این پول حرام است است یا حلال؟ (دریافت خسارت اینترنتی)

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
این پول حرام است است یا حلال؟ (دریافت خسارت اینترنتی)

سلام به همه اساتید و دوستان،
بنده یک سایت دارم (انجمن) کاربران داخل اون عضو هستن و فعالیت دارند،
حال اگر کسی با من ضد باشد و به یکی از مدیران من (که دسترسی حذف ارسال هارا داراست) بگوید و ایشان هم با طناب این دختر خانم به چاه بروند و ارسال های بعضی تالار هارو که دسترسی داشتند حذف کنند (دسترنج کاربران رو بسوزانند) طبق این، بنده میتوانم شکایت کنم و از 90 تا 1 سال زندانی دارد یا از 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان باید خسارت بدهند ، حالا ایشون از ترس آبرو پیش خانوادشون به من پیام داده که من حاضرم خسارت بدم آیا گرفتن این پول حرامه یا حلاله؟
من یک سیستمی هم داخل انجمن نصب کرده بودم قبلا به عنوان بازگردانی ارسال های حذف شده ایشون بالغ بر 6000 تا موضوع (یعنی 28هزار ارسال) انجمن بنده رو پاک کردند و من برای بازگردانی این ارسال ها باید دونه دونه کلیک کنم تا احیا بشوند یعنی کاری وقت گیر و سختی هست.
برای من اون پولی که میخواهد به عنوان خسارت بپردازد (از کجا آمده و از کجا گرفته) مهمه .
ضمنا ایشون بچه هستند (16 سالشون هست اما گمان میکنم با طراحی گرافیکی در اینترنت یک شغلی داشته باشند. )
ممنون از شما.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

mmsh;723853 نوشت:
سلام به همه اساتید و دوستان،
بنده یک سایت دارم (انجمن) کاربران داخل اون عضو هستن و فعالیت دارند،
حال اگر کسی با من ضد باشد و به یکی از مدیران من (که دسترسی حذف ارسال هارا داراست) بگوید و ایشان هم با طناب این دختر خانم به چاه بروند و ارسال های بعضی تالار هارو که دسترسی داشتند حذف کنند (دسترنج کاربران رو بسوزانند) طبق این، بنده میتوانم شکایت کنم و از 90 تا 1 سال زندانی دارد یا از 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان باید خسارت بدهند ، حالا ایشون از ترس آبرو پیش خانوادشون به من پیام داده که من حاضرم خسارت بدم آیا گرفتن این پول حرامه یا حلاله؟
من یک سیستمی هم داخل انجمن نصب کرده بودم قبلا به عنوان بازگردانی ارسال های حذف شده ایشون بالغ بر 6000 تا موضوع (یعنی 28هزار ارسال) انجمن بنده رو پاک کردند و من برای بازگردانی این ارسال ها باید دونه دونه کلیک کنم تا احیا بشوند یعنی کاری وقت گیر و سختی هست.
برای من اون پولی که میخواهد به عنوان خسارت بپردازد (از کجا آمده و از کجا گرفته) مهمه .
ضمنا ایشون بچه هستند (16 سالشون هست اما گمان میکنم با طراحی گرافیکی در اینترنت یک شغلی داشته باشند. )
ممنون از شما.

با سلام و عرض ادب

بزرگوار لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید تا استفتا شود.

با تشکر از همراهی شما

آیت الله مکارم :hamdel:

میشه راهنمایی کنید:Shekastan Del:

mmsh;726765 نوشت:
آیت الله مکارم

با سلام و عرض ادب

سوالتان جهت استفتا به دفتر آيه الله مكارم فرستاده شد به محض دريافت پاسخ خدمتتان ارسال مي گردد.

موفق و مويد باشيد

mmsh;726765 نوشت:
آیت الله مکارم

با سلام و عرض ادب

طبق استفتا از دفتر آیه الله مکارم پاسخ زیر دریافت شده است:

از قضیه شخصیه اطلاعی نداریم و در صورتی که مطابق مقررات ایشان چنین اختیاراتی داشته و یا آنچه حذف کرده است مطالب بیهوده و خلاف شرعی بوده مسئولیتی ندارد و نمی توانید مواخذه کنید ولی اگر واقعا به سایت شما که فعالیت قانونی داشته و موازین شرعی در آن رعایت می شده خسارتی زده باشد می توانید معادل خسارت را اخذ کنید ولی حق السکوت و یا پول گرفتن برای این که شکایت نکنید اشکال دارد.

استفتای کتبی از دفتر آیه الله مکارم به شماره

کد رهگیری: 9406210130

موضوع قفل شده است