جمع بندی ازدواج با خواهر همسر موقت

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با خواهر همسر موقت

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

بنام خدا
با سلام و عرض ادب
ببخشيد من نياز به مشاوره و راهنمايي شما دارم...
بنده دانشجو بودم شرايط ازدواج نداشتم و با شرايط دوستي ها و اختلاط شديد دانشگاه چيزي نبود كه به گناه بيفتم. براي جلوگيري از گناه روابط با نامحرم و زنا و ارتباط با دختر باكره با يك خانم مطلقه كه شوهرش فوت شده بود اشنا شدم چون خانم خيلي خوبي بود عقد موقت كرديم و حتی رابطه جنسی هم داشتیم و به هم عاشقم بوديم و ابراز علاقه مي كرديم... که این رابطه بيشتر از دوسال ادامه داشت اما چون من پسر بودم و اون زن و... و استخاره ام كرديم ازدواج ما صلاحه يا نه استخاره ام خیلی بد اومد.

خلاصه تصميم گرفتيم از هم جدا شيم و خلاصه نشد ازدواج كنيم و از هم جداشديم... و الان اين خانم با يك مرد ازدواج كرده و من مجردم هنوز و اين خانم دو تا خواهر داره يكي ازدواج كرده و يكي مجرد و هر دو خواهر اين خانم قشنگ منو مي شناسند وديدن منو و مي دونن با خواهرش دوست بودم و عاشقش بودم مادر اين خانم هم بعد ازدواج اين خانم اطلاع دقيق دارم فهميده با من دوست بوده دخترش بيشتر از دوسال و بعد جدا شديم حتي عكس منم ديده...
طي دوسال دوستي از راه شرعي با اين خانم با خواهر اين خانم هم اشنا شده بودم بارها با ماشين جابه جاش كرده بودم اتفاقي و...
خلاصه الان خواهر اين خانم سنش 25 من سنم 30 ببخشيد خواهر اين خانم بسيار بسيار زيبا و بسيار از نظر تناسب اندام مطلوب وخاص و تكه اخلاقشم خوبه يعني اوني هست كه من ميخوام و ارزوشو دارم .... الان ميدونم بگم بيا با هم ازدواج كنيم قبول ميكنه و از خداشه چون ميشناسه من چطور پسريم اهل كار و اهل زندگي و تحصيل كرده و... و اون خانم يعني دوستم هم بفهمه اجازه ميده با خواهرش ازدواج كنم. تا بهش باز نزديك بشم چون بسياربهم علاقه منده اگرچه الان ازدواج كرده...
اما موندم من اگر با اين دختر ازدواج كنم . واقعا كارم خطاست. ومادر و خواهرش نمي گن این پسر چقد پسته که با اون يكي خواهر دوست بوده الان اومده خواستگاري اين خواهر و در اينده بد ميشه چونكه با خواهرش رابطه جنسي داشتم ومادرش و اون يكي خواهرش ميدونه با با خواهرش دوست بودم و ..؟
به نظرتون منصرف بشم از ازدواج با اين دختر معقوله؟ البته هرچند بسيار دختر زيبا و از نظر تناسب اندام همون ببخشيد خوش اندامي بي نظير و تك و شيك پوش وخاص است و اوني هست كه من ميخوام
در پايان پوزش دارم، خيلي ساده و طولاني شايد بي پرده حرف دلم رو گفتم
اينجور كامل حرف دلمو گفتم تا بهتر مشاوره بديد و راه درست رو بهم نشان بديد
منتظرمشاوره تونم...
بازم ببخشيد... من از نظرمذهبي متوسط و تحصيلكرده ام...

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام خدمت شما برادر گرامي
از نظر اجتماعي و عرفي شايد شما دنبال گناهان جنسي و روابط نامشروع بوديد بهتر بود تا اين كه نياز خودتان را از راه مشروع ارضا كنيد. ما در اطراف خود در فروشگاه ها، دانشگاه ها و اقوام و... متوجه روابط نامشروع مي شويم ولي امر به معروف نمي كنيم و يا احساس نمي كنيم كه بايد براي رفع فساد مقاله اي بنويسيم ولي در ازدواج موقت غيرتمان گل مي كند. منظورم اين نيست كه بخواهم شما را تشويق به ازدواج موقت بكنم ولي قطعا اگر احتمال گناه جنسي زياد بوده و ازدواج موقت كرده ايد از نظر شرع خداتان درست بوده است. با توجه به تجاربم به جوانان مي گويم تا ممكن است شرايط ازدواج آسان تحقيق شده و بدون تشريفات را فراهم آوريد ولي من هرگز به خود اجازه نمي دهم به خانم بيوه يا آقايي كه لب پرتگاه گناه است بگويم ازدواج موقت براي شما سم است.
بزرگوار! باتوجه به شناختي كه از شرايط خود و خانواده ها داريد ازدواج را همسر موقت تان را به صلاح ندانسته ايد و از ايشان جدا شده ايد در حالي كه هنوز به هم علاقه داريد. فكر ازدواج به خواهر ايشان به احتمال قوي نوعي مكانيزم دفاعي روان براي كاهش عطش وابستگي شما به آن خانم باشد. عاشقي هميشه پنهان نمي ماند و اخرش گل مي كند بنابراين ازدواج با خواهر او شما را در دسترس قرار مي دهد و چه بسا به دليل احساس عاطفي اي كه به همديگر داريد به گناه هم كشيده شويد. بنابراين نبايد خودتان را در معرض گناه قرار دهيد.
از سوي ديگر لحظه اي به ان دختر پاك فكر كنيد كه با يك دنيا شور و ذوق وارد زندگي شما مي شود و به شما عشق مي ورزد ولي شما صندلي ذهن تان را براي خواهرش رزو كرده ايد و اين امر سبب سردي روابط و نارضايتي زناشويي و طلاق عاطفي و سرانجام جدايي خواهد شد.
ممكن است خواهر همسر سابق شما از روي هيجان ها و شور اين طور به رسيدن به شما بينديشد و بس، ولي به هر حال به ياد داشته باشيد كه احساس زنانگي او رادارهاي تيز و دقيقي دارد و متوجه حس شما و رفتار شما به خواهرش خواهد شد حسي كه از نوع احساس همسران است. و اين امر او را تا مرز جنون مي كشاند به خصوص وقتي كه يك لحظه هم نمي تواند روابط شما را در گذشته فراموش كند
بنابراين چرا سري كه درد نمي كند دستمال ببنيديم و روزه شك دار بگيريم.
شما الان با ان خانم هم نامحرم هستيد اجازه دهيد با جدايي ايشان خودش را بدون حضور فيزيكي و ذهني شما بيابد و شما هم خودتان را بدون ايشان و هر دو زمينه زندگي زناشويي ديگر را فراهم كنيد.
براي سلامتي و شادابي و مديريت هيجان شما دعا مي كنم
موفق باشيد
[/]

قبلا پاسخ اجمالي شما را در پيام خصوصي داده بودم باز اگر سؤالي باقي مانده است لطف كنيد پيام خصوصي بدهيد
به دليل اين كه درباره ازدواج موقت بحث هاي زيادي اخيرا داشته ايم از باز گذاشتن تاپيك معذورم

ازدواج با خواهر همسر موقت
پرسش:
براي جلوگيري از گناه روابط با نامحرم با يك خانم مطلقه كه شوهرش فوت شده بود عقد موقت كرديم و حتی رابطه جنسی هم داشتیم و به هم عاشقم بوديم واین رابطه بيشتر از دوسال ادامه داشت
از هم جداشديم و الان اين خانم با يك مرد ازدواج كرده و من مجردم هنوز و اين خانم دو تا خواهر داره يكي ازدواج كرده و يكي مجرد و هر دو خواهر اين خانم منو مي شناسند و
اوني هست كه من ميخوام و ارزوشو دارم .... الان ميدونم بگم بيا با هم ازدواج كنيم قبول ميكنه و از خداشه چون ميشناسه
اما موندم من اگر با اين دختر ازدواج كنم . واقعا كارم خطاست.

پاسخ:
سلام خدمت شما برادر گرامي
از نظر بسياري از مردم اگر شما دنبال گناهان جنسي و روابط نامشروع بوديد بهتر از اين بود كه نياز خودتان را از اين راه مشروع يعني ازدواج مدت دار ارضا كنيد. ما در اطراف خود در فروشگاه ها، دانشگاه ها و اقوام و... متوجه روابط نامشروع مي شويم ولي امر به معروف نمي كنيم و يا احساس نمي كنيم كه بايد براي رفع فساد مقاله اي بنويسيم ولي در ازدواج موقت غيرتمان گل مي كند. منظورم اين نيست كه بخواهم شما را تشويق به ازدواج موقت بكنم ولي قطعا اگر احتمال گناه جنسي زياد بوده و ازدواج موقت كرده ايد از نظر شرع کارتان درست بوده است. با توجه به تجاربم به جوانان مي گويم تا ممكن است شرايط ازدواج آسان تحقيق شده و بدون تشريفات را فراهم آوريد ولي من هرگز به خود اجازه نمي دهم به خانم بيوه يا آقايي كه لب پرتگاه گناه است بگويم ازدواج موقت براي شما سم است.
بزرگوار! باتوجه به شناختي كه از شرايط خود و خانواده ها داريد ازدواج را همسر موقت تان را به صلاح ندانسته ايد و از ايشان جدا شده ايد در حالي كه هنوز به هم علاقه داريد. فكر ازدواج به خواهر ايشان به احتمال قوي نوعي مكانيزم دفاعي روان براي كاهش عطش وابستگي شما به آن خانم باشد. عاشقي هميشه پنهان نمي ماند و اخرش گل مي كند بنابراين ازدواج با خواهر او شما را در دسترس قرار مي دهد و چه بسا به دليل احساس عاطفي اي كه به همديگر داريد به گناه هم كشيده شويد. بنابراين نبايد خودتان را در معرض گناه قرار دهيد.
از سوي ديگر لحظه اي به ان دختر پاك فكر كنيد كه با يك دنيا شور و ذوق وارد زندگي شما مي شود و به شما عشق مي ورزد ولي شما صندلي ذهن تان را براي خواهرش رزو كرده ايد و اين امر سبب سردي روابط و نارضايتي زناشويي و طلاق عاطفي و سرانجام جدايي خواهد شد.
ممكن است خواهر همسر سابق شما از روي هيجان ها و شور اين طور به رسيدن به شما بينديشد و بس، ولي به هر حال به ياد داشته باشيد كه احساس زنانگي او رادارهاي تيز و دقيقي دارد و متوجه حس شما و رفتار شما به خواهرش خواهد شد حسي كه از نوع احساس همسران است. و اين امر او را تا مرز جنون مي كشاند به خصوص وقتي كه يك لحظه هم نمي تواند روابط شما را در گذشته فراموش كند
بنابراين چرا سري كه درد نمي كند دستمال ببنيديم و روزه شك دار بگيريم.
شما الان با ان خانم هم نامحرم هستيد اجازه دهيد با جدايي ايشان خودش را بدون حضور فيزيكي و ذهني شما بيابد و شما هم خودتان را بدون ايشان و هر دو زمينه زندگي زناشويي ديگر را فراهم كنيد.
براي سلامتي و شادابي و مديريت هيجان شما دعا مي كنم
موفق باشيد

موضوع قفل شده است