جمع بندی ریاضت برای کسب علم کیمیا

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ریاضت برای کسب علم کیمیا

سلام
کسی که میخواد علم کیمیا نصیبش بشه باید چه نیتی داشته باشه؟و باید چه شرایط و ادابی رو رعایت کنه؟میخواستم ریاضت عملی برای کسب علم کیمیا بیان کنید که خیلی مجرب باشه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

تالیا;723798 نوشت:
سلام
کسی که میخواد علم کیمیا نصیبش بشه باید چه نیتی داشته باشه؟و باید چه شرایط و ادابی رو رعایت کنه؟میخواستم ریاضت عملی برای کسب علم کیمیا بیان کنید که خیلی مجرب باشه؟

سلام علیکم
این بحثها در علوم غریبه مطرح است و برای ما قابلیت سنجش صحت و سقم اینگونه مطالب وجود ندارد.البته شما می توانید مانند هر حاجتی دیگر با استفاده از راههای مشهور طلب حوایج مانند توسل های گوناگون به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ،از خداوند متعال علم کیمیا بخواهید.
اما توصیه این حقیر اینست که وقت شریف خود را صرف این مباحث نکرده و به افزایش معرفت نسبت به خدای متعال و دیگر اصول دین همت گمارید که سعادت ابدی شما در این راه است.
موفق باشید.

اگه با علم کیمیا به مردم کمک کنیم ثواب داره؟تا چقدر ثواب داره؟اگه این علمو داشته باشیم میتونیم هر نوع فلز یا جواهر مثل الماس تولید کنیم؟

منم خیلی از این علما دوس دارم یاد بگیرم.اگه فهمیدی به منم یاد بده.یه بار یکی از دوستان میگفت کتابفروشی یا دکه ای توی 4باغ اصفهان هست که از این کتابا داره.کتابای قدیمی.

تالیا;729616 نوشت:
اگه با علم کیمیا به مردم کمک کنیم ثواب داره؟تا چقدر ثواب داره؟اگه این علمو داشته باشیم میتونیم هر نوع فلز یا جواهر مثل الماس تولید کنیم؟

سلام علیکم
اگر با دست رنج خودتان ولو اندک هم به فقرا کمک کنید ثواب بسیار بیشتری دارد.
کیمیا آنطور که گفته اند علم تبدیل فلزات به طلا ست نه دیگر جواهرات.
بنده توصیه بهتری به شما دوست عزیز می کنم و آن اینکه بندگان خدا را از علوم و معارف الهی آگاه سازید و جان خود و ایشان را زنده گردانید.مطمئنا این کار ثواب بسیار بالاتری دارد.
موفق باشید

استاد;729875 نوشت:
کیمیا آنطور که گفته اند علم تبدیل فلزات به طلا ست نه دیگر جواهرات.
بنده توصیه بهتری به شما دوست عزیز می کنم و آن اینکه بندگان خدا را از علوم و معارف الهی آگاه سازید و جان خود و ایشان را زنده گردانید.مطمئنا این کار ثواب بسیار بالاتری دارد

سلام
استاد عزیز بنده به شخصه خیلی عمرم رو هدر دادم با انواع بازی های رایانه و شبکه های اجتماعی و ... برای بنده استفاده از عمر خیلی معنا ندارد
اگر راهی هست بگید حداقل عمرم رو در این راه ها مصرف کنم تا آخر حداقل ی کیمیایی چیزی داشته باشم
اهل بندگی هم نیستم ... پس توصیه نکنید که عمرتون هدر میره!:ok:
با تشکر

من تا جایی که اطلاع دارم بعد از نماز صبح باید 94 بار یا غنی بگویند و دیگران هم در این علم سهمی داشته باشند و به اندازه مصرف کند. اگر مصلحت باشه بعد از مدتی این علم به وی اضافه خواهد شد ان شا الله .و تا جایی که میدونم کیمیا جز علوم غریبه هست یعنی علوم دوردست. و بیشتر توی اون دنیا هست.و من در یک روایت دیدم که طلای حاصل از کیمیا که خادم امام جعفر صادق بیان میکرد خیلی نورانیتر و قشنگتر از طلای بی ارزش این دنیاست

واقعاً شدني هست كه همچين علمي رو بدست آورد؟

یه ذکری یا اشاره ای هست که مخصوص فقط اون فردی هست که خدا نظر کرده.و میتونه فلز خاک رو به طلا و نقره تبدیل کنه.اون دستورالعمل هم از اقای ایت الله قاضی به شاگردانش بود تا به این فیض برسند.

پس براي فرد سقوط كرده اي مثل من نيست...

دین اسلام دین زهد و ریاضت نیست و ما این رو در نص قران و کلام بزرگام میبینیم ( آیه ای در قران به این مضمون که نعمت ها و زینت ها برای استفاده کردن هستند و ... ) و با الهام گیری از قران هم بالاترین مقام ها چنین اسامی نیستند و مقام هایی مانند رضا و تفوا و ... هستند

جوجه اردک زشت;729877 نوشت:
استاد عزیز بنده به شخصه خیلی عمرم رو هدر دادم با انواع بازی های رایانه و شبکه های اجتماعی و ... برای بنده استفاده از عمر خیلی معنا ندارد
اگر راهی هست بگید حداقل عمرم رو در این راه ها مصرف کنم تا آخر حداقل ی کیمیایی چیزی داشته باشم
اهل بندگی هم نیستم ... پس توصیه نکنید که عمرتون هدر میره!

با سلام و احترام

توصیه ی بزرگان مس وجود انسان را طلا می کند،قطعا ارزش چنین توصیه ای از هر ثروتی بیشتر است.

جمع بندی
پاسخ
این بحث ها در علوم غریبه مطرح است و برای ما قابلیت سنجش صحت و سقم اینگونه مطالب وجود ندارد.البته شما می توانید مانند هر حاجتی دیگر با استفاده از راههای مشهور طلب حوایج مانند توسل های گوناگون به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ،از خداوند متعال علم کیمیا بخواهید.
اما توصیه این حقیر اینست که وقت شریف خود را صرف این مباحث نکرده و به افزایش معرفت نسبت به خدای متعال و دیگر اصول دین همت گمارید که سعادت ابدی شما در این راه است.

موضوع قفل شده است