جمع بندی قرآن درمانی

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قرآن درمانی

پیام زیر را چند روز پیش در یکی از شبکه‌ها اجتماعی دریافت کردم. آیا احادیثی در تأیید آن هست:

[=#4b0082]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره

سلام
چند نکته را خدمت شما عرض می کنم :
1-نسبت به مطالب فضای مجازی مثل واتس آپ یا تلگرام و یا چیزای دیگه حساس باشید.
2- هر آنچه که در فضای مجازی رد و بدل می شود دلیل بر بی اعتمادی به همه آنها نیست بلکه مهم آن است دارای اسناد معتبر و صحیحی باشند.
3-این مواردی را که ذکر کردید پیشنهاد می کنم به اوایل هر سوره ای که در تفسیر نمونه آیت الله مکارم در این موضوعاتی که ذکر کردید مراجعه کنید که بسیاری از این موارد وارد شده است.

چند نکته را در پاسخ شما عرض می کنم :
1. قرائت و تلاوت تمام سوره های قرآن آثار دنیوی و اخروی بی شماری دارد و برای هر کدام از سوره های قرآن فضائل زیادی بیان شده است .
2. قرآن برنامه ی زندگی و کتاب عمل است و تلاوت آن سرآغازی است برای تفکر و ایمان و وسیله ای است برای عمل کردن به محتوای قرآن و همه پاداش های عظیم نیکو کاران نیز از همین جا و با همین شرایط تحقق می یابد..
3. ما نباید به خواندن قرآن به عنوان یک کار تجاری نگاه کنیم و دنبال این باشیم که کدام سوره از همه ثواب بیشتری دارد و تنها با خواندن همیشگی آن سوره از برکت سوره های دیگر محروم بمانیم. قرآن مجموعه ای است که باید همه ی آن در کنار هم باشد و انسان با بهره گیری از همه ی آن است که می تواند به خودسازی بپردازد.
4. به اوایل سوره های فوق در تفسیر نمونه آیت الله مکارم و مجمع البیان طبرسی مراجعه کنید این موارد ذکر شده است
5. اگر به موارد فوق عمل کردید ولی به نتایجی نرسیدید آن را حمل بر خدا نکنید و بلکه حمل بر دارا نیودن شرائط از طرف خودتان کنید.

موضوع قفل شده است