صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: میخوام قبل از شهادتم ازدواج کنم

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58312

میخوام قبل از شهادتم ازدواج کنم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام و عرض خسته نباشید خدمت خواهران و برادران دینی و زحمت کش در این سایت و همچنین سلام عرض می کنم خدمت کارشناسان عالم و روحانی که با حضورشون به این مکان نورانیت بخشیدن

من چندی قبل از طریق تقویم دکستاپی شمیم یار با این سایت آشنا شدم و احساس کردم محیط مناسبی است که از ظرفیت های عزیزان در این مکان برای کسب راهنمایی استفاده کنم.

من در مرحله ای قرار گرفته ام که باید راه زندگی خود را انتخاب کنم و در این مسیر احتمالا با یک دو راهی مواجه هستم،

1- زندگی خوب
    --- آنچه برای خوب زندگی کردن در ذهنم متصورم اینگونه است که در ایام جوانی که دارد به انتهایش می رسد، با دختری مومنه و هم فکر(با آرمان های مشابه) ازدواج کنم، و الی آخر
    2- مرگ خوب
    --- در این زمینه ، طبیعتا هر کسی که چای روضه امام حسین (ع) را خورده باشد، قاعدتا دعا کرده است که مرگش شهادت باشد، با این اوصاف و با در نظر گرفتن این نکته که روش هایی جهت اعزام به سوریه، برای دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها و حضرت رقیه سلام الله علیها موجود است

من هم می خواهم هر دو راه را به صورت موازی در پیش گیرم!، اما در این مسیر با مشکلاتی مواجه می باشم که علت مراجعه را مشخص می کند.

اگر خدا بخواهد و سپاه قدس مرا برای اعزام به سوریه پذیرش کند، چند سوال پیش می آید؟

-خانواده ام را(که البته محبت اهل بیت در دلشان می باشد) چگونه قانع کنم که دفاع از حرم حضرت زینب برای یک بچه شیعه کمال افتخار است؟؟(بلاخره به این راحتی ها نمی تواند دلشان را صاف کنند و با اشتیاق بدرقه ام کنند)
    -از طرفی با این مشکل مواجه هستم که در خواستگاری هایی که می روم، تا کنون نتوانسته ام با طرف مقابل این موضوع را مطرح کنم، زیرا ، همین طور که هیچ حرفی نمی زنم، آنقدر شرایط مالی بنده نامناسب است که جواب رد می دهند، چه برسد به اینکه به طرف بگویم می خواهم برم مدافع حرم شوم
    احتمالا اگر این مسئله را قید کنم، بگوید: خب روانی، تو که همچین تصمیمی گرفتی، برای چی می خوای زن بگیری؟!. برو خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه!

خب البته قرار نیست هر کس مدافع حرم می شود، حتما شهید بشود(لیاقت می خواهد)، پس دلم می خواهد هم زندگی داشته باشم، هم در این معرکه برای رسیدن به اهداف متعالی تر تلاش کنم. در واقع دنیا و آخرت یا به عبارتی خدا و خرما را با هم می خواهم. از طرفی اگر خدا بخواهد و شهید بشوم، اگر قبلش ازدواج کرده باشم، یک یادگاری از خودم در دنیا داشته باشم که مادرم و خواهرم و همسرم ، سر گرم بشوند و غم فراغ و دوری کمتر آزارشان دهد.

در مجموع بابت تمام کمکی که در تصمیم گیری درست و همچنین راهنمایی هایی که در جهت نیل به اهدافم مبذول می دارید، کمال تشکر را دارم

اجرتان با سیدالشهدا

در ضمن، در صورت نیاز، هر گونه اطلاعات تکمیلی تر را در اختیار کارشناس محترم قرار خواهم داد

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58312

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ در ساعت ۱۷:۵۴

5. صلوات ها 8

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

سلام

اصل ازدواج و اصل دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام کار بسیار خوب و پسندیده ای است؛ اما موازی کردن این دو، نیاز به بررسی دقیق تری دارد. آنچه مسلم است این است که در این شرایط هر چه وابستگی شما به دنیا کمتر باشد، جهاد برای شما و اطرافیانتان نیز راحت تر خواهد بود و نباید اینگونه فکر کنید که اگر فرزندی از شما به یادگار بماند، نبود شما برای بازماندگان راحت تر است؛ چون در این صورت نه تنها راحتی در کار نیست؛ بلکه همسر و فرزند شما هم باید سختی نبود شما را تحمل کنند. لذا به نظر من این وابستگی را زیاد نکنید؛ یعنی اگر نیاز به ازدواج ندارید برای مدتی ازدواج را به تاخیر بیندازید و اگر هم نیاز دارید و خواستید ازدواج کنید، بچه دار شدن را به تاخیر بیندازید. البته همانطور که خودتان هم گفتید، پیدا کردن دختری که چنین شرایطی را بپذیرد راحت نخواهد بود که تنها چاره اش گشتن زیاد به دنبال چنین موردی است.

اما اینکه چطور این مسئله را در جلسات خواستگاری مطرح کنید به شرایط موجود بستگی دارد. مثلا یک راه این است که مسئله را غیر مستقیم مطرح کنید تا نظر کلی طرف دستتان بیاید؛ به این صورت که به ایشان بگویید اگر روزی من مجبور باشم به جهاد بروم، نظر شما چه خواهد بود؟ پاسخ ایشان نشان می دهد که تا چه حد به این مسئله راضی است. معمولا هر چه ایمان و اعتقاد طرف مقابل قوی تر باشد، با این مسئله راحت تر کنار می آید. بعد هم به او بگویید که دارید در این باره فکر می کنید و ممکن است روزی برای جهاد به سوریه بروید تا طرف مقابل با چشم باز شما را به همسری انتخاب کند. البته طرح این مسئله نباید اصل قرار بگیرد و باعث شود از دیگر مسائل لازم برای ازدواج غافل شوید؛ چون همانطور که خودتان هم گفتید، رفتن به جهاد و حتی شهادت قطعی و یقینی نیست. لذا نباید طوری با این مسئله برخورد کنید که خودتان و حتی طرف مقابل تحت تاثیر احساسات و عواطف قرار بگیرید و فارق از بررسی هر گونه تناسبی از لحاظ فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری خانوادگی و ... و به صرف اینکه شما مجاهد و احیانا شهید خواهید شد با هم ازدواج کنید؛ چون در این صورت اگر شما به هر دلیلی نرفتید یا رفتید و انشاءالله سالم برگشتید، ممکن است به دلیل نبود تناسب های لازم زندگیتان با مشکل مواجه شود.

البته برای اینکه بتوانید راحت تر گزینه مورد نظرتان را پیدا کنید بهترین کار این است که او را در قشر مذهبیان جستجو کنید؛ چون هر چه ایمان و اعتقاد طرف بیشتر باشد، احتمال موافقت او با چنین شرایطی نیز بیشتر خواهد بود.

در مورد نحوه راضی کردن خانواده برای موافقت با اعظام به سوریه هم باید عرض کنم بستگی به شرایط خانوادگی شما دارد. اگر ایمان و اعتقاد خانواده تان کم باشد در این صورت راضی کردن آنها کار آسانی نخواهد بود و اگر ایمان و اعقادشان قوی باشد، به همان اندازه راضی کردنشان راحت تر است. لذا کلید اصلی این مسئله به ایمان و اعتقاد بر می گردد. به خاطر همین شما هم برای راضی کردن آنها باید از همین راه وارد شوید و جوانب معنوی کارتان را به بهترین شکل ممکن برای آن تبیین کنید. اگر احیانا خودتان نتوانستید، کمک گرفتن از فردی که نفوذ کلام دارد بسیار کارساز است که لازمه آن این است که چنین فردی را سراغ داشته باشید. مثلا ممکن است فرمانده پایگاه شما چنین قدرتی را داشته باشد یا روحانی محلتان نفوذ کلام بالایی داشته باشد که از اینها می توانید استفاده کنید.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵ در ساعت ۱۸:۳۵

7. صلوات ها 15

علاقه
    تحول و دگرگونی
    نوشته
    203
    حضور
    7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    765

چند سال پیش که غرق احساسات بودم و خیلی احساسی فکر میکردم، قبل از این که اربعین کربلا بریم رفتم پیش یکی از اساتید اخلاق که از شاگردان آیت الله سعادت پرور (پهلوانی) هستند و به ایشون گفتم می خوام برم کربلا و می خوام دعا کنم تا تو این سفر شهید بشم. ایشون فرمود دعا کن تا طول عمر داشته باشی و به اسلام خدمت کنی.
    شما واقعا می خوای با زود شهید شدن به چی برسی؟ از دنیا راحت بشی؟
    ما نسبت به اسلام وظیفه داریم.
    ای کاش هیچ یک از شیعه ها شهید نمی شدن و توی جنگ ها، هیچ شیعه ایی نمی مرد و همه زنده بر میگشتن و تعداد کم شیعه، با رفتن این عزیزان کمتر نمیشد.
    ما باید به واجبات برسیم، به قول یکی از بزرگان واجبات تو این زمان اونقدر واجبات زیاده که فرصتی به مستحبات نمیرسه. الآن مدافع حرم شدن واجب نیست ولی به اسلام خدمت کردن و برای پیشرفت اسلام کمک کردن واجبه. چون نیرو برای مدافع حرم شدن هست ولی نیرو برای پیشرفت و گسترش اسلام و جامعه ی اسلامی به اندازه ی کافی نیست.
    به قول استاد امین شما هدفتون از ازدواج هم درست نیست و باید هدفتون رو درست کنید.
    هر یک از ما می توانیم قدمی برای پیشرفت اسلام و جامعه اسلامی برداریم...

9. صلوات ها 13

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 2 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6570

نکنین از این کارا طرفتونم دل داره آخه...

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

11. صلوات ها 8

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 17 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

سلام
    اگه می تونید زنتون رو همراه خودتون ببریدازدواج کنید وگرنه چه فایده ای داره که آدم ازدواج کنه و6ماه 6ماه زنشو نبینه.

13. صلوات ها 7

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    62

نقل قول نوشته اصلی توسط م.ح. نمایش پست ها

به این قسمت هم توجه کنین تا بیشتر متوجه منظورش بشین.میخوام قبل از شهادتم ازدواج کنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    خب البته قرار نیست هر کس مدافع حرم می شود، حتما شهید بشود(لیاقت می خواهد)، پس دلم می خواهد هم زندگی داشته باشم، هم در این معرکه برای رسیدن به اهداف متعالی تر تلاش کنم.

الآن مدافع حرم شدن واجب نیست ولی به اسلام خدمت کردن و برای پیشرفت اسلام کمک کردن واجبه.

در آستانه ظهمور، نیاز به سربازان شجاع هست، فکر می کنم این یکی از مسیر های تمرین هست
    چند سال پیش که غرق احساسات بودم و خیلی احساسی فکر میکردم

نمی دونم، شاید در زمان جنگ هم، به اون جوان 13 ساله اینطوری گفتند:

اما الان به همون شهید متوسل می شن.میخوام قبل از شهادتم ازدواج کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط ♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥ نمایش پست ها
    کنین از این کارا طرفتونم دل داره آخه..

این را به کسانی که شهیدان مدافع حرم هستند بگویید، برین از تابوتاشون، از سرهای بریدشون بپرسید که چرا به فکر دل همسرتون نبودین.
    شهید بیضائی و دخترش:

الآن مدافع حرم شدن واجب نیست ولی به اسلام خدمت کردن و برای پیشرفت اسلام کمک کردن واجبه. چون نیرو برای مدافع حرم شدن هست
    بر منکرش لعنت، حالا این مدافعین کیا هستن، از بین ما ها هستن دیگه، اگه به اندازه کافی بودن که نباید اینقدر طول می کشید، فکر کنم 4 سالی شده باشه.
    یه نکته دیگه: احتمالا اینا که اعزام می شن، سخت در اشتباه هستن و بهتره بریم به اونا بگیم خونتون رو الکی به هدر ندین.

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالبرکات نمایش پست ها
    وگرنه چه فایده ای داره که آدم ازدواج کنه و6ماه 6ماه زنشو نبینه.

6 ماه 6 ماه نیست، هر دو ماه یک بار می آیند مرخصی.
    و همچنین:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ♥♥♥ تــــــــرگل ♥♥♥ نمایش پست ها
    خیلی از شغل ها هست (نظامیا مثلا) که مجبورن اینجوری زندگی کنن و خب چون خانواده مذهبی هستن و هردو پایبند مسائلی هستن هیچ مشکلی پیش نمیاد جز کمرنگ شدن محبت و عاطفه که تازه اونم باز شاید اتفاق نیفته چون به همین دلیل به هم متعهد ترن و دل بسته تر ...

ممنون از توجه.

ویرایش توسط مشاوره میدین؟! : ۱۳۹۴/۰۶/۰۲ در ساعت ۲۲:۵۶

15. صلوات ها 3

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    62

نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    شما با این کار دختری را با یک فرزند در اول جوانی رها کرده اید؛ در حالی که نه جهادی که می روید واجب بوده(هر چند با ارزش است) و نه ازدواج قبل از جهاد ضرورت داشته.
    سلام.

17. صلوات ها 4

علاقه
    تحول و دگرگونی
    نوشته
    203
    حضور
    7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    765

نقل قول نوشته اصلی توسط مشاوره میدین؟! نمایش پست ها
    نمی دونم، شاید در زمان جنگ هم، به اون جوان 13 ساله اینطوری گفتند:
    عزیزم قضیه ی زمان جنگ با الآن فرق داره، زمان جنگ، امام اعلام جهاد کرده بود و حتی اذن پدر و مادر برای جبهه رفتن شرط نبود و اگه کسی تو رفتنش کوتاهی می کرد گناه کبیره انجام داده بود ولی الآن چی؟؟؟
    آیا رهبر معظم الآن اعلام جهاد کردن؟ اگه توجه کرده باشید امروزه حفظ این نظام مقدس اوجب واجباته. و همه ی ما باید برای پیشرفت این نظام تلاش بیشتر کنیم. ولی با جهاد در سوریه مخالف نیستم، ولی منظورم اینه که فعلا ارگان هایی هست که برای افراد خودش این امر واجبه. و هر وقت اعلام جهاد بشه به ما هم واجبه تا دفاع کنیم. چون منظور از جامعه ی اسلامی تنها ایران نیست بلکه هر ملتی که مردمش مسلمان باشن جزء جامعه ی اسلامی حساب میشن. ولی از این جهت که تو ایران نظام اسلامی تشکیل شده پیشرفت اون اوجب واجباته بعد گسترش اون و وحدت جوامع اسلامی (البته جوامع اسلامی چیز مسخره اییه چون جوامع نیست بلکه جامعه ست.)
    ثانیا تو فقه باب جهاد این مسئله هست که تو دفاع مسئله ی اقرب فاقرب مطرحه.
    ضمنا این رو هم عرض کنم که شهدا مقامشون خیلی خیلی بالاست و بنده اصلا قصد پایین آوردن شأن اینها رو ندارم بلکه منظورم اینه که ما باید وظیفه شناس باشیم و به وظیفمون عمل کنیم نه به خواسته های دلمون. اگه به سخنان امسال امام خامنه ایی روحی فداه تو حرم رضوی گوش کرده باشید حتما شنیدید که ایشون فرمودن بزرگترین معروف حفظ نظامه و...، چرا ما به بزرگترین معروفها و بزرگترین واجبها رو انجام ندیم؟؟؟ البته اگه الآن امام اعلام جهاد کنن و دفاع رو بر تک تک افراد واجب بدونن، اون وقت این دفاع درجه ی وجوبش بیشتر از هر چیزی میشه ولی فعلا بزرگترین واجب رو خود ایشون معرفی کردن.
    به نظرم الآن اگه یکی بتونه افرادی رو برای مسئولیتهای مختلف آینده تربیت کنه بهترین خدمت رو کرده. چون آینده ی نظام رو من و شما میسازیم پس باید به فکر آینده ی نظام باشیم. حدیثی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله به امیرالمومنین علیه السلام هست که می فرماید: اگه کسی به دست تو هدایت بشه بهتر از اینه که ... .( اینجا شک کردم چی بود، ولی یه چیز خیلی بزرگ رو فرموده بودند. اگه دوستان حدیث رو کاملا می دونن لطفا تکمیل کنن، چون بنده یادم نیست کجا خوندم) حالا به نظرتون نباید با این فسادها مبارزه کرد و برنامه ریزی کرد؟؟؟ آیا اونقدر که دشمن تو این کشور داره فساد رو ترویج میده، ما اونقدر نیرو داریم که دفاع کنیم. فکر نمی کنم ارزش جهاد فرهنگی کمتر از جهاد نظامی باشه بلکه شاید هم بیشتر باشه.
    حالا شاید بگید حفظ سوریه ارتباطی به حفظ همین نظام هم داره، بله تا مقداری درسته، ولی هنوز حفظ سوریه اوجب واجبات نیست.
    ویرایش توسط م.ح. : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ در ساعت ۰۰:۴۸
    هر یک از ما می توانیم قدمی برای پیشرفت اسلام و جامعه اسلامی برداریم...

19. صلوات ها 6

نوشته
    308
    حضور
    8 روز 8 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1228

نقل قول نوشته اصلی توسط مشاوره میدین؟! نمایش پست ها
    6 ماه 6 ماه نیست، هر دو ماه یک بار می آیند مرخصی.
    و همچنین:
    نقل قول
    سلام
    نمیدونم گفتن این حرف درست هست یا نه !
    ولی دوست منم شوهرشون عسلویه کار میکنند. ایشون هر 24 روز که سرکارند فقط 6 روز خونه و پیش زن و بچه هستن که یک روز هم عملا در رفت و امد و... میگذره.
    2- لیلا دوست من دختر شهیدی بود که وقتی فقط 2 ماه مادرش باردار بود پدر ایشون شهید شدن ! و ایشون هیچوقت پدرشون ندیدن ! یکبار بهم گفت چرا اینقد میگی بابا !! نگو
    وقتی پدر بچها سراغشون میگرفتند ، وقتی حامی و پشتیبان میدند خیلی دلش میشکست.
    یا سریال باران میذاشت یک شبی پیش من بود بعد اتمام سریال 2 ساعت مثل ابر بهار گریه میکرد . میگفت خدارو شکر . این بچه ها واقعا درد بی پدری میکشن هیچوقت حس پدر داشتن لمس نکردند.
    چندی بعد که ازدواج کرد شوهرشون مزردار بود و شوهرش هم حتی گفته بودن در نمازها دعا کنند که شهید شوند. ولی خب خدا صبر بهشون بده که بازم الان در نماز دعا میکنه !
    ناشنوا باش، وقتی از محال بود ن آرزوهایت سخن می گویند
    خداوند برای امید رسیدن به همه ارزوهایت کافیست

همانا او شنوای داناست

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری