نظر نامزدم درباره ظاهرم

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظر نامزدم درباره ظاهرم

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام.
من یه مشکلی دارم که از نظر خودم خیلی لاینحله و حتی تا مرز به هم زدن نامزدی هم پیش رفتم به خاطرش.البته در ذهن خودم.ینی علنی هنوز جرات نکردم که به کسی بگم میخوام نامزدی رو به هم بزنم.
راستش نامزد من خیلی مواقع اصرار میکنه که موهاتو رنگ کن.لنز بذار و...خلاصه سعی داره که منو عوض کنه.مثلا میگه کاش یه روشی باشه که بچمون چشماش رنگی بشه
منم بهش میگم تو اگه از آدم چشم رنگی خوشت میومد نباید میومدی سراغ من.من همیشه بهش میگم دوس دارم بچه هامون شبیه تو بشن،ینی همیشه دوس داشتم با کسی ازدواج کنم که مطمئن باشم که میخوام بچه هام شبیهش بشن.حس میکنم که با این حرفم بهش اعتماد به نفس میدم.مثلا ایشون عینکی هستن.من همیشه میگم من کلا از مرد عینکی خوشم میاد در صورتی که به این شدت هم نیس که حالا خوشم بیاد.
ایشون قیافه متوسطی دارن و از نظر ظاهر من خیلی سر تر هستم.ولی اون همش میخواد که منو عوض کنه.وقتی هم که بهش میگم چرا اینجوری میگی.میگه همه شوهرا حق دارن در مورد ظاهر زنشون نظر بدن

راستش یکی از دختران فامیلمون که از آشناهای نزدیکمونه هم هستش دقیقا همین ویژگی های چشم رنگی و موی بور رو داره.
همیشه در کودکی یادمه که بهم میگفتن فلانی از خودت خوشگل تره و من علیرغم علاقه ی زیادم به ایشون حسودی میکردم بهش.
یه مدتی این حس من نسبت به ایشون به شدت کمرنگ تر شده بود تا اینکه ازدواج کردم و همسرم از چهره ی بور خوشش میاد.
بعضی وقتا با حسرت به چهره ی آین اشنامون نگاه میکنم.

خیلی دلمو میشکنه با حرفاش.معذرت خواهی هم که میکنه اصلا نمیتونم ببخشمش.اعتماد به نفسمو خیلی از دست دادم.حس میکنم خیلی زشتم
فکر میکنم اگه با این شرایط با ایشون ازدواج کنم خوشبخت نمیشیم.
به نظرتون من چیکار کنم.ادامه بدم یا نامزدی رو تمومش کنیم؟

پ.ن : خودم بیست سالمه.همسرم بیست و پنج سالشونه

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

طاهر;722520 نوشت:

سلام.
من یه مشکلی دارم که از نظر خودم خیلی لاینحله و حتی تا مرز به هم زدن نامزدی هم پیش رفتم به خاطرش.البته در ذهن خودم.ینی علنی هنوز جرات نکردم که به کسی بگم میخوام نامزدی رو به هم بزنم.
راستش نامزد من خیلی مواقع اصرار میکنه که موهاتو رنگ کن.لنز بذار و...خلاصه سعی داره که منو عوض کنه.مثلا میگه کاش یه روشی باشه که بچمون چشماش رنگی بشه
منم بهش میگم تو اگه از آدم چشم رنگی خوشت میومد نباید میومدی سراغ من.من همیشه بهش میگم دوس دارم بچه هامون شبیه تو بشن،ینی همیشه دوس داشتم با کسی ازدواج کنم که مطمئن باشم که میخوام بچه هام شبیهش بشن.حس میکنم که با این حرفم بهش اعتماد به نفس میدم.مثلا ایشون عینکی هستن.من همیشه میگم من کلا از مرد عینکی خوشم میاد در صورتی که به این شدت هم نیس که حالا خوشم بیاد.
ایشون قیافه متوسطی دارن و از نظر ظاهر من خیلی سر تر هستم.ولی اون همش میخواد که منو عوض کنه.وقتی هم که بهش میگم چرا اینجوری میگی.میگه همه شوهرا حق دارن در مورد ظاهر زنشون نظر بدن

راستش یکی از دختران فامیلمون که از آشناهای نزدیکمونه هم هستش دقیقا همین ویژگی های چشم رنگی و موی بور رو داره.
همیشه در کودکی یادمه که بهم میگفتن فلانی از خودت خوشگل تره و من علیرغم علاقه ی زیادم به ایشون حسودی میکردم بهش.
یه مدتی این حس من نسبت به ایشون به شدت کمرنگ تر شده بود تا اینکه ازدواج کردم و همسرم از چهره ی بور خوشش میاد.
بعضی وقتا با حسرت به چهره ی آین اشنامون نگاه میکنم.

خیلی دلمو میشکنه با حرفاش.معذرت خواهی هم که میکنه اصلا نمیتونم ببخشمش.اعتماد به نفسمو خیلی از دست دادم.حس میکنم خیلی زشتم
فکر میکنم اگه با این شرایط با ایشون ازدواج کنم خوشبخت نمیشیم.
به نظرتون من چیکار کنم.ادامه بدم یا نامزدی رو تمومش کنیم؟

پ.ن : خودم بیست سالمه.همسرم بیست و پنج سالشونه

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
از نکات مهمی که سبب می شود مشکلات در مسیر زندگی به حداقل خود برسد این است که زن و شوهر ظاهر همدیگر ا بپسندند و اگر این رخ ندهد ممکن است در مسیر مشکلاتی ایجاد شود شما باید با همسرتون صحبت نمایید ایشون اینگونه می پسندند لذا باید علت یابی نمایید آیا به خاطر نگاههای پی در پی به نامحرم این خواسته را دارند یا خیر اگر شما الان مو رنگ کنید و یا لنز بگذارید چند حالت دارد اگر به شما بیاید خوب است و مشکل کمتر می شود و اگر نیاید چه؟
اگر همسر شما به خاطر نگاههای پی در پی به نامحرمان این درخواست را کرده باشند آن موقع این در خواستها هر روز رنگ و بوی جدیدتری به خود می گیرد و اوضاع خرابتر می شود.
در مورد تقوا و اخلاق همسرتون بررسی نمایید اگر خوب بودند مانعی برای انجام ندادن (رنگ کردن مو و...با رعایت موازین شرعی)ندارید
در این صورت موضوع رو برای خود بزرگ نکنید و سعی نمایید ضمن اضافه کردن زیبایی های معنوی خود بر زیبایی های ظاهری خود آنچنان که همسرتون می پسندند بیافزایید.
ولی اگر از نظر اخلاقی مناسب نمی باشند و همواره به نامحرمان توجه دارند آن موقع باید ابتدا روی اخلاق همسرتون کار کنید و اگر موفق نشدید بدانید که زندگی شما با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد.
در ضمن توجه داشته باشید خداوند هم سلیقه ها و هم ظاهرها را متعدد افریده اند همچنین روشهایی نیز برای تغییر آفریده اند لذا یکی سبزه و یکی سفید و...یکی چشمان مشکی و دیگری رنگی و...یکی مو مشکی ودیگری ....دقت نمایید این موارد برای هیچکس کمال و برتری نیست لذا اعتناد به نفس خود را از دست ندهید و بدانید خداوند ویژگیهای مثبت فراوانی در وجود شما قرار داده است.
البته در ازدواج خانمها وظیفه دارند که برای استحکام زندگی خود و اطاعت از همسر به نکاتی که همسران می گویند توجه نمایند و این نه به آن معنا است که آنها زیبا نیستند بلکه به معنای اختلاف سلایق می باشد.

در پناه قرآن و اهل بیت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است