صفحه 3 از 9 نخست 12345 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دیگه نمی تونم مجرد بمونم! دارم داغون میشم

نوشته
    21,477
    حضور
    221 روز 12 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    589
    صلوات
    123058

نقل قول نوشته اصلی توسط مولکول 68 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    در مورد این موضوعی که مطرح فرمودید من سوالی داشتم.

فرض کنید ، ما دو تا خانم داریم:

خانم اول خانواده پولدار داره ، زیبا هست ، زود ازدواج میکنه ، پدر و مادر پیری نداره که بخواد ازشون مراقبت کنه و....
    خانم دوم ، خانواده ضعیفی داره ، چهره معمولی داره ، هنوز شرایط ازدواجش فراهم نشده ، پدر و مادر پیری هم داره که باید ازشون مراقبت کنه ، خرج خونه هم بر عهده او هست و خلاصه همه مدله نسبت به دختر خانم شماره یک ، واقعا زندگی سخت و غیر قابل قیاسی رو میگذرونه....

خوب من با عقل ناقصم اینطور انالیز میکنم که اگر دختر خانم شماره یک و شماره دو ، هر دو مثلا در تقوا و ایمان به خدا و نق نزدن و شاکر بودن و....، نمره 70 بگیرند ، عدل خداوند اینطور ایجاب میکنه که در اون دنیا ، مثلا خداوند به دختر خانم اول ، چون شرایط راحتی داشته ، مثلا فقط یک باغ در بهشت بده و به دختر خانم شماره دو ، صد تا باغ و صد برابر امکانات دختر خانم اولی بده .. و از اونجایی که حیات در اون دنیا جاودانه هست در نهایت ماجرا ، دختر خانم دومی برنده شده که علیرغم اینکه در این دنیا سختی های بیشتری تحمل کرده اما در نهایت ، ابدیت آبادتری نسبت به دختر خانم شماره یک ، برای خودش فراهم کرده!

اما همه اینها روی کاغذ ، قبول و زیبا هست... اما سوالی که من توی ذهنم هست اینه که اساسا ، بخاطر سختی های بیشتری که دختر خانم شماره دو ، باهش دست به گریبان هست ، احتمال اینکه به تقوای نمره 70 برسه نه تنها کم هست ، بلکه حتی احتمال داره طرف به تقوای منفی هفتاد برسه و یکسره زبان به ناشکر گویی و حتی کفر باز کنه.... یعنی عملا در اون دنیا نه تنها صاحب همون یک باغ دختر خانم شماره یک نشه ، بلکه حتی ممکنه اتش جهنم رو هم برای خودش بخره.....
    میخوام ببینم جواب این سوال چیه؟ ما مسلمانیم و اعتقاد به حیاتی عظیم تر از حیات پست در این دنیا داریم ، و مثلا میگیم چون خدا یکی رو بیشتر دوست داره ، براش در این دنیا سختی بیشتری فراهم میکنه تا اون دنیا براش بیشتر و بهتر بده.. اما وقتی همین سختی بیشتر میتونه طرف رو در اخرت حتی از حداقلها هم محروم کنه و طرف بخاطر این سختی ها هم دنیا رو از دست بده و هم اخرت رو .. اونوقت تکلیف چی میشه؟

یک مثال برای روشن شدن موضوع میزنم: (در مثل مناقشه نیست)
    فرض کنیم بین یک پیکان و بنز میخوایم مسابقه برگزار کنیم ، برای اینکه عدالت رو رعایت کنیم ، به پیکان میگیم تو باید فقط 50 کیلومتر راه بری و به بنز میگیم تو باید 1000 کیلومتر راه بری چون مجهز تر هستی .. و هر کدوم که این مسافت تعیین شده ای نابرابر رو زودتر طی کنه ، برنده مسابقه هست... شاید در نگاه اول موضوع منصفانه باشه .. چون پیکان امکانات کمتری داره و ازش انتظار کمتری هست و بنز مجهز تر هست ... اما وقتی در واقعیت با این موضوع برخورد میکنیم ، میبینم اصلا پیکان اینقدر خراب هست که استارت هم نمیتونه بزنه چه برسه بخواد یک کیلومتر یا حتی 50 کیلومتر راه بره .. و از اونطرف هم بنز علیرغم اینکه به ظاهر مسافت بیشتری رو طی میکنه ، اما در رفاه اینکار رو انجام میده و در نهایت جایزه مسابقه رو برنده میشه و اون پیکان هم ، هم بخاطر خرابیش موقع مسابقه حرص میخوره و هم موقع اهدا جوایز حسرت به دلش باقی میمونه!

با تشکر.
    سلام
    خداوند حكيم است و حساب همه چيز حتي چيزهايي كه به مخيله ما نمي آيد را دارد
    بله همان خانم پول را هم هزار جور آزمايش مي شود اگر پز بدهد، اگر طمع داشته باشد اگر فخرفروشي كند اگر اهل تجملات و اسراف باشد اگر ناشكري كند اگر دارايي او را دربرابر خدا هم وادارد نمره تقوايش تغيير مي كند
    ديشب نگهبان مجتمعي مي گفت ما فقيريم ولي از خدا رويگردان نيستيم گاهي ازخدا گله اي هم مي كنيم ولي نماز و روزه و... را ترك نمي كنيم
    فرد بي قيد ثروتمندي به من مي گفت خدا به تو چي داده كه اين قدر خدا خدا مي كني
    گفتم بي خدايي بالاترين درد و فقر است
    در هر حال امتحان هست و خداوند هم با توجه به آن نمره مي دهد
    ولي نبايد فراموش كنيم كه نبايد مشكلات خودساخته را به پاي امتحان بگذاريم

طفل بافي ماندن
    1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
    2- غفلت از بودن
    3- غفلت از شدن
    4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

2. صلوات ها 15

علاقه
    تفکر،مطالعه و قرّة عینی فی الصلوة
    نوشته
    5,329
    حضور
    141 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    22395

نقل قول نوشته اصلی توسط مولکول 68 نمایش پست ها
    یک مثال برای روشن شدن موضوع میزنم: (در مثل مناقشه نیست)
    فرض کنیم بین یک پیکان و بنز میخوایم مسابقه برگزار کنیم ، برای اینکه عدالت رو رعایت کنیم ، به پیکان میگیم تو باید فقط 50 کیلومتر راه بری و به بنز میگیم تو باید 1000 کیلومتر راه بری چون مجهز تر هستی .. و هر کدوم که این مسافت تعیین شده ای نابرابر رو زودتر طی کنه ، برنده مسابقه هست... شاید در نگاه اول موضوع منصفانه باشه .. چون پیکان امکانات کمتری داره و ازش انتظار کمتری هست و بنز مجهز تر هست ... اما وقتی در واقعیت با این موضوع برخورد میکنیم ، میبینم اصلا پیکان اینقدر خراب هست که استارت هم نمیتونه بزنه چه برسه بخواد یک کیلومتر یا حتی 50 کیلومتر راه بره .. و از اونطرف هم بنز علیرغم اینکه به ظاهر مسافت بیشتری رو طی میکنه ، اما در رفاه اینکار رو انجام میده و در نهایت جایزه مسابقه رو برنده میشه و اون پیکان هم ، هم بخاطر خرابیش موقع مسابقه حرص میخوره و هم موقع اهدا جوایز حسرت به دلش باقی میمونه!
    با سلام

خدا اگر یکی را بنز آفریده باشد و دیگری را پیکان،از ضعف و قدرت آنها هم خبر دارد و به قدر طاقتشان تکلیف می کند.

اگر بداند اون پیکان استارت نمی خورد نمی گوید پنجاه کیلومتر طی کن،بلکه چون مخلوق خودش هست همینطوری هم قبولش می کند و با دست

مهربان خودش او را به مقصدی که برای آن خلقش کرده می رساند،کما اینکه آن بنز را هم با دستان قدرتمند خودش به مقصد می رساند.

تفاوت فقط در این است که بدانی آن بنز جلوه ی قدرت حق و آن پیکان بی رمق از راه مانده ی به مقصد رسیده به لطف حق،مظهر بی نیازی و غنا

و مهر و رحمتش است.

و اما خواهر خوبم،شما در شرایطی که دارید مقصر نیستید،پس آنچه وظیفه ی شماست انجام دهید و منتظر گشایش و فرجی از جانب خدا

باشید.حالا که چاره ای جز صبر ندارید چرا با کسب آرامش از خداوند این سختی ها را راحت تر پشت سر نگذارید؟

اعتقادات دینی به شما آرامش و امید می دهد و در این حالت تمرکز شما برای حل مشکلاتتان بیشتر می شود،اما با بیقراری و اضطراب نه تنها

مشکلی حل نمی شود بلکه مشکلات انسان هر روز زیادتر هم می شوند.خودتان را به خدا بسپارید،بگوئید خدایا این من و این هم مشکلاتم و این

حضرتت، و در حالی که هر کار صحیحی که از عهده ی شما برای تغییر شرایطتتان بر می آید انجام می دهید در عین حال منتظر گشایشی از

سوی خدا بمانید و مطمئن باشید خداوند کسی را که به او توکل کرده باشد را رها نمی کند.

امام صادق علیه السلام فرمودند:"خداوند به داود علیه السلام وحی کرد هر بنده ای از بندگانم به جای پناه بردن به دیگری با نیت خالص به من پناه

آورد از کارش چاره جویی می کنم گرچه همه ی آسمانها و زمین و هر چه در آن هاست،علیه او بر خیزند"

با آرزوی شادکامی و عاقبت به خیری برای شما و همه ی مؤمنین و مؤمنات
    ویرایش توسط حبیبه : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ در ساعت ۱۵:۲۹

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

4. صلوات ها 15

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    647
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2077

نقل قول نوشته اصلی توسط حبیبه نمایش پست ها
    با سلامخدا اگر یکی را بنز آفریده باشد و دیگری را پیکان،از ضعف و قدرت آنها هم خبر دارد و به قدر طاقتشان تکلیف می کند.اگر بداند اون پیکان استارت نمی خورد نمی گوید پنجاه کیلومتر طی کن،بلکه چون مخلوق خودش هست همینطوری هم قبولش می کند و با دست مهربان خودشاو را به مقصدی که برای آن خلقش کرده می رساند،کما اینکه آن بنز را هم با دستان قدرتمند خودش به مقصد می رساند.تفاوت فقط در این است که بدانی آن بنز جلوه ی قدرت حق و آن پیکان بی رمق از راه مانده ی به مقصد رسیده به لطف حق،مظهر بی نیازی و غنا و مهر و رحمتشاست
    قبول دارم این حرفو،هرچند سخت هستش

6. صلوات ها 6

نوشته
    22
    حضور
    1 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    108

با سلام

این تاپیک احتمالا چند روز باز بمونه
    من هر موفع وقت کنم یک نکته اضافه می کنم

اولین نکته اینه که مطمئن باش باز هم کلی خدا بهت نعمت داده که می تونی به خاطرش خوشحال باشی . من از زمانی که به این سبک دعا می کنم اصصلا احساس می کنم هیچ حاجتی ندارم . شما هم یک نگاه بندازین . یک فیلم کوتاه از حاج آقا قرائتی در مورد نحوه دعا کردن .... خیلی توجه کنید ....
    راه دعا کردن و استجابت آن حجت الاسلام و المسلمین قرائتی

دوم من شخصا به این نتیجه رسیدم و فکر می کنم واسه شما هم کاربردی باشه که اون چیزایی که تو زندگی دست خودت نیست گیر ندی . و درگیرشون نشی . چون انتخاب تو نیست توی زندگی .

ولی با چیزایی که دست خودت هست می تونی به شرایط بهتری برسی . مثل این می مونه که به دو تا بچه خمیر بازی بدی به یکیشون خمیرهای با کیفیت و خوشرنگ . به یکی هم با ترکیب رنگ پایین تر و کیفیت پایین تر. مهم واسه تو داشته هات نیست .... مثل نوع و تعداد رنگ خمیر ها ... مهم کاری هست که تو با اون می کنی ...

راستی می دونی این مدل که تو با مشکلت برخورد می کنی شرایطت رو سخت تر می کنه . می دونی همین استرس های خودساخته روی شرایط ظاهریت هرچی که باشه تاثیر منفی می زاره . می دونی این روحیه نامناسب روی ظاهرت تاثیر منفی می زاره . در حالی که آرامش داشتن و انجام کارها و فعالیت های مثبت روی ظاهرت تاثیر مثبت داره. بشاشیت و شادابی و روحیه همش وابسته به ظاهر زیبا نیست ها .

پس ببین انتخاب های تو می تونه شرایط تو رو بهتر کنه !! انتخاب هایی که جبر روزگار و یا مصلحت خدا نیست

نکته بعدی اینه که فقط دو مورد که شرایط بدتری از تو دارند رو برات مثال بزنم

یک دختر خانم هست . پدرش در اثر اعتیاد مرد . اتفاقا خوشکل هست و با وجود داشتن خانواده فقیر ازدواج کرد. خانواده همسر این دختر که خودش الان اهل نماز شب و قرآن و نهج البلاغه و کتاب آیت الله بهجت شده از فاسدترین خانواده های شهرن ...به لحاظ اخلاقی ... روابط آزاد و گناه بزرگ ... ، مادر شوهرش و خواهرشوهراش و ... .حالا فکر کن اید دختر به چه سختی داره دینش رو حفظ می کنه ...

یک دختر 17-18 ساله می شناسم. پدر مادرش معلول بودن و به رحمت خدا رفتن وقتی این 5 ساله بوده . دو بار ازدواج کرده همسر دومش اون رو معتادش کرد. ترک کرد . همسر دومش اهل شراب و فساده . الان که داره طلاق می گیره دنبال یک مرکزی جایی می گردی که بتونی بعد از طلاق بره اونجا. این دختر شخصی بود که وقتی ما بردیمش پیش یک شخص بزرگ (اسمش رو نمیارم) بهش گفتند تو قطعا از سربازهای امام زمان عج میشی

8. صلوات ها 11

علاقه
    کتاب
    نوشته
    96
    حضور
    3 روز 5 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    176

با سلام
    در مورد شرایط شما و افرادی همانند شما بایست بگویم اول اینکه افراد زیبا رو و کسانی که بنظر شما شرایط خانوادگی خوبی دارند هم مشکلات خاص خودشان را دارند که شاید هیچ وقت به ذهن شما خطور نکند البته صحبت بنده در مورد همین دنیاست و کاری به این ندارم که مثلا گفته میشود تکلیف اینها سبک تر است و...
    واقعا دردسرهایی که در این دنیا ممکن است برای دختران و پسران زیبا رو بوجود بیاید باعث شده برخی آرزو کنند ای کاش هیچ وقت این جذابیت ها را نداشتند

اینکه چرا بعضی ها از نعمت داشتن خانواده خوب و قیافه خوب و ... در دنیا چندان برخوردار نشده اند بنده با علم و دانش فعلی خودم اگر بخواهم پاسخی بدهم بایست بگویم اینکه این موضوع نتیجه انتخاب طبیعی در طبیعت بوده یا چیز دیگری هم در آن دخیل است یا این بی عدالتی هایی که ما می بینیم قرار است چگونه جبران شود را بنده چندان اطلاع روشنی ندارم.

اما انچه میدانم این است که نبایست ازسختی ها و دشواری هایی زندگی برای خودمان کوه بسازیم. درست است که برای یک خانم مسئله شوهر و تشکیل خانواده مهم است اما این دلیل نمیشود اگر این اتفاق روی ندهد یا به شکل مطلوب روی ندهد زندگی و عمرش را به کام خودش تلخ کند. این اصلا دلیل نمیشود از لذت های دیگر خودش را محروم کند. چرا که عمر زندگی مشترک هم کوتاه و تمام شدنی است و اصلا اینطور که مثلا گاهی در هنگام عقد گفته میشود دو نفر را برای همیشه به عقد یکدیگر درآورده می شوند این حرف درستی نیست بنده میخواهم بگویم همیشه ای درکار نیست. وزندگی مشترک نیز یک پروسه و مرحله از حیات است که ما بعد از آن نمیدانیم قرار است چ اتفاقی روی دهد. پس با علم به این موضوع تحمل دشواری ها و سختی های ان برایمان راحت تر میشود.

در مورد بالا رفتن سن ازدواج و مشکلات دیگر بنظرم بجای اینکه کارشناسان و دوستانی مذهبی توصیه به صبر و ... کنند بهتر است با در نظر گرفتن شرایط جامعه و ... اظهار نظر کنند. در شرایط فعلی آمارهای رسمی و غیر رسمی گویای این است که نسبت دختران در سن ازدواج بیشتر از پسران است. ممکن است خیال کنیم در ایران نظم طبیعت بهم خورده است و زاد و ولد دختران بیشتر شده ولی این طور نیست. چیزی که باعث این اتفاق شده درصد بالای حوادث رانندگی و جاده ای ( تقریبا سلانه ۲۰ هزار نفر که اکثرا پسر و جوان بوده اند)- اعتیاد، مهاجرت و حوادث دیگر که در بین پسران بیشتر است و دلایل دیگر که الان حضور ذهن ندارم. با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی برای همین تعداد پسران موجود نیز شرایط تشکیل خانواده و ازدواج دشوار شده است. حالا این وسط توصیه به دعا کردن و صبر کردن چقدر می تواند راهگشا باشد را بنده درست نمی فهمم. اگر فرض کنیم دعا یک نوع پاراتی و رانتی است که خدا برای ما قایل شده بایست شرایط آن را فراهم کنیم . در جامعهای که تعداد پسران در سن ازدواج کمتر است خدا از کجا بیاورد!. مگر اینکه دعا کنیم خدا از آسمان خواستگار بفرستد!. متاسفانه آش شوری که دست پخت بی تدبیری های مسوولان نظام مقدس بوده گریبان مردم عادی و اقشار ضعیف تر را بیشتر می سوزاند. اگر اسلام یک حرف بدرد بخور زده باشد انهم توصیه به چند همسری در شرایط و اوضاعی همانند شرایط فعلی جامعه ماست.
    در کنار این راه حل دیگری که بنده به ذهنم می رسد این است که در ازدواج سخت گیری نفرمایید و اگر یک فرد معمولی که او هم ممکن است بخاطر مشکلات و شرایط خاص خودش و شرایط جامعه ایران نتوانسته قابلیت هایش را شکوفا کند هم برای شما پیش امد سخت گیری نکنید. چون همان طور که گفتم زندگی مشترک نیز تمام شدنی و گذشتنی است و دوام و همیشگی در کار نیست.

10. صلوات ها 6

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,178
    حضور
    59 روز 10 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6246

خدا حفظم کنه.. از بس که انسان رئوفی هستم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط یا‌رقیه نمایش پست ها
    در هر صورت....همه دختر های عفیف مملکتم برام عزیز هستن و شنیدن شرایط بعضی هاشون باعث می شه که براشون نگران باشم.... باعث می شه که اون حاجت اصلیم تو شب قدر، عروس شدن بعضی دختر خانم هایی باشه که سنشون داره می ره بالا و این باعث اضطرابشون شده.....و باید تقاص سبک زندگی غلط و بدعت گذاری دیگران رو پس بدن.....
    آرامش گمشده من است....امیدوارم که درست و حسابی در این بن بست گیر کنید...
    دیگه نمی تونم مجرد بمونم! دارم داغون میشم

نازک شده دلم، نخری قهر می‌کنم

رحم آر بر کسی که ندارد پناه را

وقتی که با توام دلم آرام می‌شود

از من مگیر گرمی این تکیه‌گاه را

من دل شکسته‌ام تو بیا ناز من بخر

دستی بگیر بنده مانده به چاه را

گفتم حسین! عرش خدا شد قدم‌گهم

کوته نمود بر من دل‌خسته راه را

اینم دیروز تو مترو نوشته بود:

هیچکس قفل بدون کلید نمی سازد، بنابراین خدا مشکلات را بدون راه حل قرار نداده، پس با مشکلات خود با اعتماد به نفس بخورد کنید...
    .
    .
    .
    .
    .
    فردا روز عرفه هستش... ان شا الله که مشکلات خودم رو به کلی فراموش کنم و فقط برای شما دعا کنم.... از خدا همسر و فرزند نخواین... ازش آرامش بخواین... حالا با هر وسیله ای که صلاح می دونه....

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

12. صلوات ها 14

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 16 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3014

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    آینه قیافه ی خودمو نگا می کنم حالم از خودم به هم میخوره
    سلام علیکم
    خب واقعا جای تاثر داره
    و جای تامل و کمی درنگ...
    آهای آقایون که اهل بیان و تبلیغ هستید...
    چقدر خوبه اینها رو هم رو منبرهاتون بگید...
    زبان حال ی دختر خانم شیعه و مسلمان...
    که شاید تنها علتی که به زعم خودشون تو خونه موندند... نداشتن ی ظاهر مناسبه...
    آهای مذهبی ها ...
    می دونید
    همین دختر خانم روز قیامت میتونه حجت خدا باشه برای همه اون دختر خانم هایی که اهل رابطه و... هستند و شاید بهونه شون فقر یا بی توجهی والدین یا... هست.
    آهای پسری که ارتباط با دختر های مردم شده ی زنگ تفریح واسه جوونیت...
    آهای همه ظاهر بین هایی که همه عیب رو تو خلقت خدا می بینید و شاید سیره سیاه تر از سیاهی خودتون رو نه!!
    سختی می گذره... نمی مونه...
    همین دختر خانم هم ی روزی تا صبح بال سر بچه اش بیدار خواهد موند(ان شالله)
    ولی واقعا به همین سادگی ...
    یعنی خدا به همین سادگی از کنار این ها رد خواهد شد...!

نه!
    من میبینم روزی همین امثال این دختر خانم و آقا پسر نوعی
    با چهره های درخشان و زیباتر از یوسف
    میشن حجت عذاب شدن همه اونهایی که جوون بودند و پاک نموندند...
    خواهرم
    من اهل نصیحت و موعظه نیستم...
    ولی اگه قراره روزی کسی از جور دنیا بناله و محق واقعی باشه
    فقط حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت علی (علیه السلام)خواهند بود ...
    یعنی حقی که از این دو بزرگوار گرفته شد از هیچکس گرفته نشده...
    یعنی تصورش هم دردناکه که ی بانوی جوون از خدا تمنای مرگ کنه...
    حرف آخر
    به تحقیق بهترین دلیل بر پوچ بودن این دنیا همین تبعیضات و ظلم هاست...
    همین ها دارند داد میزنند که این دنیا مهم و مراد نیست...
    اون دنیا و سرای باقی عرصه تحقق عدالت خداست...

ما لیلی ها را
    مجنون ساخته ایم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

14. صلوات ها 14

نوشته
    13
    حضور
    17 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29

نمیدونم چی بگم!!
    فقط میتونم دعا کنم براتون و از خدا بخوام مشکلتون رو حل کنه

16. صلوات ها 10

نوشته
    191
    حضور
    5 روز 1 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    823

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    ولي نبايد فراموش كنيم كه نبايد مشكلات خودساخته را به پاي امتحان بگذاريم

با سلام.
    این جمله رو هزار بار باید خوند و روزها باید روش فکر کرد!
    خیلی ممنون استاد

18. صلوات ها 9

نوشته
    191
    حضور
    5 روز 1 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    823

خواهر خوبم سلام.
    خیـــــــــــــــــــــــ ــــــــــــلی از خوندن پست شما متاثر شدم و قول میدم بعد از این براتون دعا کنم.
    هرچند ما قابل نیستیم ولی دعا کردن در حق دیگران موثره و این خود دعا و ذکر هست که مهمه نه خواننده دعا!
    پس براتون دعا میکنیم.
    ان شاءالله به زودی همینجا خبر ازدواج خوب و موفقتون رو به همه بگید و خوشحالمون کنید.

20. صلوات ها 15

صفحه 3 از 9 نخست 12345 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۷/۰۵, ۱۹:۴۷ : 7

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری