صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ❌ راهکار هایی برای مقابله با شدت فشار قوای جنسی و شهوانی‼❌ حکایت زن زیبا وداش علي باباخان

علاقه
    انصاف-تعادل-صداقت
    نوشته
    34
    حضور
    1 روز 3 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    112

❌ راهکار هایی برای مقابله با شدت فشار قوای جنسی و شهوانی‼❌ حکایت زن زیبا وداش علي باباخان

سلام ...
    در جامعه ی فعلی ما شرایط ازدواج آسان ، به موقع و سالم فراهم نیست ؛ از طرفی شرایط در "کف اجتماع" "خیابان ها" "مراکز تفریحی" "دانشگاه ها" و "رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی" به گونه ایست که خواه ناخواه جوان در معرض تحریکات جنسی قرار می گیرد تحمل این شرایط برای بسیاری[من میگم اکثریت] مشکل و گاهی غیر ممکن می شود.
    لطفا راهکار های عملی و تجربه های شخصی خود را برای غلبه بر شهوت و خطوات شیطانی با من به اشتراک بگذارید .
    ممنون التماس دعا
    خدایا به هرکه عقل ندادی چه دادی؟!

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

❌ راهکار هایی برای مقابله با شدت فشار قوای جنسی و شهوانی‼❌ حکایت زن زیبا وداش علي باباخان

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,728
    حضور
    48 روز 20 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

نقل قول نوشته اصلی توسط صور اسرافیل نمایش پست ها
    راهکار های عملی و تجربه های شخصی خود را برای غلبه بر شهوت و خطوات شیطانی با من به اشتراک بگذارید .

سلام
    تاپیک رو باز کردم. دوستان تجربیات، راهکارها و نظرات خود رو به صورت موردی و فهرست وار بیان کنند. امیدوارم به یه جمع بندی خوبی برسیم.

خواهشا :
    از ورود به مباحث حاشیه ای خودداری کنید.
    از بحث های دو طرفه بین کاربران خودداری کنید.

....إِلَهِي‏ كَفَى‏ بِي‏ عِزّاً أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْداً وَ كَفَى بِي فَخْراً أَنْ تَكُونَ لِي رَبّاً أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِب‏ ....

7. صلوات ها 8

نوشته
    407
    حضور
    20 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    872

بهترين راهكار دادن آموزش هاي لازم به كودكان قبل از بلوغ جنسي هست چيزي كه در كشور ما انجام نميشه و باعث ميشه بسياري بدون اينكه از مسائل و چرايي جنسي بدونن به خود ارضايي مبتلا بشن
    به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم
    کجـــــا این سر انجــــام بد داشتیم
    "حکیم فردوسی"

9. صلوات ها 3

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط صور اسرافیل نمایش پست ها
    لطفا راهکار های عملی و تجربه های شخصی خود را برای غلبه بر شهوت و خطوات شیطانی با من به اشتراک بگذارید .
    غیر از نگاه نکردن به نامحرم و فکر نکردن به تحریک و غیره، راهکاری به ذهنم نمیرسه وگرنه من که خودم قبلا تاپیکش رو زده بودم که به واسطه پزشک بودن این مشکل برای من بدتره بدلیل مشاهده و معاینه و لمس و...

11. صلوات ها 7

علاقه
    ،،،
    نوشته
    321
    حضور
    4 روز 15 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

ذهن و فكر ادم سالم باشه هيچ وقت تحريك نميشه بيخود به حجاب ربطش نديد
    کسانی که نمی خواهند به باورهایشان شک کنند"متعصب " هستند!کسانی که نمی توانند "احمق" هستند!کسانی که می ترسند"بردگان"هستند! برتراند راسل

13. صلوات ها 2

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

سلام

من مواردی که فعلا به ذهنم میرسه برای یک جوان مجرد مثل خودم برای به گناه نیفتادن اینها هست:

1- تا جای ممکن در جایی نباشه که در اون مکان تنها باشه ... همیشه سعی کنه در جمع حضور داشته باشه. و زمانهایی مثل اوقات خواب ، فقط زمانی به رختخواب بره که هم سرش رو گذاشت ، چشماش روی هم بره...

2-در انتخاب دوستانش دقت زیادی کنه ، دوستانش رو از بین ادمهای مثبت و یا متدین انتخاب کنه .

3- به نظر من برای یک پسر ، بیشتر گناهان جنسی و شهوت ، از چشم شروع میشه ، پس اگر کسی بتونه چشم یعنی ورودی تصویری بدن خودش رو کنترل کنه ، خیلی برای غلبه بر شهوت خودش پیش هست ... اگر ورودی شهوت الود به چشم ندیم ، کار به جایی میرسه که حتی تصاویر احتمالی مستهجن قبلی که در ذهن قرار داره ، اونها هم روز به روز کمرنگ و کمرنگ تر میشن و بطور کلی محو میشن ... وقتی نه از طریق چشم ما تصویری به مغز ما برسه و نه دیگه در مغز ما تصویر محرکی باقی مونده باشه ، عملا احتمالا به گناه افتادن بسیار ناچیز میشه .... و نکته جالب اینکه ، بعد از ازدواج ، اقا پسرهایی که اینطور به شهوت خودشون در دوران مجردی افسار میزنن ، به نظر من فوق العاده از رابطه زناشویی و جنسی با همسرشون لذت میبرن ... چون همسرشون براشون "بکر" هست ، هیچ تصویری توی ذهن این اقایون نیست که بخوان همسرشون رو با اون قیاس کنن و به بهترین و بالاترین کیفیت ، به این شکل میتونن لذت جنسی بعد از ازدواج رو تجربه کنن.... پس کنترل نگاه نه تنها برای دوران مجردی پرفایده هست بلکه تازه بعد ازدواج لذت این کنترل نگاه نمایان میشه.

4- یکی از کارها برای محقق شدن ایتم شماره سه ، این هست که اگر فیلتر شکنی روی سیستم دارید ، پاک کنید ، اگر ماهواره دارید ، جمعش کنید ، اگر فیلم مبتذل دارید ، از روی هارد پاک کنید و یا سی دی هاش رو بشکنید ... حتی این روزه که یکی از تفریحات جوونهای ما دیدن سریالهای جذاب امریکایی هست که عمدتا توی این سریالها ، لباس خانمها و برخی صحنه ها نامناسب و تحریک کننده هست ... حتی سمت اینها هم نرید ...

5- نظر شخصی من اینه که چشم و گوش بهم لینک هستند ... یعنی اگر کسی از گوش دادن به موسیقی حرام و محرک و یا با محتوای عشق و عاشقی (به نظر من خیلی از موسیقی های پاپ داخل کشور هم از این جنس هست ) اجتناب کنه ... توفیق بیشتری برای ترک نگاه حرام هم پیدا میکنه .... اگر کسی بتونه هم گوش خودش رو و هم چشم خودش رو در ابتدا با سختی از این دو گناه دیدن و شنیدن حفظ کنه ، کم کم خدا ، شیرینی این گناهان رو به تلخی براش مبدل میکنه ... یعنی دیگه بصورت ناخوداگاه بعد از یک مدت از شنیدن موسیقی گناه و دیدن تصویر گناه ، چندشش میشه و نیاز به زور زدن برای دوری جستن از این مسائل نداره.

6- اگر زمینه ازدواج ندارید به هیچ وجه کاری نکنید که احساسات شما شعله ور بشه ... کتابهای رمان خیلی رمانتیک نخونید ، حتی این وبلاگها و سایتهایی که توی اون نویسنده ها ، از عشقولانه های زن و شوهری و یا دوست دختر دوست پسری خودشون نوشتن ، رو نخونید... چون اگر احساسات خودتون رو شعله ور کردید باید پاسخ مشروعی هم برای این احساسات پیدا کنید که چون زمینه ازدواج فراهم نیست ، احتمالا به گناه کشیده خواهید شد.

7- توی فضای مجازی ، از روابط غیر ضروری با نامحرم پرهیز کنید ... خیلی از گناهان بزرگ بین یک دختر و پسر، از یک سلام علیک خیلی ساده ، در فضای مجازی اغاز میشه ... قران میگه ،از گامهای شیطان پیروی نکنید.. همین سلام علیک ساده غیر ضروری ... میتونه انسان رو به منجلاب گناه بکشه.

8- اجازه ندید نیروی فکر و جسمتون هرز بچرخه .. حتی اگر خیلی بیکار هستید ، توی خونه اشپزی کنید ، ابمیوه بگیرید ، باغبونی کنید و....

شاید برای برخی از دوستان ، این مسائل سختگیرانه باشه و شاید برای برخی خنده دار باشه.. ولی خیلی از بزرگان ما بودن که با غلبه بر همین گناه شهوت ، به درجات والایی رسیدن.. پس ارزشمنده که به هر طریق بتونیم در این زمینه نفس خودمون رو کنترل کنیم... مخصوصا در این عصری که ما زندگی میکنیم که شاید در هیچ دوره ای مسلمونها به این اندازه ما براشون کنترل شهوت سخت نبوده و خود خداوند هم شاهده تمام این سختی و مشقتهای غلبه بر نفس هست .

15. صلوات ها 11

نوشته
    61
    حضور
    6 روز 56 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    293

سلام.اولا ادم خودشو نباید در معرض تحریکات قرار بده منظورم اینکه نشینه فیلم زبان اصلی و.. ببینه
    دوما توسل به اهل بیت
    سوما نگاه خودشو کنترل کنه
    رابعا برای خودش خیالات شهوت انگیز به وجود نیاره.

17. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

با اجازه كارشناس محترم
    ......................
    براي مطالعه بيشتر:
    نمودار پیشگیری و درمان خودارضایی

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

19. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

با سلام

1) ورزش زیاد .. این بهترین راه هست چون حسابی انرژی آدم رو تخلیه میکنه.

2) مطالعه زیاد .. کلاسهای مختلف که ذهن رو خیلی درگیر بکنه .

3) برای آیندتون مرتب نقشه بکشید و قدم بردارید در راستای عملی کردن اونها .

4) مراقبه .. مدیتیشن .. تمرکز ..

5) عادات غذایی نقش خیلی مهمی دارن که ازش غافل هستیم .. سعی کنید زیاد بپرسید و بخونید در مورد مواد محرک جنسی یا ضد اون ( در مواقع ضروری دوش آب سرد و یا مخلوط ماست+آب لیموترش ) .. این مورد رو باید بعد از ورزش در نظر گرفت .. بهتر بود شماره دو رو به این مورد اختصاص میدادم..

6) خدا رو شاهد و ناظر بدونیم بر افکار و اعمالمون .. هر عملی از تفکر نشات میگیره .

7) تنها و غرق تفکراتتون نشید..

موفق باشید
    خدانگهدار اسکدین

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)