وسواس بیش از حد و نجاست لباس

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وسواس بیش از حد و نجاست لباس

سلام و خسته نباشید خدمت شما کارشناسان محترم
دختری هستم که تا یک سال پیش وسواس شدیدی داشتم . در حال حاضر به نسبت قبل وسواس کمتری دارم
به علت همین وسواس مجتهدین متنوعی رو تا حالا انتخاب کردم و اکنون مقلد مجتهد خاصی نیستم!

مشکل من در حال حاضر مربوط به عادت ماهیانه ام میشود.
که در این ایام اگر به هر دلیلی لباس زیرم خیس شود (با آب یا عرق) تمام فکرم به این مشغول میشود که عرق یا آب به خون میرسد و لباس زیرم را هربار نجس میکند و من هربار مجبورم آن را عوض کنم و لباس های کاملا خشک را بپوشم!! من در منطقه گرمسیر زندگی میکنم و همیشه عرق میکنم . هرجور فکر میکنم این عرق به لباس زیرم میرسد و چون با خون مخلوط میشود لباس زیرم نیز نجس میشود.چگونه میتوانم خودم را قانع کنم که این اتفاق نمی افتد در صورتی که به وجود خون و عرق در لباس زیرم اطمینان دارم!

لطفا کمکم کنید.
ممنونم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

سمیده;724924 نوشت:
سلام و خسته نباشید خدمت شما کارشناسان محترم
دختری هستم که تا یک سال پیش وسواس شدیدی داشتم . در حال حاضر به نسبت قبل وسواس کمتری دارم
به علت همین وسواس مجتهدین متنوعی رو تا حالا انتخاب کردم و اکنون مقلد مجتهد خاصی نیستم!

مشکل من در حال حاضر مربوط به عادت ماهیانه ام میشود.
که در این ایام اگر به هر دلیلی لباس زیرم خیس شود (با آب یا عرق) تمام فکرم به این مشغول میشود که عرق یا آب به خون میرسد و لباس زیرم را هربار نجس میکند و من هربار مجبورم آن را عوض کنم و لباس های کاملا خشک را بپوشم!! من در منطقه گرمسیر زندگی میکنم و همیشه عرق میکنم . هرجور فکر میکنم این عرق به لباس زیرم میرسد و چون با خون مخلوط میشود لباس زیرم نیز نجس میشود.چگونه میتوانم خودم را قانع کنم که این اتفاق نمی افتد در صورتی که به وجود خون و عرق در لباس زیرم اطمینان دارم!

لطفا کمکم کنید.
ممنونم

با سلام و عرض ادب

اولا اینکه برای صحت اعمالتان باید مرجع تقلید اعلم داشته باشید و نداشتن مرجع تقلید و جویا شدن نظرمراجع مختلف، زمینه های تشدید وسواس را فراهم می کند.
ثانیا در مورد سوال، اگر خون در لباس زیرتان ندیدید پاک است و نیاز به تعویض و تطهیر لباس نیست. یکی از راه های درمان وسواس بی اعتنایی است البته برای راهنمایی بیشتر از مشاورین سایت هم کمک بگیرید.

همواره به سلامت باشید

نور;725634 نوشت:
با سلام و عرض ادب

اولا اینکه برای صحت اعمالتان باید مرجع تقلید اعلم داشته باشید و نداشتن مرجع تقلید و جویا شدن نظرمراجع مختلف، زمینه های تشدید وسواس را فراهم می کند.
ثانیا در مورد سوال، اگر خون در لباس زیرتان ندیدید پاک است و نیاز به تعویض و تطهیر لباس نیست. یکی از راه های درمان وسواس بی اعتنایی است البته برای راهنمایی بیشتر از مشاورین سایت هم کمک بگیرید.

همواره به سلامت باشید

لطفا با یک جواب منو قانع کنید که عرق شدید در لباس زیر باعث انتقال خون به قسمتهای دیگه نمیشه:Ghamgin:

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام بر شما
خب غالبا خانم هاي متعارف چه مي كنند؟ اولا كه نبايد زياد حساس باشيددر اين ايام نمي خواهيد نماز بخوانيد
از يكي از خانم هاي متدين نزديك تان بپرسيد هر چه او گفت همان را عمل كنيد و به ذهنيات خودتان كاملا بي توجه باشيد
دين به افرادي كه وسواس دارند خيلي كمك مي كند به شرطي كه اين كمك را قبول كنند و از خداوند به خاطر اين لطف تشكر كنند
دقت كنيد به يك نمونه:
http://www.askdin.com/thread40376-149.html#post726585
[/]

سلام.
ابتدا بیایید وسواس رو تعریف کنید. کارشناسای مذهبی رو تا ولشون کنید هرکی رو پیدا می کنن میگن وسواسی. لطفا قبل از اینکه به یه نفر انگ وسواس بزنید، وسواس رو به صورت علمی، دقیق، کمی (و نه کیفی) تعریف کنید. مطمئن باشید اگه شما تعریف درستی از وسواس داشته باشید، مردم شعور لازم رو دارند تا تشخیص بدن آیا وسواسی هستنید یا خیر.
لطقا در انجام وظایف خویش کوشا باشید!

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

felfely;726610 نوشت:
کارشناسای مذهبی رو تا ولشون کنید.....

ولش نكنيد بگذاريد تو زندان بمانند:Nishkhand:
شما سؤال كاربر را دقت كنيد متناسب با سؤال ايشان جواب داده شده است و درباره تعريف وسواس لينك داده ام لطفا رجوع كنيد آنجا وسواس از نظر لغوي، فقهي، تفسيري، روان شناختي و... تعريف شده است[/]

حامی;726632 نوشت:
ولش نكنيد بگذاريد تو زندان بمانند
شما سؤال كاربر را دقت كنيد متناسب با سؤال ايشان جواب داده شده است و درباره تعريف وسواس لينك داده ام لطفا رجوع كنيد آنجا وسواس از نظر لغوي، فقهي، تفسيري، روان شناختي و... تعريف شده است

سلام جناب حامی
زندان؟ ماشالا شما که اسک دین رو کلاً قرق کردین Biggrin می ترسم کاربرای غیر روحانی رو هم اجازه ندین که دیگه بیان Biggrin
یعنی توقع دارین یک نفر 1488 تا پست رو بخونه؟؟؟
بابا! خارجکی ها (همون اهالی بلاد کفر) یه لغت دارن به نام concise. خوبه روحانیت هم این کلمه رو وارد مباحثش کنه ها! جای دوری نمیره. مردم دعاشون می کنند :Nishkhand:

تعریف دقیق و قابل پسند تعریفی است که کوتاه، گویا، بدون ابهام، بدون برداشت دوگانه و جامع باشه. متاسفانه امروزه تو بیان احکام این طور نیست. لااقل اگر کوتاه هم نباشه دلمون نمیسوزه، بدتر ازون اینه که جامع و بدون ابهام نیست.
دیگه چی بگم؟ Sad

felfely;726669 نوشت:
تعریف دقیق و قابل پسند تعریفی است که کوتاه، گویا، بدون ابهام، بدون برداشت دوگانه و جامع باشه. متاسفانه امروزه تو بیان احکام این طور نیست. لااقل اگر کوتاه هم نباشه دلمون نمیسوزه، بدتر ازون اینه که جامع و بدون ابهام نیست.
دیگه چی بگم؟ :(

سلام
خارجي ها مي گويند به جاي اين كه سه روز متوالي به مهمان خوراكي ماهي بدهيد ماهي گيري يادش بدهيد
تاپيكي كه معرفي كردم يك كتاب است و فهرست دارد و در فهرست مستقيم مي توانند به تعاريف رجوع كنند
http://www.askdin.com/thread40376-14.html#post550534
عرفتَ اشلون:ok:

سمیده;726441 نوشت:
لطفا با یک جواب منو قانع کنید که عرق شدید در لباس زیر باعث انتقال خون به قسمتهای دیگه نمیشه

با سلام و عرض ادب

بهترین دلیل برای قانع شدن این است که تا وقتی خونی روی لباس دیده نشود نمی توان یقین به انتقال نجاست بواسطه عرق نمود مسلّما یکی از راههای رسیدن به یقین، رویت خون است و حکمی قطعی هم درجایی که یقین به نجاست نباشد پاکی است.

عاقبت بخیر و موفق باشید

حامی;726673 نوشت:
سلام
خارجي ها مي گويند به جاي اين كه سه روز متوالي به مهمان خوراكي ماهي بدهيد ماهي گيري يادش بدهيد
تاپيكي كه معرفي كردم يك كتاب است و فهرست دارد و در فهرست مستقيم مي توانند به تعاريف رجوع كنند
كتاب بي خيال درماني: هلو برو تو گلو ( احكام وسواسي = راحه الحلقوم)
عرفتَ اشلون

سلام
دست رو دل ما نذارین که خون ه. یاد دادن ماهیگیری رو به همکاران و دوستانتون بفرمائید که به جای دادن جواب آخر، فرمول رو به مردم یاد بدن. متاسفانه این طور نیست.
در ضمن این خارجی ها احیانا نگفتن وقتی میشه بالا سرمون تو دریای مازندران خیلی خوب و راحت به یه نفر ماهیگری یاد بدن، دیگه نیازی نیست مردم رو بکشونین تا اقیانوس اطلس؟

حامی;726590 نوشت:
خب غالبا خانم هاي متعارف چه مي كنند؟ اولا كه نبايد زياد حساس باشيددر اين ايام نمي خواهيد نماز بخوانيد
از يكي از خانم هاي متدين نزديك تان بپرسيد هر چه او گفت همان را عمل كنيد و به ذهنيات خودتان كاملا بي توجه باشيد

خانم های متعارف و متدین لطفا بفرمایید چه میکنید؟
[SPOILER]یه چیزی میخوام بگم میترسم با این حرفی که میزنم کل کسایی که اینو میخونند رسما از زندگی بیفتند.[/SPOILER]
خصوصی هم هست.آب و جارو کردم . تشریف بیارید خوشحال میشم

• :Gol:

felfely;726702 نوشت:
ماهیگیری رو به همکاران و دوستانتون بفرمائید

سلام ما در خدمت شما هستيم:Nishkhand:[/]

برای همیشه;726709 نوشت:

سلام
من تأكيد كردم از يك خانم متدين
و اين بهتر است كسي باشد كه در دسترس شما باشد
وقتي چند نفر شدند باز ترديدها بيشتر مي شوند و ذهن آشفته مي شود[/]

خواهر مکرمه سلام علیکم و رحمة الله وبركاته وسواس نظافت که به وسواس قهری معروف است، دربین بیشتر خواهران و حتی برادران دیده شده، برای خلاص از این مریضی، عمل زیر را بدون کم و کاست انجام دهید .. باتوکل برخدا ، بعد از هرنماز واجب ،سوره ( الناس) را یک مرتبه بخوانید و هنگامی که به آیه ( ومن شرالوسواس الخناس) رسیدید، این آیه را ۳۲ مرتبه تکرار کنید . عمل فوق را به مدت ۲۱ روز انجام دهید و ان شاء الرحمن از شر وسواس خلاص پیدا می کنید . وآخردعوانا ان الحمدلله رب العالمین برادرشما ناجی جابری

حامی;726801 نوشت:
من تأكيد كردم از يك خانم متدين

سلام استاد حامی
بنده هم اطلاعیه عمومی دادم بلکه یک نفر لطف فرموده جواب دهد. هنوز که دریغ از سایه ی یک نفر.
:hey:

متاسفانه کسانی که در دسترس بنده هستند از اون دست افرادی هستند که کمتر از یک دو ریالی خون را پاک میدانند .

• :Ghamgin:

برای همیشه;727362 نوشت:
سلام استاد حامی
بنده هم اطلاعیه عمومی دادم بلکه یک نفر لطف فرموده جواب دهد. هنوز که دریغ از سایه ی یک نفر.

سلام
در سايت همان كارشناس پاسخگو كفايت مي كند مطمئن هم هستيد كه مسأله را درست گفته

حامی;727399 نوشت:
در سايت همان كارشناس پاسخگو كفايت مي كند مطمئن هم هستيد كه مسأله را درست گفته

استااااد؟؟؟؟!!!!
الان گناه من چیه ؟:Gig:
بنده ارادت دارم خدمت استاد نور گرامی .
ولی حضرتعالی فرمودید از خانمهای متعارف نزدیکتان بپرسید.
من معذرت میخوام که خانم های سایت را نزدیک حساب کردم.(البته هنوز هم نزدیک حساب میکنم :farar:
)
منظورم از دریغ از سایه یک نفر هم این بود که کسی از خانم ها برای سوال من جوابی نفرمودند .

نقل قول:

پاسخ های داده شده به اندازه کافی واضحه .. اما اضافه کنم که لباس زیرهای مخصوص عادت ماهیانه هست که میتونید تشریف ببرید و خریداری کنید ، جنسش طوریه که مانع نفوذ میشه .. و دل شما هم آروم میگیره ..

ضمنا شما گاهی رب انار و تو فصلش هم انار زیاد میل بفرمایید ...

موفق باشید

نقل قول:
لطفا با یک جواب منو قانع کنید که عرق شدید در لباس زیر باعث انتقال خون به قسمتهای دیگه نمیشه:Ghamgin:

عزیزم اصلا تو زمان عادت آدم بیشتر از حالت عادی عرق میکنه انگار .. شما بجای عوض کردن لباست ، اون مای لیدی تو تند تند عوض کن !! باباتو ورشکست کن خلاص!!

اون نسخه ی رب انار و اینا واسه شما بود ضمنا ..

موضوع قفل شده است