جمع بندی شهوت دنیا و آخرتم رو تباه کرده ...

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شهوت دنیا و آخرتم رو تباه کرده ...

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام.
24 سالمه و دانشجوی مقطع ارشد در یکی از بهترین دانشگاه های ایران و در یک رشته خوب! در دوران دبیرستان هم در مدرسه نمونه بودم و شاگرد اول!! ایناور گفتم که بگم با این وجود الان زندگیم رو رو به تباهی می بینم، و از همه مهمتر آخرتم رو. از همون دوران بلوغ نمیدونم چی شد که با خودارضایی اشنا شدم و بعدها به یه عادت تبدیل شد. تو دوران راهنمایی که هیچکس نبود در مورد این گناه با ما حرف بزنه و پدر و مادرم هم سواد زیادی ندارن و منو آگاه نکردن. تا اینکه دوران دبیرستان از طریق کتاب گناهان کبیره متوجه گناه بودن این عمل شدم. اما با این وجود نمیدونم چرا هیچوقت نتونستم ترکش کنم. و با ورود به دانشگاه علاوه بر این گناه به رابطه با جنس مخالف هم کشیده شدم. البته با این وجود نماز و روزه و قرآنم برقرار بود اما بی فایده. هروقت هم با خانواده در مورد ازدواج حرف زدم میگفتند بعد لیسانس و باید کار داشته باشی،چون وضع مالیمون هم تعریفی نداره. اما لیسانس هم تموم شد و خبری نشد. و حالا خانواده میگن باشه بعد ارشدت!! اما هیچ خبری ندارن که به چه فلاکتی افتادم. باور کنید بخاطر این عادت زشت و وقتی که برای ارضای خودم تلف کردم نتونستم درس بخونم و الان در معرض مشروطی و حتی اخراج از دانشگاه هستم. چه وقت ها و چه پول هایی که در این راه تلف کردم. پول هایی که میدادم تا از راه مجازی ارضا بشم!!! الان در این نقطه، از زندگی و همه چی ناامیدم. واقعا به بن بست رسیدم و نمیدونم چیکار کنم. خانواده اصلا درکم نمیکنن و نمیدونن به چه روزی افتادم.فک میکنن من خیلی پاکم!! چون ظاهرو می بینن که نمازو قرانمو میخونم. خدا هم تا بحال هیچوقت رسوام نکرده ولی خودمم خسته شدم. ازخدا خواستم یه بار رسوام کنه تا هم بقیه بفهمن تا کجا تو منجلابم و هم شاید خودم آدم شم. هر دفعه میرم حرم امام رضا بهشون قول میدم گناه نکنم اما خیلی زود قولمو میشکنم. هفته پیش شب ولادت امام رضا و شب جمعه دعای کمیل کلی گریه کردمو خواستم کمکم کنن اما خونه که اومدم بعد دو روز خیلی راحت مرتکبش شدم و انگار نه انگار که اون حال معنوی خوب رو تو حرم داشتم. ناامیدم از خودم. جوونیم رو تباه شده می بینم. به همه عوارض جسمی و روحی این گناه دچار شدم. خیلی لاغر هستم و اصلا اشتهایی برای غذا خوردن ندارم. بر اثر لاغری زیاد و بدتیپ بودن اعتماد به نفسم بشدت کمه... نمیدونم چرا این حرفارو اینجا مطرح کردم! روشهای ترک خودارضایی رو همشو حفظم!! اما باید بگم واس من جواب نمیده. فقط کاش یکی بود همون اول نمیذاشت به این گناه مبتلا و معتاد بشم. باید از همون دوران اول بلوغ نوجوونارو آگاه کنن. پدرمادرا رو کاش یکی بود آگاه میکرد. مگه خودشون جوون نبودن و نیاز جنسی و عاطفی نداشتن که حالا به ما میگن ازدواج میخوای بکنی که چی بشه!!! مثلا قرار بود این تابستون یه کاری بکنن ولی حتی دنبال پیدا کردن مورد هم نبودن!! چرا نمیفهمن چرا.........

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام خدمت شما برادر بزرگوارم
دوست من! گره اي را كه با دست مي توان باز كرد چرا با دندان؟!!
خداوند رحمان به شما هوش و ذكاوت داده كه توانسته ايد در يكي از دانشگاه هاي كشور قبول شويد و تحصيل كنيد. زندگي پيچيده با ناملايمتي ها است ولي شما بايد از استعدادها و توانمندي ها و شرايط و امكاناتتان استفاده كنيد. من بارها به دوستان مجردم گفته ام كه باور كنيد زندگي زناشويي بدون امكانات رفاهي و تشريفات فشار و استرش از زندگي مجردي با فشار جنسي خيلي كمتر است. اين ادعا هم نياز به اثبات ندارد سؤالات مشابه با سؤال شما در اين سايت بسيار زياد است. بنابراين بايد حال روزتان را به پدرتان بگوييد و يا به واسطه اي كه روي پدرتان نفوذ دارد تا اگر شرايط ازدواجي ساده و روشمند را براي شما پديد آورند.
ما از فرهنگ نوجوانان و جواني كه در دفاع مقدس بودند خيلي فاصله داريم كمي وقت بگذاريم وصيت نامه ها را بخوانيد، گلزار شهدا برويم ببينم كه نوجوانان و جوانان چگونه مصادق اين حديث هستند كه مؤمن مانند كوه استوار است و تندبادها او را نمي لرزاند.
آنها ديروز مطيع مراد خود بودند و خوش درخشيدند امروز ما بايد مطيع جانشين ايشان يعني مقام معظم رهبري باشيم.
بزرگوار! قدرت خدا را كم ندانيم خداوند در مهروزي و قدرت نقصي ندارد چرا دعا مي كنيد رسوا كند شما را؟ دعا كنيد مشكل شما و امثال شما حل شود. چرا شما كه الحمدالله در درس نمونه بوده ايد در سبك زندگي نمونه نباشيد؟ چرا در ازدواج آسان و روشمند نمونه نباشيد؟!
شما دنبال ازدواج آسان روشمند باشيد حتما هستند دختران عفيفي كه مانند شما هستند نياز به همدم دارند ولي نمي توانند جهيزيه با تشريفات امروزي تهيه كنند. راه صاف كن پيدا كنيد راه صاف كن يعني كسي كه واسطه خير شود و حذف تشريفات را از سوي شما و ايشان پيشنهاد بدهد باور كنيد اگر جوينده باشيد يابنده خواهيد بود. برخي از طلاب آفريقايي كه سياه پوست هم هستند توانسته اند ايران همسر بيابند بنابراين با اين همه دختر اگر شما كوتاهي كنيد عذري نخواهيد داشت دربرابر خداوند متعال.
باز هم يادآوري مي كنم منظورم از اين حرف ها تحريك جرأت ورزي و جسارت و اقتدار شما است نه اين كه با خانواده تند و غيرمنطقي صحبت كنيد. وقتي از ازدواج آسان روشمند سخن مي گويم يعني بايد سياست و كياست داشته باشيد.

