صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اطلاع دادن نتیجه خواستگاری به خانواده دختر (((حتی اگه جوابشون منفیه)))

نوشته
    182
    حضور
    30 روز 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1329

غمگین اطلاع دادن نتیجه خواستگاری به خانواده دختر (((حتی اگه جوابشون منفیه)))

سلام
    به نظرتون درسته که وقتی یه خواستگار میاد خونه دختر.بعد اگر جوابش منفی باشه دیگه زنگ نزنه و جواب منفی شو اعلام نکنه؟
    من یه خواستگار داشتم چند روزپیش .ایشون همراه با خانواده اومدند اما الان 3 روزه که حتی زنگ نزدند بگن جوابشون منفی هست و نمیخوان.
    حالا درسته من میخواستم یه بار دیگه باهاش حرف بزنم تا اونموقع بهش فکرکنم و تصمیم بگیرم .
    ولی خیلی بهم برخورده که زنگ نزدند.احساس میکنم خیلی تحقیر شدم.
    خب اگه جوابشونم منفی زنگ بزنند بگند .بلاخره یا منفی هست یا مثبت...
    به نظر من در هرصورت باید اطلاع بدند. اینجوری احساس میکنم خیلی تحقیرم کردند و بی احترامی کردند
    حالا خودم هیچی ولی خانوادم چی...........
    به نظر شما درسته کارشون؟
    حالم از خودم بهم میخوره
    تا حالا مرتب خواستگار داشتم ولی همیشه تلفنی مامانم رد میکرد .اولین باری بود که کسی رو راه دادیم خونه که اونم اینجوری تحقیرم کرد

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸ در ساعت ۲۱:۵۲

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,495
    حضور
    174 روز 10 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58273

با نام و یاد دوست

اطلاع دادن نتیجه خواستگاری به خانواده دختر (((حتی اگه جوابشون منفیه)))

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 9

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    888
    حضور
    31 روز 9 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4643

سلام

قطعا کار ایشان درست نبوده و باید نتیجه را اعلام می کردند؛ اما کار اشتباه آنها هیچ خللی در خوب بودن شما یا خانواده تان ایجاد نمی کند. شما نباید به صرف اینکه کسی کار اشتباهی در قبال شما انجام می دهد به این راحتی متحول شوید و احساس حقارت کنید. البته قبول دارم که هر فرد دیگری هم جای شما بود چنین احساسی را ابتدائا داشت؛ اما می توان با تمرین و ممارست روی خود، چنین احساس های منفی را به حداقل رساند؛ وگرنه اگر هیچ کاری در مقابل آن انجام ندهید به مرور اعتماد به نفس شما کم می شود و مشکلات بعدی را ایجاد می کند.

در چنین شرایطی بهترین کار این است که اولا نگاه خودتان را به نقاط قوت و مثبتی که دارید معطوف کنید و اجازه ندهید با معطوف شدن ذهن به نقاط منفی ساختگی، خودکم بینی بر شما غالب شود ثانیا طبق سفارش امیر المومنین علیه السلام اشتباه او را با نگاه مثبت توجیه کنید. مثلا می توانید با خود بگویید عقب نشینی آنها هزاران دلیل می تواند داشته باشد. شاید اصلا پسر قصد ازدواج نداشته و صرفا به خاطر اصرار خانواده اقدام کرده. شاید دلش پیش دختر دیگری است ولی خانواده اش می خواهند او با فرد دیگری ازدواج کند. شاید بعد از اینکه از اینجا رفتند اتفاق ناگواری برایشان افتاده و نتوانستند پیگری کنند. شاید اخلاق پدر و مادرش خوب نیست و او نتوانسته آنها را متقاعد کند. شاید شما را بالاتر از خودشان دیدند و برای همین دیگر زنگ نزدند و ... . هزاران دلیل می تواند وجود داشته باشد که مانع پیگری مجدد آنها شده باشد. لذا نباید از بین این همه احتمال، همانی را انتخاب کنید که منفی ترین است.

بنابراین شما چند روز دیگر صبر کنید. اگر جوابی دادند که چه بهتر. اگر ندادند، دیگر به آنها فکر نکنید و به فکر بررسی خواستگارهای بعدی باشید.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ در ساعت ۱۱:۴۵

7. صلوات ها 15

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

2 حالت داره
    یا داره فکر میکنه
    که طبیعی هم هست
    همونطور که مسلما شما نمیتونید یکی دو روزه شریک یک عمر زندگی رو انتخاب کنید ایشون هم همینطوره و داره فکر میکنه

یا فکراشو کرده و به هر دلیلی پشیمون شده در این صورت :

ایشون قطعا خودشون رو تحقیر کردند نه شمارو

کسی که 2 زار ادب و مردمداری نداره بهتره بره و پشت سرشم نگاه نکنه

9. صلوات ها 10

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط شروین نمایش پست ها
    2 حالت داره
    یا داره فکر میکنه
    که طبیعی هم هست
    همونطور که مسلما شما نمیتونید یکی دو روزه شریک یک عمر زندگی رو انتخاب کنید ایشون هم همینطوره و داره فکر میکنه

یا فکراشو کرده و به هر دلیلی پشیمون شده در این صورت :

ایشون قطعا خودشون رو تحقیر کردند نه شمارو

کسی که 2 زار ادب و مردمداری نداره بهتره بره و پشت سرشم نگاه نکنه
    اینجوری نگید خودشو تحقیر کرده و ادب نداره و.....
    من یه بار دختری به خونوادمون معرفی شد مادرم تلفنی با مادر دختر صحبت کرد و یه جلسه تنها رفت خونشون با مادر دختر و خودش صحبت کنه....و ازشون هم اجازه گرفته بود که از دختر عکس بگیره و نشون من بده
    بعد از چند روز مادرم بهم گفت چهره دختر رو نپسندیده و جوابش منفیه و هرچه من گفتم این عکس که نشونم دادید که بنظرم خوبه و من مشکلی ندارم قبول نکرد.. ..
    گفتم لااقل زنگ بزنید بهشون و بگید جوابمون منفیه. ..مادرم گفت نه من گفتم اگه جوابمون مثبت بود خبر میدم پس حالا که جواب نمیدم خودشون میفهمن جوابمون منفیه......
    طبق این حرف شما مادرم بی ادبه و تحقیر و...

11. صلوات ها 6

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط همسر امین نمایش پست ها
    سلام
    به نظرتون درسته که وقتی یه خواستگار میاد خونه دختر.بعد اگر جوابش منفی باشه دیگه زنگ نزنه و جواب منفی شو اعلام نکنه؟
    من یه خواستگار داشتم چند روزپیش .ایشون همراه با خانواده اومدند اما الان 3 روزه که حتی زنگ نزدند بگن جوابشون منفی هست و نمیخوان.
    حالا درسته من میخواستم یه بار دیگه باهاش حرف بزنم تا اونموقع بهش فکرکنم و تصمیم بگیرم .
    ولی خیلی بهم برخورده که زنگ نزدند.احساس میکنم خیلی تحقیر شدم.
    خب اگه جوابشونم منفی زنگ بزنند بگند .بلاخره یا منفی هست یا مثبت...
    به نظر من در هرصورت باید اطلاع بدند. اینجوری احساس میکنم خیلی تحقیرم کردند و بی احترامی کردند
    حالا خودم هیچی ولی خانوادم چی...........
    به نظر شما درسته کارشون؟
    حالم از خودم بهم میخوره
    تا حالا مرتب خواستگار داشتم ولی همیشه تلفنی مامانم رد میکرد .اولین باری بود که کسی رو راه دادیم خونه که اونم اینجوری تحقیرم کرد
    سلام. چندتا مورد رو میخواستم بگم
    1- اسم کاربریتون همسرامین هست....اما نوشتید مجردید و خواستگار و...این قضیه اش چیه؟ یعنی مطلقه هستید؟
    2-سه روز که خیلی زوده برای ناامید شدن از جواب دادن
    3-اگه نیاز به یه جلسه دیگه دارید باید همون موقع در جلسه اول میگفتید اینو و عنوان میکردید برای تصمیم گیری یه جلسه دیگه هم بیاید
    4-نمیدونم رسم و رسومات شما چطوریه ولی ما که اگر رفتیم خواستگاری این خانواده دختر هستن که باید زنگ بزنن به خونواده پسر و نظرشون رو اعلام کنن....نه اینکه خانواده پسر زنگ بزنه بگه جوابمون مثبت یا منفی. ...اصلا این حرف رو باید دختر بزنه نه پسر
    5-چرا مادرتون همیشه رد میکردن؟ چه مشکلی بود مگه؟
    6- از اونجایی که اولین بارتون بوده خیلی حساسترید....نگران نباشید. ...ان شاء الله موفق و خوشبخت بشید و همسری که به صلاحتون باشه و دلخواهتون نصیبتون بشه

13. صلوات ها 4

علاقه
    خدا
    نوشته
    203
    حضور
    7 روز 21 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1143

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    من یه بار دختری به خونوادمون معرفی شد مادرم تلفنی با مادر دختر صحبت کرد و یه جلسه تنها رفت خونشون با مادر دختر و خودش صحبت کنه....و ازشون هم اجازه گرفته بود که از دختر عکس بگیره و نشون من بده
    بعد از چند روز مادرم بهم گفت چهره دختر رو نپسندیده و جوابش منفیه و هرچه من گفتم این عکس که نشونم دادید که بنظرم خوبه و من مشکلی ندارم قبول نکرد.. ..
    گفتم لااقل زنگ بزنید بهشون و بگید جوابمون منفیه. ..مادرم گفت نه من گفتم اگه جوابمون مثبت بود خبر میدم پس حالا که جواب نمیدم خودشون میفهمن جوابمون منفیه......
    برادر بهتره تماس بگیرن.... دختر خیلی حساس تره با جواب منفی شاید ناراحت بشن ولی تماس نگرفتن بی احترامی هستش که خیلی برمیخوره

این یک منطقی هستش که باید رعایت بشه

البته اگر ناراحت نمیشید هم بگم که: شما که دیگه بچه نیستید مادرتون بپسنده بعد برید خواستگاری.... فکر کنم دیگه این حق شماست که نظر شما الویت باشه

15. صلوات ها 6

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

4-نمیدونم رسم و رسومات شما چطوریه ولی ما که اگر رفتیم خواستگاری این خانواده دختر هستن که باید زنگ بزنن به خونواده پسر و نظرشون رو اعلام کنن....نه اینکه خانواده پسر زنگ بزنه بگه جوابمون مثبت یا منفی. ...اصلا این حرف رو باید دختر بزنه نه پسر
    واقعن ؟؟؟

معمولا خانواده پسر باید زنگ بزنن جواب بگیرنا

دلیلشم حفظ کرامت زنه

شما فک کنید پسره جوابش منفی باشه مثلا بعد خانواده دختر زنگ بزنن بگن ما جوابمون مثبته بیایید دخترمونو ببرید

مگه میشه مگه داریم
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

17. صلوات ها 5

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

اولا شما جواب خودتون دادید
    شما گفتید مادرتون فرمودن اگر جواب مثبت بود زنگ میزنیم

دوم اینکه به هر حال باید تماس بگیرن و خبر بدن .
    دخترا تو چنین شرایطی واقعا به هم میریزن
    ممکنه جواب خودشونم منفی باشه ولی این حرکت واقعا ناراحتشون میکنه
    همیشه میگن میخوای یک نفر رو تحقیر کنی بهش فحش نده ، بی محلی کن

وقتی پسر میشناخته و تصمیمش رو گرفته بله خانواده دختر خبر میدن
    ولی وقتی هر دو باید تصمیم بگیرن اول خانواده پسر خبر میده
    دلیلشم خانم میس چادری فرمودن
    بخاطر اینه که اگر جواب پسر منفیه اول دختر مثبت نده بعد پسر منفی

19. صلوات ها 5

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط .raha. نمایش پست ها
    برادر بهتره تماس بگیرن.... دختر خیلی حساس تره با جواب منفی شاید ناراحت بشن ولی تماس نگرفتن بی احترامی هستش که خیلی برمیخوره

این یک منطقی هستش که باید رعایت بشه

البته اگر ناراحت نمیشید هم بگم که: شما که دیگه بچه نیستید مادرتون بپسنده بعد برید خواستگاری.... فکر کنم دیگه این حق شماست که نظر شما الویت باشه
    این قضیه که تعریف کردم مال یکسال و نیم قبل بود مال الان نیست. .....
    بله درسته ولی پدر و مادر من هرچقدر باهاشون صحبت کردم به هیچ عنوان نمی پذیرن. ....حتما باید اول خودشون بپسندن بعد من....اگر نپسندیدن دیگه رد میکنن

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری