتد > با خانواده اش مطرح کند > اتفاقاتی بیفتد تا ایشان توسط افرادی با شما و خانواده تان آشنا شوند و ...

ممکن است بر اثر دعاهای شما ، این روند شروع شده باشد اما هنوز به مرحله آخر نرسیده باشد. توجه کنید که تنها وقتی کار به مرحله آخر ( آمدن به خواستگاری شما ) برسد ، شما متوجه اثر بخشی دعاها می شوید. تا قبل از آن ، روند فوق در هر مرحله ای که باشد ، شما متوجه نخواهید شد.

چند نکته:
    - تجربه شخصی بنده از اطرافیانم نشان داده که آنهایی که دیرتر به مطلوبشان می رسند ، بهتر میرسند ( عرفا هم می گویند: در راه عرفان ، خواسته هر کسی را که دیرتر بدهند ، بهتر به او میدهند - نقل به مضمون).
    - سوره یوسف را هر روز بخوانید. یکی از اثراتش ، در امر ازدواج شایسته است. ( با وضو و رو به قبله و با حضور قلب و توجه به معنی)
    - سوره والشمس را زیاد بخوانید. با همان شرایط.
    - وقتی وضو می گیرید ، آن را خشک نکنید. بگذارید خودش خشک شود.
    - شاه کلید همه حوائج: نماز اول وقت.
    قدرت انسان آن قدر زیاد است که می تواند با عظمت ترین تغییرات را در عالم ایجاد کند. با عظمت ترین تغییرات در عالم ، تغییر نظر خداست.
    انسان می تواند با استغفار ، "خدای قهار" را از خود راضی کند؛ و با گناه ، نظر "خدای مهربان" را به خود تغییر دهد؛ و با دعا و تضرع ، تصمیم "خدای بزرگ" را درباره خود تغییر دهد.

19. صلوات ها 15

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

ببین خواهر یه توضیح زیادی بده ببینم حرفت چیه?

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری