جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سپردن شخص به قضا وقدر

نوشته
    43
    حضور
    1 روز 2 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    117

سپردن شخص به قضا وقدر

سلام
    یکی از دوستانم چند مدت پیش با یک نفر اشنا شدم ولی بعد از مدتی بینشان اختلاف پیش امد
    وان فرد که خیلی مومن هم بود به دوستم گفت که من تو را به قضا می سپارم .از ان موقع زندگی دوست من یکم خراب شده .(البته خیلی هم صمیمی نبودند این جور که دوستم می گفت به خاطر حسادت و... نفرینش کرد )
    ممکن است به خاطر نفرین ان شخص باشد .
    بعد هم دوستم توهم زده از ان موقع فکر می کنه روزهای تعطیل ان شخص با اشخاص مومن یا کسانی که قدرت های دنیوی دارند جلسه می گذارند و برای دوستم جادو و رمالی و سحر و دعا می کنند .
    به نظر شما من چگونه می توانم به دوستم کمک کنم

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

سپردن شخص به قضا وقدر

کارشناس بحث: استاد صالح

نوشته
    273
    حضور
    1 روز 18 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1185

جمع بندی

سوال:
    ان فرد که خیلی مومن هم بود به دوستم گفت که من تو را به قضا می سپارم .از ان موقع زندگی دوست من یکم خراب شده .به نظر شما من چگونه می توانم به دوستم کمک کنم؟

پاسخ:
    سلام به شما دوست عزيز

اولا
    نفرین نمودن نسبت به دوستان و اطرافیان کار پسندیده ای نیست. انبیا و اولیا الهی جز در موارد نادری که مجبور می شدند، قوم خویش را نفرین نمی نمودند. ایشان در اغلب موارد حتی نسبت به کسانی که به ایشان ستم روا می داشتند و از پذیرش هدایت روی بر می تافتند، دعا می نمودند و از خدای متعال برای آنها هدایت و مغفرت می خواستند.

ثانيا
    نفرين كردن در صورتي تاثير دارد كه حقي از نفرين كننده ضايع شود مثلا پدر و مادر يا فاميل و يا هر مظلومي و الا اگر نفرين از روي حسادت يا سائر اغراض شخصي باشد، به هيچ وجه تاثير نداشته بلكه طبق روايتي به خود نفرين كننده بر مي گردد، حضرت امام باقر سلام الله عليه می‌فرماید:
    "کسی که چیزی را لعنت می‌کند اگر آن شی مستحق نباشد لعنت به خود گوینده بر می‌گردد. پس از لعن مؤمن بپرهیزید تا مبادا خود گرفتار شوید."(1)

ثالثا
    خراب شدن زندگي افراد تحت تاثير عوامل مختلفي است، بررسي آنها ضروري است،‌ مثلا رعايت مسائل شرعي و اخلاقي در درآمد، مصرف، معاشرت، صله رحم، نگاه، زبان، سحرخيزي، سخاوت، اطعام به فاميل، احسان به والدين و مانند آن.

كمك شما به دوستتان مي تواند تكيه و تاكيد بر موارد فوق باشد، موفق باشيد.

منبع:
    (1) (ر. ک‌:میزان الحکمة‌، محمدمحمدی ری شهری‌، ج 5، ص 616)

ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸ در ساعت ۰۹:۲۹ دلیل: ویرایش ویراستتار جمع بندی ها

6. صلوات ها 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری