صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: میخوام قبل از شهادتم ازدواج کنم

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3061

نقل قول نوشته اصلی توسط مشاوره میدین؟! نمایش پست ها
    یعنی کار اینا اشتباه بوده:

شهید بیضائی و دخترش:

میخوام قبل از شهادتم ازدواج کنم

از کجا می دونید که کم نیستن، اگه زیاد باشن که حرفی نمی مونه، اگه نیرو لازم نداشته باشن که پذیرش نمی کنن.

اگر هم لازم داشته باشن که خلاصه: گلی بودی به باغ زندگانی جوان بودی نه وقت رفتنت بود

به قول ایشون:
    اول . اون شهید بزرگوار خدا رحمتش کنه و با حضرت زینب س محشور بشه ان شاالله
    ولی صرف اینکه شهید شدن دلیل بر این نیست که حتما بهترین کار ممکن رو کردن
    کارشون غلط نبوده و خیلی هم عالی بوده . ولی آیا با توجه به زندگیشون بهترین کاری بوده که کردن ؟

دوم. اگر هم کارشون درست بوده باتوجه به شرایطشون باز دلیلی نمیشه نسخه رو برای همه بپیچیم

سوم. شما پست های بنده و همه دوستان رو بخونید.
    هیچ کس هیچ جا نگفت مدافع حرم شدن کار بدیه . همه گفتن خیلی خوبه
    ولی اولا شرایط خانوادگی تونو نگاه کنید ببینید در شرایطی که حکم جهاد صادر نشده شرکت در این نبرد به صلاح شما ، اسلام و خانوادس یا موندن و رسیدگی به وضع خانواده
    درصورتی که به این نتیجه رسیدید که رفتن بهتره . خدا به همراهتون
    فقط چرا میخواید ازدواج کنید و برید ؟ به نظر من اوج خودخواهیه
    دختر مردم رو اول جوونی بدبخت کنی بره دیگه هم نتونه یه ازدواج موفق داشته باشه
    برو اگه سلامت برگشتی ازدواج کن

حرف همه همین بود که اگه قرار به رفتنه ازدواج نکن . همین .

2. صلوات ها 5

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

نقل قول نوشته اصلی توسط شروین نمایش پست ها
    فقط چرا میخواید ازدواج کنید و برید ؟ به نظر من اوج خودخواهیه
    یعنی حاضرید این حرفو با اطمینان از جانب همه دختر خانم ها بزنید.
    دختر مردم رو اول جوونی بدبخت کنی بره دیگه هم نتونه یه ازدواج موفق داشته باشه
    تعریفتون از بدبختی و خوشبختی چی هست؟ یعنی همسران شهدا بدبخت هستند؟
    ضمن توجه به این نکته که اگه فراهم بشه و برم، کسی که با من ازدواج می کنه، خودش این شرایط رو مد نظر قرار میده دیگه!،

برو اگه سلامت برگشتی ازدواج کن
    شاید جنگ 10 ساله دیگه هم تموم نشه، منظورتون اینه که 10 سال دیگه ازدواج کنم
    به نظر خودتون،دیدگاهتون چه اندازه منصفانس؟؟

ممنون از توجهتون.....

ویرایش توسط مشاوره میدین؟! : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ در ساعت ۱۶:۲۶

4. صلوات

نوشته
    1,201
    حضور
    40 روز 23 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3953

چرامیخای زن بگیری!برای اینکه یادگاری به جا بزاری!معلومه هنوز بچه ای.جو گرفتدت دایی.برو شهید شو و زن گرفتنو بی خیال شو.زن نیاز عاطفی و جنسی داره.بعد از اینکه مردی کی نیاز زنتو برطرف میکنه.ازدواج باید بکنه دیگه.انتظار نداری مجرد بمونه.بعدشم ناپدری بچتو بزرگ میکنه.یا همون یادگاریتو بزرگ میکنه.بازم میگم.هنوز بچه ای.که ازین فکرا میکنی.میری اونجا یه تیر در میشه خودت برمیگردی.

6. صلوات ها 6

نوشته
    7
    حضور
    6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    38

سلام برادر بزرگوار بهتره از خودشهدا مدد بگیرید کسی نمیدونه اون کسی که لیاقت شهادت پیداکرد ورفت چه چیزی درذهنش میگذشت وچطوری زندگی وتشکیل خانواده رو باشغلی وکاری که میدونست منتهی به شهادت میشه جمع کرد .اکثر شهدا از زمان شهادت خودشون اطلاع داشتن بااین وجود زندگی عادی هم داشتن فقط خدامیدونه اینها چه فرشته هایی بودن ولی میدونم جوگیر نشدن و بی گدار به اب نزدن حتما دلایلشون قانع کننده بوده برای ترک همسر وفرزند /برای امثال من فکر کردن بهش بی نتیجه است/دراخرالزمان شهادت خوبان امت مرا گلچین میکند این روایت از پیامبره/ادمای خوب که دلشون از سنگ نیست پس حتما یه رمز و رازی بین شهدا وخدا بوده ویه معاملاتی

8. صلوات ها 2

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    ,,,,,
    سلام دوست عصبانی

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    خب البته قرار نیست هر کس مدافع حرم می شود، حتما شهید بشود(لیاقت می خواهد)، پس دلم می خواهد هم زندگی داشته باشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    هنوز بچه ای.که ازین فکرا میکنی.میری اونجا یه تیر در میشه خودت برمیگردی.
    بله، برایم دعا کنید که اگر رفتم، واقعا مرد میدان باشم.

ممنون از توجهتون.....

10. صلوات ها 4

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

نقل قول نوشته اصلی توسط کوثر2 نمایش پست ها
    کسی نمیدونه اون کسی که لیاقت شهادت پیداکرد ورفت چه چیزی درذهنش میگذشت وچطوری زندگی وتشکیل خانواده رو باشغلی وکاری که میدونست منتهی به شهادت میشه جمع کرد .اکثر شهدا از زمان شهادت خودشون اطلاع داشتن بااین وجود زندگی عادی هم داشتن فقط خدامیدونه اینها چه فرشته هایی بودن ولی میدونم جوگیر نشدن و بی گدار به اب نزدن حتما دلایلشون قانع کننده بوده برای ترک همسر وفرزند
    سلام
    ببینید، من نمی گم که لایق شهادت هستم، اتفاقا به لعنت خدا هم نمی ارزم

ولی آیا اشتباه است که اقدامی انجام دهم به این امید که مورد قبول معصومین قرار گیرد و از عنایت ایشان مس وجودم زر شود؟

12. صلوات

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3061

یعنی حاضرید این حرفو با اطمینان از جانب همه دختر خانم ها بزنید.
    نه میتونید خواستگاری همه دخترا بری تا ببینی کی حاضره اول جوونی بیوه بشه

تعریفتون از بدبختی و خوشبختی چی هست؟ یعنی همسران شهدا بدبخت هستند؟
    ضمن توجه به این نکته که اگه فراهم بشه و برم، کسی که با من ازدواج می کنه، خودش این شرایط رو مد نظر قرار میده دیگه!،
    مسلما منظورم از بدبختی تنها شدن و غم از دست دادن شوهر هست
    همون همسران شهدا هم همین غم رو چشیدن و هیچکس از فقدان شوهرش شادی نکرد
    هرچند به خاطر خدا تحمل کرد

شاید جنگ 10 ساله دیگه هم تموم نشه، منظورتون اینه که 10 سال دیگه ازدواج کنم
    به نظر خودتون،دیدگاهتون چه اندازه منصفانس؟؟
    دیدگاهم منصفانس .
    اگه قرار 10 سال تو سوریه بجنگی بهتره همونجا با یکی ازدواج کنی که نزدیکش باشی
    نه یکی اینجا که هر روز دلواپس باشه
    به جرات میگم کسیو پیدا نمیکنی که حاضر باشه اینهمه سال در دلشوره زندگی کنه

ضمنا تو پست اول دیدم نوشتید شرایط مالی خوبی هم ندارید
    خب دختر مردم رو به چه امیدی میخوای بزاری و بری ؟
    کی خرجشو میده ؟
    به نظرت نظر من منصفانه تره که سختی رو فقط خودت تحمل کنی و ازدواج نکنی
    یا نظر شما که میخوای چند نفرو به مشقت بندازی ؟

در نهایت بحث به جایی نمیرسه .
    شما اگر اصرار داری حتما ازدواج کنی و بری . اول دختری که تمام شرایطتو قبول کنه رو پیدا کن و ازدواج کن و برو

اگر پیدا نکردی یه ذره به منطق کارت شک کن. که وقتی هیچکس قبول نمیکنه پس حتما یک جای تصمیمت معقول نیست

شما شرایط جنگ 8 ساله رو با الان مقایسه میکنی
    اون موقع کشور داشت تصاحب میشد و همه جوانهای مومن میرفتن جنگ . دختر هم چاره ای نداشت . یا باید وایمیستاد جنگ تموم شه بعد ازدواج کنه ، یا با کسایی که ارزشی برای کشورشون و اسلام قائل نیستن ازدواج کنه یا با یک سرباز کشور ازدواج کنه و منتظر شهادتش هم باشه
    ولی الان چی ؟

اون دختری که شما بری خواستگاریش میتونه با یک جوان مومن که قرار نیست بره و معلوم نیست کی برگرده و آیا اصلا برگرده ازدواج کنه با زندگی عادی
    جوانی که بجای تنها گذاشتن زن و بچش تو این جامعه کثیف با مشکلات مادی بسیار ، میمونه و دغدغه های دینیشو با کارهای مهم دیگه ای مثل جنگ نرم که رهبر هم شدیدا بهش تاکید دارن به انجام میرسونه

ویرایش توسط شروین : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ در ساعت ۱۷:۰۲

14. صلوات ها 4

علاقه
    تدریس؛ تحقیق
    نوشته
    1,321
    حضور
    25 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    109
    آپلود
    2
    گالری
    76
    صلوات
    3822

در آستانه ظهمور، نیاز به سربازان شجاع هست، فکر می کنم این یکی از مسیر های تمرین هست
    از کجا متوجه شدین که در آستانه ظهور هستیم؟

اگر تاریخ ابن اثیر رو بخونید می بینید که سوریه قرن هاست روی آرامش رو به خودش ندیده

این را به کسانی که شهیدان مدافع حرم هستند بگویید، برین از تابوتاشون، از سرهای بریدشون بپرسید که چرا به فکر دل همسرتون نبودین.
    هرچند گفتن این حرف اینجا درست نیست. اما این عزیزان مدافع حرم نیستند، مدافع حکومت سکولار حزب بعث سوریه هستند! (چه خوشتون بیاد یا خیر)

بر منکرش لعنت، حالا این مدافعین کیا هستن، از بین ما ها هستن دیگه، اگه به اندازه کافی بودن که نباید اینقدر طول می کشید، فکر کنم 4 سالی شده باشه.
    یه نکته دیگه: احتمالا اینا که اعزام می شن، سخت در اشتباه هستن و بهتره بریم به اونا بگیم خونتون رو الکی به هدر ندین.
    مردم سوریه دو دسته شده اند، گروهی دولت فعلی رو نمی خوان (اکثریت اهل سنت)

گروهی هم می خوان (اقلیت شیعه و دروزی و علوی و بخش اندکی از اهل سنت)

دولتی رو که اکثریت مردمش نمیخوان رو نمیشه سرپا نگه داشت. از همین برادران رزمنده ما در اونجا بپرسید بهتون خواهند گفت

اگر فکر می کنید همه اون هایی که برای دفاع رفتند فرشته هستند هم در اشتباهید

هر چند اکثر عزیزان تیپ فاطمیون (که از هزاره های افغان هستند و به سوریه فرستاده شدند) از عزیزان متقی هستند، با این حال در میانشون قاتل و قاچاقچی هم فرستاده شده!

اگر کلیپ های سربازان سوری رو ببینید در اون ها معمولا شیشه مشروب رو میتونید در اطراف ببینید!

6 ماه 6 ماه نیست، هر دو ماه یک بار می آیند مرخصی.
    البته اگر فرماندهان گرامی با شیوه های رزم جنگ اول و دوم جهانی، جوان مردم رو به کشتن نداده باشند

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    --- در این زمینه ، طبیعتا هر کسی که چای روضه امام حسین (ع) را خورده باشد، قاعدتا دعا کرده است که مرگش شهادت باشد، با این اوصاف و با در نظر گرفتن این نکته که روش هایی جهت اعزام به سوریه، برای دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها و حضرت رقیه سلام الله علیها موجود است
    شما در هر زمان باید به وظیفه خودتان عمل کنید. درست است گفته اند شهادت خوب است اما آیه دیگری هم داریم که می گوید ﴿ لا تُلْقوا بِأیْدیکم إلَی التَّهْلُکَةِ﴾ خویشتن را با دستان خود به مهلکه نیندازید.
    اگر مرد میدان هستید به بازسازی و پیشرفت و خودکفایی تنها دولت شیعه جهان کمک کنید که به سرنوشت همان سوریه دچار نشود

ویرایش توسط Anoushiravan : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ در ساعت ۱۷:۱۹
    وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    دعام کنید
    للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
    از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
    المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

علاقه
    تدریس؛ تحقیق
    نوشته
    1,321
    حضور
    25 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    109
    آپلود
    2
    گالری
    76
    صلوات
    3822

فرمودید جهاد فرهنگی: وقتی در همین سایت کاربرانی هستند که وصیت نامه شهدا را قرار می دهند ، حتی عکسی از شهدا، احساس می کنم تاثیر یک عکس شهید، یک نوشته از شهید، از هزاران ساعت کار فرهنگی بالا تر است، چراکه که با بذل جانش، حسن نیت خود را ثابت کرد
    ما 200000 شهید داریم که برای هفت پشتمون کافیه

من بچه شهید زیاد دیدم. واقعیت اینه که خیلی هاشون کمبود دارند. بخش قابل ملاحظه ای از اون ها در فساد غرقند! اگر پدر بالاسرشون بود شاید شاید اینطور نمیشدن

اما جواب من را ندادید، چرا کسی به این شهیدان مدافع حرم که در سطح کشور تشییع می شوند نمی گوید وظیفه شما چیز دیگری بود!!
    چون جرات ندارند! می خواهید به جرم توهین به مقام شامخ شهدا (البته در اصل مقام و صندلی آقایان) بفرستندتان آب خنک بخورید؟

دلیلش را خواهم گفت، چه بسا یک تشییع جنازشان اثری داشته باشد که صد ها نفر را هدایت کند، بعضی وقتا که به این چیز ها فکر می کنم، نمی دانم به خاطر شهوت شهادت است یا به خاطر اهداف فرهنگی که عرض کردم.
    اثر دارد. اما لحظه ای است معمولا

تاثیر کار بلندمدت در فضای فرهنگی همیشه بسیار بیشتر از کارهای آنی و زودگذر است

اگر من کفایت حضور در جبهه فرهنگی را نداشتم، اشکال از من است و اگر توفیق شهادت را داشتم، شما را نایب قرار می دهم که نگذارید این خون ها به هدر رود.
    اینجا نایبی وجود ندارد. اگر مرد میدان هستید، بسم الله

وگرنه رفتن و مسئولیت را بر دوش دیگران گذاشتن مشکلی را حل نمی کند

در مورد همین بودجه های فرهنگی و حتی سیطره عربستان سعودی بر بازارهای مواد غذایی ایران سوالاتی را پرسیدم که در این سایت تایید نمی شود! یا پاسخی داده نمی شود....
    وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    دعام کنید
    للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
    از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
    المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

17. صلوات

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

خب دختر مردم رو به چه امیدی میخوای بزاری و بری ؟
    کی خرجشو میده ؟
    به نظرت نظر من منصفانه تره که سختی رو فقط خودت تحمل کنی و ازدواج نکنی
    یا نظر شما که میخوای چند نفرو به مشقت بندازی ؟
    حداقل بپرسین اگه جوابی نداشتم، قضاوت کنین
    ماهانه مبلغی به مدافعین حرم می دهند که برای گذران زندگیشون کفایت کنه.

هر دو ماه هم حدود یک هفته یا ده روز میان مرخصی پیش زن و بچشون.

میتونه با یک جوان مومن که قرار نیست بره و معلوم نیست کی برگرده و آیا اصلا برگرده ازدواج کنه با زندگی عادی
    صد در صد، صاحب اختیار هستند.

ممنون از توجهتون.. ان شا الله با آنچه گفته و شنیده می شود، یک جمع بندی می کنم.....

راستی... با شرایطی که الان دارم که هیچ کس به من زن نمی ده.... پی تصمیم درستی گرفتم..

روغن ریخته رو نذر امام زاده کردم.

من که صلاحیت درست زندگی کردن رو ندارم، حداقل ته دلم رو خالی نکنید و نیتم رو زیر سوال نبرید تا تشریفمو ببرم

19. صلوات ها 3

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری