صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مادرم در واتس آپ با نامحرمي دوست شده ، چکار کنم؟! (نیاز عاطفی)

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

مادرم در واتس آپ با نامحرمي دوست شده ، چکار کنم؟! (نیاز عاطفی)

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام علیکم

دختر خانم سیزده چهارده ساله ای نزد بنده آمدند و مشکلی را مطرح نمودند تا راهنماییشان کنم و بنده به دلیل تخصصی بودن و حساس بودن موضوع تصمیم گرفتم اینجا مطرح نموده و ازراهنمایی شما استاد گرامی و کاربران محترم جهت راهنمایی ایشان بهره مند گردم
    جریان از این قرار است که این دخترخانم مدتی بوده که متوجه میشود مادرش خیلی بیشتر از گذشته سرش توی گوشی موبایلش است !!،و بعضی وقتها وقتی پدرش می آید سریع گوشی را قایم میکند تا اینکه یک روز که گوشی مادرش را گرفته بوده تا به پدرش پیام بدهد پیامهای مادرش را میبیند و متوجه میشود که مادرش با یکی از همکاران آقایش دوست شده اند!!!! و از طریق واتس آپ و پیام و غیره برای همدیگر پیامهای عاشقانه میفرستند ...
    دختر خانم به مادرش میگوید که جریان را فهمیده و مادرش کلی دعوایش میکند و میگوید به تو ربطی ندارد و حق نداری دخالت کنی و غیره و تهدیدش میکند که حق نداری به پدرت بگویی
    دختر خانم میگوید کلی با مادرم بحث کردم گفتم پس اگر فردا من هم با یکی دوست شدم حق ندارید حرفی بزنید که مادرش گفته ما همکاریم وزن همکارم هم میداند ما به هم پیام میدهیم و پیامهایمان در حیطه کاری است اما تو حق نداری با کسی دوست شوی و غیره ...

حالا این دختر خانم میگوید چکار کنم؟ چونکه اولا پدرم از این موضوع بی اطلاع است و از طرفی رابطه پیامی مادرم و این آقا دارد روز به روز بیشتر میشود....

توضیحات : دختر خانم میگوید مادرم خیلی احساساتی است و همیشه دوست دارد رمانتیک باشدسالهاست با پدرم بحث دارد و همیشه در دعواهایشان میگوید تو مرا از نظر عاطفی تامین نمیکنی و...

نکته : بنده نیز این خانواده را میشناسم و تا جایی که میدانم و شنیده ام شوهر این خانم مرد خیلی خوبی است و خیلی در کارهای خانه کمک میکند،فراوان خانواده را مسافرت میبرد، و از نظر مالی هم این خانواه کمبودی ندارند اما از نظر عاطفی با خانمش چگونه است را اطلاعی ندارم!

لطفا راهنمایی های لازم را بفرمایید
    باتشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 20

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151445

سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوران و پرسشگر محترم
    وقتي طوفان شديدي مي وزد عاقلانه اين است كه به پناهگاهي محكم و امن برويم و يا به ستون يا چيز محكمي متمسك شويم.
    بزرگواران! اين روزها شنيدن اين نوع اخبار و جرايم چيز جديدي نيست. رئيس دادسراي جرايم رايانه اي تهران با تأسف و تأثر شديد مي گفتند روزانه پرونده هاي زيادي در رابطه با انواع جرائم رايانه اي داريم.
    بنابراين عقل و شرع حكم مي كند كه در درجه اول «خود» و «خانواده خود» را از اين نوع آسيب ها حفظ كنيم. اگر چه نيازهاي مختلف جسمي و عاطفي و جنسي ارضا نشده سهم زيادي در اين نوع جرايم دارد ولي مهم ترين علت ضعف باورهاي ديني است. در موارد زياد هم باورهاي فلسفي قوي است ولي باورها در ذهن باقي مانده و قلبي نشده است. يعني مي دانيم خلوت گناه آلود با نامحرم جايز نيست، مي دانيم امام زمان شاهد و ناظر است مي دانيم كه اين نوع روابط خشم خدا را به دنبال دارد ولي در عمل اين باورها مانع گناهان نمي شود.

اما داستان اين دختر
    قديم ها زنان خانه دار كه فرصت زيادي داشتند دور هم مي نشتند و از هر جايي سخن مي گفتند و ساعت ها مشغول گفتگو بودند و زماني كه صحبت هاي درباره خودشان تمام مي شد غيبت نقل مجلس مي شد. امروزه زنان خانه دار كه وقت زيادي دارند گرفتار اتلاف وقت در فضاي مجازي مي شوند و متأسفانه موج اين ارتباط دامن گير مردان و زناني شده است كه در فضاي كاري با هم ارتباط دارند.
    اگر كسي متوجه ارتباط يقيني و نامشروع يكي از اعضاي خانواده باشد لازم است مراتب امر به معروف را رعايت كند تا مبادا با شكسته شدن حريم ها و حرمت ها، زمينه سرعت و تثبت انحراف ديگري شود. و يا زمينه مخفي كاري او را فراهم آورد.
    بنابراين در مرتبه اول حتي نبايد گفت كه من خبر دارم كه تو گرفتار ارتباط نامشروع هستيد
    -از شيوه هاي غيرمستقيم مدد بگيرد گاهي دادن يك نامه يا ارسال يك پيامك از سوي فردي ناشناخته (به مرد يا زن يا هر دو) مانع ارتباط مي شود. اگر اين پيام اثر نداشت شيوه پيام تندتر مي شود و تهديد آميز. ولي فرد نبايد احساس كند كه ما از روي حسادت يا انتقام ...پيام مي دهيم بايد متوجه شود كه زير بناي پيام ما محبت و انجام دستور الهي است و در ضمن آن او را از آسيب ها از جمله احتمال فاش شدن و رسوا شدن توسط خانواده طرفين ( زن و مرد )بر حذر داريم.
    - پيام هاي غيرمستقيم ديگر مي تواند خواند يك خبر از روزنامه يا اينترنت با مثلا فاش شدن راز يك ارتباط و مشكلات ان باشد.
    - حضور در مراسم ديني كه ياد خدا و ائمه و معادانديشي را زنده مي كند نقش مهمي در بازداري مي شود مانند شركت در مراسم عزا نزديكان، مجالس اثر گذار ائمه، زيارت قبور، زيارت ائمه و امام زادگان، نماز اول وقت و...
    - اگر باز ادامه داشت مي توان به بهانه هاي مختلف مانع شد مثلا به بهانه مختلف به گوشي سر زد طوري كه او اذيت شود و هر آن احتمال دهد رازش فاش شود.
    - متأسفانه گاهي يكي از همسران حسابي درگير فضاي مجازي است و ديگري كاملا بي خبر و ناوارد است. اگر همسران هر دو اطلاعات خوبي داشته باشند تا حدود زيادي مانع برخي از آسيب هاي از سوي همسران و فرزندان مي شود به شرطي كه معنويت در خانه هم تقويت شود.
    - باز اگر ان فرد در كار خود اصرار داشت بايد با اخم و ابهام نشان دهيم كه متوجه هستيم. گاهي ابهام گذاشتن و سكوت و حالات چهره مرموز اثر گذارتر از سخن گفتن است. و در مرحله بعد لازم است وارد عمل شد و تذكر زباني داد.

بنابراين اين دختر زود وارد عمل شده است بهتر بود خود را به بي خبري مي زد و از شيوه هاي بالا استفاده مي كرد. از سويي با شيرين زباني و ترفندهاي روان شناختي تلاش مي كرد تا پدر را متوجه نيازهاي عاطفي مادر كند و در برابر مادر را متوجه صفات برجشته شود.
    خدايا ما را از هر آفاتي كه از تو دور مي كند در حفظ كن
    آمين يا رب العالمين

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 17

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151445

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    -از شيوه هاي غيرمستقيم مدد بگيرد گاهي دادن يك نامه يا ارسال يك پيامك از سوي فردي ناشناخته (به مرد يا زن يا هر دو) مانع ارتباط مي شود. اگر اين پيام اثر نداشت شيوه پيام تندتر مي شود و تهديد آميز. ولي فرد نبايد احساس كند كه ما از روي حسادت يا انتقام ...پيام مي دهيم بايد متوجه شود كه زير بناي پيام ما محبت و انجام دستور الهي است و در ضمن آن او را از آسيب ها از جمله احتمال فاش شدن و رسوا شدن توسط خانواده طرفين ( زن و مرد )بر حذر داريم.
    واقعا امروز مادري عزا دار در مشاوره تلفني مي گفت
    دو ماه از عزاي پسرم مي گذرد او به خاطر قتل اعدام شد. وقتي او شنيد كه مردي زن دار مزاحم دختري مي شود كه قرار است با او ازدواج كند سراغ آن مرد رفته بود و او را كشته بود
    باز در يك مشاوره تلفني ديگر خانمي از كرمانشاه زار زار گريه مي كرد و ضجه مي زد مي گفت. شوهرم متوجه ارتباط من با آقايي شد ان قدر من را زد تا شماره و آدرس او را دادم بعد سراغ آن مرد رفت و چندين ضربه چاقو به او زد شانس اورد كه نمرد. حدود بيست روز است در را روي من بسته است و گفته مي خواهم حسابم را با تو تسويه كنم شب و روز آرامشي ندارم...

9. صلوات ها 12

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151445

برخي از عوامل فساد در فضايي مجازي

«بابایی» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان ضمن هشدار به برگزارکنندگان و شرکت کنندگان در شوی لباس و مدلینگ اظهار کرد: برخی از برگزارکنندگان مراسم شوی لباس و مدلینگ با تهیه عکس‌های خلاف عفت و اخلاق عمومی از شرکت کنندگان، نسبت به انتشار این تصاویر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام می‌کنند.
    وی با بیان اینکه از این تصاویر به عنوان تبلیغات استفاده می‌شود، افزود: بعضا انتشار این تصاویر بدون اطلاع شرکت کنندگان صورت گرفته و یا از تصاویر مبتذل جهت تبلیغات استفاده می‌شود.

سرپرست دادسرای جرائم رایانه‌ای با تاکید بر برخورد قانونی با منتشرکنندگان این تصاویر، گفت: این قبیل اقدامات در فضای مجازی رصد و پیگیری شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

بابایی در پایان از شرکت کنندگان در مراسم شوی لباس خواست مراقب باشند و امکان تهیه تصاویر خلاف عفت و اخلاق عمومی را فراهم نکنند.

انتهای پیام/

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ در ساعت ۱۸:۲۹

11. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151445

بنابراين اين دختر زود وارد عمل شده است بهتر بود خود را به بي خبري مي زد و از شيوه هاي بالا استفاده مي كرد. از سويي با شيرين زباني و ترفندهاي روان شناختي تلاش مي كرد تا پدر را متوجه نيازهاي عاطفي مادر كند و در برابر مادر را متوجه صفات برجشته شود.
    بنابراين پيشنهاد مي كنم
    اين دختر حرمت آسيب ديده مادر را ترميم و رفو كند
    احساس بي ارزش بودن اساس گناهان و هوسراني ها است
    بنابراين اين دختر مادرش را سخت در آغوش بگيريد بگوييد ببخش من را درباره شما زود قضاوت كردم و شما براي من ارزشمند هستيد البته لازم نيست دروغ بگويد واقعا مادرش صفات خوب زيادي دارد نبايد به دليل يك رفتار كل شخصيت مادر را در انتقاد له و لورده كرده با تمركز بر خوبي ها تلاش كنيد تا شعاع ان فراگير شود و اين مشكل به ياري خدا حذف شود.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ در ساعت ۱۸:۴۰

13. صلوات ها 13

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151445

عنوان: سوزها سودها ( اخلاق كاربردي در فضاي مجازي)
    تأليف: محمدحسين قديري
    ناشر: پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي
    نوبت چاپ: اول / 1394
    تلفن پژوهشگاه: 37604472-025

فهرست مطالب

مقدمه

فصل اول: کلیات(زيرساخت‌ها)
    تعريف فضاي مجازي
    ویژگی های فضای مجازی
    فرق اخلاق در فضاي مجازي و حقيقي
    تقواي سايبري
    نظام ارزشي و امپرياليسم رسانه
    اينترنت سود يا سوز، نعمت يا نقمت؟

فصل دوم:سودها (فرصت ها)
    انواع و ابعاد سودها و فرصت‌ها
    1- فضاهاي سايبري سالم
    2-صله رحم سايبري
    3-ارشاد و امر به معروف و نهي از منكر سايبري

فصل سوم: سوزها (آسیب‌ها)
    ابعاد و انواع آسيب‌ها
    1-وب‌گردي و ولگردي اينترنتي
    2-اخلاق پژوهشي و نقل مطالب
    3-اعتیاد به اینترنت
    4- خلوت اينترنتي و سيستم ايمني معنوي
    6-اعتياد به پورنو (اخلاق جنسی)
    7-عشق‌ سايبري( اخلاق جنسيتي محرم نامحرمي)
    8- هنر گريز از خلوت‌هاي اينترنتي
    9- ارتباط علمي آري رابطه نه
    10-اخلاق معاشرت (دوستي، ازدواج، خانواده،)
    الف) دوستي با نامحرم( اخلاق جنسيتي)
    ب)همسرگزيني سنتي و سايبري
    ج)همسرگزيني اينترنتي
    د)همسريابي (موقت يا دائم)
    هـ) همسرداري و اينترنت
    و )غيرت و حياي سايبري
    11)مكانيزم‌هاي دفاعي نفس اماره (انكار و توجيه)
    12)رازپوشي و عيب‌پوشي
    13)اشاعه فحشا
    14)تجسس اينترنتي
    15)اختلالات ذهني و گناهان سايبري
    فهرست منابع

«خلوت دل» نیست جای صحبت اغیار

دیو چو بیرون رود فرشته درآید
    مقدمه
    تصور كنيد مي‌خواهيم به ديدن جنگلي بسيار زيبا برويم كه در آن گل‌ها و ميوه‌هاي وحشي و دارويي، آبشار زيبا، وجود دارد با اين حال در اين جنگل حيوانات وحشي، قارچ‌هاي زيبا و مارهاي خوش خط و خال سمّي و كشنده هم هست عقل حكم مي‌كند از تجارب جنگلبانان، سازمان‌ها و افراد آشناي به اين جنگل كمك بگيريم و برنامه‌اي بريزيم تا از آن استفاده كنيم و لذت ببريم و از آسيب‌هايش در امان باشيم فضاي مجازي به دليل ويژگي‌هاي خاصش چنان كششي ايجاد كرده است كه پژوهشگران، سياحت‌گران و جهانگردان اين دنيا را با جو جادوي‌اش مسحور خود كرده‌ است، اما نبايد غافل شويم كه كارشناسان اخلاقي، مشاوران خانواده و «سران جامعه اطلاعاتي جهان» نگران سيل آسيب‌هاي اخلاقي در كنار تحولات ارتباطات و اطلاعات هستند[1]متأسفانه با اين كه آسيب‌هاي اخلاقي جدي است و مردم استقبال بسيار زيادي از فضاي مجازي كرده‌اند، ولي با فقر شديد كتاب و نرم افزار در اين حوزه مواجه هستيم در اين كتاب ضمن آشنايي با اين آسيب‌هاي مهم با استفاده از فرصت‌هاي اخلاقي و راه‌هايي رويارويي با آسيب‌ها آشنا مي‌شويم
    فضاي مجازي ولي اثرگذار
    فضاي مجازي به معناي فضاي خيالي نيست شايد بهتر باشد بگوييم فضاي سايبري تا از تأثير اين فضا غفلت نشود و از آن تصور فضاي خيالي و غيرواقعي نشود اگر شاعر در دنياي واقعي مي‌گويد: تو اول بگو با کیان زیستی // پس آن‌گه بگویم که تو کیستی، كارشناسان امر تربيت نيز تأكيد زيادي دارند كه فضاي مجازي بايد سالم باشد آنها به ما مي‌گويند: تو اول بگو به كدام سايت‌ها انس داري چه محتوايي برايت ارسال مي‌‌شود و براي ديگران ارسال مي‌كني، با چه افرادي در ارتباط هستي و يا آنها را به ليست خود اضافه كرده‌اي و يا چت مي‌كني، در گوشي و رايانه خود چه كتب، فيلم يا تصاويري ذخيره كرده‌اي تا بگويم كيستي؟ اغلب شيوه‌هاي تبليغي غرب نامريي و پنهان است لازم است براي دفع و دفن آسيب‌هاي اين فضا با افزايش بينش از شيوه‌هاي غيرمستقيم كمك بگيريم گاهي بيان آسيب‌ها از زبان غير متوليان پرورشي مانند پليس فتا و يا متخصصان فن آوري اطلاعات و ارتباطات بانفوذتر است

آنچه خواهيد خواند:
    اين كتاب سه فصل دارد:
    o كليات( زيرساخت‌ها)،
    o فصل دوم: سودها و سورها( فرصت‌ها)،
    o فصل سوم: سوزها و سوگ‌ها(آسيب‌ها)
    در اين كتاب فرصت‌ها و آسيب‌هاي مهم اخلاقي بيان شده است ولي بر بحث آسيب‌ها بيشتر تأكيد كرده ايم چرا كه دفع ضرر از جلب منفعت مهم‌تر است و پيشگيري قبل از درمان عاقلانه‌تر استهر كدام از ما بايد نقش افسران جنگ نرم داشته باشيم متأسفانه بسياري از افراد متدين وسيله و ابزارهاي فضاي مجازيمانند وايبر، لاين، تانگو، اينستاگرام و تلگرام و را اهداف نهايي خود قرار داده اند؛ در حالي كه «شبيخون فرهنگي» جدي است به تشكيل گروه‌هاي دوستانه براي ارسال پيام‌هاي تبريك و تسليت، لطيفه و حديث بسنده مي‌كنيم در بسياري از خانواده‌ها افراد با تحصيلات پايين يا افراد فارغ و بيكار بدون آگاهي از آسيب‌هاي اخلاقي و امنيتي، بيشتر با كاربرد اين نرم‌افزارها براي مقاصد سطحي آشناتر است روشن است شركت‌هاي ارائه خدمات تلفن همراه و اينترنت داخلي به شدت دنبال مقاصد مادي خوداند شما بارها تذكر مي‌دهيد كه من نيازي به پيام‌هاي تبليغي شما ندارم ولي اين آنها تبليغات نسبتا سالم خود را قطع نمي‌كنند و تلاش مي‌كنند با ترغيب تلبيغ بر تعداد كاربران و زمان استفاده بيفزايند فرمانده و سكاندار كشتي فضاي مجازي هم امپرياليسم رسانه است هشيار نباشيم ما را متناسب با مباني فرهنگ خود به مقصد سازگار با اهداف خود سوق مي‌دهد

تشكر و سپاس
    اگر چه به دليل سال‌هاي متمادي كار در فضاي مجازي با چم و خم و «سودها» و «سوزها»ي اين دنيا تا حدوي آشنا شده‌ام، ولي انصافا نوشتن كتاب اخلاقي با ‌بضاعت كم اخلاقي اين حقير تناسب ندارد چه كنم كه اميدوارم به رحمت خداوند رحمان و دعاي خير خوبانش به قول شاعر
    اُحِبُّ الصَّالِحِینَ وَ لَستُ مِنهُم ** لَعَلَّ اللهَ یَرزُقُنِی صَلاحاً؛
    افراد صالح چون ائمه اطهار( عليهم السلام) «امام شهدا» و «شهداي امام» و «علماي وارسته» را دوست دارم، ولي تا رسيدن به عروج عرفاني آنها فاصله زيادي دارم اميدوارم خداوند به بركت ايشان از جرعه وصال و تقوايش در جام ذهن و پياله قلبم بريزد در آخر بر خود لازم مي‌دانم از سه بزرگوار تشكر ويژه كنم:
    o استاد بزرگوار حجت الاسلام و المسلمين دكتر آقاتهراني كه با مشغله زيادي كه داشتند با حوصله اين اثر را مطالعه و راهنمايي كردند و براي نشرش دلگرم كردند
    o و دوست صميمي جناب حجت الاسلام و المسلمين حاج آقا محمد مهدي عباسي آغوي مدير گروه و مشوقم در نگارش اين اثر
    o نيز از جناب آقاي عزيزي همكار اجرايي گروه اخلاق و تربيت كه اهتمام جدي در پيگيري و سؤال از فرايند پژوهش براي تكميل اثر در وقت مقرر بودند
    م ح قديري

نيمه شعبان سال 1394

[1] . شرودر كتي اي، كليدهاي همراهي و مراقبت از نوجوانان در اينترنت، ص14. نيز رك: پيشوايي فريده و رضايي مريم، قاب جادو(آسيب‌هاي اينترنت و تلويزيون در غرب)، موسسه انتشارات كتاب نشر، چ1، تهران، 1392.
    مادرم در واتس آپ با نامحرمي دوست شده ، چکار کنم؟! (نیاز عاطفی) فایل های پیوست شده

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ در ساعت ۱۱:۵۹

15. صلوات ها 15

علاقه
    ...
    نوشته
    1,723
    حضور
    164 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    3441

با سلام ..جناب حامی به نظر شمااین دختر نمیتونه به صورت ناشناس اون مرد رو تهدید کنه؟
    نظری کرد رخش دید ملک عشق نداشت

عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد

فرشته عشق دارد اما عشق دردمندانه ندارد! استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی

17. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 22 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151445

نقل قول نوشته اصلی توسط همای رحمت نمایش پست ها
    با سلام ..جناب حامی به نظر شمااین دختر نمیتونه به صورت ناشناس اون مرد رو تهدید کنه؟
    سلام
    بله اشاره اي هم به اين روش كردم البته اين دختر بايد خيلي زيركانه عمل كند

از شيوه هاي غيرمستقيم مدد بگيرد گاهي دادن يك نامه يا ارسال يك پيامك از سوي فردي ناشناخته (به مرد يا زن يا هر دو) مانع ارتباط مي شود. اگر اين پيام اثر نداشت شيوه پيام تندتر مي شود و تهديد آميز. ولي فرد نبايد احساس كند كه ما از روي حسادت يا انتقام ...پيام مي دهيم بايد متوجه شود كه زير بناي پيام ما محبت و انجام دستور الهي است و در ضمن آن او را از آسيب ها از جمله احتمال فاش شدن و رسوا شدن توسط خانواده طرفين ( زن و مرد )بر حذر داريم.

19. صلوات ها 9

علاقه
    ...
    نوشته
    1,723
    حضور
    164 روز 4 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    3441

سلام
    بله اشاره اي هم به اين روش كردم البته اين دختر بايد خيلي زيركانه عمل كند
    با سلام ..استاد ببخشید با دقت مطلبو نخوندم ..جای تاسفه واقعا ،بجای اینکه مادر دختر رو از این مسائل آگاه کنه ودور کنه ،دختر باید مادرش رو راهنمایی کنه
    نظری کرد رخش دید ملک عشق نداشت

عین آتش شد از این غیرت و بر آدم زد

فرشته عشق دارد اما عشق دردمندانه ندارد! استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری