ازدواج فامیلی

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج فامیلی

با سلام من مدتی چند ماه است که با پسر عمه خودعقد کردم و مشکل اساسی من عدم درک همسرم است وبعد از اینکه چند روز در آنجا میمانم احساس خستگي ميکنم و میخوام زودتر به خانه خودمان در تهران برگردم و اینکه گاهی پشیمان میشوم از این ازدواج و نمیدانم چکار کنم و میگویم ای کاش بله نميدادم ولی از. ظرفی نه راه پس دادم نه راه پیش و ...برای مدتی که به شهرستان همسرم می آیم بعد مدتی پشیمانم و فکر میکنم همه خوشبخت هستند هم سن های من و الا خودم
دلم میخواد ظاهر اش را عوض کند و فکر میکنم این ریش از روی ظاهر است نه برای خود اینکه مومن باشی و حتما ریش داشته باشی را چه کسی گفته است ؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

ya maryam;722057 نوشت:
با سلام من مدتی چند ماه است که با پسر عمه خودعقد کردم و مشکل اساسی من عدم درک همسرم است وبعد از اینکه چند روز در آنجا میمانم احساس خستگي ميکنم و میخوام زودتر به خانه خودمان در تهران برگردم و اینکه گاهی پشیمان میشوم از این ازدواج و نمیدانم چکار کنم و میگویم ای کاش بله نميدادم ولی از. ظرفی نه راه پس دادم نه راه پیش و ...برای مدتی که به شهرستان همسرم می آیم بعد مدتی پشیمانم و فکر میکنم همه خوشبخت هستند هم سن های من و الا خودم

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد .
ازدواج فامیلی از آن جهت معمولا شناخت در این نتوع ازدواجها بیشتر می باشد مزیت می باشد ولی از نظر بیماریهای ژنتیکی ممکن است برای فرزند آینده ایجاد مشکل نماید.
ولی سوال شما ربطی به این موارد هرچند که عنوان سوال خود را ازدواج فامیلی قرار داده اید .
اما در مورد عدم درک هم باید مصادیق را ذکر نمایید و جزئی تر سوال نمایید ولی آنچه می توان گفت این است مشکلات در تمام زندگی ها وجود دارد و زندگی بدون مشکل اگر نگوییم نیست بسیار بسیار کم می باشد و لذا سعی نمایید علت مشکلات را یافته و برطرف نمایید و سعی کنید خود را با پایین تر از خود مقایسه نمایید تا اطمینان و آرامش پیدا کنید.
در صورت ذکر جزئیات بیشتر می توانم راهنمایی نمایم.

ya maryam;722057 نوشت:
دلم میخواد ظاهر اش را عوض کند و فکر میکنم این ریش از روی ظاهر است نه برای خود اینکه مومن باشی و حتما ریش داشته باشی را چه کسی گفته است ؟

در مورد ریش باید خدمتتون عرض کنم که ریش گذاشتن از سنتهای پیامبر اعظم و دین ما است و اگر کسی ریشش را به گونه ای بتراشد که باقیمانده صدق ریش نکند و کسانی که نگاه می کنند بگویند فلانی ریش ندارد و از ته زده است آن موقع ایشان عمل حرامی را مرتکب شده است و البته ریش بلندتر هم جزء سنتهای پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و مستحبات می باشد
لذا شایسته است که مردان هم خود را و هم دیگران به انجام این عمل مستحب ترغیب و تشویق نمایند همچنین بانوان عزیز نیز محارم خود را به گذاشتن ریش بلند ترغیب و تشویق نمایند.
در مورد ریش و احکام آن و فواید آن به تاپیک های زیر مراجعه نمایید:
[h=1]ریــش تــراشـــی – فوائد داشتن ریش و علت حرام بودن تراشیدن آن
[/h][h=1] دلیل حرمت تراشیدن ریش با تیغ چیست؟؟
[/h]در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام در خدمتم
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام
کاربری که این موضوع رو سوال کردن آقا هستن یا خانم؟
توی پروفایل که اقا هستن ولی توی سوال خانم هستن

در سوال شما که مشکل خاصی ننوشتید
نه گفتید خودشان یا خانواده با شما بد رفتاری میکنند
نه گفتید مشکل اخلاقی دارند
نه گفتید بی محبت هستند
اگر واقعا مشکلی نیست که ننوشتید که خیلی جای شکر دارد

فقط فرمودید وقتی آنجا میروید احساس خستگی میکنید و اینکه فکر میکنید درک متقابل ندارید

اول احساس خستگی کردن وقتی آدم در جایی غیر از خانه خودش است کاملا طبیعی هستش .
من حتی وقتی مسافرت تفریحی میرم وقتی بر میگردم تهران قربون صدقه دود تو هواشم میرم .
سعی کنید برای مدت طولانی آنجا نمانید
دفعات بیشتر بروید با مدت کمتر

دوم منظورتون از درک دقیقا چیه
چه مسئله ای پیش میاد که به این نتیجه میرسید . اوایل ازدواج همیشه پیش می آید که هر دو طرف فکر میکنن میتونستن مورد بهتری پیدا کنن . یا سر کوچکترین مسائل فکر میکنن تفاهم و درک متقابل ندارن . ولی اکثر اوقات این فقط بخاطر عادت های متفاوته و با زندگی مشترک حل میشه

یک بحثی که در یک تاپیک دیگه با دوستان داشتیم همین عقد کردن فوری هست
در دوره نامزدی وقتی دختر و پسر عقد دائم میشن دیگه تقریبا راه پس و پیش ندارن و اگر به نتیجه برسن که اشتباه کردن نمیتونن برگردن و اگر برگردن هزینه زیادی باید متقبل بشن
ولی حالا که شما عقد کردید بهتره بجای فکر به این مسئله که کار اشتباهی کردید به نقاط مثبت نگاه کنید و سعی در رفع مشکلات کنید
به نظرم یک مشاور خوب میتونه کمک زیادی به شما در این زمینه بکنه

در مورد ظاهر همسرتون

من سعی میکنم بجای حرفای کلیشه ای که ریش خوبه و ... بهتون راهکار عملی پیش نهاد بدم

تیپ رو میتونید خودتون کمک کنید عوض کنه
لباس رو با هم بخرید تا سلیقه شما لحاظ بشه . لباس رو اگر همسرتون از جمله کسایی نیستن که اعتقاد شدیدی به یک شلوار پارچه ای طوسی با یک پیرهن کرم گشاد روی اون و یک کفش مردونه ساده دارن (و این رو نشونه اعتقاد قوی میدونن) میتونم پاساژ خوب بهتون برای خرید معرفی کنم

در زمینه خرید لباس برای آقایون اگر فکر کردید شوهرتون به نظر شما اهمیت میده میتونم دقیق تر معیار های لازم برای خوش تیپ بودن آقایون رو همینجا بگم تا تو خرید ها لحاظ کنید

در مورد ریش که گویا شما حساسیت دارید نسبت بهش
به بعضی ها اصلا ریش کامل نمیاد . مثل خود من . شبیه گوله کاموا میشم .

از ایشون بخواید مثلا ریش پروفسوری بزاره یک مدت ببینه چطوره . بر خلاف یک سری خشک مقدس ها که فکر میکنن کسی که این ریشو بذاره ینی خیلی بی دینه اصلا اینطور نیست
از نظر شرعی هم مشکل نداره و بقیه صورت رو میتونه بتراشه یا میتونه با ته ریش بذاره

منکه وقتی مدل ریشمو عوض میکنم (البته نمیتراشم کل صورت رو چون حرامه) هیچ تفاوتی در اعتقاداتم حاصل نمیشه و همون آدمی هستم که بودم .

اگر دوست نداشتن که کلیت ریش رو از دست بدن میتونید از خط ریش تا چانه از کوتاه به بلند اصلاح کنند ریششون رو که البته کار خودشون نیست و باید به آرایشگر بدن . خیلی چهره رو عوض میکنه و شاید شما هم خوشتون بیاد از این مدل ریششون و به قول معروف اسپورت میشه

در نهایت به نظر من ظاهر یک مرد مسلمون ضمن رعایت شئونات اسلامی و مغایر نبودن با شرع باید جوری باشه که همسرش لذت ببره ازش . نه اینکه اگر در جمعی قرار گرفت زن شوهرش رو پایین تر بدونه از نظر ظاهر از بقیه . مردی با غیرته که نذاره همسرش وقتی یک مرد دیگه رو دیدی بگه چه خوش تیپ باید جوری باشه که وقتی کسیو دید بگه شوهر من خوش تیپ تره . همینطور که خانم ها باید به ظاهرشون برسن که مرد چشمش دنبال کس دیگری نباشه و اونهارو با بقیه مقایسه نکنه مرد هم باید اینطور باشد

اگر در مقابل تغییر ظاهر مقاومت داشتند یک مقدار از این حرفها بزنید شاید قانع شد . بگید که دوست دارید از بقیه بهتر باشد که باعث افتخار شما باشد . هیچ مردی دوست ندارد در نظر همسرش از بقیه مردان پایین تر باشد . حتی از نظر ظاهر. برای همین مطمئنم موافقت میکنند

سلام....به نظرم خانواده موفق اقای فرهنگ رو گوش بدید چه سیدی اش رو بخرید و چه از اینترنت دانلود کنید..به خیلی ها که مشکل گشا بوده،امید که برای شما هم همینطور باشد.

موضوع قفل شده است