جمع بندی ❌ راهکار هایی برای مقابله با شدت فشار قوای جنسی و شهوانی‼❌ حکایت زن زیبا وداش علي باباخان

تب‌های اولیه

68 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
❌ راهکار هایی برای مقابله با شدت فشار قوای جنسی و شهوانی‼❌ حکایت زن زیبا وداش علي باباخان

سلام ...
در جامعه ی فعلی ما شرایط ازدواج آسان ، به موقع و سالم فراهم نیست ؛ از طرفی شرایط در "کف اجتماع" "خیابان ها" "مراکز تفریحی" "دانشگاه ها" و "رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی" به گونه ایست که خواه ناخواه جوان در معرض تحریکات جنسی قرار می گیرد تحمل این شرایط برای بسیاری[من میگم اکثریت] مشکل و گاهی غیر ممکن می شود.
لطفا راهکار های عملی و تجربه های شخصی خود را برای غلبه بر شهوت و خطوات شیطانی با من به اشتراک بگذارید .
ممنون التماس دعا

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

صور اسرافیل;726842 نوشت:
راهکار های عملی و تجربه های شخصی خود را برای غلبه بر شهوت و خطوات شیطانی با من به اشتراک بگذارید .

سلام
تاپیک رو باز کردم. دوستان تجربیات، راهکارها و نظرات خود رو به صورت موردی و فهرست وار بیان کنند. امیدوارم به یه جمع بندی خوبی برسیم.

خواهشا :
از ورود به مباحث حاشیه ای خودداری کنید.
از بحث های دو طرفه بین کاربران خودداری کنید.

بهترين راهكار دادن آموزش هاي لازم به كودكان قبل از بلوغ جنسي هست چيزي كه در كشور ما انجام نميشه و باعث ميشه بسياري بدون اينكه از مسائل و چرايي جنسي بدونن به خود ارضايي مبتلا بشن

صور اسرافیل;726842 نوشت:
لطفا راهکار های عملی و تجربه های شخصی خود را برای غلبه بر شهوت و خطوات شیطانی با من به اشتراک بگذارید .

غیر از نگاه نکردن به نامحرم و فکر نکردن به تحریک و غیره، راهکاری به ذهنم نمیرسه:Ghamgin: وگرنه من که خودم قبلا تاپیکش رو زده بودم که به واسطه پزشک بودن این مشکل برای من بدتره بدلیل مشاهده و معاینه و لمس و...:hey:

ذهن و فكر ادم سالم باشه هيچ وقت تحريك نميشه بيخود به حجاب ربطش نديد

سلام

من مواردی که فعلا به ذهنم میرسه برای یک جوان مجرد مثل خودم برای به گناه نیفتادن اینها هست:

1- تا جای ممکن در جایی نباشه که در اون مکان تنها باشه ... همیشه سعی کنه در جمع حضور داشته باشه. و زمانهایی مثل اوقات خواب ، فقط زمانی به رختخواب بره که هم سرش رو گذاشت ، چشماش روی هم بره...

2-در انتخاب دوستانش دقت زیادی کنه ، دوستانش رو از بین ادمهای مثبت و یا متدین انتخاب کنه .

3- به نظر من برای یک پسر ، بیشتر گناهان جنسی و شهوت ، از چشم شروع میشه ، پس اگر کسی بتونه چشم یعنی ورودی تصویری بدن خودش رو کنترل کنه ، خیلی برای غلبه بر شهوت خودش پیش هست ... اگر ورودی شهوت الود به چشم ندیم ، کار به جایی میرسه که حتی تصاویر احتمالی مستهجن قبلی که در ذهن قرار داره ، اونها هم روز به روز کمرنگ و کمرنگ تر میشن و بطور کلی محو میشن ... وقتی نه از طریق چشم ما تصویری به مغز ما برسه و نه دیگه در مغز ما تصویر محرکی باقی مونده باشه ، عملا احتمالا به گناه افتادن بسیار ناچیز میشه .... و نکته جالب اینکه ، بعد از ازدواج ، اقا پسرهایی که اینطور به شهوت خودشون در دوران مجردی افسار میزنن ، به نظر من فوق العاده از رابطه زناشویی و جنسی با همسرشون لذت میبرن ... چون همسرشون براشون "بکر" هست ، هیچ تصویری توی ذهن این اقایون نیست که بخوان همسرشون رو با اون قیاس کنن و به بهترین و بالاترین کیفیت ، به این شکل میتونن لذت جنسی بعد از ازدواج رو تجربه کنن.... پس کنترل نگاه نه تنها برای دوران مجردی پرفایده هست بلکه تازه بعد ازدواج لذت این کنترل نگاه نمایان میشه.

4- یکی از کارها برای محقق شدن ایتم شماره سه ، این هست که اگر فیلتر شکنی روی سیستم دارید ، پاک کنید ، اگر ماهواره دارید ، جمعش کنید ، اگر فیلم مبتذل دارید ، از روی هارد پاک کنید و یا سی دی هاش رو بشکنید ... حتی این روزه که یکی از تفریحات جوونهای ما دیدن سریالهای جذاب امریکایی هست که عمدتا توی این سریالها ، لباس خانمها و برخی صحنه ها نامناسب و تحریک کننده هست ... حتی سمت اینها هم نرید ...

5- نظر شخصی من اینه که چشم و گوش بهم لینک هستند ... یعنی اگر کسی از گوش دادن به موسیقی حرام و محرک و یا با محتوای عشق و عاشقی (به نظر من خیلی از موسیقی های پاپ داخل کشور هم از این جنس هست ) اجتناب کنه ... توفیق بیشتری برای ترک نگاه حرام هم پیدا میکنه .... اگر کسی بتونه هم گوش خودش رو و هم چشم خودش رو در ابتدا با سختی از این دو گناه دیدن و شنیدن حفظ کنه ، کم کم خدا ، شیرینی این گناهان رو به تلخی براش مبدل میکنه ... یعنی دیگه بصورت ناخوداگاه بعد از یک مدت از شنیدن موسیقی گناه و دیدن تصویر گناه ، چندشش میشه و نیاز به زور زدن برای دوری جستن از این مسائل نداره.

6- اگر زمینه ازدواج ندارید به هیچ وجه کاری نکنید که احساسات شما شعله ور بشه ... کتابهای رمان خیلی رمانتیک نخونید ، حتی این وبلاگها و سایتهایی که توی اون نویسنده ها ، از عشقولانه های زن و شوهری و یا دوست دختر دوست پسری خودشون نوشتن ، رو نخونید... چون اگر احساسات خودتون رو شعله ور کردید باید پاسخ مشروعی هم برای این احساسات پیدا کنید که چون زمینه ازدواج فراهم نیست ، احتمالا به گناه کشیده خواهید شد.

7- توی فضای مجازی ، از روابط غیر ضروری با نامحرم پرهیز کنید ... خیلی از گناهان بزرگ بین یک دختر و پسر، از یک سلام علیک خیلی ساده ، در فضای مجازی اغاز میشه ... قران میگه ،از گامهای شیطان پیروی نکنید.. همین سلام علیک ساده غیر ضروری ... میتونه انسان رو به منجلاب گناه بکشه.

8- اجازه ندید نیروی فکر و جسمتون هرز بچرخه .. حتی اگر خیلی بیکار هستید ، توی خونه اشپزی کنید ، ابمیوه بگیرید ، باغبونی کنید و....

شاید برای برخی از دوستان ، این مسائل سختگیرانه باشه و شاید برای برخی خنده دار باشه.. ولی خیلی از بزرگان ما بودن که با غلبه بر همین گناه شهوت ، به درجات والایی رسیدن.. پس ارزشمنده که به هر طریق بتونیم در این زمینه نفس خودمون رو کنترل کنیم... مخصوصا در این عصری که ما زندگی میکنیم که شاید در هیچ دوره ای مسلمونها به این اندازه ما براشون کنترل شهوت سخت نبوده و خود خداوند هم شاهده تمام این سختی و مشقتهای غلبه بر نفس هست .

سلام.اولا ادم خودشو نباید در معرض تحریکات قرار بده منظورم اینکه نشینه فیلم زبان اصلی و.. ببینه
دوما توسل به اهل بیت
سوما نگاه خودشو کنترل کنه
رابعا برای خودش خیالات شهوت انگیز به وجود نیاره.

با اجازه كارشناس محترم
......................
براي مطالعه بيشتر:
نمودار پیشگیری و درمان خودارضایی

[TD][/TD]

با سلام

1) ورزش زیاد .. این بهترین راه هست چون حسابی انرژی آدم رو تخلیه میکنه.

2) مطالعه زیاد .. کلاسهای مختلف که ذهن رو خیلی درگیر بکنه .

3) برای آیندتون مرتب نقشه بکشید و قدم بردارید در راستای عملی کردن اونها .

4) مراقبه .. مدیتیشن .. تمرکز ..

5) عادات غذایی نقش خیلی مهمی دارن که ازش غافل هستیم .. سعی کنید زیاد بپرسید و بخونید در مورد مواد محرک جنسی یا ضد اون ( در مواقع ضروری دوش آب سرد و یا مخلوط ماست+آب لیموترش ) .. این مورد رو باید بعد از ورزش در نظر گرفت .. بهتر بود شماره دو رو به این مورد اختصاص میدادم..

6) خدا رو شاهد و ناظر بدونیم بر افکار و اعمالمون .. هر عملی از تفکر نشات میگیره .

7) تنها و غرق تفکراتتون نشید..

موفق باشید

ا سلام

خوب راجب این موضوع میشه ۱۰ جلد کتاب نوشت :ok:

در کل از نظر خودم چند تا عامل موثر میتونه کمک کنه :

۱. اول قبول کنیم که نمیتوانیم نگاه کنیم و خوشمان نیاد ! شاید بدیهی به نظر برسه ولی کار نفس و شیطان اینه که آدم با ایمان رو گول بزنه که میشه نگاه کرد و خوش و بش با نا محرم کرد و اتفاقی هم نیوفته و آدم با اراده از تحریک جلو گیری کنه . ولی تقریبا غیر ممکن است مخصوص برای جوانان. چون با هر نگاه چه انسان در آن لحظه خوشش بیاد چه نیاد , تخم شهوت در دل کاشته میشه . پس اولین راهکار : خودمون رو گول نزنیم و فریب نفسمون را نخوریم ! حتی در کوچک ترین موارد

۲. راهکار دوم :نگاه نکنیم ! اگر چشممون افتاد به صحنه یا شخصی و خوشمون امد , چشم برداریم. حالا میشه یک کتاب نوشت راجبش , ولی آخرش همینه ,یعنی مراقبت شدید و همیشه از سایتهایی که میریم , فیلمهای هالیوودی , سریالهای ماهواره ای , نگاه کردن به مردم در خیایانها ! و غیره

۳. ارتباطات خارج از نیاز و اضافی با نا محرم ممنوع ! خوش و بش با نا محرم ممنوع ,چه در اجتماع و چه در فضای مجازی

۴. قوی کردن ایمان و اعتقادات و توکل به خداوند . خیلی کمک میکنه . در واقع میتونم بگم با دو نکته قبلی رابطه مستقیم و متقابل داره . هرچی ایمان قوی تر بشه نگاه نکردن و تحریک نشدن آسان تر , و هرچی انسان بیشتر از چشم و فکرش و ارتباطاتش با نا محرمان مراقبت کنه ایمانش هم قویتر میشه

۵. قطع ارتباط با دوستان چشم چران و شهوت ران.

اولش خیلی سخته ولی هرچی انسان بیشتر با نفسش مبارزه کنه کم کم راحتتر میشه و حتی اگه نا خواسته در موقعیایتهای تحریک آمیز قرار گرفت افسار نفس و شهوتش از دستش خارج نمیشه

یاد آوری بعضی حدیث ها و گفته های بزرگان هم خیلی کمک میکنه:

مثلا این گفته که اگر انسان در حضور شخص محترمی باشه هیچ وقت به نامحرم زل نمیزنه یا به بعضی عکسها یا سایتها نگاه نمیکنه , ولی اگر در تنهایی که خدا حضور داره این کار رو انجام بده این به این معنی هست که نعوذ بالله خداوند رو بیننده ای پست تر از اشخاص فرض کرده ! خوب که آدم به این مساله فکر کنه و همیشه این رو به خواطر بیاره اگر هم نگاه کنه رنج زیادی خواهد کشید !

انشاء الله خداوند به همه ما در مبارزه با هوای نفس و شهوت کمک کنه

سلام دوستان خوبم، تمام راهکارهایی که این روزها از پزشکان و روانشناسان و .. می شنویم همگی خوب هستن اما مسئله اینجاست که جوونی که تحت فشار قرار گرفته و کمی هم وسوسه از طرف شیاطین بهش القاء میشه دیگه هیچ جوری نمیتونه خودش رو کنترل کنه. کمی واقعیت ها رو ببینیم که حقیقتا چند درصد از جوونهای پسر و دختر ما گرفتار معصیت هستند?
خوب این دستورات دانشمندان علوم طب و روان چی شد? چرا جواب نداد? چرا وقتی فشار به جوون وارد شد هر کاری داره رها میکنه و میره تا شهوت خودش رو ارضاء کنه?
عزیزان من ، زمانی که جوون برای معصیت ضربتی عمل میکنه باید ضربتی هم جلوش رو گرفت.
بهترین راه و اولین حرکت تزویج اون جوون است تا بتونه شهوت خودش رو در مسیر صحیح و درست ارضاء کنه.
اما بعضا مشکلاتی سر راه قرار می‌گیره که ازدواج رو سخت و به قول جوون ها (البته منم جوونم ها ) کدر و غیر ممکن میکنه.
بعنوان یک دوست یا یک برادر برای برادران خوب و خواهران محترمم عرض میکنم که اگر میخواهید مشکلات بزرگتون از جمله فشار ناجوانمردانه شهوت بر شما غلبه نکنه راهی نیست جز تقویت و غلبه دادن و محیط کردن روح بر جسم. در اینصورت هست که اراده شما با عملتون برابر و همسو میشه.
برای این هم فقط یک راه هست، یعنی مراجعه به یک استاد اخلاق که درد های هرکسی رو متناسب با خودش درمان میکنه.
دوستان جوون من اگر استاد اخلاق نداشته باشید، تو این اوضاع خسر الدنیا و الآخره میشید.
این راه رو هم خودم تجربه کردم و هم دوستتان دیگرم و اطمینان میدم که شدنيه.

حکایت زن زیبا وداش علي باباخان

واژه هاي كليدي: مديريت چشم و ذهن، زناي ذهني،ارتباط با نامحرم،

علامه جعفري از پدر آيت الله خويي، مرحوم آسيد علي اكبر خويي، نقل مي كند در قديم در شهر خوي يك زني بسيار زيبا بوده. چون شهر كوچك بود همه هم را مي شناختند اين دختر زيبا نصيب جواني شد. مكه اي براي اين جوان واجب شد. اين جوان ذهنش بد جوري مشغول شد كه در اين مدت طولاني كه بايد با شتر و...سفر كنم اين زن را به چه كسي بسپارم. نزد مقدسي رفت كه زنش به او بسپارد او قبول نمي كند و مي گويد نامحرم است، چشممان به او مي افتد به گناه مي افتيم. داشي در خوي بوده مشهور بوده به علي باباخان به او گفت: مي خواهم بروم مكه مي خواهم زنم را به شما بسپارم. دخترهايش را صدا زد و گفت: او را ببريد داخل. خيالت تخت برو مكه. جوان رفت مكه بعد از شش هفت ماه با اشتياق رفت در خونه علي باباخان زنش را تحويل بگيرد. در زد گفت: آمده ام زنم را ببرم.
گفتند: بابا علي خان نيست ما نمي توانيم او را تحويل دهيم.
گفت: بابا علي خان كجاست؟
گفتند: تبريز.
راه زيادي بود و ماشيني نبود بالاخره خودش را رساند به تبريز. علي باباخان را پيدا كرد. گفت: اينجا چه مي كني؟
گفت: تو اين زن را سپرده بودي به من. شنيده بودم كه اين زن زيبا است. ترسيدم حتي در اين حد كه بياد به ذهنم كه ببينم اين چه شكلي است. به همين دليل تو كه رفتي من تمام مدت را رفتم تبريز تا نباشم.
دانلود

منبع: كتاب بي خيال درماني، انجمن گفتگوي ديني

حامی;729734 نوشت:
متن اين سخنراني

اگر فرمت فایل ، به mp3 تبدیل شود تا در گروههای واتسآپ بفرستیم هم مفید است.

صور اسرافیل;726842 نوشت:
در جامعه ی فعلی ما شرایط ازدواج آسان ، به موقع و سالم فراهم نیست ؛ از طرفی شرایط در "کف اجتماع" "خیابان ها" "مراکز تفریحی" "دانشگاه ها" و "رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی" به گونه ایست که خواه ناخواه جوان در معرض تحریکات جنسی قرار می گیرد تحمل این شرایط برای بسیاری[من میگم اکثریت] مشکل و گاهی غیر ممکن می شود.

ضمن تشکر از دوستانی که در این تاپیک شرکت کردند به خصوص همکار ارجمندم جناب حامی؛ خدمت شما عرض می کنم که :

صداقت در گفتار، حاكي از ضمير و فطرت پاك شما است و نشان مي دهد نمي خواهيد مبتلا به آلودگي نفساني شويد و از آلوده شدن به گناه، نگران هستيد. اين حالت، علامت ايمان و اعتقاد قوي به ارزش هاي الهي و انساني است. اميدواريم در اين برهه حساس زندگي بتوانيد ايمان خود را حفظ كنيد. با همت و تلاش، از گناه دوری كنید.

لازم مي دانم مطالبی را خدمت شما عزیز گرامي عرض كنم:
شهوت و غریزه جنسی، يكي از اموري است كه با طبيعت انسان درآميخته و خداي متعال كه به حكمت بالغه اش اين غريزه را در نهاد انسان گزارده، تا نسل انسان باقي بماند، از روي رحمت و هدايت خود راه هاي آسان و معقول كنترل و ارضای آن را نیز پيش پاي او قرار داده است.
نسبت به بيراهه ها و انحراف از مسير درست نيز هشدارهاي لازم را به انسان داده است؛
راه هايي كه بايد با شناخت و عمل به آن ها، سلامت جسم و جان خويش را پاس بداريم و از خطر و پیامد كارهايي همچون خودارضايي و مانند آن برهانيم.

بنابراین، غریزه جنسی موهبت الهی است كه به طور قطع نياز به ارضاي صحیح دارد؛ ولي به صورتي كه با نظام طبيعت و شريعت سازگار باشد تا كه از كنترل خارج نشود و سرمايه هاي عظيم انساني را به خاكستر تبديل نكند.

راهکار چیست ؟
همانگونه که خود شما هم می دانید بهترین و موثرترین راه كنترل غريزه جنسي و ارضاي غريزه جنسي كه با طبيعت و تكوين انسان هماهنگي دارد، ازدواج است.
رسول خدا - صلی الله علیه و آله و سلم - مي ‏فرمايد:
«يَا مَعْشَرَ الشَّبَابِ مَنِ اسْتَطَاعَ مِنْكُمُ الْبَاهَ فَلْيَتَزَوَّجْ وَ مَنْ لَمْ يَسْتَطِعْهَا فَلْيُدْمِنِ الصَّوْمَ فَإِنَّهُ لَهُ وِجَاء؛ (1) اي جوانان! هر يك از شما كه قدرت ازدواج دارد، حتماً اقدام كند؛ زيرا بهترين وسيله است كه چشم را از نگاه ‏هاي آلوده و عورت را از بي عفتي محافظت مي‏ كند».
از اين رو، اسلام در جايي كه ترك گناه به ازدواج وابسته باشد، آن را واجب كرده است.
فقهای عظام فرموده ‏اند:
كسي كه به دليل نداشتن زن به حرام مي‏ افتد، واجب است زن بگيرد. (2)

ادامه دارد ...

پي نوشت ‏ها:
1. علامه مجلسي، بحار الأنوار،مؤسسة الوفاء بيروت، لبنان، 1404 هجري قمري، ج 100، ص 220.
2. توضيح المسائل مراجع، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ج 2، م 2443.

متأسفانه یكی از مشكلاتی كه امروز به صورت جدی در جامعه ما مطرح است، مشكل جوانان و غریزه جنسی و ازدواج است. این مسئله اگر چه همیشه وجود داشته و تازگی ندارد، اما سخت شدن شرایط فرهنگی ازدواج و دیر انجام شدن آن و وجود عوامل تحریك كننده و آزاد بودن نسبی روابط در جامعه و آمیختگی دختران و پسران جوان و ... به این مشكل دامن زده و آن را بسیار حاد و جدی نموده است.

البته برخی از مشكلات متعددی كه امروزه در جامعه در راه جوانان قرار گرفته مصنوعی است، نه واقعی. برخی از مشكلات باید توسط جوانان حل و فصل شود.

دختر با كم كردن خواسته ها و تجملات و پرهیز از چشم و هم چشم بازی ها و پسر با تلاش و كوشش بیش تر برای فراهم آوردن مقدمات زندگی اولیه و رشد و ارتقای بلوغ فكری و اجتماعی و... می توانند بسیاری از مشكلات را حل كنند.

در عین حال می‌پذیریم كه امروز شرایط ازدواج به دلایل متعدد سخت شده ، ‌اما آیا نباید به خاطر نتایج بسیار ارزشمند آن (كه اكمال دین و تقویت ایمان و نجات و رهایی از عذاب دوزخ و گناه و... بخشی از آن است) سختی‌ها را به جان خرید، یا از بسیاری خواسته‌ها كه حتی شاید اهمیت نیز دارد. صرف نظر نمود؟

علاوه بر آن كه اين مشكلي نيست كه قابل حل نباشد. زيرا مي توان با كاهش سطح توقعات و انتظارات، پرهيز از تشريفات غير ضروري، كنار گذاشتن بعضي رسوم فرهنگي و اجتماعي منفي، به تأخير انداختن مراسم عروسي در دوران نامزدي و عقد و بعضي تدابير ديگر مي‏توان از مشكلات مادي و اقتصادي كه فرا روي بسياري از جوانان مي ‏باشد، نجات يافت.

ازدواج بدون تشريفات، راهكاري است كه در قرآن نيز به آن اشاره شده است:
وَأَنكِحُوا الْأَيَامَى مِنكُمْ وَالصَّالِحِينَ مِنْ عِبَادِكُمْ وَإِمَائِكُمْ إِن يَكُونُوا فُقَرَاء يُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ. (1)
در اين آيه ابتدا جوانان را بر ازدواج آسان و ساده و پرهيز از تشريفات دست و پاگير تشويق كرده و به آنان اميد داده كه فقر را مطرح نكنند.
زيرا با اتخاذ شيوه صحيح و منطقي در زندگي و اميد به رحمت و فضل خدا، اين مشكل به راحتي حل مي ‏گردد.
وعده خداوند را كه قول داده است تنگدستى را به غنا تبديل كند و جايى براى بيم از فقر باقى نگذارد، نبايد فراموش كرد.
البته در اين زمينه، ايجاد روحيه توكل و اعتماد به لطف الهى، قناعت و مدارا لازم است.

به طور كلی پیشنهاد ما به جوانان، نامزد شرعی شدن در شرائط كنونی و به تاخیر انداختن مراسم رسمی ازدواج تا فرصت مناسب است. به این صورت كه با توافق خانواده ها، صیغه شرعی اجرا شود تا دختر و پسر محرم شوند، ولی مراسم در فرصت مناسب تری انجام گیرد.
در این مدت دختر و پسر می توانند با هم ملاقات و رفت و آمد داشته باشند. از این طریق تا حدی به آرامش واقعی و شرعی و نیازهای خود می رسند.

اگر اصلاً قادر به ازدواج حتی به شكلی كه گفتیم، نیستید، قرآن مجید در صورت فراهم نبودن زمینه ازدواج، راه مقابله با طغیان غریزه جنسی را، عفت پیشه گی و یا خویشتن داری در امور جنسی می داند و می فرماید:
«كساني كه امكاني براي ازدواج نمي‏ يابند، بايد پاكدامني پيشه كنند تا خداوند از فضل خود آنان را بي‏ نياز گرداند». (2)
البته این امر، نیاز به مقاومت دارد كه در روایات به عنوان جهاد اكبر مطرح شده است.

پي نوشت ها :
1. نور (24) آيه 32.
1. همان، آیة 33.

از مهم ترين مواردي هستند كه انسان را در داشتن داشتن تقواي دروني و عملي يا همان عفت پيشگي كمك مي كند، موارد ذیل است:
1. طرد افكار شيطاني؛
2. پر كردن اوقات فراغت با مطالعه؛
3. تفريح؛
4. مسافرت؛
5. كنترل چشم؛
6. عدم آميختگي زن و مرد؛
7. كم خوري؛
8. ورزش و فعاليت بدني؛
9. آخرت گرايي؛
10. ياد مرگ؛
11. فاصله گرفتن از محيط هاي شهوت آلود مثل اينترنت، بلوتوث، عكس، ماهواره، دوستان منحرف، تنهايي و خلوت و بيكاري و تخيل؛
12. توجه كامل به اين كه خداوند در همة حالات آگاه و ناظر بر اعمال ما است؛
13. تفكر در عواقب زيان بار گناه؛
14. باور كردن اين كه شيطان و نفس امّاره دشمن انسانند؛
15. عمر انسان زودگذر است و در آينده بسيار نزديك به نتايج اعمالش خواهد رسيد؛

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب

ملورين;729634 نوشت:

ذهن و فکر.......

نه تنها از نظر روانشناسی دینی بلکه حتی از نظر روانشناسی فروید که دنیا را بر پایه شهوت میداند تمام رفتارها ، هنجارها ، باید ها و نبایدها روی فکر و ذهن افراد تاثیر میگذارد.
و این از بدیهیات است.
افراد در طول زندگیشان به خاطر تعاملشان با دیگران تفکرشان شکل میگیرد. در واقع بخش اعظم شخصیت افراد بخاطر تعامل اجتماعیشان شکل میگیرد.

پس ذهن انسان در برخورد با انواع مسائل سمعی و بصری در حال تکامل است.

حجاب هم از این قاعده مستثناء نیست.زمانی که فردی تحریک می شود در پی پاسخ دادن به نیازش بر میاد.
اگر راه و روش درست باشد از راه و روش درست جلو میرود. و اگر راه و روش درستی وجود نداشته باشد ناخودآگاه به سمت راه نادرست میرود.

از طرفی آن دختری که با بدترین پوشش میاید در جامعه حاضر میوشد و میگوید مهم دل پاک است و دل من هم پاک است یک کذاب است.
زیرا من نوعی زمانی که تیپ میزنم یعنی آن تیپ را دوست دارم و دلم میخواهد که آن تیپ را بزنم. و به همین دلیل است اگر کسی به تیپ من گیر بدهد سریعا واکنش نشان میدهم و جبهه میگیرم.
زمانی که تیپ من ( همان تیپی که دوست دارم و دلم میخواهد ) مخالف دستور الهی باشد یعنی من نوعی ، خواست نفسم را بر خواست خداوند ترجیح دادم. پس یعنی من دلم میخواهد مخالف دستور الهی بایستم.در نتیجه جمله ی دلم با خداست کذب است، زیرا در یک دل دو دوست جای ندارد.

و اینکه بی حجابی باعث فروپاشی خانواده ها میشود از بدیهیات است. بخش اعظم ازدواج ها به خاطر همین تیپ زننده و جذب کننده برای عده ای است. و بخش عمده ی طلاق ها ، طلاقهایی است که دلیلش ازدواج خیابانی بود.

اکثر مواردی که اینجا بهش اشاره میشه "کنترل میل جنسی"نیست "سرکوب میل جنسی "هست.
شما وقتی انتظار دارید جوانی که از 14 سالگی به بلوغ رسیده تا 15 سال بعد که شرایط ازدواج شاید فراهم بشه ....این سرکوب میل جنسی نه کنترل میل جنسی.
اینجا میل جنسی با گناه اشتباه میگرند!امیل جنسی به خودی خود مثل گناهانی نظیر دروغ و غیبت و احتکار و...نیست که با ترک کردنشون به نام کنترل برسیم!اگر دروغ و ریا و غیبت و ...ترک بشه هیچ اسیب و فشاری را فرد تحمل نمیکنه ولی میل جنسی یکی از قوی ترین گرایش غریزی که در وجود انسان هست.بنابراین اسمش کنترل نیست .ما در حال سرکوب میل جنسی هستیم!
پادامنی و عفت با سرکوب فرق زیادی میکنه!
من شخصا به لطف خدا از گناهان وابسته به این موضوع فاصله دارم با 30 سال سن!
روزی 8 ساعت کار میکنم
مطالعه هم دارم
و...
ولی هرگز میل و فشار جنسی کم نشده و نخواهد شد.در واقع من این میل در وجودم دارم هر روز سرکوب میکنم.هر روز فشار هم تحمل میکنم حالا شما اگر میخواید با کار و مطالعه و ورزش میل جنسی کنترل کنید خیلی سطحی به موضوع نگاه میکنید.
بنابراین صادقانه باید بگید با توجه به شرایط فعلی این مملکت داغون!بین سرکوب میل جنسی و گناه باید یکی انتخاب کنید!اون وقت بحث تعمیم بدید!

pantan;732230 نوشت:
اکثر مواردی که اینجا بهش اشاره میشه "کنترل میل جنسی"نیست "سرکوب میل جنسی "هست.
شما وقتی انتظار دارید جوانی که از 14 سالگی به بلوغ رسیده تا 15 سال بعد که شرایط ازدواج شاید فراهم بشه ....این سرکوب میل جنسی نه کنترل میل جنسی.
اینجا میل جنسی با گناه اشتباه میگرند!امیل جنسی به خودی خود مثل گناهانی نظیر دروغ و غیبت و احتکار و...نیست که با ترک کردنشون به نام کنترل برسیم!اگر دروغ و ریا و غیبت و ...ترک بشه هیچ اسیب و فشاری را فرد تحمل نمیکنه ولی میل جنسی یکی از قوی ترین گرایش غریزی که در وجود انسان هست.بنابراین اسمش کنترل نیست .ما در حال سرکوب میل جنسی هستیم!
پادامنی و عفت با سرکوب فرق زیادی میکنه!
من شخصا به لطف خدا از گناهان وابسته به این موضوع فاصله دارم با 30 سال سن!
روزی 8 ساعت کار میکنم
مطالعه هم دارم
و...
ولی هرگز میل و فشار جنسی کم نشده و نخواهد شد.در واقع من این میل در وجودم دارم هر روز سرکوب میکنم.هر روز فشار هم تحمل میکنم حالا شما اگر میخواید با کار و مطالعه و ورزش میل جنسی کنترل کنید خیلی سطحی به موضوع نگاه میکنید.
بنابراین صادقانه باید بگید با توجه به شرایط فعلی این مملکت داغون!بین سرکوب میل جنسی و گناه باید یکی انتخاب کنید!اون وقت بحث تعمیم بدید!

خب واسه همینه که جهاد اکبره و نیمی از دین با ازدواج کامل میشه

amirahmad7292;732250 نوشت:
خب واسه همینه که جهاد اکبره و نیمی از دین با ازدواج کامل میشه

بله!و احتمالا اون نیمی از دین که با ازدواج تکمیل میشه نیمی از درگیری های ذهنی و فشارهای روحی هستش که پس از ازدواج ازاد میشه!همون نیمه ای که با ورزش و مطالعه و فرار کردن از جامعه کنترل نمیشه.

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]سلام علیکم

ابتدا از مطالب مفید شما و سایر دوستان تشکر می کنم...

در مورد این مطلب یک نقدی به شما دارم!!!

بعد از گفتن و شرح تمام مسائل، یک پیشنهاد کلی دادین :

نسیم رحمت;732210 نوشت:
به طور كلی پیشنهاد ما به جوانان، نامزد شرعی شدن در شرائط كنونی و به تاخیر انداختن مراسم رسمی ازدواج تا فرصت مناسب است. به این صورت كه با توافق خانواده ها، صیغه شرعی اجرا شود تا دختر و پسر محرم شوند، ولی مراسم در فرصت مناسب تری انجام گیرد.
در این مدت دختر و پسر می توانند با هم ملاقات و رفت و آمد داشته باشند. از این طریق تا حدی به آرامش واقعی و شرعی و نیازهای خود می رسند.

اما چیزی که بار ها و بارها از مشاوران عزیز می شنویم.... به این گونه است که فاصله عقد و ازدواج نباید زیاد باشد و اگر طولانی شود، مشکلات ایجاد می شود

مقام معظم رهبری یه جا توصیه کرده بودن که به خصوص پنج سال اول زندگی با هم بسازید و... با خوندن این توصیه به فکر فرو می رم....

اگه مثلا طرف من شرایط من رو درک نکنه.... همین 5 سال اول میشه جنگ اعصاب.....

لطفا در ادامه توضیح بدین که چطور می شه خانواده یک دختر رو مجاب کرد که، با شرایط کنار بیان و آسون بگیرن.....[/]

[=Microsoft Sans Serif]

اینکه مراسم ازدواج را طوری برگزار کنند که قشر عظیمی از مردم احساس کنند؛
دستشان نمی رسد، نمی توانند، دختر ها در خانه بمانند، پسر ها نامتاهل بمانند،
این ها هم گناه است، این گناه ها را باید بفهمیم،
ما گناه های کوچک را مد نظر قرار می دهیم،
گناه های بزرگ را فراموش می کنیم!!

رهبر انقلاب 29-07-1381

[=Microsoft Sans Serif]
این گناه ها را باید
بفهمیم
این گناه ها را باید بفهمیم

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]
پیامبر اکرم اصرار داشتن جوان ها زود ازدواج کنند-چه دختر ها و چه پسر ها- البته با میل خودشان و اختیار خودشان، نه اینکه دیگران برایشان تصمیم بگیرند. ما هم باید در جامعه خویش این را رواج دهیم.

جوان ها در سنین مناسب، وقتی از دوران جوانی خارج نشده اند، در همان حال گرمیی و شور و شوق، باید ازدواج کنند.

این بر خلاف برداشت و تلقی خیلی از افراد است که خیال می کنند ازدواج های دوران جوانی، ازدواج های زودرس است و ماندگار نیست. درست برعکس است، اینطور نیست.
اگر درست صورت بگیرد، ازدواج های بسیار ماندگار و خوبی هم خواهد بود و زن و شوهر در چنین خانواده ای کاملا با هم صمیمی خواهند بود.

بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های عقد مورخه ۱۸/ ۱۱/ ۱۳۸۰؛ ۶/ ۱۰/ ۱۳۷۲؛ ۱۱/ ۱۲/ ۱۳۷۷؛ ۲۰/ ۱۱/ ۱۳۷۵؛ ۲۸/ ۶/ ۱۳۷۹؛ ۹/ ۱۱/ ۱۳۷۶؛ ۲۴/ ۹/ ۱۳۷۹؛ ۲۳/ ۱۲/ ۱۳۷۹؛ ۹/ ۱۲/ ۱۳۸۰.

صور اسرافیل;726842 نوشت:
لطفا راهکار های عملی

یک سوال:
دوستانی که راه حل عملی شون ورزش و یا هر کاری غیر از ازدواج است.....
چه راهکاری برای برگردوندن طراوت و شادابی جوونی دارند.....
به این دلیل هست که خیلی از راهنمایی در این زمینه رو، ریاضت ظالمانه می دونم!
.
.
لطفا با لحاظ کردن این دو سه خط... راهکار عملی بدین....

[SPOILER]ارجاع می دم به پست قبلی خودم....
مسبب اکثر این بدبختی ها... همون کسایی هستن که

رهبری در مورد عملکردشون تعبیر به گناه بزرگ کردن!... به حق محمد و ال محمد، خدا بر عذاب قبر و قیامتشان بیافزاید![/SPOILER]
[/]

ملورين;729634 نوشت:

اون مردی که با دیدن بدحجاب تحریک نشه.مشکل داره.شاید بگین چرا تو خارج اینجوری نیست.چون اونا بی حجابن نه بدحجاب.بعدشم اونجا ادما در مضیقه نیستن برای رابطه داشتن.و راحت دوس میشن با جنس مخالف و به نیازشون پاسخ میدن و دیگه چیزای تو خیابون تحریک کننده نیست براشون.

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif]وستانی که راه حل عملی شون ورزش و یا هر کاری غیر از ازدواج است.....
چه راهکاری برای برگردوندن طراوت و شادابی جوونی دارند.....
به این دلیل هست که خیلی از راهنمایی در این زمینه رو، ریاضت ظالمانه می دونم!
.

با سلام

خود ورزش کردن ، ورزشهایی مثل یوگا و شنا و کوهنوردی ، شادابی رو حفظ میکنن دوست عزیز .. ولی اصلا نمیشه این نکته رو انکار کرد که ورزش نمیتونه صددرصد جای ارضای جنسی و روحی توسط همسر رو بگیره..و همینطور بسیار بستگی به طبع افراد داره. افراد گرم مزاج ، بخصوص آقایون بیشتر از خانمها ، اذیت میشن .

راهکار فقط یک چیزه و اون هم گذر زمان .. در آینده ، بنیان خانواده در ایران فرو میپاشه ،خیانت میشه یک امر عادی ، کودکان زنا و غیرمشروع بدنیا میان ، دقیقا راهی رو که غرب رفت .. بعد از سالها مردم بخودشون میان و خسته میشن و دوباره سعی در برگردوندن وضعیت به حالت اسلامی و قرآنی میکنن و اونوقته که ازدواج های آسون و ساده در سنین کم رایج میشه و به مرور روال دلخواه شکل میگیره .

درسته که رهبری و افراد خاص، نکاتی رو متذکر میشن ، اما بعضیا تا سرشون به سنگ نخوره حرف شنوی ندارن. یکی از آشنایان وکیل هستن در دادگاه خانواده ، وقتی از پرونده ها و شکایات برامون تعریف میکنن ، خداشاهده حس نمیکنم که تو یه کشور اسلامی دارم زندگی میکنم ، زنای با محارم شده عین نقل و نبات! اصلا قبح شکنی کردن و حتی اگر هم کسی نیاز به ازدواج و شرایط ازدواج رو داشته باشه میگه ولش کن ، فلانی که دم دستمه چرا خودمو بندازم تو دردسر ؟؟ .. شرمم میاد یه سری از پرونده ها رو بازگو کنم اینجا ، اما فقط خدا عالمه که چه بر سر این مملکت داره میاد.

وضعیتی که شاهدش هستیم از کنترل و تذکر و قانع کردن خانواده ها گذشته..:(

یا‌رقیه;732255 نوشت:
اما چیزی که بار ها و بارها از مشاوران عزیز می شنویم.... به این گونه است که فاصله عقد و ازدواج نباید زیاد باشد و اگر طولانی شود، مشکلات ایجاد می شود

اولا :
فاصله طولانی بین عقد و ازدواج یعنی چند سال ؟

ثانیا :
بله بنده هم قبول دارم که عقد طولانی آسیب زا است و مشکل زا. اما گاه انسان چاره ای ندارد که بین بد و بدتر، بد را انتخاب کند و چاره ای هم نیست. در این صورت باید تدابیری اتخاذ کند که آسیب کمتری به او برسد.

[=Microsoft Sans Serif]

نسیم رحمت;732929 نوشت:
اولا :
فاصله طولانی بین عقد و ازدواج یعنی چند سال ؟

ثانیا :
بله بنده هم قبول دارم که عقد طولانی آسیب زا است و مشکل زا. اما گاه انسان چاره ای ندارد که بین بد و بدتر، بد را انتخاب کند و چاره ای هم نیست. در این صورت باید تدابیری اتخاذ کند که آسیب کمتری به او برسد.

سلام

ممنون که جواب دادین...

مثلا اگر سه سال فاصله باشه ، شما چه توصیه ای می کنید؟!

فرض کنید عنوان تاپیک چنین چیزی نباشه... و یکی بیاد از شما بپرسه که پسری به خواستگاری من اومده و می گه شرایطم مهیا نیست و باید 3 سال تو عقد باشی.... به این دختر خانم چه مشاوره ای می دین؟!

حالا چه اشکالی پیش میاد: اگر بهش بگین که فاصله زیاد بین عقد و ازدواج توصیه نمی شه.... یعنی رسما راهکاری که به من نوعی دادین، به بن بست خورده و خودتون غیر مستقیم به طرف مقابل گفتین جواب رد بده!!!!... (یکی به نعل و یکی به میخ)

این چیزی هست که چند بار برای من پیش اومده... یعنی بلاخره یکی پیدا می شده که خانواده دختر رو منصرف کنه.....

یا‌رقیه;732944 نوشت:
یکی بیاد از شما بپرسه که پسری به خواستگاری من اومده و می گه شرایطم مهیا نیست و باید 3 سال تو عقد باشی.... به این دختر خانم چه مشاوره ای می دین؟!

باید دید این که میگه شرایط رو ندارم ، منظورش چه شرایطی است ؟

حالم اصلا خوب نیست وگرنه راهنماییت میکردم

یا‌رقیه;732944 نوشت:
فرض کنید عنوان تاپیک چنین چیزی نباشه... و یکی بیاد از شما بپرسه که پسری به خواستگاری من اومده و می گه شرایطم مهیا نیست و باید 3 سال تو عقد باشی.... به این دختر خانم چه مشاوره ای می دین؟!

خیلی وقتا کمال گرایی خود فرد و یا طرف مقابلش موجب می شود او نتواند شرایط لازم رو تحصیل کند.

مشک;732738 نوشت:
راهکار فقط یک چیزه و اون هم گذر زمان .. در آینده ، بنیان خانواده در ایران فرو میپاشه

سلام علیکم
ممنون از راهنماییتون
البته فرو نمی پاشه... فقط جایگزین می شود...

اگر جامعه را به دو بخش شیعیان و اهل سنت تقسیم کنیم... در حال حاضر اهل سنت در اقلیت هستند....
اما طبق پیش بینی ها و گمانه زنی ها... که البته از منابع دیگری شنیدم
احتمالا تا 20 سال آینده اکثریت جامعه برادران اهل سنت می شوند و شیعیان در اقلیت...

اینکه اهل سنت و شیعیان را با هم مقایسه می کنم... خدای نکرده قصد مقابله به مثل ندارم.... از این جهت می گویم که برادران اهل سنت، نسبت به شیعیان علی، همت بیشتری در حفظ سنت نکاح دارند...:Kaf::ok:[/]

[=Microsoft Sans Serif]

نسیم رحمت;732948 نوشت:
باید دید این که میگه شرایط رو ندارم ، منظورش چه شرایطی است ؟

مشکل آدمای تحصیل کرده، چرک کف دسته... دستاشون یه چهار پنج سالی، دیرتر از بقیه اقشار به چرک کف دست آلوده می شه:ok:
نسیم رحمت;732950 نوشت:
خیلی وقتا کمال گرایی خود فرد و یا طرف مقابلش موجب می شود او نتواند شرایط لازم رو تحصیل کند.

لطفا توضیح بدین.... من بین دوستان دانشجوی خودم... مواردی رو می شناسم که ازدواج کردن.... تنها راه حلی که از اون ها قابل استنباطه، اینه که باید خودم یکی رو پیدا کنم و رضایتشو جلب کنم.... بعدش وارد مراحل خواستگاری بشه، تا بدین صورت سطح توقعات پایین بیاد!

یا‌رقیه;732961 نوشت:
مشکل آدمای تحصیل کرده، چرک کف دسته... دستاشون یه چهار پنج سالی، دیرتر از بقیه اقشار به چرک کف دست آلوده می شه

با سلام

خانه از پای بست ویران است!

مشکل در این موضوع، مؤلفه های زیادی غیر از سطح توقعات دختر خانمها و بی پولی آقا پسرها و موضع گیریهای خانواده هاست.

یک مشکل ملی است مرکب از اوضاع اقتصادی -بیکاری-عدم امنیت شغلی-رشد دانشگاهها و مراکز عالی آموزشی به شکل

سرطانی که باعث می شود همه حتی آنهایی که قابلیتهای علمی خوبی ندارند بشوند تحصیلکرده و آنوقت دختر باشد با هم سطح خودش

می خواهد ازدواج کند و پسر باشد قسمت اعظمی از دوران جوانیش را که می توانست وارد بازار کار(همین مقدار که هست) بشود صرف

تحصیل و بعد خدمت و بعد به دنبال کار مناسب با شئونات و سطح اجتماعی و به قول آقایان علماء قس علی هذا.....

با این وضعیت فرهنگی و اقتصادی که دچار آنیم در این تاپیک به نتیجه ای نخواهیم رسید.

موضوعی کلان است که در سطح ملی باید به آن پرداخته شود.

ببین داداش، فکر دوست دختر رو اینارو بزار کنار خدایی جدی میگم ،چون این راه رو رفتیم و بگشتیم ولی هیچ خیری ندیدیم، قربون خدا برم برا حکمتش باور کنید اگر زیباترین وجذابترین دخترا کنارت باشن و تو اوج لذت جنسی باشی بازاحساس کمبود عجیبی مکینی اون کمبود به هیچ وجه از بین نمیره مگر با ازدواج، یه دختر پاک و صدالبته خوشگل و نازناز پیدا کن برو باهاش ازدواج کن و کیف دنیارو ببر

سلام

من نظر خاصی در مورد این بحث ندارم . بحث هم نمی کنم . فقط این فیلم رو که دیشب دیدم گفتم بزارم اطلاعات هممون بره بالا . شاید مفید باشه

http://teb14.ir/%D8%B6%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86/50-19-%D8%AD%D8%AC%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B6%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%84-%D8%B4%D9%87%D9%88%D8%AA

[=Microsoft Sans Serif]

پسر زمستان;732996 نوشت:
ببین داداش، فکر دوست دختر رو اینارو بزار کنار خدایی جدی میگم

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::ajab!::ajab!::ajab!::ajab!:

واقعا فک کردین چنین منظوری دارم.....:_loool:... (شکلک برای شوخی)

Reyhaneh67;733007 نوشت:
من نظر خاصی در مورد این بحث ندارم . بحث هم نمی کنم . فقط این فیلم رو که دیشب دیدم گفتم بزارم اطلاعات هممون بره بالا . شاید مفید باشه

سلام علیکم

بنده نوشته های ذیل این کلیپ رو خوندم و پی به محتواش بردم.....

این کلیپ به عنوان تاپیک مربوط می شه... ولی جواب سوال من نیست....

الان نسل جدید رو نگاه کنید... از 35 سالگی هزار تا درد و مرض می گیرن.... یکی کمر درد داره... یکی سرطان داره... اون دیگری فشار خون گرفته....یکی سکته زده....و الی آخر....

.
.
این پیشنهاد ها نه تنها آدم رو آروم نمی کنه... بلکه اضطراب آدم بیشتر می شه... آدم با خودش می گه ... نشاط جوونیم رفت!

نسیم رحمت;732204 نوشت:

ضمن تشکر از دوستانی که در این تاپیک شرکت کردند به خصوص همکار ارجمندم جناب حامی؛ خدمت شما عرض می کنم که :

صداقت در گفتار، حاكي از ضمير و فطرت پاك شما است و نشان مي دهد نمي خواهيد مبتلا به آلودگي نفساني شويد و از آلوده شدن به گناه، نگران هستيد. اين حالت، علامت ايمان و اعتقاد قوي به ارزش هاي الهي و انساني است. اميدواريم در اين برهه حساس زندگي بتوانيد ايمان خود را حفظ كنيد. با همت و تلاش، از گناه دوری كنید.

لازم مي دانم مطالبی را خدمت شما عزیز گرامي عرض كنم:
شهوت و غریزه جنسی، يكي از اموري است كه با طبيعت انسان درآميخته و خداي متعال كه به حكمت بالغه اش اين غريزه را در نهاد انسان گزارده، تا نسل انسان باقي بماند، از روي رحمت و هدايت خود راه هاي آسان و معقول كنترل و ارضای آن را نیز پيش پاي او قرار داده است.
نسبت به بيراهه ها و انحراف از مسير درست نيز هشدارهاي لازم را به انسان داده است؛
راه هايي كه بايد با شناخت و عمل به آن ها، سلامت جسم و جان خويش را پاس بداريم و از خطر و پیامد كارهايي همچون خودارضايي و مانند آن برهانيم.

بنابراین، غریزه جنسی موهبت الهی است كه به طور قطع نياز به ارضاي صحیح دارد؛ ولي به صورتي كه با نظام طبيعت و شريعت سازگار باشد تا كه از كنترل خارج نشود و سرمايه هاي عظيم انساني را به خاكستر تبديل نكند.

راهکار چیست ؟
همانگونه که خود شما هم می دانید بهترین و موثرترین راه كنترل غريزه جنسي و ارضاي غريزه جنسي كه با طبيعت و تكوين انسان هماهنگي دارد، ازدواج است.
رسول خدا - صلی الله علیه و آله و سلم - مي ‏فرمايد:
«يَا مَعْشَرَ الشَّبَابِ مَنِ اسْتَطَاعَ مِنْكُمُ الْبَاهَ فَلْيَتَزَوَّجْ وَ مَنْ لَمْ يَسْتَطِعْهَا فَلْيُدْمِنِ الصَّوْمَ فَإِنَّهُ لَهُ وِجَاء؛ (1) اي جوانان! هر يك از شما كه قدرت ازدواج دارد، حتماً اقدام كند؛ زيرا بهترين وسيله است كه چشم را از نگاه ‏هاي آلوده و عورت را از بي عفتي محافظت مي‏ كند».
از اين رو، اسلام در جايي كه ترك گناه به ازدواج وابسته باشد، آن را واجب كرده است.
فقهای عظام فرموده ‏اند:
كسي كه به دليل نداشتن زن به حرام مي‏ افتد، واجب است زن بگيرد. (2)

ادامه دارد ...

پي نوشت ‏ها:
1. علامه مجلسي، بحار الأنوار،مؤسسة الوفاء بيروت، لبنان، 1404 هجري قمري، ج 100، ص 220.
2. توضيح المسائل مراجع، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ج 2، م 2443.

هیچکس حاضر نیست بره با دخترهای پرتوقع و پر روی ایرانی ازدواج کنه! دخترها هیچ ایمان و اعتقادی ندارن
با این مخارج بالا ازدواج امکان پذیر نیست
با ازدواج آدم به گناه مال حرام میفته چون دخترایرانی با مال حلال راضی نیست

pzahra;733061 نوشت:
هیچکس

سلام بر پسر زهرا....

باز که یکطرفه به قاضی رفتی.....

اگه اینجوری قضاوت کنی.... یکی هم پیدا می شه که از قضاوت کردن شما ناراحت می شه... و در جواب شما مقابله به مثل می کنه....

بعدشم تاپیک بسته می شه...

منم به نتیجه نمی رسم.... این یعنی حق الناس!![/]

نقل قول:
[=Microsoft Sans Serif]ممنون از راهنماییتون
البته فرو نمی پاشه... فقط جایگزین می شود...

اگر جامعه را به دو بخش شیعیان و اهل سنت تقسیم کنیم... در حال حاضر اهل سنت در اقلیت هستند....
اما طبق پیش بینی ها و گمانه زنی ها... که البته از منابع دیگری شنیدم
احتمالا تا 20 سال آینده اکثریت جامعه برادران اهل سنت می شوند و شیعیان در اقلیت...

اینکه اهل سنت و شیعیان را با هم مقایسه می کنم... خدای نکرده قصد مقابله به مثل ندارم.... از این جهت می گویم که برادران اهل سنت، نسبت به شیعیان علی، همت بیشتری در حفظ سنت نکاح دارند...

سلام

بدتر شد :khandeh!:

آره درسته ، یادم نیست اینو از کی شنیدم ولی شنیدم که سنی های بعضی مناطق(بخصوص مناطق مرزی و محروم ) یکهو چند زن با هم میگیرن و به دلیل اینکه زن از خانواده های فقیر میگیرن ، اون خانمها هم راضی میشن و زندگی رو میگذرونن و بچه زیاد میارن .. سبک زندگیشون سبک قدیمی ست و خیلی قانع هستن چون تو محیط بسته تری زندگی میکنن ..

به همین دلیل به سرعت در حال افزایش و تولید نسل هستن و در مقابل اینور وسط کشور و مناطق مرفه یه دونه بچه اگر به طلاق نکشه و یا اگر اصلا ازدواجی رخ بده !!

افسوس..

اما هنوز هستن خانواده هایی که دست جوونارو میگیرن و سخت نمیگیرن فقط باید بگردید ...

یا‌رقیه;733072 نوشت:
[=Microsoft Sans Serif]

سلام بر پسر زهرا....

باز که یکطرفه به قاضی رفتی.....

اگه اینجوری قضاوت کنی.... یکی هم پیدا می شه که از قضاوت کردن شما ناراحت می شه... و در جواب شما مقابله به مثل می کنه....

بعدشم تاپیک بسته می شه...

منم به نتیجه نمی رسم.... این یعنی حق الناس!!

من حقیقت رو گفتم تمام دخترها تو پول پرستی مشترک هستند اصلا عامل بدبختی کشور و مردها توقعات سنگین دخترهاست از مذهبی بگیر تا غیرمذهبی بدترین دخترهای
کره زمین دخترهای ایرانی هستند بیشترین کاهش ازدواج و تولد توی دنیا مربوط به ایران عمق فاجعه خیلی بالاست
من که غمم نیست راحت با مجردی زندگی میکنم و تقوی پیشه میکنم حاضرم تمام سال روزه بکیرم ولی یه لحظه با دخترهای ایرانی زندگی نکنم

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

در بحث ازدواج جوانان بد نیست که یک مطلب از نظر دور نماند . جوانان امروز بیشتر از نیاز جنسی به «درد تجمل پرستی» مبتلا هستند . وسیله هدف را برایشان تبدیل به حسرت کرده ! از توجیه و این حرفها گذشته . توقعات ـ سیر صعودی خود را میپیماید و همچنان داد از این که با این میل ذاتی چه کنیم ؟ کافی است کمی کوتاه بیایید و به داشته های خود اکتفا کنید . دنبال هم شأن خود باشید و به خدا توکل کنید . گرچه بنده خودم هم به درد پدر ومادرهای اکثر شماها مبتلا هستم وهنوز نتوانستم به فرزندانم این مهم را بقبولانم که میتوانید یک دختر هم شأن و با معیارهای واقع بینانه پیدا کنید .درد پسرها باور زیاده خواهی همه ی دخترها است ودرد دختر ها چشم وهم چشمی مهریه و طلا و جشن و شاهزاده ی تمام عیار و مطیع و بدون خواهر و مادر و (که صد البته بسیار کم است ) و.....

سال قبل یکی از دانشجویان بسیار سخت کوش را دریکی از کلاسها داشتم که از اول ترم با بنده قرار گذاشت که یک ربع زودتر از بقیه کلاس را ترک کند . شاید کمتر از بیست سال سن داشت . دلیل را از او پرسیدم گفت کودک شیر خواری دارم که تا شروع کلاس بعدی باید به مهد کودک هم جوار بروم و او را شیر بدهم وبارگردم به نظرم بسیار جوان بود پرسیدم چقدر زود ازدواج کردید وفرزند دار شدید ؟ دو ماجرا برایم تعریف کرد وگفت از این دو ماجرا عبرت گرفتم که اولا؛ زود ازدواج کنم ثانیا؛ زود فرزند دار شوم تا اینکه زندگیم تلف نشود !!!!.........

به نظر من بحث در مورد حجاب خانم ها در جامعه از جامعه ای با جامعه دیگر متفاوت است مثلا در کشورهای اروپایی نداشتن روسری بر سر باعث تحریک جوانان مملکت نشده و نمی شود اما در ایران این موضوع متفاوت است هر شخصی برای راحت زندگی کردن و بهتر بگم آزاد زندگی کردن بهتره به فرهنگ جامعه خود نگاه کنه تا از جهاتی اذیت نشود این اصلا درست نیست که در ایران انسان به بالای شهر بره و وضع فجیحی از بدپوشی ها رو ببینه شخصا اعتقاد دارم که بهتره به قانون جامعه احترام گزاشته بشه با رعایت این اصول مقدار زیادی از آلودگی ها محو می گردد:Gol:

مدتی بعد این خانم برای مشاوره در موضوعی یک وقت یک ساعته از بنده خواستند . بنده هم که کمی تا قسمتی از ذهنم مشغول چگونه عبرت گرفتن این خانم برای ازدواج زود هنگام !!!! شده بود اولین وقت خالی را به ایشان دادم .. بعد از حدود ۴۰ دقیقه صحبت وتمام شدن مطلب از ایشان پرسیدم حالا میخواستم اگر فرصت دارید سؤالی را از شما بپرسم گفتند بله بپرسید گفتم ماجرای عبرت شما در امر زود ازدواج کردن را میخواستم بدانم تا بعدادرمورد سایر دوستانی که دراین باره مشورت میخواهند به کار ببرم .
آرام روی صندلی نشست وبا خنده گفت: ازدواج من زود هنگام نبود من در سن ۱۷ سالگی ازدواج کردم و در سن ۱۹ سالگی هم دارای فرزند شدم . به نظر من این یک سن ایده آل برای هردو موضوع بوده . وقتی تعجب بنده را دیدند با خنده گفتند از شما بعید است که فراموش کرده باشید دختر در سن ۹ سالگی و پسر در سن ۱۵ سالگی به بلوغ جسمی میرسند واگر درد این بلوغ جسمی طول بکشد و درمان نشود از رشد و بلوغ فکری و عاطفی و... خبری نخواهد بود وتمام آینده ی موثر یک انسان فدای این بلوغ جسمی خواهد شد زیرا این درد تمام فکر واحساس وعاطفه ی انسان را به خود مشغول میکند و زمانی میرسد که حاصل زندگی این انسان فقط تنفر و بد بینی و... خواهد بود .....

ای کاش این باور که یک دختر ۱۶ یا ۱۷ ساله هنوز بچه!!! است وسن اوبرای ازدواج خیلی کم است را بتوانیم از ذهن جامعه پاک کنیم همینطور که یک پسر ۲۰ ساله را هم هنوز یک نوجوان در مرز کودکی مبینیم واثرات آن بسیار تلخ دراین اواخر بر زندگی جوانان وجامعه سایه افکنده ...........

سلام

••ostad••;733371 نوشت:
ای کاش این باور که یک دختر ۱۶ یا ۱۷ ساله هنوز بچه!!! است وسن اوبرای ازدواج خیلی کم است را بتوانیم از ذهن جامعه پاک کنیم همینطور که یک پسر ۲۰ ساله را هم هنوز یک نوجوان در مرز کودکی مبینیم واثرات آن بسیار تلخ دراین اواخر بر زندگی جوانان وجامعه سایه افکنده ...........

درست می فرمایید. اما این نکته را هم باید در کنار مطلب درست شما در نظر گرفت که "بلوغ عقلی" در زمان ما ، دیرتر از نسل یا دو نسل قبل اتفاق می افتد. کمیاب است که دختر یا پسری در اوائل بلوغ جنسی ، فکرشان پخته شده باشد و اصطلاحاً به بلوغ عقلی رسیده باشند. آنچه من از اطرافیانم می بینم ، فرزندان تا حدود بسیت و پنج الی سی سالگی تحت حمایتهای مالی و فکری و عاطفی پدر و مادر هستند. حالا استقلال مالی به کنار ، اگر پسر یا دختری در اوائل بلوغ جنسی بخواهد ازدواج کند ، این تصمیم مهم را با یک فکر نپخته خواهد گرفت و این امر ، تبعاتی خواهد داشت... و چند سال بعد که عقلش بالغ شد ، ممکن است بر اثر تکامل فکری ، معیارها و ارزشهایش عوض بشود و از اینکه زود اقدام کرده و با فکر نپخته ای تصمیم گیری کرده ، پشیمان بشود.

اگر مطلب درست شما را در کنار واقعیت اخیر بگذاریم ، شاید به صلاح نزدیکتر باشد که درد مجردی چند سال بیشتر تحمل شود اما در عوض ، با فکر و عقل رشد یافته تری در این امر مهم تصمیم گیری شود. گرچه قبول دارم که مجردی = کل یوم عاشورا ، کل ارض کربلا.

pzahra;733351 نوشت:
من حقیقت رو گفتم تمام دخترها تو پول پرستی مشترک هستند اصلا عامل بدبختی کشور و مردها توقعات سنگین دخترهاست از مذهبی بگیر تا غیرمذهبی بدترین دخترهایکره زمین دخترهای ایرانی هستند بیشترین کاهش ازدواج و تولد توی دنیا مربوط به ایران عمق فاجعه خیلی بالاست من که غمم نیست راحت با مجردی زندگی میکنم و تقوی پیشه میکنم حاضرم تمام سال روزه بکیرم ولی یه لحظه با دخترهای ایرانی زندگی نکنم
درود بر شما واقعیت هارو گفتی نشون دادی که یک روشنفکر هستی

pzahra;733061 نوشت:
هیچکس حاضر نیست بره با دخترهای پرتوقع و پر روی ایرانی ازدواج کنه! دخترها هیچ ایمان و اعتقادی ندارن
... چون دخترایرانی با مال حلال راضی نیست

بر فرض هم که حق هم با شما باشه، این گونه صحبت کردن و قضاوت داشتن درست نیست. :Graphic (46):
این یه تهمت به دختران ایران اسلامی است.
البته همه جای دنیا می شود انسان هایی رو با بینش ها و اعتقادات مختلف دید. اما نمی شود نوع نگاه یه نفر رو به همه سرایت داد و دیگران را موضوع اتهام قرار داد.

سلام
دختر هایی هم هستند که هم کارمند هستند هم با سواد و هم کم توقع
اما پسرها بجای فکر بد و پیش داوری جسارت خواستگاری رو ندارن
بعد تعمیم میدن به همه
مثلا در زندگیشون 37 تا دختر بوده
دو تاش در حقش نامردی که نه زرنگی کردن
پسرا هم که همه میدونیم ساده و .... بی دست و پان
کم اوردن
حالا این مسائل رو به همه دختر ها تعمیم میدن
راسشش مجبور شدم چون دیدم دفاع نکنم مدیر نمیتونه شفاف تر از این حرف بزنه
احترام گذاشتن به پسرها هم وظیفه مدیران هست لذا مجبور شدم خودم بیام وسط میدون
دخترها هورا:Kaf::ok:

شهره22;733951 نوشت:
پسرا هم که همه میدونیم ساده و .... بی دست و پان
کم اوردن
حالا این مسائل رو به همه دختر ها تعمیم میدن

...:Narahat az:...

نسیم رحمت;733867 نوشت:
این گونه صحبت کردن و قضاوت داشتن درست نیست. :Graphic (46):
این یه تهمت به پسران ایران اسلامی است.
البته همه جای دنیا می شود انسان هایی رو با بینش ها و اعتقادات مختلف دید. اما نمی شود نوع نگاه یه نفر رو به همه سرایت داد و دیگران را موضوع اتهام قرار داد.
موضوع قفل شده است