صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دلبستگی به یک دختر

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58308

اشاره دلبستگی به یک دختر

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام خیلی ممننون از انجمن خوبتان
    من پسری هستم که 14 سال دارم و یکجورایی دلبسته دختر داییم شدم ( نه به صورت هیز بازی و دوستی فقط برای ازدواج)
    و سوالاتی دارم:
    ایا درست است که من توی این سن دلبسته دختری بشوم و به ازدواج فکر کنم.
    او دو سال از من بزرگ تر است مشکلی دارد؟
    من به هیچ دختری دیگری این طوری وابسته نشدم و فکر میکنم نمیشوم بنابر این اگر او ازدواج بکند یا مشکل دیگری من یه جورایی دیوانه میشوم در این صورت من در چه سنی میتوانم به او بگویم که دوستش دارم و یا اگه درست است یا امکان دارد الان علایقی به او نشان بدهم.
    و مسیله بعدی او بسیار معتاد لاین تلگرام و این طور شبکه هاست و همیشه انلاین است من نمیدانم ایا او با پسری ارتباط دارد یا نه و اگر بفهمم واقعا ناراحت میشوم چطور میتوانم او را از این طور جاها دور کنم و ایا اصلا این وظیفه من است؟

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید
    ویرایش توسط سید حسینی : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ در ساعت ۱۷:۰۸

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58308

با نام و یاد دوست

دلبستگی به یک دختر

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,157
    حضور
    28 روز 21 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6870

بنام خدایی که بهترین دوست هر انسانی است
    با سلام
    شما در یک سن خوب نوجوانی قرار گرفته اید،فرصت پیشرفت و رسیدن به مراتب خوب را دارید.
    می توانید با خواندن کتاب های خوب و تلاش های علمی و فعالیت های ورزشی و یا با یادگرفتن فنون و مهارت های صنعتی و یا هر موردی را که علاقه دارید،در آینده یک فرد موفقی باشید.
    منتها اگر شما در این سن افکاری مثل: دوستی با جنس مخالف(هر چند اهداف خوب و مفیدی برای خودتان معین و تعیین کنید مثل ازدواج در آینده) در ذهنتان شکل بگیرد،اولا: چنین روابطی (به طور کلی/البته غیر از حالت عقد/ )شرعا حرام است و ثانیا: به هیچ وجه مصلحت شما نیست.
    حال برای اینکه نگاه و تصمیم شما برای انصراف از چنین روابطی با دلایل قانع کننده و منطقی همراه باشد،ما دلایل و آسیب های چنین روابطی را برای شما نقل می کنیم:
    1
    . پشیمانی در قیامت:
    در برخی آیات تصریح شده که در قیامت برخی افراد از این که در انتخاب دوست دقت لازم را نکرده و دوستان ناباب انتخاب کرده‏اند، پشیمان می‏گردند:
    «الْأَخِلاَّءُ یَوْمَئِذٍ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ إِلَّا الْمُتَّقِینَ»(سوره زخرف، آیه 67)
    دقت کنید که خلیل یعنی دوست بسیار صمیمی (به زبان امروزی عاشق) باشید.
    معنای آیه این است که همه دوستی‏ها و دوستان فردای قیامت دشمن یکدیگر می‏شوند، مگر آن دوستی‏هایی که بر اساس تقوا بنا شده باشد؛ یعنی مورد رضایت خداوند بوده باشد.«یَا وَیْلَتِی لَیْتَنِی لَمْ أَتَّخِذْ فُلَاناً خَلِیلاً»( سوره فرقان، آیه‏28)
    کسانی دست حسرت می‏گزند که ای کاش فلانی را به عنوان دوست انتخاب نمی‏کردیم.
    می‏توان گفت از مصادیق و نمونه‏های روشن دوستی‏هایی که باعث پشیمانی در قیامت می‏گردند، یکی همین نوع دوستی‏های متعارف
    بین دختران و پسران است که خدا چنین دوستی را اجازه نداده،و عدم رضایت او نشانه عدم مصلحت است.
    خوب اگر فردی بر خلاف فرموده خدا قدم بر دارد،بی تقوایی کرده،علاوه بر آسیب دنیوی،آسیب اخروری را هم خواهد دید.
    2. درد بی درمان:
    آزادی در روابط بین دو جنس مخالف، طبق برخی روایات باعث پیدایش دردهای فردی و اجتماعی می‏گردد که درمانی ندارد.
    و یا درمانش خیلی خیلی سخت خواهد بود.
    عن النبی‏ صلی الله علیه وآله وسلم:
    «باعِدوا بین انفاس الرجال و النساء فَإنّه اذا کانت المعاینهُ و اللقاءُ کان الداءُ الذی لا دواء له»( مستدرک، ج 14، ص 264)
    بین مردان و زنان، حریم ایجاد کنید، زیرا شکستن این حریم‏ها آسیب‏های جبران‏ناپذیری دارد.

