شهید محمد خلیل فرزدقی؛ رزمنده ای که با لباس دامادی شهید شد +عکس

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
شهید محمد خلیل فرزدقی؛ رزمنده ای که با لباس دامادی شهید شد +عکس

[h=1][/h]

شهید «محمد خلیل فرزدقی» یکی از پیشگامان بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی در شیراز بود که در سال ۱۳۶۴ در جزیره مجنون به شهادت رسید.

به گزارش دیمه نیوز به نقل از شیرازه، شهید محمد خلیل «فرزدقی» در سال ۱۳۴۰ در شیراز در خانواده مذهبی متولد شد. در همان اوان کودکی به همراه پدر به تحصیل و تدریس قرآن کریم پرداخت. به گفته برادر شهید، از ۷ سالگی با مسائل دینی آشنایی داشت.
اخلاقی اسلامی و خداپسندانه در برابر دوستان، آشنایان و فامیل از خود نشان می‌داد. از همان دوران پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به‌عنوان پاسدار، هر جوانی را که می‌توانست جذب می‌کرد. وی یک حالت طلبگی داشت و بسیاری به وی مراجعه و مسائل دینی را از او می‌پرسیدند. به افراد انقلابی از جمله آیت‌الله ‌طالقانی، شهید مطهری، شهید دستغیب و آقای قرائتی علاقه فراوانی داشت. با آغاز جنگ تحمیلی فعالیت‌هایش شدت گرفت. وی یکی از پیشگامان بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی در شیراز بود و برای حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب از دل و جان مایه می‌گذاشت.

همه هم و غمش جبهه بود و تاب و قرار ماندن نداشت. بعد از انقلاب به‌عنوان پاسدار رسمی در صدا و سیما مأمور شد و پس از حضور در جبهه و نبرد علیه دشمن بعثی در مدت کوتاهی به فرماندهی گردان رسید و در عملیات‌های فراوانی شرکت کرد و سرانجام بعد از مبارزه شجاعانه علیه دشمن در جزیره مجنون در سن ۲۴ سالگی به شهادت رسید. نام و یادش گرامی باد.

لباس دامادی
گفت میدانی چه لباسی از همه مرتب تر و زیباتر است، لباس دامادی، من هم امروز لباس دامادیم را پوشیدم!
گفتم به تنت مبارک باشد. گفت: من همسفر بادسحر خواهم شد/ خاک گذر اهل نظرخواهم شد/ درعالم عاشقی به سرخواهم شد/ فولادم وآبدیده ترخواهم شد.
دو ساعت بعد با همان لباس به یاران شهیدش پیوست.