#کمپین_تحریم _خرید_از_عربستان_و_متحدانش#

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
#کمپین_تحریم _خرید_از_عربستان_و_متحدانش#

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

السلام علیک یا امیر المومنین(ع)

السلام علیکم یا اهل البیت النبوه(ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)

(از عموم آسک دینی ها و آسک قرآنی ها و سایر کاربران در خواست می شود در این کمپین شرکت کنند)

همان طور که در اخبار می بینید و می شنوید آل سعود به همراهی مستقیم صهیونیسم با افتخار به یمن حمله کرده است و شبانه روز این مردم مظلوم را می کشد.

چه طور دم از اسلام می زنند و با کفار هم پیمان شدند و یمنی ها را می کشند؟

این چه تعارضی هست که وجود دارد....!

مضحک است و درد آور....!

یک کشوری که ادعای اسلام می کند دست به دست کفار حربی داده است و همراه با کفار مشترکا بمب بر سر ملت مسلمان یمن می ریزد!!!!!

آخر به غیرتتان بر نمی خورد؟

جمع شده اید و دست به دست کفار دادید و مسلمانان را می کشید؟

مگر غیرت ندارید؟!

آل سعود همان یهودیان خیبر هستند و ما در این ویدئو مدارکش به همراه تصویر اصل کتب را گذاشته ایم:

حرمت اعانه به ظالم در قضیه شتر های صفوان

داستان صفوان جمال را شنیده اید. صفوان مردی بود که - به اصطلاح امروز - یک بنگاه کرایه وسائل حمل و نقل داشت که آن زمان بیشتر شتر بود، و به قدری متشخص و وسائلش زیاد بود که گاهی دستگاه خلافت، او را برای حمل و نقل بارها می خواست. روزی هارون برای یک سفری که می خواست به مکه برود، لوازم حمل و نقل او را خواست. قرار دادی با او بست برای کرایه لوازم. ولی صفوان، شیعه و از اصحاب امام کاظم(ع) است.
روزی آمد خدمت امام و اظهار کرد - یا قبلا به امام عرض کرده بودند - که من چنین کاری کرده ام
.
حضرت فرمود: چرا شترهایت را به این مرد ظالم ستمگر کرایه دادی؟
گفت: من که به او کرایه دادم، برای سفر معصیت نبود. چون سفر، سفر حج و سفر طاعت بود کرایه دادم و الا کرایه نمی دادم.
فرمود: پولهایت را
گرفته ای یا نه؟ یا لا اقل پس کرایه هایت مانده یا نه؟ بله، مانده.
فرمود: به دل خودت یک مراجعه ای بکن، الآن که شترهایت را به او کرایه داده ای، آیا ته دلت علاقه مند است که لا اقل هارون این قدر در دنیا زنده بماند که برگردد و پس کرایه تو را بدهد؟
گفت: بله.
فرمود: تو همین مقدار راضی به بقای ظالم هستی و همین گناه است.
صفوان بیرون آمد. او سوابق زیادی با هارون داشت. یک وقت خبردار شدند که صفوان تمام این کاروان را یکجا فروخته است. اصلا دست از این کارش برداشت. بعد که فروخت رفت[نزد طرف قرار داد]و گفت: ما این قرار داد را فسخ می کنیم چون من دیگر بعد از این نمی خواهم این کار را بکنم، و خواست یک عذرهایی بیاورد. خبر به هارون دادند. گفت: حاضرش کنید. او را حاضر کردند. گفت: قضیه از چه قرار است؟ گفت من پیر شده ام، دیگر این کار از من ساخته نیست، فکر کردم اگر کار هم می خواهم بکنم کار دیگری باشد. هارون خبردار شد. گفت: راستش را بگو، چرا فروختی؟ گفت: راستش همین است. گفت: نه، من می دانم قضیه چیست. موسی بن جعفر خبردار شده که تو شترها را به من کرایه داده ای، و به تو گفته این کار، خلاف شرع است. انکار هم نکن، به خدا قسم اگر نبود آن سوابق زیادی که ما از سالیان دراز با خاندان تو داریم دستور می دادم همین جا اعدامت کنند.

برگرفته از:
http://www.hawzah.net/fa/Book/View/45271/24335/

لذا حجاج عزیزی که به عربستان می روند در جریان باشند که از این رژیم یهودی و قاتل و کودک کش خرید نکنند.

خرید از ظالم باعث تقویت او و در نتیجه شرکت در ریختن خون مردم یمن هست.

ما نیز صدای شهادتین کودکان مظلوم و بی پناه یمن هنگام حملات جت های جنگی آل سعود و هم پیمانانش شنیدم و تصمیم گرفتیم این کمپین را راه اندازی کنیم.

#کمپین_تحریم_آل_سعود

#تحریم_عربستان

#حجاح_خرید_نکنند

#حرمت_اعانه_به_ظالم

#مردم_مظلوم_یمن_را_دریابید

[=arial]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]خیلی خوبه.. باید این هرچی از این دست اطلاعات هست و اگه بشه به انضمام حکم مراجع تقلید تو فضای مجازی و حقیقی پخش کرد تا رو شنگری بشه.[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

#کمپین_تحریم_عربستان_و_متحدانش
#خرید_نکنید
#حجاج
#مسافران
#خرید
#بازار
#عربستان
#ایران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتی_نخرید
#سوغات

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]اگه ممکنه یه عکس نوشته دیگه هم تهیه کنید که همراه این ها پخش بشه

با این هدف:

کسی نتونه واجب سیاسی عبادی حج تمتع رو زیر سوال ببره و هدف اصلی کارتون رو برجسته کنید...[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

#خرید_نکنید
#حجاج
#مسافران
#خرید
#بازار
#عربستان
#ایران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتی_نخرید
#سوغات
#امارات
#دبی

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]
#خرید_نکنید
#حجاج
#مسافران
#خرید
#بازار
#عربستان
#ایران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتی_نخرید
#سوغات
#امارات
#دبی

بسم الله الرحمن الرحیم

یا‌رقیه;724655 نوشت:
اگه ممکنه یه عکس نوشته دیگه هم تهیه کنید که همراه این ها پخش بشه

با این هدف:

کسی نتونه واجب سیاسی عبادی حج تمتع رو زیر سوال ببره و هدف اصلی کارتون رو برجسته کنید...

[=arial]بله درسته،اگر دقت کرده باشید ما فقط گفتیم خرید نکنید،منتهی در برخی تصاویر کلی گفته شده تا شامل سفر های به دبی و ...هم بشود و ممکنه برخی ها ندانسته و یا برخی هایی که مرض دارند سوء استفاده کنند و به حج تمتع ایراد وارد کنند.

شما هم در عکس نوشته هایی که درست می کنید این رو بیفزاید که منظور ما حج نیست کما این که ما متذکر شده ایم.

بسم الله الرحمن الرحیم

#کمپین_تحریم_عربستان_و_متحدانش#
#خرید_نکنید
#حجاج
#مسافران
#خرید
#بازار
#عربستان
#ایران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتی_نخرید
#سوغات
#امارات
#دبی

بسم الله الرحمن الرحیم

#کمپين_تحريم_عربستان_و_متحدانش
#خريد_نکنيد
#حجاج
#مسافران
#خريد
#بازار
#عربستان
#ايران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتي_نخريد
#سوغات
#امارات
#دبي

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

[=arial]
#خريد_نکنيد
#حجاج
#مسافران
#خريد
#بازار
#عربستان
#ايران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتي_نخريد
#سوغات
#امارات
#دبي

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

[=arial]
#خريد_نکنيد
#حجاج
#مسافران
#خريد
#بازار
#عربستان
#ايران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتي_نخريد
#سوغات
#امارات
#دبي

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]
حج واجب است اما خرید کردن که واجب نیست؟!

تامل کنیم

[=arial]

#خريد_نکنيد
#حجاج
#مسافران
#خريد
#بازار
#عربستان
#ايران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتي_نخريد
#سوغات
#امارات
#دبي

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]امام خامنه ای :[=arial]

[=arial]یکی از کارهای مهم در حج، همان جنبه‌های شخصی و فردی است. اینکه ما روی جنبه‌های اجتماعی حج تکیه میکنیم، ما را از جنبه‌های فردی حج غافل نکند: تضرّع، خشوع، خشیت، دعا. فرصت خوبی است؛ هیچ جا مثل مسجدالحرام نمیشود؛ هیچ جا مثل مسجدالنّبی نمیشود؛ این فرصت در اختیار شما است، در اختیار حاجی است. [=arial]خیلی بی‌سعادتی میخواهد که کسانی این را رها کنند بروند در بازار، درِ این دکّان، درِ آن دکّان. حالا فرمودند که جلوی بازارگردی را گرفته‌اند، [امّا] خب گزارشهایی که به من میرسد، این است که متأسّفانه نه، بعضی از حجّاج ما باز گرفتار این بیچارگی هستند: برو در این بازار پهلوی این دکّان‌دار، پهلوی آن کاسب -زن یک‌جور، مرد یک‌جور- یک جنس بُنجُلی را به دو برابر قیمت بخر، سوار هواپیما کن بردار بیاور تهران یا فلان شهر دیگر؛ [این‌] غلط است؛ خیلی غلط است. مردم ما باید این را توجّه کنند که کار غلطی است. خرید را همه‌جا میشود کرد، بازار را همه‌جا میشود رفت، جنس را همه‌جا میشود خرید، پول را این‌جوری همه‌جا میشود دور ریخت -این پولْ دور ریختن است دیگر؛ همه‌جا میشود پول را انسان دور بریزد- برو سراغ آن کاری که جاهای دیگر نمیشود کرد و آنجا میشود کرد؛ آن، نگاه کردن به کعبه است؛ آن، نماز گزاردن در مسجدالحرام است؛ آن، بوسیدن جای پای پیغمبر است. پیغمبر اکرم در این شهر راه رفته است، حرف زده است، این فضا پر از امواج صدای نبیّ مکرّم اسلام است؛ حیف نیست انسان در این فضا تنفّس نکند! این دیگر کجای دنیا پیدا میشود؟ اینها را حجّاج ما قدر بدانند، والّا بازار رفتن و گردش کردن و مانند اینها که خب همه‌جای دنیا میشود این کارها را انجام داد؛ در تهران هم میشود انجام داد، در اصفهان هم میشود انجام داد، در تبریز هم میشود انجام داد، درمشهد هم [میشود]! همه‌جای دنیا میشود این کارها را انجام داد. برو سراغ آن کاری که در این جاها نمیشود انجام داد و مخصوص حج است؛ اینها توصیه‌های ما است.
[=arial]

#خرید_نکنید
#حجاج
#مسافران
#خرید
#بازار
#عربستان
#ایران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتی_نخرید
#سوغات

بسم الله الرحمن الرحیم

#خرید_نکنید
#حجاج
#مسافران
#خرید
#بازار
#عربستان
#ایران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتی_نخرید
#سوغات
#امارات
#دبی

[="Times New Roman"][="Black"]آل سعود همیشه وقت قدرت هار میشن و وقتی بهشون مسلط شدی یه سیلی بزنی تو گوششون ناموسشونم نصف قیمت بهت می فروشند تا جونشونو نجات بدن .

ترسو تر و بزدل تر از اینها نه وجود داشته نه وجود داره و نه وجود خواهد داشت.

تو عزیز دلمی آل سعود ، اگر اسلام دست و بال ما رو نبسته بود. :Nishkhand:[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

[=arial]

#خريد_نکنيد
#حجاج
#مسافران
#خريد
#بازار
#عربستان
#ايران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتي_نخريد
#سوغات
#امارات
#دبي

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز شاهد کشته شدن فرزندان پیامبر(ص) و امیرمومنان(ع) در یمن هستیم

حجاج مسلمان

فرزندان پیامبر(ص) را می کشند......

بچه های علی(ع) را می کشند.......

خرید نکنید

[=arial]

http://www.askdin.com/thread51250-2.html

#خرید_نکنید
#حجاج
#مسافران
#خرید
#بازار
#عربستان
#ایران
#اعانه_به_ظالم
#سوغاتی_نخرید
#سوغات
#امارات

بسم الله الرحمن الرحیم

[=arial]

نگرانی کودکان یمن:

[=arial]آیا حجاج ایرانی از آزمون «سوغات حج»، سربلند بیرون می‌آیند؟

[=arial]هرچند طی سال‌های اخیر، از میزان خرید حجاج ایرانی از بازارهای سعودی در ایام حج کاسته شده اما همچنان مانند زائده‌ای بر پیشانی حجاج هم‌وطن خودنمایی می‌کند؛ امسال با وجود حمله آل‌سعود به یمن، باید منتظر ماند دید که آیا حاجیانی که به حج رفته‌اند، با خرید سوغات سعودی کج می‌روند یا نه؟

[=arial]گروه اجتماعی مشرق- بنا به برخی گزارشات منتشره از سوی خبرگزاری‌ها، کل درآمد حاصل از سفر حجاج و عمره‌گزاران به کشور عربستان در سال جاری حدود 20 میلیارد دلار اعلام شده است. این در حالی است که براساس آمارهای بانک جهانی در سال 2010، عربستان سعودی سالیانه بیش از 30 میلیارد دلار از موسم حج درآمد کسب می‌کند.

عربستان سعودی، کشوری که این روزها زیر سلطه تروریسم عریان و غوطه خوردن در سیاست‌بازی است، از هیچ جنایتی در کشور مظلوم یمن روی گردان نیست و درآمد باد آورده حاصل از نفت و تجارت خود را که به برکت وجود کعبه و حرم امن پیامبر و اهل بیت(ع) در مدینه کسب می‌کند را صرف خرید تسلیحات کرده و بر سر ملت مظلوم یمن فرو می‌ریزد.

شش ماه است که شنیدن اخبار تکان‌دهنده و هولناک از جنایات وهابیون سعودی در تجاوز به خاک و ناموس یمن، قلب هر ایرانی غیرتمند را به درد آورده است. کلیدداران مقدس‌ترین اماکن مسلمانان، امروز به بزرگترین جانیان جهان تبدیل شدند و از مسلمانی تنها نامی به یدک می‌کشند و عامل روسیاهی و شرمساری جامعه اسلامی در دنیا شده‌اند.

[=arial]

[=arial]

کودکان مظلوم یمن، زیر آتش ریال‌های سعودی و دلارهای آمریکایی جان می‌دهند

از طرفی بر هر مسلمانی است که ظالم را یاری نکرده و به داد مظلوم برسد. روایات بی‌شماری از اهل‌بیت علیهم‌السلام در این مورد وارد شده است.

امام صادق (ع) مى‌فرمايد: « وَ مَا مِنْ مُؤْمِنٍ يَخْذُلُ أَخَاهُ وَ هُوَ يَقْدِرُ عَلَى نُصْرَتِهِ إِلَّا خَذَلَهُ اللَّهُ فِى الدُّنْيَا وَ الْآخِرَه؛ [1] «هيچ مؤمنى نيست كه دست از يارى برادرش بردارد، در حالى كه قدرت و توانايى يارى كردن را دارد، الاّ اين‌كه خداوند در دنيا و آخرت دست از يارى او خواهد كشيد.«

حال سوال اینجاست که آیا کمک اقتصادی و خرید از بازارهای چنین کشوری، یاری کردن ظالم و تنها گزاردن مظلوم نیست؟

آیا زمان لبیک گفتن به بیانات رهبری فرا نرسیده است. ایشان بارها در مورد این هدر دادن وقت و پول به زائران ایرانی خانه خدا تذکر داده‌اند؛ اما تذکر امسال ایشان در دیدار با کارگزاران حج از شدت بیشتری برخوردار بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در بخش پایانی سخنان خود در دیدار با کارگزاران حج فرمودند: «تضرّع، خشوع، خشیت و دعا فرصت خوبی است؛ هیچ جا مثل مسجدالحرام نمی‌شود؛ هیچ جا مثل مسجدالنّبی نمی‌شود؛ این فرصت در اختیار شما است، در اختیار حاجی است. خیلی بی‌سعادتی می‌خواهد که کسانی این را رها کنند بروند در بازار، درِ این دکّان، درِ آن دکّان. حالا فرمودند که جلوی بازارگردی را گرفته‌اند، [امّا] خب گزارش‌هایی که به من می‌رسد، این است که متأسّفانه، بعضی از حجاج ما باز گرفتار این بیچارگی هستند: برو در این بازار، پهلوی این دکّان‌دار، پهلوی آن کاسب - زن یک‌جور، مرد یک‌جور - یک جنس بُنجُلی را به دو برابر قیمت بخر، سوار هواپیما کن بردار بیاور تهران یا فلان شهر دیگر؛ [این‌] غلط است؛ خیلی غلط است. مردم ما باید این را توجّه کنند که کار غلطی است. خرید را همه‌جا می‌شود کرد، بازار را همه‌جا می‌شود رفت، جنس را همه‌جا می‌شود خرید، پول را این‌جوری همه‌جا می‌شود دور ریخت -این پولْ دور ریختن است دیگر؛ همه‌جا می‌شود پول را انسان دور بریزد- برو سراغ آن کاری که جاهای دیگر نمی‌شود کرد و آنجا می‌شود کرد؛ آن، نگاه کردن به کعبه است؛ آن، نماز گزاردن در مسجدالحرام است؛ آن، بوسیدن جای پای پیغمبر است

«[=arial].

[=arial]

[=arial]
از طرفی دیگر، خریدهای انبوه ایرانی‌ها از بازارهای عربستان و توصیه‌ها و تأکیدهای مسؤولان، هر سال در موسم حج و حتی عمره به زائران ایرانی برای تلف نکردن زمان خود، به‌ویژه هنگام برپایی نمازها و مراسم عبادی در بازارهای این کشور و بارهای حجیمی که هر سال در فرودگاه ایران و عربستان و در پروازها تأخیر ایجاد می‌کنند، به معضلی بدون راه کار اجرایی تبدیل شده است. البته مسؤولان سازمان حج و زیارت چند سالی است که طرح‌هایی را برای رفع این مشکلات ارائه کرده‌اند.

[=arial]

[=arial]
خرید نکردن زوار ایرانی از کشوری که به خاک و ناموس ملتی بزرگ تعرض می‌کند حداقل اعتراضی است که باید انجام شود

ناگفته نماند که در سال‌های اخیر، خرید ایرانیان از فروشگاه‌های عربستان سعودی کاهش پیدا کرده است. از دلایل پایین آمدن فروش فروشگاه‌های سعودی، به خصوص در مکه، محاسبه هر ریال سعودی به ارزش یک‌هزار تومان است که با این حساب، قیمت اجناس به شدت بالا می‌رود زیرا برخی زائران، فقط پول ایرانی با خود آورده‌اند، در حالی‌که 930 تومان از پول رایج کشورمان در صرافی‌ها معادل یک ریال سعودی عرضه می‌شود، فروشگاه‌ها هر 10 هزار ریال ایرانی را یک ریال سعودی محاسبه می‌کنند.

خرید اجناس الکترونیکی نیز در مقایسه با ارزش آنها در ایران، به هیچ‌وجه مقرون به صرفه نیست و به گفته یکی از زائران تهرانی، برخی آنها حتی یک و نیم برابر بهایشان در ایران در فروشگاه‌های تجهیزات الکترونیکی عرضه می‌شوند.

گوشی‌های موبایل، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری و سایر وسایل رایانه‌ای و الکترونیکی از قیمتی به مراتب بیش از ایران برخوردارند، ضمن اینکه ضمانت‌نامه‌ها نیز در کشور ما فاقد اعتبار است.

[=arial]

[=arial]البته درست است که شرایط ارزی میان دو کشور به کم شدن خرید اجناس عربستانی در میان ایرانیان، انجامیده ولی سزاوار است که خریدن اجناس تولید داخل، بین ایرانیان آنچنان مایه افتخارشان باشد که هرگز برای خرید، سرمایه کشور را از مرزها خارج نکنند، آن هم در زمان تحریم و آن هم در کشوری که به یک کشور مسلمان دیگر حمله کرده است و زنان و کودکان بی‌گناه را می‌کشد.

امسال با وجود حمله آل‌سعود به یمن، باید منتظر ماند دید که آیا حاجیانی که به حج رفته‌اند، با خرید سوغات سعودی کج می‌روند یا نه؟

[1] المحاسن ؛ ج‏1 ؛ ص99

منبع:

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/467039

مسولین کاروان ها و حجاج باید حجاج توجیه کنند و در مورد این مسائل صحبت کنند.
همین طور مراجع میتونند در وبسایت های خودشون اعلام کنند.