جمع بندی چله ی زیارت عاشورا از مرحوم حق شناس و چند سوال در این مورد

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چله ی زیارت عاشورا از مرحوم حق شناس و چند سوال در این مورد

مرحوم حق شناس یک چله ی زیارت عاشورای خاص داشتند که برای گرفتن حاجت گفته شده بسیار مجرب بوده که این عمل به شرح زیر است:

مقدمه :

الف - صد مرتبه ذکر الّله اکبر گفته شود.
ب - لعن و سلامی که در انتهای زيارت عاشورا ميباشد را به ترتيب هر كدام فقط 1 بار گفته شود.
ج - زيارت عاشورا از اول تا ابتداي صد لعن خوانده شود ، اين قسمت مربوط به مقدمه زيارت عاشورا ميباشد.
در اين قسمت نيازی به گفتن صد لعن و صد سلام نيست و زيارت تا سر صد لعن و سلام خوانده ميشود و پس از آن ادامه زيارت عاشورا به صورت زير ميباشد:

د - دو ركعت نماز هديه به حضرت ابا عبدالله خوانده شود، اين نماز با نماز آخر زيارت عاشورا متفاوت است و نيت آن بايد هديه به حضرت ابا عبدالله باشد.

ه - پس از خواندن نماز هديه به حضرت ابا عبدالله صد مرتبه ذکر الّله اکبر گفته شود.

پنج مورد فوق مقدمه زيارت عاشورادر اين دستور مخصوص زيارت عاشورا ميباشد و بايد توجّه شود که در مقدمه که در بخش فوق توضيح داده شده است زيارت عاشورا تا سر صد لعن و سلام خوانده شده است و به طور کامل خوانده نشده است که پس از انجام موارد فوق به عنوان مقدمه ادامه زيارت عاشورا به صورت زير خوانده ميشود که مشروح زيارت ميباشد .
ادامه زيارت عاشورا :
الف - زيارت عاشورا از اول تا آ خر خوانده شود- در خواندن زيارت لعن و سلام هر کدام صد مرتبه گفته شود.
ب - پس از اتمام زيارت دو ركعت نماز زيارت خوانده شود . ( اين نماز جزء زيارت عاشورا است )

توضيحات :
1) در طول خواندن زيارت عاشورا مراقبت از اعمال لازم ميباشد .( ترك محرمات، فعل واجبات )
2) حرف نزدن بين زيارت عاشورا ( در يك مجلس خوانده شود ).
3) شروع زيارت عاشورا روز چهارشنبه باشد.
4) اداي صحيح عبارات زيارت عاشورا .
5) به جز اهل منزل كسي از خواندن زيارت عاشورا مطلع نگردد.
6) بين طلوع و غروب آفتاب خوانده شود.
7) چهل روز مستمر خوانده شود و هر روز صدقه براي سلامتي آقا امام زمان (عج) داده شود.
8) بانوان در ايام خاص , خواندن زيارت عاشورا را به شخص ديگري واگذار نمايند.

به لطف خدا برای گرفتن حاجت بنده این چله را شروع کرده ام اما به نظرم دیروز که روز اول بود بنده یک قسمت از زیارت عاشورا را غیر عمد نخوانده ام(قسمت بعد از صد سلام تا آخر سجده) اما نماز را به جا آورده ام و بقیه ی اعمال را به درستی و با دقت به جا آورده ام.میخواستم بدانم اگر سهواً این عمل را انجام نداده باشم آسیبی به این چله وارد میشود. و آیا بهتر است من تا هفته ی بعد صبر کنم و از اول شروع کنم یا ادامه بدهم.
سوال بعدی بنده این بود که اگر سهوا در گفتن صد لعن کم و زیاد ایجاد شود و یا در تعداد آن شک کنیم خللی به عمل وارد میشود یا نه؟

از دوستان خواهش میکنم اگر کسی تجربه ای داره در این مورد گفته بشه تا همه استفاده کنند

ممنون.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حنیف

سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم

به طور کلی در آداب چله نشینی میفرمایند که برای گرفتن نتیجه کامل، باید تمام مراحل را بدون کم و کاست انجام داد؛ پس حتی اگر سهوا عملی را انجام نداده اید بهتر است از ابتدا شروع کنید.

در مورد این چله خاص، آنطور که بنده متوجه شدم استمرار و پشت سرهم بودن از شرایطی بوده که توصیه اکید شده ولی شروع آن از روز چهارشنبه را فرمودند بهتر است مورد توجه قرار گیرد اما اگر مقدور نشد مشکلی نیست ان شاءالله.

در پناه حق باشید:Gol:

حنیف;725073 نوشت:
در مورد این چله خاص، آنطور که بنده متوجه شدم استمرار و پشت سرهم بودن از شرایطی بوده که توصیه اکید شده ولی شروع آن از روز چهارشنبه را فرمودند بهتر است مورد توجه قرار گیرد اما اگر مقدور نشد مشکلی نیست ان شاءالله.

سلام برادر عزیز

میگم من پست گذاشتم کسی هنوز تایید نکرد..
من تو سایتم چله کلیمیه گرفتم و الان روز دوازدهم هستیم ..

اینجارو کلیک کنید ببینید

سرتو درد نیارم...چند نفر اومدن گفتن این چله مال یهودی هاست..من گفتم چه ربطی داره مگه حضرت موسی مال ما هم نیست ؟ و خلاصه کمی گیج شدم..
میگم چله کلیمیه یا موسویه تو حدیث و روایتی اومده ؟
ایا عرفا میگیرن این چله رو؟

عشقم خدا;725087 نوشت:
میگم من پست گذاشتم کسی هنوز تایید نکرد..
من تو سایتم چله کلیمیه گرفتم و الان روز دوازدهم هستیم ..

اینجارو کلیک کنید ببینید

سرتو درد نیارم...چند نفر اومدن گفتن این چله مال یهودی هاست..من گفتم چه ربطی داره مگه حضرت موسی مال ما هم نیست ؟ و خلاصه کمی گیج شدم..
میگم چله کلیمیه یا موسویه تو حدیث و روایتی اومده ؟
ایا عرفا میگیرن این چله رو؟

سلام و احترام

در مورد اربعین کلیمی لینک زیر را ملاحظه بفرمائید.

http://www.askquran.ir/thread23772.html

در پناه حق باشید.:Gol:

جمع بندی

سوال: در چله زیارت عاشورائی که مرحوم حق شناس توصیه فرموده اند، اگر سهوا اشتباهی صورت بگیرد مثلا ذکری کم و زیاد گفته شود، آیا باید چله را از سر گرفت؟

پاسخ: به طور کلی در آداب چله نشینی میفرمایند که برای گرفتن نتیجه کامل، باید تمام مراحل را بدون کم و کاست انجام داد؛ پس حتی اگر سهوا عملی را انجام نداده اید بهتر است از ابتدا شروع کنید.

در پناه حق باشید:Gol:

موضوع قفل شده است