بر هم زدن رابطه

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بر هم زدن رابطه

باسلام
مدتی هست که کاملا دو دل شده ام . چند مدت پیش رابطه چند ماه ام را با یک خانم ( رابطه ای سالم و فقط با موضوع ازدواج و با اطلاع خانواده) بر هم زدم . دلیلش هم این بود که در معرفی خودش و اینکه اهل کجاست یا به قول معروف کجایی هستش و متعلق به چه قومیتی هست صداقت کافی به خرج نداد و اونوقت که من کلی بهش عادت کرده بودم خودش رو بهتر معرفی کرد و وقتی که تحقیق کردم از اطرافیانش متوجه شدم اهل فلان قومیت هستش . وقتی هم بهش گفتم که تحقیق کردم و اینطور گفته اند . به من گفت که ما بدلیل اینکه سالیان زیادی است با این قومیت زندگی میکنیم با اینها هم زبان شدیم و مثل اینها لباس میپوشیم اما همیشه میگفت من در واقع اهل این قومیت نیستم بدلیل اینکه سه نسل قبل از من از این قومیت نبوده اند . من هم که فهمیدم این مدت ظاهرا سرکار بودم و ایشون از همون ابتدا توضیحات دقیق به من نداده اند( چون من قبلا به ایشون گفته بودن من با این قومیتی که شما رسم و رسوماتشون رو دارید و به اون زبان صحبت میکنید ,مخالفم ) اما ایشون همواره میگفتند که ما اهل این قومیت نیستیم و خودشون رو منتسب به همون سه نسل قبلی میدونستن و میگفتن ما فلان قومیتی هستیم. خلاصه من بدلیل عدم صداقت به ایشون جواب نه دادم ولی الان ناراحتم و به خودم میگم ایکاش مساله قومیت که برای خانواده من خیلی مهم هست رو نادیده میگرفتم . نمیدونم دوباره رجوع کنم یا نه ؟
البته ایشون در مسائل اعتقادی مثل نماز و روزه و صدقه و .... انسان خوبی هستند اما در مسائل احکام خیلی اعتقاد به مراجع و گفته هایشان ندارند و باید در مسائل مختلف مثل دادن خمس و .... باهاشون کلنجار رفت و بیم عدم همکاری در آینده میرود لطفا راهنمایی ام کنید .آیا کار خوبی کردم که او رو رها کردم ؟ رجوع کنم یا نه ؟
ممنون اگه جوابمو بدین

دوستان، بحث نژاد پرستی نیست، بحث تفاوت فرهنگها و رسم و رسوماته. لطفا به این مقوله توجه کنید. در ضمن مساله صداقت برای من خیلی مهمه.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

baato;727130 نوشت:
باسلام
مدتی هست که کاملا دو دل شده ام . چند مدت پیش رابطه چند ماه ام را با یک خانم ( رابطه ای سالم و فقط با موضوع ازدواج و با اطلاع خانواده) بر هم زدم . دلیلش هم این بود که در معرفی خودش و اینکه اهل کجاست یا به قول معروف کجایی هستش و متعلق به چه قومیتی هست صداقت کافی به خرج نداد و اونوقت که من کلی بهش عادت کرده بودم خودش رو بهتر معرفی کرد و وقتی که تحقیق کردم از اطرافیانش متوجه شدم اهل فلان قومیت هستش . وقتی هم بهش گفتم که تحقیق کردم و اینطور گفته اند . به من گفت که ما بدلیل اینکه سالیان زیادی است با این قومیت زندگی میکنیم با اینها هم زبان شدیم و مثل اینها لباس میپوشیم اما همیشه میگفت من در واقع اهل این قومیت نیستم بدلیل اینکه سه نسل قبل از من از این قومیت نبوده اند . من هم که فهمیدم این مدت ظاهرا سرکار بودم و ایشون از همون ابتدا توضیحات دقیق به من نداده اند( چون من قبلا به ایشون گفته بودن من با این قومیتی که شما رسم و رسوماتشون رو دارید و به اون زبان صحبت میکنید ,مخالفم ) اما ایشون همواره میگفتند که ما اهل این قومیت نیستیم و خودشون رو منتسب به همون سه نسل قبلی میدونستن و میگفتن ما فلان قومیتی هستیم. خلاصه من بدلیل عدم صداقت به ایشون جواب نه دادم ولی الان ناراحتم و به خودم میگم ایکاش مساله قومیت که برای خانواده من خیلی مهم هست رو نادیده میگرفتم . نمیدونم دوباره رجوع کنم یا نه ؟
البته ایشون در مسائل اعتقادی مثل نماز و روزه و صدقه و .... انسان خوبی هستند اما در مسائل احکام خیلی اعتقاد به مراجع و گفته هایشان ندارند و باید در مسائل مختلف مثل دادن خمس و .... باهاشون کلنجار رفت و بیم عدم همکاری در آینده میرود لطفا راهنمایی ام کنید .آیا کار خوبی کردم که او رو رها کردم ؟ رجوع کنم یا نه ؟
ممنون اگه جوابمو بدین

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد:
ازدواج نیاز به شناخت کافی و کفویت مناسب در امور فرهنگی و اقتصادی و علمی و اجتماعی و...دارد هرچه میزان کفویت پایین تر باشد ممکن است مشکلات بیشتری در طول زندگی ایجاد شود.
اگر در مورد خاصی کفویت وجود نداشت باید جایگزین داشته باشد مثلا طرف مقابل ویژگی بارزی داشته باشد که وجود آن ویژگی مثبت نبود آن کفویت را داشته یاشد یا تقوای دو طرف تا حدی بالا باشد که نبود آن مورد از کفویت را بی تاثیر بدانند و زندگی خود را به درستی ادامه دهند.

در مورد صداقت داشتن یا نداشتن باید عرض کنم که باید دو چیز را بررسی نمایید:

1. علت این عدم صداقت را و امکان وقوع مجدد آن
  2. روند ایشان در زندگی در باب صداقت و عدم آن با افراد مختلف تاکنون چگونه بوده است؟

با پاسخ به این دو سوال تصمیم خود را برای برگشتن و یا برنگشتن بگیرید
اگر سوال یا ابهامی بود در خدمتم
در پناه قرآن و اهل بیت موفق باشید
یا علی

سلام ...
ب نظر منم باید بازم از امتحان و تحقیق استفاده میکردین ک ببینین اون بنده خدا واقعا ب شما دروغ گفته یا نه واقعا خودشم از اون قومیت خوشش نمیاد و اصلا خودشو با اونا نمیدونه خب. اگه اینجوری فکر میکرده پس ب شما دروغ نگفته میمونه بحث قومیت شون ک اونم برمیگرده ب خودتون چون میگین تفاوت فرهنگاتون زیاد باشه خب خیلی درگیری پیش میاد تویه خانواده چون تنها ازدواج نیس ک بعدش تربیت فرزند هم هست ... بنابراین رجوع کردن یا نکردن تون مستلزم یه سری تحقیق بیشتره دیگه و اینکه سربحث خمس و مرجع تقلید هم ب نظرم چیز خیلی مهمیه البته اگه شما فرد مذهبی هستین ک ب نظر با هم کفو خودتون ازدواج کنین بهتره ...
ببخشید نظر شخصیم رو گفتم ...
موفق باشین ...

منونم "جزیره مجنون"