از چه کشورهایی نباید نرم افزار بخریم؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
از چه کشورهایی نباید نرم افزار بخریم؟

[="Navy"]سلام.
بنده مقلد آیت الله مکارم شیرازی هستم.
من نرم افزار هارو اصل میخرم حتی ویندوز و آفیس رو .
در یک استفتاء این جواب رو گرفتم که خرید از کشوری مثل آمریکا غیر از موارد ضروری حرامه.
پرسیدم که از چه کشورهایی نباید بخریم هی جواب میدن کشور هایی که با مسلمانان در جنگند یا راضی هستند
حالا سوال من اینه کشوری مثل آلمان که مستقیم در جنگ نیست ولی راضیه و یا حمایت های پشت پرده میکنه نباید خرید کنیم ؟
میگن حتی سودی برسه به اون دولت نباید بخریم . پس اگر فروشنده شخص عادیه بخاطر رسیدن مالیات به دولت نباید بخریم؟

از کجا بفهمم از چه کشوری بخرم از چه کشوری نخرم ؟ الان مثلا میخوام از آلمان و اسلواکی و استرالیا بخرم ولی موندم چیکار کنم
ممنون[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

شروین;724283 نوشت:
در یک استفتاء این جواب رو گرفتم که خرید از کشوری مثل آمریکا غیر از موارد ضروری حرامه.
پرسیدم که از چه کشورهایی نباید بخریم هی جواب میدن کشور هایی که با مسلمانان در جنگند یا راضی هستند

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا عین متن استفتائات و پاسخ ها و آدرس آنها را بفرمایید تا پاسخ دقیق تری داده شود.

در پناه حضرت حق باشید[/]

سجاد;725049 نوشت:

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

لطفا عین متن استفتائات و پاسخ ها و آدرس آنها را بفرمایید تا پاسخ دقیق تری داده شود.

در پناه حضرت حق باشید

ممنون بابت توجهتون

1- حکم دانلود (بدون خریدن) موزیک ها و فیلم و نرم افزار هایی که متعلق به کشور آمریکا است چیست ؟ آیا میتوان بدون خریدن استفاده کرد ؟ 2- همین حکم در خصوص سایر کشور ها چگونه است ؟ بعنوان مثال انگلیس و فرانسه با تشکر

پاسخ :
اين کار جز با رضايت توليد کنندگان اصلي آن جايز نيست، مگر در صورتي که از کفار حربي باشند.وتوجه داشته باشید شرکت ها و سازمان هايي که به کفار در حال جنگ (جنگ سرد و گرم) با مسلمانان مثل امريکا، اسرائيل و انگليس و مانند آنها کمک مي کنند و يا به عمل آنها راضي و خوشحال مي شوند در حکم محارب هستند.

آدرس نداره . به ایمیلم ارسال شده

​البته یک استفتاء دیگه هم بود که توش ذکر شده بود که اگر از این طریق سودی برسه به اون کشور هم نباید خرید انجام بشه . همین باعث شک من در خرید از افراد غیردولتی مثلا در آمریکا شده . اگر تونستم پیداش کنم همنجا میزارمش

[="Tahoma"][="Black"]

شروین;724283 نوشت:

لطفا متن این استفتایی که فرمودید را بیان کنید ![/]

[="Navy"]

سجاد;725091 نوشت:

لطفا متن این استفتایی که فرمودید را بیان کنید !

ببخشید بابت تاخیر
نتونستم اون استفتاء رو پیدا کنم مجدد استفتاء کردم

البته اندکی با قبل متفاوت است
در استفتاء قبلی خرید از کفار حربی رو حرام اعلام کرده بودن و اسم از انگلیس و آمریکا هم آورده بودند ولی ایندفعه فرمودن اگر به صهیونیست ها برسد

لطفا متن اصلی را ملاحظه کنید

با سلام . 1- آیا خرید کردن (خصوصا نرم افزار) از کفار حربی مثل آمریکا اشکالی دارد ؟ 2- اگر فروشنده شخص باشد ولی مالیاتش به دولت کافر برسد اشکالی دارد ؟ با تشکر

اگر يقين دارند که سود آن شرکتها، متعلق به صهيونيستها و اسرائيل است خريد و فروش آن جايز نيست، ولي استفاده از آنچه قبلا بدون آگاهي تهيه کرده ايد مانعي ندارد.شرکت ها و سازمان هايي که به کفار در حال جنگ (جنگ سرد و گرم) با مسلمانان مثل امريکا، اسرائيل و انگليس و مانند آنها کمک مي کنند و يا به عمل آنها راضي و خوشحال مي شوند در حکم محارب هستند.

ینی اگر من یقین نداشته باشم سود چیزی که میخرم به صهیونیست ها میرسه میتونم بخرم ؟ حتی اگه به آمریکا برسه ؟ چون آمریکا بیشتر از اسرائیل مسلمون میکشه و اصولا اسرائیل رو هم آمریکا ساپورت میکنه

در جمله دوم در تعریف کفار حربی من بیشترین مشکل رو دارم
از کجا بدونم کدوم کشور کافر حربی هست و کدوم نیست .

مثلا یک کشوری مثل استرالیا که من الان شدیدا نیاز دارم یک نرم افزار رو ازش بخرم و مستعمره انگلیس هم هست جزو کفار حربیه یا خیر

خلاصه تو هر استفتاء یه چیزی میگن . من حتی قبلش با پاسخگوی آنلاینشون صحبت کردم کلا منکر حرمت شد حتی خرید از اسرائیل رو . ولی وقتی سوال رو ارسال کردم برای تیم اصلی پاسخگویی این جواب اومد

[/]

[="Tahoma"][="Black"]

شروین;726299 نوشت:
ینی اگر من یقین نداشته باشم سود چیزی که میخرم به صهیونیست ها میرسه میتونم بخرم ؟ حتی اگه به آمریکا برسه ؟ چون آمریکا بیشتر از اسرائیل مسلمون میکشه و اصولا اسرائیل رو هم آمریکا ساپورت میکنه

در جمله دوم در تعریف کفار حربی من بیشترین مشکل رو دارم
از کجا بدونم کدوم کشور کافر حربی هست و کدوم نیست .

مثلا یک کشوری مثل استرالیا که من الان شدیدا نیاز دارم یک نرم افزار رو ازش بخرم و مستعمره انگلیس هم هست جزو کفار حربیه یا خیر

با عرض سلام و احترام مجدد

1. بله اگر یقین نداشته باشید می توانید خرید کنید.

2. برای کشور استرالیا در استفتائات معظم له محدودیتی بیان نشده است.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم[/]

[="Times New Roman"][="Black"]این نرم افزارها که توسط دولت کشورها تولید نمیشن ، توسط شرکت های نرم افزاری تولید میشن ، که قطعا سودهایی برای دولت داره ، مالیات ، عوارض ، سوارض ( سواری گرفتن از مردم ) و...

همه ی اون چیزهایی که توی کشور خودمون وجود داره.

ممکنه مدیر یا مالک اون شرکت به هیچ وجه رضایت قلبی نداشته باشه که دولت کشورش هزینه هایی که دریافت میکنه رو در راه قتل و مسلمان کشی و ... خرج بکنه ولی

بخاطر ترس از دست دادن موقعیت و ترس از اعتراض و ترس از پلمپ شدن و خیلی چیزهای دیگه سکوت کنه یا وانمود کنه که راضی هست.

منم مشکل استارتر رو داشتم و برای یک سوال جواب هایی متفاوتی دریافت کردم.

سوال: اگر من کارمند باشم ، و به دولت مالیات بدم ، و یقین دارم که خیلی ها هستن به عنوان مسئول که به براندازی نظام و قتل و مسلمان کشی خشنود و راضی هستن ( فتنه 88 ) ولی نمی دونم چه اشخاصی هستن ، فقط می دونم که وجود دارند ، آیا پرداخت مالیات واجب است ، آیا می توانیم اعتماد کنیم؟ ، چه محدودیت هایی برای ارتباط با چنین دولتی وجود دارد.؟

مقلد آیت الله مکارم هستم.[/]

متاسفانه منم توی تعداد زیادی از سئوالاتی که از دفتر مراجع میپرسم همین مشکل گنگ بودن جواب هارو دارم. با این نوع پاسخگویی بیشتر برای ادم سئوال درست میکنن تا جواب کامل بدن!!!

موضوع قفل شده است