پاداش پاسخگویی به مسائل .............

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پاداش پاسخگویی به مسائل .............

پاداش پاسخگوئي به مسائل

امام حسن عسگري صلوات اللّه و سلامه عليه حکايت فرمايد:

روزي زني نزد حضرت فاطمه زهراء عليها السلام وارد شد و گفت: مادري دارم ضعيف و ناتوان که براي انجام نماز، مسئله اي برايش ‍ پيش آمده و مرا فرستاده است تا پاسخ آن را از شما دريافت نمايم.

حضرت زهراء عليها السلام پس از گوش دادن به سخنان آن زن، جوابش را داد و آن زن دو مرتبه

سؤ ال خود را تکرار کرد و حضرت دوباره جواب او را داد.

و به طور مرتّب آن زن سؤ ال خود را بازگو کرد تا آن که به ده مرتبه رسيد و حضرت زهراء عليها السلام بدون هيچ گونه احساس و اظهار ناراحتي و بلکه به عطوفت پاسخ او را بيان مي نمود.[1] .

پس از آن، زن خجالت زده شد و گفت: شما را خسته و ناراحت کردم، بيش از اين مزاحم شما نمي شوم.

و حضرت زهراء عليها السلام اظهار نمود: خير، براي من زحمتي نخواهد بود و سپس افزود: چنانچه شخصي أجير شده باشد تا باري سنگين را به جائي ببرد و در إ زاي آن مبلغ صد هزار دينار مزد بگيرد آيا ناراحت مي شود؟!

و آن زن در جواب حضرت گفت: خير.

بعد از آن فرمود: من براي هر سؤ ال که جوابش را بگويم أجير تو هستم و مزد و پاداش آن نزد خداوند متعال به ارزشي بيش از آنچه که در اين جهان است، مي باشد.

پس اکنون آنچه مي خواهي سؤ ال کن و براي من ناراحت مباش، که از پدرم رسول اللّه صلوات اللّه عليه شنيدم، فرمود:

علماء و دانشمندان، شيعيان و پيروان ما در روز قيامت در حالي محشور مي شوند، که تاج کرامت بر سر نهاده اند.

چون آنان در دنيا بر هدايت بندگان خدا، تلاش و کوشش داشته اند مورد لطف و رحمت خداوند قرار مي گيرند و هدايا و خلعت هاي گرانبهاي بهشتي تقديمشان مي شود...

پس از آن حضرت زهراء عليها السلام فرمود: اي بنده خدا! ارزش يکي از آن خلعت ها، هزار بار بيش از آنچه است که در اين دنيا وجود دارد وخورشيد بر آن مي تابد.

چون که چيزهاي اين دنيا هر چند هم به ظاهر ارزش والائي داشته باشد؛ امّا فاسد شدني و فناپذير است، بر خلاف قيامت و بهشت که هر چه در آن باشد سالم و جاويد خواهد بود.[2] .

گل نرگس;24155 نوشت:
[=wm_sols] من براي هر سؤ ال که جوابش را بگويم أجير تو هستم و مزد و پاداش آن نزد خداوند متعال به ارزشي بيش از آنچه که در اين جهان است، مي باشد.

[=Microsoft Sans Serif]سلام[=Microsoft Sans Serif]:Gol:

[=Microsoft Sans Serif]تشکر از همه اساتید و کارشناسان و کاربرانی که با حوصله و پشتکار به مسائل و سوالات پاسخ میدن.

[=Microsoft Sans Serif]

احسنت گل نرگس گرامی:Kaf::Kaf:
خیلی زیبا بود اگه کاش امکانش بود با بیشتر از یک صلوات از شما تشکر بشه
:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:

بسم الله الرحمن الرحیم

روايت است كه روزى داود عليه السّلام به تنهايى رو به بيابان نهاد و خدا به او وحى كرد كه اى داود تو را تنها مى‏بينم؟ عرض كرد خدايا شوق ديدارت ميان من و تو حايل گشته،
سپس خدا به او وحى كرد كه به ميان مردم باز گردد، زيرا اگر بنده گناهكارى را هدايت كنى و او را از گناه بازداشتى، تو را جزء بندگان پسنديده ثبت مى‏نمايم

ارشاد القلوب-ترجمه سلگى، ج‏1، ص: 451
پاسخ داود عليه السّلام به وحى خدا

بنده هم به سهم خودم عرض تشکر و خسته نباشی خدمت اساتید محترم و رحمتکش سایت دارم
و همچنین سپاسگذار کاربران فهیم سایت هم هستم.

یاحق

[="Blue"]به نام خدا
با تشکر از حضرتعالی
[="DarkGreen"]صوتی این روایت:[/]
حديثي ازصديقه طاهره(س) بخوانم
http://www.askdin.com/showpost.php?p=24545&postcount=1[/]

موضوع قفل شده است