راه هاي رويارويي با شهوت
به عنوان مشاوري كه سال ها با جوانان در ارتباط هستم يك چيز را خوب مي دانم اين كه اغلب جوانان ما از مشاوره انتظار معجره دارند. خودشان در پي قرص يا ذكري هستند كه اراده آنها را تقويت كند ولي اين خبرها نيست. دنيا دنياي اسباب و علل است البته خداوند هم فرموده شما حركت كنيد بركتش از من. جوانان اغلب راه هاي رويارويي با شهوت را مي دانند ولي من به عنوان مشاور وقتي مي پرسم يكي از اينها ورزش منظم هوازي است آيا اين در برنامه شما قرار داد؟ جواب اغلب منفي است. يا روش ديگر عفاف چشمي است وقتي مي پرسيم آيا فيلم و تصوير محرك يا چشم چراني را كنترل كرده ايد؟ باز جواب منفي است
براساس معادلات اسباب و علل اگر فردي خود را در معرض تهييج جنسي قرار دهد و چيزيش نشود جاي سؤال دارد.
ولي يك چيز غالبا مانند شعار تكرار مي كنند كه نمي توانم.
وقتي كسي با اراده خود گناهي را در جمع انجام نمي دهد يعني قدرت دارد در تنهايي هم انجام ندهد ولي مكانيزم هاي دفاعي روان ما بر اثر فشار جنسي به كار مي افتد شروع مي كند به توجيه كردن و انكار كه مثلا اين تصاوير بر من اثر ندارد و.... .
ممكن است الان خسته باشيم ولي اگر خبر دهند كه سيل ويرانگر به سوي ما مي آيد مي بينيم كه سريع از جا بلند مي شويم وسائل را بر مي داريم و به اعضاي خانواده هم كمك مي كنيم كودكي را هم بغل مي گيريم و فرار مي كنيم. بنابراين قدرت ما بيش از چيزي است كه خودمان خبر داريم. بايد به خودمان بياييم
اراده خود را كم نگيريم
وقتي اراده كه اساس كار است را در نظر نگيريم شش هزار روش براي مديريت شهوت هم بلد باشيد فايده ندارد به خصوص اين كه اين روش ها را به كار نگيريم و صرف دانستن انتظار داشته باشيم موفق شويم.
قبول دارم ترك اين عادت سخت است بله هست ولي شما بر اين سختي مي توانيدغلبه كنيد
راننده اي را مي شناسم 20 سال ترياك مصرف مي كرد وقتي به او گفتند كه بايد تست اعتياد براي تمديد گواهي نامه پايه يك بگيريد همين كه فهميد شغل مورد علاقه اش را از دست خواهد داد و نان همسر و فرزندانش آجر خواهد شد يك دفعه ترك كرد.
بنده پيشنهادم اين است كه اگر خودارضايي عادتي ريشه دار شده باشد و لازم است برنامه ترك را زير نظر مشاوري متعهد دنبال كنيد نه مشاوري كه خودارضايي را تجويز كند و مشكل شما را عميق تر كند.
اگر با همه اين تدابير نتوانستيد خود را دربرابر گناه بيمه كنيد و به هيچ وجه شرايط ازدواج دائم نداشتيد دنبال همسري موقت و شرعي و جوان بيوه باشيد بعيد مي دانم اين را بهتر از زنا ندانيد.

[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

باور كنيد
زندگي بدون همسر

استرسش بيشتر از زندگي بدون مبل و بدون ماشين و بدون وسائل لوكس و...است. (آره همين جا)
[/]

به دليل تاپيك هاي مشابه اين تاپيك را مي بندم اگر دوست پرسشگرم سؤالي دارد
در پيام خصوصي در خدمتشان هستم البته پاسخ را عمومي بيان خواهم كرد
[/]

حامی;735220 نوشت:
اراده خود را كم نگيريم

به مسابقات پاراالمپيك دقت كنيد
آيا اراده اين بزرگواران و اميد اينان درس زندگي براي من و شما نيست؟
[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"][h=2]الاغ لاغر مردني @@ازدواج موقت جوانان مجرد@@[/h]

با صداي مهيبي از جا پريدم. وقتي به خودم اومد مانند فردي كه به هوش آمده باشد دور و برم را برانداز كردم چهره تاري را مي ديدم و كلمات مبهمي از او مي شنيدم. گيج و منگ بودم آقاي رضايي، مدير شركت، بود. مثل اسفندي كه از روي آتش بجهد از جا پريدم و گفتم: ب ب ب ببخشيد.
آقاي رضايي گفت: معلوم هست كجايي؟ چته؟ عاشقي؟! اين روزها پاك حواسي برات نمونده.
خ خ خ خيلي خيلي ببخشيد قو قو قول ميدم سرم تو كارم باشه و د د دفعه آخرم...
هنوز حرفم تموم نشده بود كه گفت: مرد حسابي چند بار صدات زدم جواب ندادي فرياد زدم جواب ندادي با مشت زدم روي ميز تازه به خودت اومدي
مي ترسم مي ترسم حساب كتاب هاي شركت به هم بريزه و كلي ضرر كنيم.
خانم باريك اندام كه همچين اندام قلمي هم نداشت واسطه شد و گفت:
جناب مدير ببخشيد من خودم اينجا هستم و كمكش مي كنم كارها رديف بشه خون خودتونو كثيف نكنين....
واي خداي من! چه جوري بگم خانم محترم من هرچي بدبختي دارم به خاطر توست. وقتي صِدام ميزنه آقا مهندس و مـــــــهــــــــنـــــــ ــدس رو ميكشه و موج تو صداش مي انداخت زلزله 9 ليشتري تو وجودم پديد مياد و موجي مي شم.
با اشاره دست بهش فهموندم كه شما برويد خودم ي خاكي برسرم مي كنم. اون بنده خدا هم قسم خورده بود هر طوري شده بهم كمك كنه.
به بهونه گشتن تو كمد ميزم يواش يواش خودم رو پايين كشوندم و زير چشمي زير ميز رو نگاه مي كردم ببينم از اونجا ميره يا نه.
بالاخره شرش كنده شد. روي صندلي نشستم هنوز بوي ادكلن خانم باريك اندام دور و بر ميزم بود بلند شدم پنجره ها را باز كردم و پرونده اي از روي ميز برداشتم مانند باد بزن حركت مي دادم تا هوا به جريان بيفته و بوي ادكن از آنجا برود. تو حال و هواي خودم بودم كه آقاي رضاي مانند جن دم اتاق ظاهر شد مثل مجسمه ابوالهل هل شدم و بعد شروع كردم باد خودم را زدن حالا كي؟ تو چله زمستون. آقاي رضايي سري تكون داد و نفس عميقي كشيد و رفت.
سه شده بود.
مونده بودم اين همه گندي كه زدم را چه طوري درست كنم

ادامه دارد...

فایل های پیوست شده

داستان را بخوانيد
[h=1]الاغ لاغر مردني @@ازدواج موقت جوانان مجرد@@[/h][/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

پرسش:
از دوران بلوغ با خودارضایی اشنا شدم و بعدها به یه عادت تبدیل شدبا ورود به دانشگاه علاوه بر این گناه به رابطه با جنس مخالف هم کشیده شدم.از زندگی و همه چی ناامیدم. واقعا به بن بست رسیدم و نمیدونم چیکار کنم.

پاسخ:
سلام خدمت شما برادر بزرگوارم
دوست من! گره اي را كه با دست مي توان باز كرد چرا با دندان؟!!
خداوند رحمان به شما هوش و ذكاوت داده كه توانسته ايد در يكي از دانشگاه هاي كشور قبول شويد و تحصيل كنيد. زندگي پيچيده با ناملايمتي ها است ولي شما بايد از استعدادها و توانمندي ها و شرايط و امكاناتتان استفاده كنيد. من بارها به دوستان مجردم گفته ام كه باور كنيد زندگي زناشويي بدون امكانات رفاهي و تشريفات فشار و استرش از زندگي مجردي با فشار جنسي خيلي كمتر است. اين ادعا هم نياز به اثبات ندارد سؤالات مشابه با سؤال شما در اين سايت بسيار زياد است. بنابراين بايد حال روزتان را به پدرتان بگوييد و يا به واسطه اي كه روي پدرتان نفوذ دارد تا اگر شرايط ازدواجي ساده و روشمند را براي شما پديد آورند.
ما از فرهنگ نوجوانان و جواني كه در دفاع مقدس بودند خيلي فاصله داريم كمي وقت بگذاريم وصيت نامه ها را بخوانيد، گلزار شهدا برويم ببينم كه نوجوانان و جوانان چگونه مصادق اين حديث هستند كه مؤمن مانند كوه استوار است و تندبادها او را نمي لرزاند.
آنها ديروز مطيع مراد خود بودند و خوش درخشيدند امروز ما بايد مطيع جانشين ايشان يعني مقام معظم رهبري باشيم.
بزرگوار! قدرت خدا را كم ندانيم خداوند در مهروزي و قدرت نقصي ندارد چرا دعا مي كنيد رسوا كند شما را؟ دعا كنيد مشكل شما و امثال شما حل شود. چرا شما كه الحمدالله در درس نمونه بوده ايد در سبك زندگي نمونه نباشيد؟ چرا در ازدواج آسان و روشمند نمونه نباشيد؟!
شما دنبال ازدواج آسان روشمند باشيد حتما هستند دختران عفيفي كه مانند شما هستند نياز به همدم دارند ولي نمي توانند جهيزيه با تشريفات امروزي تهيه كنند. راه صاف كن پيدا كنيد راه صاف كن يعني كسي كه واسطه خير شود و حذف تشريفات را از سوي شما و ايشان پيشنهاد بدهد باور كنيد اگر جوينده باشيد يابنده خواهيد بود. برخي از طلاب آفريقايي كه سياه پوست هم هستند توانسته اند ايران همسر بيابند بنابراين با اين همه دختر اگر شما كوتاهي كنيد عذري نخواهيد داشت دربرابر خداوند متعال.
باز هم يادآوري مي كنم منظورم از اين حرف ها تحريك جرأت ورزي و جسارت و اقتدار شما است نه اين كه با خانواده تند و غيرمنطقي صحبت كنيد. وقتي از ازدواج آسان روشمند سخن مي گويم يعني بايد سياست و كياست داشته باشيد.

راه هاي رويارويي با شهوت
به عنوان مشاوري كه سال ها با جوانان در ارتباط هستم يك چيز را خوب مي دانم اين كه اغلب جوانان ما از مشاوره انتظار معجره دارند. خودشان در پي قرص يا ذكري هستند كه اراده آنها را تقويت كند ولي اين خبرها نيست. دنيا دنياي اسباب و علل است البته خداوند هم فرموده شما حركت كنيد بركتش از من. جوانان اغلب راه هاي رويارويي با شهوت را مي دانند ولي من به عنوان مشاور وقتي مي پرسم يكي از اينها ورزش منظم هوازي است آيا اين در برنامه شما قرار داد؟ جواب اغلب منفي است. يا روش ديگر عفاف چشمي است وقتي مي پرسيم آيا فيلم و تصوير محرك يا چشم چراني را كنترل كرده ايد؟ باز جواب منفي است
براساس معادلات اسباب و علل اگر فردي خود را در معرض تهييج جنسي قرار دهد و چيزيش نشود جاي سؤال دارد.
ولي يك چيز غالبا مانند شعار تكرار مي كنند كه نمي توانم.
وقتي كسي با اراده خود گناهي را در جمع انجام نمي دهد يعني قدرت دارد در تنهايي هم انجام ندهد ولي مكانيزم هاي دفاعي روان ما بر اثر فشار جنسي به كار مي افتد شروع مي كند به توجيه كردن و انكار كه مثلا اين تصاوير بر من اثر ندارد و.... .
ممكن است الان خسته باشيم ولي اگر خبر دهند كه سيل ويرانگر به سوي ما مي آيد مي بينيم كه سريع از جا بلند مي شويم وسائل را بر مي داريم و به اعضاي خانواده هم كمك مي كنيم كودكي را هم بغل مي گيريم و فرار مي كنيم. بنابراين قدرت ما بيش از چيزي است كه خودمان خبر داريم. بايد به خودمان بياييم
اراده خود را كم نگيريم
وقتي اراده كه اساس كار است را در نظر نگيريم شش هزار روش براي مديريت شهوت هم بلد باشيد فايده ندارد به خصوص اين كه اين روش ها را به كار نگيريم و صرف دانستن انتظار داشته باشيم موفق شويم.
قبول دارم ترك اين عادت سخت است بله هست ولي شما بر اين سختي مي توانيدغلبه كنيد
راننده اي را مي شناسم 20 سال ترياك مصرف مي كرد وقتي به او گفتند كه بايد تست اعتياد براي تمديد گواهي نامه پايه يك بگيريد همين كه فهميد شغل مورد علاقه اش را از دست خواهد داد و نان همسر و فرزندانش آجر خواهد شد يك دفعه ترك كرد.
بنده پيشنهادم اين است كه اگر خودارضايي عادتي ريشه دار شده باشد و لازم است برنامه ترك را زير نظر مشاوري متعهد دنبال كنيد نه مشاوري كه خودارضايي را تجويز كند و مشكل شما را عميق تر كند.
اگر با همه اين تدابير نتوانستيد خود را دربرابر گناه بيمه كنيد و به هيچ وجه شرايط ازدواج دائم نداشتيد دنبال همسري موقت و شرعي و جوان بيوه باشيد بعيد مي دانم اين را بهتر از زنا ندانيد.

تمرين :
1- داستان الاغ لاغر مردني را از سايت اسك دين مطالعه كنيد

الاغ لاغر مردني @@ازدواج موقت جوانان مجرد@@

2- به مسابقات پاراالمپيك دقت كنيد آيا اراده اين بزرگواران و اميد اينان درس زندگي براي من و شما نيست؟

باور كنيد زندگي بدون همسر استرسش بيشتر از زندگي بدون مبل و بدون ماشين و بدون وسائل لوكس و...است.

مطالعه كنيد:

(آره همين جا)

موضوع قفل شده است