طبق این حدیث روابط بین دو جنس مخالف سودی ندارد،و باعث مبتلاشدن فرد به ضررهای مادی و روحی خواهد شد.
    همین دلبستگی عاطفی و مشغولیت ذهنی و فکری،درد بزرگی است.
    3. نهی شدید از خلوت کردن با جنس مخالف:
    از پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده است که فرمودند:
    «ایّاکَ و الخلوهَ بالنساء والذی نفسی بیده ما خلا رجل بأمرأه إلاّ دخل الشیطان بینهما و لَاَنْ یزحم رجل خنزیر متلطِّخاً بطین و حماهٍ خیر له من ان یزحم منکبه امراه لا تحل له»( مرآه النساء، ص‏117) از خلوت کردن با زنان پرهیزید! قسم به خدایی که جانم در دست اوست، مردی با زنی خلوت نمی‏کند، مگر این که شیطان وارد می‏شود. اگر خوکی آلوده به کثافت به انسان بخورد، بهتر است از آن که شانه زن بیگانه‏ای با مرد نامحرم برخورد کند.

طبق بیان این روایت:
    ارتباط دوستی و صمیمی و خلوت با نامحرم نهی شده است.
    و چنین ارتباط هایی همراه با وسوسه شیطانی است،و در حقیقت مورد رضایت خدا نیست.
    امام باقر علیه السلام فرمود:«محادثه النساء من مصائد الشیطان» (مستدرک، ج‏14، ص‏273)
    گفتگوی با زنان (نامحرم) از دام‏های شیطان است.
    پس طبیعی است چنین روابطی شرعا اشکال دارد و حرام هست،روابطی که با تحریک و تشویق شیطان شکل می گیرد،شخص را از رسیدن به کمالات معنوی و خدای متعال باز می دارد.
    و چنین حالتی یعنی سقوط و پس رفت و انحطاط و بدبختی

پس حواسمون جمع باشد.
    اما از آسیب های تربیتی و روانشناختی چنین روابطی:
    1.افت تحصیلی:
    فوکویاما(متفکر آمریکایی):دانش‏آموزان آمریکایی شرکت کننده در المپیادهای جهانی، در مقایسه با کشورهای صنعتی دیگر، کم ترین رتبه را داشته‏اند.( نشریه پگاه، شماره‏22، ص‏8)
    چون وقتی در کشوری چنین روابطی هیچ ایرادی ندارد و کسی مانع این کار نیست،طبیعتا نتیجه اش این می شود.
    وقتی حواس و ذهنیت فرد به جنس مخالف ایجاد شود، در این صورت دقت علمی و تمر کز شخص آسیب می بیند،و وقتی تمرکزی نباشد دیگر پیشرفت علمی نخواهد بود.و فرصت ها دیگر باز نمی گردد،و برای انسان جز غصه و حسرت نخواهد داشت.
    2. انحطاط اخلاقی:
    ریشه بسیاری از مفاسد اخلاقی از همین دوستی‏ ها ناشی می‏شود که سبب سقوط انسان در گناه و معصیت می‏گردد.
    وقتی جاذبه ای بین دو جنس مخالف ایجاد می شود،خوب طبیعی است که نیازها و غرایز هم تحت تاثیر چنین روابط گرم وصمیمی قرار خواهند گرفت.
    و در حقیقت دیگر کنترل امیال به راحتی امکان پذیر نخواهد شد.
    3.غفلت از واقعیت
    فقدان شناخت درست و واقع بينانه در چنین روابطی کاملا احساس می شود،هر چند در برخی از موارد ادعا می شود:: اين گونه روابط و دوستي ‏ها به انگيزه ازدواج شكل مي‏گيرد، ولي با كمي دقّت فهميده مي‏شود، روح حاكم بر اين گونه دوستي‏ ها، عشق‏ورزي كور است نه خردورزي. پاي خرد و عقل در ميدان عاشقي لنگ است. امام علي عليه السلام مي‏فرمايند: «حبّ الشّيء يعمي و يصمّ»، دوست داشتن چيزي انسان را كور و كر مي كند.
    در حالي كه تصميم‏ گيري درست در مورد ازدواج با فرد خاص، تنها با تكيه بر عقلانيّت و خردورزي ممكن است. دوستي‏ هاي قبل از گزينش همسر، راه عقل را مسدود و چشم واقع بين انسان را كور مي‏سازد و اجازه نمي‏دهد تا يك تصميم صحيح و پيراسته از اشتباه گرفته شود. اين نوع انتخاب‏ها كه در فضايي آكنده از احساسات و عواطف انجام مي‏گيرد. به دليل نبود شناخت عميق و واقع‏ بينانه، زندگي مشترك را تلخ و آينده را تيره و تار مي ‏سازد.
    4. . اضطراب، تشويش و احساس نگراني:
    در دوستي‏ هاي موجود بين دختران و پسران، از آنجا که مقاومتي بسيار قوي از طرف پدر يا مادر يا جامعه براي ممانعت از برقراري اين دوستي ‏ها وجود دارد، اين گونه دوستي ‏ها با مخاطرات رواني گوناگوني از جمله اضطراب و تشويش همراه است.
    وجود افکار ديگري چون احساس گناه، نگراني از تهديداتي که توسط پسر براي فاش کردن روابطش با دختر صورت مي‏ گيرد، يک تعارض دروني و اضطراب مستمر را به دنبال خود دارد.
    بنابر اين وجود چنين دلهره‏ ها و اضطراب‏ هايي که گاهي لطمه ‏هاي جبران ناپذيري بر جسم و روان انسان دارد، از جمله آسيب‏ هاي اين گونه روابط است.
    یکی از نگرانی ها و اضطرابی که در این سوال شما دوست خوبم به چشم می خورد،آنلاین بودن همین دختر خانم در شبکه های اجتماعی است.
    که بعدا باز نگرانی ها و مسائل دیگر پیش خواهد آمد.

پس :
    اولا:چنین ارتباطی حرام و به مصلحت شما نیست.
    ثانیا:تصمیم به ازدواج و مقدمه چینی برای آینده خوب است،منتها در حد یک فکر خوب است(نه با چنین حالت و شرایطی که شما در پیش گرفته ای)در حقیقت ازدواج باید یکی از اهداف زندگی شما باشد،نه از حالا یک دغدغه و تشویش خاطر شما شود.
    پس وظیفه شما فعلا تحصیل و کسب مهارت های زندگی باشد و یا اگر علاقه به یاد گیری مهارتی دیگر دارید باید باشد،بعد از اینکه انشالله شرایط زندگی فراهم شد،(هم اتمام تحصیلات و امکان مدیریت زندگی و تامین مخارج آن)می توانید تصمیم به ازدواج را عملی کنید،
    ولی الان در یک سنی هستید که اگر چنین مسائلی شما را در گیر کنند باعث عقب ماندن از پیشرفت و اهداف خودتان خواهد بود.
    پس فکرهای ازدواج و کیس های خاص را فعلا در ذهن تعطیل کنید،انشالله در موقعیت خوب و فراهم شدن شرایط و آمادگی جسمی و روحی تصمیم را عملی می کنید.
    ضمنا این فاصله سنی دو سال و زمینه سازی ازدواج برای این دختر خانم،یک چیز نشدنی است.
    اولا:رشد بلوغ فکری دختر خانم ها با آقا پسرها فرق می کند(نباید کودکانه فکر کنیم،فکر و نگاه ایشان با شما فرق می کند،یعنی افق فکری و رشد بلوغ ایشان از شما جلو تر است،و این فاصله باعث اختلاف و عدم متقابل خواهد شد و...)
    ثانیا: خانواده ها مخالفت می کنند.
    و مسائل دیگر....
    پس برای حل چنین مشکلی که مبتلا شده اید:
    1.تصمیم قاطع به قطع ارتباط
    2.برقراری ارتباط صمیمی(نه اینکه زیاده روی کنید) با دوستان هم جنس خودتان
    3.تصمیم برای آینده ای درخشان
    مسلما با تلاش علمی و فعالیت خوب می توانید آینده بسیار خوب برای خودتان بسازید(به آرزو های خودتان برسید)
    4.هم فکرتان را درگیر کنید و هم تلقین کنید که چنین محبت و رابطه ای به ضرر من هست.
    5.وقت و فرصت های خالی خودتان را با برنامه های مفید پر کنید.
    6.از فکر کردن به همین دختر خانم پرهیز کنید(اگر فکرش هم ظهور کرد،سریع به یک فکر دیگری ذهنتان را درگیر کنید،مثلا:اگر درسم را خوب بخوانم می توانم پزشکی بخوانم و...)
    7.تلاوت قرآن و خواندن نماز و وگفتن ذکر خدا را فراموش نکنید.
    8.مواظب نگاهتان باشید(نگاه به دختر خانم ها(نا محرم) حرام هست.)
    همین نگاه محبت می آورد و باعث جذب شما و ایشان می شود،که بعدا شما و شاید ایشان را در گیر مشکلات می کند.(که اشاره کردیم)
    9.با دوستان(هم جنس) خودتان در مورد چنین روابط(دوست دختری) صحبت نکنید.(چون باعث تحریک و تشویق شما می شود)
    10.یک برنامه ریزی خوب و جامع برای آینده زندگی خودتان با حضور مشاور انجام دهید.(خصوصا برنامه ریزی علمی شما نیاز به کار تخصصی دارد)
    11.برنامه ورزش و تفریح
    حتما باید داشته باشید.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ در ساعت ۱۲:۴۶

7. صلوات ها 9

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

خیلی خوبه که باوجود دلبستگی که پیدا کردی هرچند از روی احساست جوونیه ولی اومدی مشاوره میگیری که کار درست رو انجام بدی

1- مطمئن باش اونجوری که فکر میکنی نیست که این یک دلبستگی پاک باشه . حتما هوس داخلش هست .
    2- درسته در این موقعیت ها حرف زدن خیلی سادس ولی عمل کردن سخته و زور دل میچربه به عقل . من خودمم تو چنین شرایطی بودم . ولی واقع بین باش . الان میخوای چیکار کنی ؟ زود تر از 20 سالگی که نمیتونی ازدواج کنی. تازه اگه بابات پولدار باشه و خرجتو بده . چون تو این زمونه جوون 20 ساله نمیتونه یک زندگی رو اداره کنه بدون کمک بقیه . میخوای بهش بگی و 6 سال میخوای درگیر گناه باشی ؟ یا نگی و 6 سال تو خیالت باهاش باشی و یهو اون ازدواج کنه و تو بمونی و یک شکست روحی بزرگ ؟ تازه اگر فقط 6 سال باشه و 16 سال نباشه .
    3- آیا دختر داییت هم کفو تو هست ؟ این همه سال روی کسی سرمایه گذاری (سرمایه عمر) کنی که آخر ببینی به درد هم نمیخورین ؟
    4- مطمئن باش بی برو برگرد با این افکار درست نابود میشه و نمیتونی ادامه بدی و همین دختر داییت اگه بعدا بری خواستگاریش به خاطر عدم تحصیلات مناسب جواب رد میده بهت .
    5- اگر اون الان با کسی دوست باشه اولا به شما مربوط نیست که بخوای کاری بکنی ثانیا به نظر من دیگه قابل اعتماد نیست .

در نهایت
    واقعا والدین باید وقتی اینجوری جوون های هم سن و سال دارن حواسشون رو جمع کنن
    نباید جوون ها باهم در ارتباط باشن تا بینشون روابط عاطفی شکل بگیره
    خصوصا دختر رو باید توجیح کنن که برخورد صمیمی با پسر های فامیل نداشته باشه . هرچند پسرداییشه یا پسر عمشه
    حجاب و پوسس کامل رعایت بشه

این مشکل پیش آمده 99% تقصیر خانواده هاست

یک توصیه دوستانه . به هیچ وجه در این شرایط موسیقی گوش نکن . مثل بنزین رو آتیش میمونه . محاله بتونی فراموش کنی در حالی که موسیقی گوش میکنی . اصولا اکثر این دلبستگی های سطحی و احساسی به خاطر گوش کردن به موسیقی های دیس لاو که چند سالیه مد شده شکل میگیره و بخاطر همذات پنداری شنونده با آهنگ هست
    ویرایش توسط شروین : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ در ساعت ۱۳:۱۶

9. صلوات ها 11

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

یک چیز دیگه هم بگم . پسر 14 ساله از نظر یک دختر 14 ساله یک بچس چه برسه به دختر دایی شما که 2 سال بزرگتره و 16 سالشه .
    مطمئن باش اون اگر توجه یه محبتی به شما میکنه هرچند اشتباهه و نباید بکنه ولی از روی اینکه شمارو کوچکتر از خودش میبینه اینکار رو میکنه
    حتی دختر مثلا 30 ساله یک پسر 28 ساله رو ممکنه بچه بدونه دیگه 14 ساله که جای خود داره .

باز تاکید میکنم دختر دایی شما به زودی وارد سن ازدواج میشه . تو همین جامعه امروزی هم ازدواج در 18-19 سالگی خیلی بد نیست و 20 سالگی که اصلا عیب نیست برای دختر از نظر فرهنگ امروزی
    پس مواظب باش که درگیر نشی که بازنده این جریان فقط و فقط شما هستی

11. صلوات ها 8

نوشته
    123
    حضور
    4 روز 12 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    410

همیشه همه چی برای مردهاست . عاشق شدن تو 14 سالگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    اونوقت من دختر 28 ساله ایی هستم که هنوز عاشق نشده ام

13. صلوات ها 7

نوشته
    407
    حضور
    20 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    872

ولي من فكر كنم تو سن 22 تا 25 كه برسي اگه اون هم به شما علاقه داشته باشه مي توني براي ازدواج قدم برداري ، البته اگه بتوني شرايط لازم رو مهيا كني كه خيلي سخته
    ولي با سن فعلي شما كاري نمي شه كرد ، تازه به احتمال 99.5 درصد هم نظر و علاقه ات وقتي بزرگ تر بشي تغيير مي كنه
    صحبت هاي كارشناس خيلي خوب بود
    به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم
    کجـــــا این سر انجــــام بد داشتیم
    "حکیم فردوسی"

15. صلوات ها 7

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

سلام یک سوال هم من داشتم... خیلی شبیه سوال آغازین این تاپیک هست بنابراین تاپیک جدا نیاز نداره من پسر 25 ساله ای را می شناسم که وابسته به یک دختر 30 ساله شده!! نه برای ازدواج! بلکه برای واسطه شدن برای ازدواج! این پسر قصه ی ما دربه در به دنبال همسر هستش و به خاطر شرایط خاصش جواب های منفی مکرر زیادی شنیده به خاطر همین به واسطه های متعدد سپرده که براش پیدا کنن... یکی از واسطه هاش هم همین دختر سی ساله ی مجرد هست که به خوبی براش پیگیری کرده و موارد زیادیو معرفی کرده که البته جواب رد دادند! ارتباطشون در حد مجازیه ابتدا فقط در حد معرفی کردن مورد بود.... سپس بیشتر شد و در بین سخنانشون شوخی اینا هم می کردن و حرف های غیرضروری میزدن الان به حدی وابسته شدند که شبانه روز در حال چت کردن با همدیگه یا حتی گاهی صحبت تلفنی با هم هستند و حتی طوری که شنیدم گاهی شوخی های جنسی هم با هم می کنن!!!! خود پسره واقعا ناراحته از این قضیه...اما از طرفی نمی تونه ولش کنه! چه راهکاری براش دارید؟! چی بهش بگم؟!
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

17. صلوات ها 2

علاقه
    مسافرت
    نوشته
    206
    حضور
    5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    664

خوب نطر منم این هست که این حس به خاطر سنت هست خوده من از 10سالگی تا 22 که ازدواج کردم 7/8بار عاشق حقیقی شدم یعنی عشق اول واخرم بودن ها..... اما الان بعدا 10سال زندگی حس میکنم هنوز عاشق نیستم فقط وابسته ام محبت دختره به تو این حس رو به وجود اورده منم این اشتباه وکردم به پسری که جای بچه ام بود زیادی توجه کردم اونم تصور اشتباهی نسبت به قضیه پیدا کرد واونم عاشقه من شد واقعا فقط واسه من خنده دار بود بهش میگفتم تو جای نوه ی منی

19. صلوات ها 5

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهای تنها نمایش پست ها
    خوب نطر منم این هست که این حس به خاطر سنت هست خوده من از 10سالگی تا 22 که ازدواج کردم 7/8بار عاشق حقیقی شدم یعنی عشق اول واخرم بودن ها..... اما الان بعدا 10سال زندگی حس میکنم هنوز عاشق نیستم فقط وابسته ام محبت دختره به تو این حس رو به وجود اورده منم این اشتباه وکردم به پسری که جای بچه ام بود زیادی توجه کردم اونم تصور اشتباهی نسبت به قضیه پیدا کرد واونم عاشقه من شد واقعا فقط واسه من خنده دار بود بهش میگفتم تو جای نوه ی منی
    من همسرم 40 روز از من بزرگتر بود به من میگفت جوجه ای

هرچند در نهایت بهش ثابت کردم جوجه عمشه و ازدواج کردیم

دیگه 2 سال خیلیه اونم تو این سن . باز سن بالاتر باشه میشه یه کاریش کرد
    ولی زیر 30 سال اختلاف زیادیه 2 سال

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری