صفحه 2 از 9 نخست 1234 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دیگه نمی تونم مجرد بمونم! دارم داغون میشم

علاقه
    متافيزيك
    نوشته
    2,258
    حضور
    64 روز 8 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2812

سلام

شما تنها نیستی خواهرم

دنیا و تاریخ آدما پر از درد و ناکامیست و چه آرزوهایی که از سینه مون به سینه قبرستون میروند

اما هیچکی جز خودمون نمیتونه حالمونو خوب کنه

و اگه خدایی هست ...درد ما رو میدونه ....و اگه معتقدیم عادل و مهربونه...حتما به وقتش جبران میکنه

پس همونطور که کارشناس محترم گفتند تمرکزتونو بروی حل مشکلتون بزارید و نا امید نشید

قطعا دربی باز خواهد شد

و در آخر شما را متوجه این چند آیه قرآن میکنم بلکه الهام بخش حل مشکلاتتون باشد

للا نسان الا ما سعی
    برای انسان جز تلاشش چیزی نیست

لقد خلقنا الانسان فی کبد
    ما انسان را در سختی آفریدیم

ان الله مع الصابرین
    خدا با صبر کنندگان است

ان الله لایخلف والمیعاد
    خداوند خلف وعده نمیکند

2. صلوات ها 12

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    647
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2077

حرفی برا گفتن نیست
    ویرایش توسط آچار فرانسه : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ در ساعت ۱۴:۰۵

4. صلوات ها 5

علاقه
    هاپوها.پیشی ها.جوجوها.خرگوشا و....
    نوشته
    26
    حضور
    1 روز 11 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    80

تا داغه
    بچسبونیم
    دختر خوشگل
    پولدار
    بیبی فیس
    هنرمند
    بدون مهریه و شیربها
    با جهیزیه کامل و خانه و ویلا و ماشین
    دکترای خونه داری و بچه داری
    بدون ادعا
    هستم
    یکی بیاد منو بگیره
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    حالا اگه کسی اومد
    خاک عالم,حیف من

دیدی فقط تو نیستی خاستگار نداری
    منم که نامبر وانم بازم ندارم

6. صلوات ها 9

نوشته
    379
    حضور
    3 روز 2 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    35
    صلوات
    1960

شما چرا عاشورا نمیخونید یه چله بگیرین.باور کنید زندگی و بخت من به طرز معجزه ای باز شد.
    گریه نکن میگذرد این شب محنت بار
    یوسف تو شهره شود بر سر هر بازار
    گریه نکن میگذرد این شب محنت بار
    یوسف تو شهره شود بر سر هر بازار
    فردا کاروان آید بر چاه
    بیند گوهری تابان چون ماه
    دارد در دل رازی از این شب کوتاه

8. صلوات ها 11

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5426

سلام دوست خوبم

اولا فراموش نکن که : اسلام به ذات خود ندارد عیبی ، هر عیب که هست از مسلمانی ماست . مسلمان واقعی انگشت شماره ، یک وقت تعمیم ندی..

ثانیا ، خودتو از چاله نندازی تو چاه با این بیقراریت .. مراقب بااااشیا . نگی نگفتم!!فردا یه وقت خدایی ناکرده دستتو گاز نگیری بگی ، اون زندگی بهتر از این بود !! پس یکم بیشتر صبر کن.

یه تکونی به خودت بده همت کن یاعلی بگو ، اقلا پیاده روی کن و در کلاسهای رایگان مساجد شرکت کن و خودتو نشون بده ، نشستی تو خونه ، خب خواستگار باید ببینتت بعد بیاد یا نه ؟؟

ان شاالله درست میشه..
    خدانگهدار اسکدین

10. صلوات ها 10

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    خانم هاي محترمي كه 20-30 سال از ازدواج شان گذشته و به غير از تأخير در ازدواج مشكلات متعددي در زندگي دارند مثلا مجبوراند از والدين پير و بيمارشان نگهداري كنند و هزينه درمان و اجاره و ...را هم فراهم كنند اين بزرگواران شايد ابتدا اين سؤالات نفس گير را داشتند كه چرا سهم من از زندگي اين است ولي با توكل و تدبير عاقلانه و مشاوره دريافتند كه به جاي تمركز بر مشكل بر حل مشكل متمركز شوند و خود را با شرايط وفق دهند و سازگاري و ظرفيت جسمي و رواني خود را بالا ببرند.
    با سلام و احترام
    در مورد این موضوعی که مطرح فرمودید من سوالی داشتم.

فرض کنید ، ما دو تا خانم داریم:

خانم اول خانواده پولدار داره ، زیبا هست ، زود ازدواج میکنه ، پدر و مادر پیری نداره که بخواد ازشون مراقبت کنه و....
    خانم دوم ، خانواده ضعیفی داره ، چهره معمولی داره ، هنوز شرایط ازدواجش فراهم نشده ، پدر و مادر پیری هم داره که باید ازشون مراقبت کنه ، خرج خونه هم بر عهده او هست و خلاصه همه مدله نسبت به دختر خانم شماره یک ، واقعا زندگی سخت و غیر قابل قیاسی رو میگذرونه....

خوب من با عقل ناقصم اینطور انالیز میکنم که اگر دختر خانم شماره یک و شماره دو ، هر دو مثلا در تقوا و ایمان به خدا و نق نزدن و شاکر بودن و....، نمره 70 بگیرند ، عدل خداوند اینطور ایجاب میکنه که در اون دنیا ، مثلا خداوند به دختر خانم اول ، چون شرایط راحتی داشته ، مثلا فقط یک باغ در بهشت بده و به دختر خانم شماره دو ، صد تا باغ و صد برابر امکانات دختر خانم اولی بده .. و از اونجایی که حیات در اون دنیا جاودانه هست در نهایت ماجرا ، دختر خانم دومی برنده شده که علیرغم اینکه در این دنیا سختی های بیشتری تحمل کرده اما در نهایت ، ابدیت آبادتری نسبت به دختر خانم شماره یک ، برای خودش فراهم کرده!

اما همه اینها روی کاغذ ، قبول و زیبا هست... اما سوالی که من توی ذهنم هست اینه که اساسا ، بخاطر سختی های بیشتری که دختر خانم شماره دو ، باهش دست به گریبان هست ، احتمال اینکه به تقوای نمره 70 برسه نه تنها کم هست ، بلکه حتی احتمال داره طرف به تقوای منفی هفتاد برسه و یکسره زبان به ناشکر گویی و حتی کفر باز کنه.... یعنی عملا در اون دنیا نه تنها صاحب همون یک باغ دختر خانم شماره یک نشه ، بلکه حتی ممکنه اتش جهنم رو هم برای خودش بخره.....
    میخوام ببینم جواب این سوال چیه؟ ما مسلمانیم و اعتقاد به حیاتی عظیم تر از حیات پست در این دنیا داریم ، و مثلا میگیم چون خدا یکی رو بیشتر دوست داره ، براش در این دنیا سختی بیشتری فراهم میکنه تا اون دنیا براش بیشتر و بهتر بده.. اما وقتی همین سختی بیشتر میتونه طرف رو در اخرت حتی از حداقلها هم محروم کنه و طرف بخاطر این سختی ها هم دنیا رو از دست بده و هم اخرت رو .. اونوقت تکلیف چی میشه؟

یک مثال برای روشن شدن موضوع میزنم: (در مثل مناقشه نیست)
    فرض کنیم بین یک پیکان و بنز میخوایم مسابقه برگزار کنیم ، برای اینکه عدالت رو رعایت کنیم ، به پیکان میگیم تو باید فقط 50 کیلومتر راه بری و به بنز میگیم تو باید 1000 کیلومتر راه بری چون مجهز تر هستی .. و هر کدوم که این مسافت تعیین شده ای نابرابر رو زودتر طی کنه ، برنده مسابقه هست... شاید در نگاه اول موضوع منصفانه باشه .. چون پیکان امکانات کمتری داره و ازش انتظار کمتری هست و بنز مجهز تر هست ... اما وقتی در واقعیت با این موضوع برخورد میکنیم ، میبینم اصلا پیکان اینقدر خراب هست که استارت هم نمیتونه بزنه چه برسه بخواد یک کیلومتر یا حتی 50 کیلومتر راه بره .. و از اونطرف هم بنز علیرغم اینکه به ظاهر مسافت بیشتری رو طی میکنه ، اما در رفاه اینکار رو انجام میده و در نهایت جایزه مسابقه رو برنده میشه و اون پیکان هم ، هم بخاطر خرابیش موقع مسابقه حرص میخوره و هم موقع اهدا جوایز حسرت به دلش باقی میمونه!

با تشکر.

12. صلوات ها 9

نوشته
    407
    حضور
    20 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    879

حرفي ندارم براي گفتن
    خيلي ها در اين وضعيت هستند (از هر طرف)
    به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم
    کجـــــا این سر انجــــام بد داشتیم
    "حکیم فردوسی"

14. صلوات ها 7

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

نقل قول نوشته اصلی توسط تالیا نمایش پست ها
    شما چرا عاشورا نمیخونید یه چله بگیرین.باور کنید زندگی و بخت من به طرز معجزه ای باز شد.
    آقای تالیای عزیز
    شما از کجا میدونید دوستانی که مشکل ازدواج دارند ، به جای یک چله ، دهها چله نگرفته اند؟
    به نظر من این نسخه های حتمی این مدلی که همراه اون ، انتظار معجزه هست ، خدای نکرده اگر بعد از عمل بهش ، گره ای از مشکل طرف باز نشه ، باعث بدبینی طرف به خداوند و دلسردی از دعا و چله گرفتن فرد میشه ، پس خیلی قاطع و محکم نباید نسخه پیچید مگر اینکه سندهای محکم پشتش باشه.

16. صلوات ها 7

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    1,251
    حضور
    21 روز 10 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2616

به نظر من هر طور شده یک شغل برای خودتون پیداکنید
    اگر شاغل بشید بیشتر مشکلاتتون حل میشه
    ازادی در پرواز است نه در انتخاب قفس

18. صلوات ها 8

نوشته
    5
    حضور
    5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط نیکوکار نمایش پست ها
    ولی اگه دقت کرده باشید افرادی که پولدار نیستن معمولا سالم هستن و خدا بهشون بچه های سالم میده
    شما یه سر به مطب دکترها و بیمارستان ها بزنین حتما.

20. صلوات ها 4

صفحه 2 از 9 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۷/۰۵, ۱۹:۴۷ : 7

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری