صفحه 1 از 31 1231121 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دختران کم توقع کشور من!!!

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

اشاره دختران کم توقع کشور من!!!

این تاپیکو جهت اطلاع رسانی به پسرانی که هنوز خواستگاری نرفتن یا تازه اولای این راه هستن میزنم.وقتی از خانمهایی که خواستگاریشون میرفتم میپرسیدم : هدفتون از ازدواج چیه یا انتظارتون از همسر ایندتون چیه یا چه چیزی را میخاین تو زندگیتون بهش برسین یا .... با جواب تقریبا مشابه:آرامش روبرو میشدم.میگفتن ما فقط ارامش میخایم یا تنها چیزی که میخایم ارامش داشته باشیم.من با خودم میگفتم چه کم توقع هستن.منکه میتونم ارامش بهشون بدم.چرا نتونم بهشون ارامش بدم.ولی کم کم بعد از شنیدن برخی جوابای منفی متوجه شدم نه بابا ازین خبرا نیست.دخترا ارامش را پیش خودشون اینجوری تفسیر میکنن:پسری که مثل نوکر هر چی بهش گفتن بگه چشم.مثل عابربانک پول بریزه بیرون.همه چیزش اماده باشه... من قبل از اینکه شروع به خاستگاری رفتن بکنم.نظرات یه سری دوستان را میخوندم تو سایت که نوشته بودن دختر پیدا نمیشه برای ازدواج و .... با خودم میگفتم مگه میشه.اینا حتما نرفتن بگردن یا اغراق میکنن.میگفتم من حتما خیلی میگردم تا همسرمو پیدا کنم.الانم همین عقیده را دارم ولی چیزی که فهمیدم و میخام به شما اقا پسری که میخاد بره خاستگاری بگم اینه که اکثر دخترا دنبال همون پسری هستن که با اسب سفید بره دنبالشون.حتی اگه خودشون در اون حد نباشن.پس قبل از خاستگاری رفتن خودتونو برای هرچیزی اماده کنین.که توی روحیتون تاثیر منفی نداشته باشه.من اعتماد بنفسم بالاس برای همین مهم نیست چی بگن.چون خودشون ضرر میکنن.با این حال کمی تاثیر منفی روی من گذاشته.
    یه سوال دارم از خانوما:شما واقعا ارامش را توی چی میبینین؟انتظارتون چیه از همسرتون؟

ویرایش توسط ساعت شنی : ۱۳۹۴/۱۲/۱۶ در ساعت ۱۴:۱۵
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

2. صلوات ها 30

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

دختران کم توقع کشور من!!!

کارشناس بحث: استاد نشاط

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

5. صلوات ها 12

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

منم تا حدودی با نظر آقا محسن موافقم...فعلا دوستان نظر بدن من نظر اول چیزی نگم ولی اینو موافقم که خیلی از دخترخانمها همسری میخوان که هرچی بهش بگن بگه چشم
    ویرایش توسط mehrant : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹ در ساعت ۲۳:۳۵

7. صلوات ها 16

علاقه
    تدریس؛ تحقیق
    نوشته
    1,315
    حضور
    25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    109
    آپلود
    2
    گالری
    74
    صلوات
    3896

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1990 نمایش پست ها
    ارامش را توی چی میبینین؟انتظارتون چیه از همسرتون؟
    پـــــــــــــــــــول!
    وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    دعام کنید
    للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
    از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
    المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

9. صلوات ها 14

نوشته
    203
    حضور
    14 روز 51 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    974

شما واقعا ارامش را توی چی میبینین؟انتظارتون چیه از همسرتون؟
    سلام

اول اینکه یکم زیاده روی میکنید. خیلی از دوستان بنده بودن که ازدواج دانشجویی کردن که یعنی آقا پسر حتی کاره درست و حسابی نداره. بعدم اینکه

بقیه رو نمیدونم ولی بنده آرامش رو اول در این میدونم که نخوام حرص انجام واجباتی که دین خواسته رو بخورم یعنی نماز و روزه و دوری از کارهای حرام.

بعد در اخلاق شخص که بهم بخوره. هم نخواد زیادی در خدمتش باشم و هرکاری خواستم سوال کنم ازش هم برای خودش هم شخصیت قائل باشه و مثله بعضی آقایون نباشه که کلا همیشه میگن هرچی خانومم میگه. (من طرف مساواتم)

بعد اینکه خونه داشته باشه چون من یه مدلیم که اگه طرف بدهکار باشه به کسی، همیشه اضطراب دارم. به نظرم اجاره خونه هم عین بدهکاریه. مثلا اگه فرد خونه داشته باشه با ماهی 50 تومنم میشه یه جوری سر کرد ولی اگه اجاره باشه دیگه حتما حداقل باید ماهی 550 رو در بیاره و این به نظر من یعنی عدم آرامش.

همین

لازم به ذکره خیلی ها رو دیدم اطرافم که مورد اول و دوم(البته در مورد دوم هسن دخترایی که ترجیح میدن که چشم بشنون) براشون مهمه. به علاوه اینکه خوده آقایون هم دوست دارن خانوم هاشون بله قربان گو باشن. این به نظرم بر میگرده به ذات انسان بودن. همه دوست دارن ازشون اطاعت بشه. ولی خداییش به چشم عابر بانک کسی رو ندیدم به شوهرش نگاه کنه.

گروه نیکوکاری لبخند

http://smile-charity.com/

11. صلوات ها 13

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

نقل قول نوشته اصلی توسط raha2020 نمایش پست ها
    بعد اینکه خونه داشته باشه چون من یه مدلیم که اگه طرف بدهکار باشه به کسی، همیشه اضطراب دارم. به نظرم اجاره خونه هم عین بدهکاریه. مثلا اگه فرد خونه داشته باشه با ماهی 50 تومنم میشه یه جوری سر کرد ولی اگه اجاره باشه دیگه حتما حداقل باید ماهی 550 رو در بیاره و این به نظر من یعنی عدم آرامش.
    سلام
    ببخشید تا حالا به این فکر کردید که یک اقا پسری که مثلا تا 25 سالگی درگیر درس بوده و تا 27 سالکی درگیر سربازی و مثلا الان که سی ساله هست اومده خواستگاری ، از کجا توی این سه سال باید خونه میخریده؟

13. صلوات ها 22

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,121
    حضور
    136 روز 8 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19217

آرامش
    سلام داداش
    امان از این بحث ازدواج
    خب منم سعی میکنم به دور از جاشیه نظرم رو عرض کنم. بخصوص اینکه جناب "طاهر" این درخواست رو کردن دیگه باید به روی چشم عجابت بشه

جدا از دختر یا پسر بودن ، کلاً بزرگترین ایراد ما آدمها اینه که یا اطلاع نداریم که ایراد داریم! یا قبول نمی کنیم که ایراد داریم!
    شما از هر کسی بپرسی تو چطور آدمی هستی ، میگه من آدم خوبی هستم (مطلق نیست البته)

دقت کردید به هر کسی که میرسیم میگه:
    امان از نامردی
    از دوست خنجر خوردم
    صاف و ساده بودم حقم رو خوردن
    با دل پاک رفتم جلو ولی بدی دیدم
    و.......

خب من نمیگم تمام این افراد دروغ میگن. نه خیلی ها هم واقعاً درست میگن. اما سؤال:
    اگه همهء اینها خوب و دلپاک هستن ، اونهایی که نارو زدن ، خنجر زدن و نامردی کردن ، دقیقاً کجا هستن؟ تو کرهء مریخ؟!!

بله داش "محسن" ، شما به هر دختری بگی خودت رو معرفی کن ، خواهد گفت:
    نجیبم ، کم توقع هستم ، دنبال آرامش هستم ، دارم در راه خدا قدم برمیدارم ، دست و دلم پاکه ، دنبال یه زندگی آروم هستم و.....
    کلاً همونی هستم که پسرها شب و روز دارن دنبالش میگردن!
    (البته پسرها هم همین ادعاها رو در مقابل دخترها دارن)

میدونی چرا؟ چون ما آدما هممون فکر میکنیم که راهی رو که میریم درسته

بعضیامون تشخیص درست دادیم ، اما خیلی هامون هم تشخیص غلط دادیم. یعنی:

اکثر ماها خیال میکنیم که کم توقع هستیم ، خیال میکنیم که دنبال آرامش حقیقی هستیم ، خیال میکنیم داریم در راه خدا قدم برمیداریم و......

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ در ساعت ۰۳:۰۳

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

15. صلوات ها 19

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    412
    حضور
    8 روز 15 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1095

سلام
    امان از مدرنیته و چشم و هم چشمی وماهواره ... . واقعیت تلخی است که مدرنیته همه را مصرف پرست کرده است.خانم ها استعداد بیشتری برای این مصرف زدگی دارند وبه همین خاطر ته تهش می فهمی که آرامش را در رفاه می خواهند.

17. صلوات ها 11

نوشته
    719
    حضور
    23 روز 11 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    28
    صلوات
    3066

باز هم یکی دیگر از زوایای داغ ازدواج

راستش من زیاد خواستگاری نرفتم یعنی کلا یکی بیشتر نرفتم اونم بیشتر جلسه معارفه خانواده ها بود که همدیگرو بشناسن
    برای همین واقعا با خواسته های دختر ها شخصا روبرو نشدم

ولی طبق چیزایی که دوروبرم دیدم
    چون فامیلمون پر از دختر های جوونه که یا تازه ازدواج کردن یا دم بختن

دو سه تا نکته توی توقعات این دختر خانوم ها هست که به نظرم منطقیه

1- وقتی پسری میاد خواستگاری که دختر هیچ شناختی ازش نداره و علاقه ای هم بهش نداره خب شروطی رو میزاره . دختر وقتی نداری یک پسر رو تحمل میکنه که شناخت خوبی ازش داشته باشه یا علاقه ای داشته باشه بهش . چه دلیلی داره وقتی یکی اومده که نه علاقه ای هست ، نه مثلا پسر خیلی خوش تیپ و قیافس و نه از اخلاق و ایمانش اطمینانداره ، دختر همون اول کار بگه پول برام مهم نیست ؟

من تاحالا ندیدم دختری پسری رو که بهش علاقه داره رو بخاطر پول رد کنه .
    منظورم از این علاقه این نیست که بریم تو خیابون دوست بشیما . منظورم برای کسانیه که مثلا شناخت قبلی دارن . حالا یا دوست خانوادگی هستن یا فامیلن و دختر یه علاقه ای دو دلش به پسر داره

خب وقتی پسر خواستگاری غریبه میره از این آپشن محرومه و نباید انتظار داشته باشه چنین برخوردی باهاش بشه

2- مسئله دیگه سن پسر هستش . وقتی یک پسر مثلا 32-3 ساله میره خواستگاری و میگه هیچی ندارم ، خیلی طبیعی و عقلانیه که باید به توانایی های اداره زندگی و مسئولیت پذیری این پسر شک کرد
    دختر و خانواده دختر پیش خودشون میگن این مثلا 10 ساله تو سن کاره . بعد 10 سال هیچی نداره و هیچ پس اندازی نداره . از کجا معلوم بعد از ازدواج فرجی در توانایی هاش بوجود بیاد ؟
    وقتی میشه بگیم جوونه کار میکنه که سن پایین باشه

اگر سنتون بالاس (منظورم حدود 30 و بالاتر) و خواستگاری غریبه میرید اصلا انتظار نداشته باشید دختر بیاد بگه من با نداریت میسازم
    شاید کم توقع باشه ولی بی توقع که نمیشه

جسارتا اگر براتون مقدوره میشه بفرمایید شما برای شروع زندگی چه توانایی هایی دارید که باز جواب منفی گرفتید ؟
    مثلا توی شهرتون از بین سه منطقه پایین ، متوسط و بالای شهر میتونید خونه اجاره کنید ؟ یا میتونید بخرید ؟
    ماشین و ....

باید ببینیم شما چه شرایطی داشتید که جواب منفی گرفتید و روی چه حسابی به اون دختر خانوم ها برچسب پرتوقع بودن میزنید

ویرایش توسط شروین : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ در ساعت ۰۷:۲۳

19. صلوات ها 19

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

یه سوال دارم از خانوما:شما واقعا ارامش را توی چی میبینین؟انتظارتون چیه از همسرتون؟
    سلام

یه جایی اومدی سوال پرسیدی که صد در صد خیلی ها میان می گن اینطوریام نیست...(به خاطر نوع بیانت که خانم ها رو فجیع جلوه دادی و مقابله به مثل می کنن)

اما برات چه فرقی می کنه!!... چون هزاری هم اینجا کسی بیاد بگه دخترخانم ها اینجوری نیستن.... در روند ازدواج شما هیچ کمکی نمی کنه

این تاپیک رو بخون: http://www.askdin.com/thread51321.html#post725424

البته خدای نکرده نمی خوام تفکر این بنده خدا رو زیر سوال ببرم... چون نمی تونم شرایطشون رو درک کنم و ان شا الله که خوشبخت بشن

بنظرم... این حرف منطقی هست...

نقل قول نوشته اصلی توسط شروین نمایش پست ها
    1- وقتی پسری میاد خواستگاری که دختر هیچ شناختی ازش نداره و علاقه ای هم بهش نداره خب شروطی رو میزاره . دختر وقتی نداری یک پسر رو تحمل میکنه که شناخت خوبی ازش داشته باشه یا علاقه ای داشته باشه بهش . چه دلیلی داره وقتی یکی اومده که نه علاقه ای هست ، نه مثلا پسر خیلی خوش تیپ و قیافس و نه از اخلاق و ایمانش اطمینانداره ، دختر همون اول کار بگه پول برام مهم نیست ؟

ولی مرده شور هر چی منطقو ببرن که روز به روز نا امید ترم می کنه...

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 31 1231121 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری