اختلاف عقیدتی با خانواده

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اختلاف عقیدتی با خانواده

سلام و خسته نباشید
من سعید 14 ساله و در حلقه های صالحین شرکت میکنم.
در حلقه میگویند نباید ادم در رقص عروسی شرکت کند و حتی نرقصد.
ولی اگر من شرکت نکنم باید کل فک و فامیل رو دیلیت کنم وقتی من شرکت نکنم یا به مجلس نروم فامیل ها میگویند چه پسری افاده داری و چقدر کلاس میزارد.
و یا حتی بسیار مذهبی بشوم شاید در میان دوست هایم هم مشکل پیدا کنند
سر گروه حلقیمان میگوید ادم باید پیش خدا سرافراز باشد نه پیش بنده خدا خوب اینطور که ادم دق میکند.
و مسیله دیگر این که من نماز میخوانم و در خانه فامیل ها یا کسی که نماز نمیخواند برایم کمی زایه است که نمهز بخوانم چیکار کنم؟

و به نوجوانان و پدر مادر ها توصیه میکنم که فرزندان خود را در بسیج و حلقه های صالحین شرکت بدهند در این گونه جا ها مسیر زندگی ادم تغییر میکند.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

و به نوجوانان و پدر مادر ها توصیه میکنم که فرزندان خود را در بسیج و حلقه های صالحین شرکت بدهند در این گونه جا ها مسیر زندگی ادم تغییر میکند.

آفرین
انشاءالله با این روحیه خوب و اراده عالی که داری و با دعا و توسل به اهل بیت که داری و خواهی داشت در مسیر خداوند ثابت قدم و موفق خواهی شد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

saeed123;721893 نوشت:
سلام و خسته نباشید
ولی اگر من شرکت نکنم باید کل فک و فامیل رو دیلیت کنم وقتی من شرکت نکنم یا به مجلس نروم فامیل ها میگویند چه پسری افاده داری و چقدر کلاس میزارد.
سر گروه حلقیمان میگوید ادم باید پیش خدا سرافراز باشد نه پیش بنده خدا خوب اینطور که ادم دق میکند.
و مسیله دیگر این که من نماز میخوانم و در خانه فامیل ها یا کسی که نماز نمیخواند برایم کمی زایه است که نمهز بخوانم چیکار کنم؟

با عرض سلام و ادب خدمت داداش گلم آقا سعید عزیز
خوشحالم که به سایت ما مراجعه کردید و سوال خودتون رو مطرح نمودید که نشان دهنده توجه شما به امور معنوی و تاثیر گذاری مناسب در اجتماع می باشد.
شما مسیر خود را یافته اید و لذا باید راهی را بیابید تا بتوانید خود را در این جامعه نشان دهید بدون آنکه احساس ناراحتی نمایید.در این زمینه باید به نکات زیر توجه نمایید

1. شناخت و آگاهی خود را نسبت به راهی که انتخاب نموده اید بالا ببرید چراکه این کار بهترین کار برای ثبوت قدم در مسیر بندگی الهی است.
  2. سعی کنید دوستان مناسبی برای خود انتخاب نمایید و یا دوستان خود را با خود هم مسیر و هم هدف نمایید.
  3. الگو گیری یکی از بهترین راهکارها می باشد لذا با الگو قرار دادن اهل بیت و شهدا عزیزمان سعی کنید مسیر آنها را طی نمایید. و تا ثابت قدم شوید.
  4. انسان میتواند در عین رفت و آمد با اطرافیان و فامیل ها اعتقادات و اصول خود را حفظ نماید بنابراین شما می توانید از طرف مختلف ضمن ابراز اعتقادات خود آن هم با افتخار در مجالس آنها هم شرکت نمایید مثلا در مهمانیهایی که مناسب می باشند و گناهی در آن نیست شرکت نمایید و در شادی و غم آنها به آنها کمک نمایید می توانید در مجالس گناه هم در وقتی که گناهی صورت نمی گیرد بروید و حضور پیدا کنید مثلا وقتی در مجلس عروسی شرکت کنید که هنگام صرف غذا باشد یا یک یا دور روز قبل با در دست داشتن هدیه ای با متانت و وقار و اعتماد به نفس بالا بروید و به صاحب مجلس تبریک بگویید و علت عدم حضور خود را به آنها بیان نمایید و البته شما میتوانید با این کار نوعی امر به معروف نیز داشته باشید.
  5. در مورد دوستان هم دقت داشته یاشید که دوستانی که بخواهند انسان را به گناه بیاندازند یا از مسیر حق منحرف نمایند دوست نیستند بلکه وسیله از جانب شیطان می باشند لذا شاید رفتن شما به کلاس صالحین و سوال شما در این سایت به نوعی عنایت الهی به شما در جهت هدایت درست و صحیح باشد.
  6. مسیر خود را از دوستان و بستگان و فامیلهای نامناسب جدا کنید و راه خود را ادامه دهید و با توجه به سختیهای اهل بیت و پیروان راستین آنها در مسیر هدایت و کسب رضایت خداوند و در نهایت پیروزی و رستگاری آنها خود را آرام کنید و انگیزه خود را قویتر نمایید.
  7. تاکید میکنم ارتباط مستمر شما با دوستان و فامیلها در صورت عدم هدایت آنها و هم مسیر نشدن آنها با شما سبب گمراهی شما خواهد شد لذا در این صورت ارتباط را تنها در حد واجبات قرار دهید(صله رحم) و برای خود دوستان مناسبی انتخاب نمایید.و بدانید طبق آیات قرآن بسیاری از مردم در قیامت می گویند يَا وَيْلَتَى لَيْتَنِي لَمْ أَتَّخِذْ فُلانًا خَلِيلا «فرقان .28»ای کاش من فلانی را برای خود به عنوان دوست نمی گرفتم.
اراده خود را تقویت نما و از خداوند و اهل بیت با دعا و توسل و خواندن زیارت ال یاسین و توسل به امام زمان (عج)و نماز اول وقت و نماز شب و ذکرهای صلوات و استغفار یاری بخواه.

saeed123;721893 نوشت:

آفرین
انشاءالله با این روحیه خوب و اراده عالی که داری و با دعا و توسل به اهل بیت که داری و خواهی داشت در مسیر خداوند ثابت قدم و موفق خواهی شد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

saeed123;721893 نوشت:
سلام و خسته نباشید

سلام
اگه شما به خودتون شک ندارید که اونا نمیتونن شما رو از راه بدر کنن نیازی نداره دورشون خط بکشی. بلکه برعکس همیشه تو جمع باش .از نماز خوندن هم خجالت نکش . تو که کار بدی نمیکنی.بهشون ثابت کن تو بهتر از اونایی .شاید کسی رو تحت تاثیر قرار دادی
مثل کوه باشید .من آرزوم بود با بقیه فرق داشته باشم ولی ندارم Sad
موفق باشید:Gol::Kaf:

خیلی ممنون از جوابتون
یک سوال دیگه که داشتم چطور میتوانم دین خود را قوی تر کنم و نماز هایم را چطور باومعنویت بیشتری بخونم وقتی نماز میخونم تقریبا حس میکنم فقط دارم چند تا ذکر میگویم چطور نماز هایم بهتر شود؟
بعد یک سوال دیگه همهوچیز هایی که در حلقه های صالخین میگویند درست است مثلا گوش ندادن به اهنگ نرقصیدن یا حتی کروات نزدن و از طور چیز ها ایا این چیز ها درست است یا به گونه ای این ها مدل هذب اللهی یا اسلامی؟

بعد یک سوال دیگه که یادم رفت خدا چرا بین بنده هاش فرق نمیزاره یکی هست هر کاری دوست داره میگنه هیچ مشکلی نداره ولی بعضی ها که نمازشونو میخونن و اینا خیلی به درجه بالایی(از ثروت) نرسیدن خو خدا باید به بنده های خوب و مومنش بیشتراهمیت بده چرا اینطوری نیست؟

سعیید عزیز برای سوال آخری که پرسیدی حتما حتما حتما مباحث زندگی انسان بر اساس توحید افعالی استاد مهدی طیب رو گوش کن فوق العاده راهگشاست واست و حل میکنه موضوع رو برای شما

اینم آدرس سایت

http://www.ahlevela.com/

فایلهای صوتی تو این سایت هست

سلام
صریح بگویم شما ضعیف هستید. سوای از این که رقص مشکل شرعی دارد ضرر هم دارد. اصلا اگر خدا را هم در نظر نگیرید ضررش را درنظر بگیرید. این که انسان از مسخره شدن بترسد نشانه ضعف اوست. روی آن کار کنید.

saeed123;721893 نوشت:
سلام و خسته نباشید

سلام سعید جان.
من خودم مشکلی مشابه مشکل شما رو داشتم. من مذهبی هستم اما خانواده و فک و فامیل خیر.
دو تا چیز رو شما باید بدونید.
اولا اینکه اگر کسی توی سن شما از بقیه خجالت بکشه و احساس بکنه مثلا ضایعس جلوی یه سری آدم بی نماز، نماز بخونه و... این کاملا طبیعیه! ذات نوجوانی اینه که ادم تحت تاثیر بقیس و همینطور بقیه ی آدما هم شما رو هنوز به عنوان یک شخصیت مستقل قبول نمی کنن. پس بدون این اتفاق واسه هر نوجونی توی هر جای دنیا که بخواد ساز مخالف با خونوادش بزنه میفته.
دوما اینکه این رفتار شما قطعا و 100% از طرف فامیل با واکنش رو به رو میش!. یعنی حتما حداقل یه غرغری می کنن که چرا سعید اینجوری شده و این خشک مقدس بازیا چیه و هزارجور تیکه ی دیگه. اگر کار بدتر نکنن! بعضیا حتی واسه شما حدیث می خونن که از این کار منصرفت کنن! ممکنه بعضیا برات بخونن: می بخور منبر بسوزان مردم آزاری نکن! خلاصه انواع و اقسام آزارها و اذیت ها برای شما وجود خواهد داشت.
اما یه نکته هست. نکته اینجاست که این رفتار شما جدیده!
یعنی اینکه مثلا سعید نمی رقصه تا یه مدتی جدیده توی فامیل و چون مخالف عقیده ی اکثریت فامیل هست با واکنش منفی رو به رو میشه. اما یه چند باری که ببینن هر چقدرم اصرار کنن تو راضی نمیشی و کوتاه نمیای دیگه این رفتار رو از تو می پذیرن. از اونجاس که دیگه واکنش های منفی نسبت به این رفتارت(نرقصیدن) تموم میشه. این رو کسی بهت میگه که خودش مشابه این شرایط رو تجربه کرده و چند سالیه کار فرهنگی می کنه.
حالا اگر پس فردا یه کار دیگه ای خواستی بکنی که باز مخالف عقیده ی اکثریت فامیل بود، باز هم این فرآیند طی میشه تا بقیه بپذیرن که سعید اینطوریه.
ضمنا شما به مرور بزرگتر میشی و وارد دوره ی جوانی میشی. از اونجا به بعد بقیه تو رو به عنوان یک شخصیت مستقل می شناسن. دیگه ویژگی های شخصیتی تو رو قبول می کنن و دیگه کلا کمتر کسی بهت گیر میده.
مثلا اگر شما بخوای دیگه عروسی که توش بزن برقص باشه اصلا نری یا موقع شام بری تا یه مدت همه بهت غر می زنن اما بعد از یه چندباری دیگه می پذیرن که این کاره سعید به خاطر بی ادبی و بی احترامی نیست. اخلاقش اینطوریه. عقیدش اینطوریه. اینکه بقیه تو رو اینطوری توی دوره ی نوجوونی بپذیرن خیلی سخت اتفاق میفته ولی شدنیه. خلاصه اینکه دلت آروم باشه تو اولین نفری نیستی که این چیزارو تجربه می کنی.
خدا میگه: و لا تهنوا و لاتحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مومنین. سست نشوید و اندوهگین نشوید چرا که شما برتر هستید اگر ایمان داشته باشید.
آیات آخر سوره ی مطففین توی این زمینه خیلی قابل توجهه:
همانا مجرمان پیوسته به اهل ایمان مى‏خندیدند.
و هرگاه از كنارشان مرور مى‏كردند، (از روى تمسخر) با چشم و ابرو به یكدیگر اشاره مى‏كردند.
و هرگاه به سوى اهل خودشان (و همفكران منحرفشان) باز مى‏گشتند، (شادمان از تمسخر) طنزگونه و بذله‏گویان باز مى‏گشتند.
و هرگاه اهل ایمان را مى‏دیدند، مى‏گفتند: شكّى نیست كه آنان گمراهند.
در حالى كه آنان، رسالت نگهبانى بر مؤمنان را نداشتند.
پس امروز، اهل ایمان بر این كفّار مى‏خندند.
در حالى كه بر تخت‏هاى بهشتى نظاره‏گرند.
كه آیا كافران كیفر عملكرد خود را دیده‏اند؟

خوبه که تفسیر آیات 29 تا 36 سوره ی مطففین رو مطالعه کنی. تمسخر و تحقیر چیزیه که از صدر اسلام وجود داشته. توی بقیه ی زندگیت هم اگر بخوای به وظایفت عمل کنی احتمالا باز هم مسخره و تحقیرت می کنن اما دلت قرص باشه.
«راهنما» هم راهنمایی های خوبی به شما کرده. اگر اجراشون کنی به نتیجه های خیلی خوبی می رسی. البته عمق این راهنمایی هارو الان متوجه نمیشی.
یا حق

saeed123;725746 نوشت:
یک سوال دیگه که داشتم چطور میتوانم دین خود را قوی تر کنم و نماز هایم را چطور باومعنویت بیشتری بخونم وقتی نماز میخونم تقریبا حس میکنم فقط دارم چند تا ذکر میگویم چطور نماز هایم بهتر شود؟

با عرض سلام و ادب
در زمینه عوامل تقویت دین و با معنویت و پر مغز شدن نماز بهتر از ار گروه اخلاق و کارشناسان عزیز این انجمن بپرسید.
ولی به صورت کوتاه عرض کنم برای تقویت عواملی نظیر افزایش آگاهی و شناخت نسبت به دین و اهل بیت و همچنین شناخت سارقین دین(شیاطین) و حربه هایی که در این زمینه استفاده می کنندمفید می باشد همچنین تقویت اراده و پشتکار و ترک گناه و انجام واجبات بسیار مهم می باشد.

saeed123;725746 نوشت:
بعد یک سوال دیگه همهوچیز هایی که در حلقه های صالخین میگویند درست است مثلا گوش ندادن به اهنگ نرقصیدن یا حتی کروات نزدن و از طور چیز ها ایا این چیز ها درست است یا به گونه ای این ها مدل هذب اللهی یا اسلامی؟

برای پی بردن به جواب دقیق این سوال نیز باید از کارشناسان احکام سوال بفرمایید ولی اگر بخواهیم خلاصه عرض کنیم باید گفت که گوش دادن به موسیقی های که مناسب مجالس حرام میباشند حرام است همچنین رقصیدن هم به جزء رقص زن در مقابل شوهر خود نیز حرام میباشد.
در مورد حکم کرابات هم با ادرس زیر مراجعه نمایید که به نظر میرسد بحثهای خوبی در آن صورت گرفته است.

http://www.askquran.ir/archive/index.php/t-12748.html

لطفا از کارشناسان احکام بپرسید تا به صورت دقیق جواب شما را بدهند.

در پناه قرآن اهل بیت موفق باشید
یا علی

saeed123;725759 نوشت:
بعد یک سوال دیگه که یادم رفت خدا چرا بین بنده هاش فرق نمیزاره یکی هست هر کاری دوست داره میگنه هیچ مشکلی نداره ولی بعضی ها که نمازشونو میخونن و اینا خیلی به درجه بالایی(از ثروت) نرسیدن خو خدا باید به بنده های خوب و مومنش بیشتراهمیت بده چرا اینطوری نیست؟

با عرض سلام مجدد
برای پی بردن به پاسخ این سوال ضمن مراجعه به تاپیک زیر از کارشناسان عزیز بخش کلام و عقاید سوال نمایید
[h=1] ★★★دلايل مشكلات و سختيهاي دوستان خدا★★★
[/h]در پناه قرآن و اهل بیت موفق باشید
یا علی

سلام ...
از این مدل تویه دوستان منم زیاده خدا رو شکر داره بیشتر بیشتر هم میشه ... تویه خانوما ک سخت تر هم هست آدم بخواد مثبت بشه اولین چیز تیپ اش ک خیلی توجه زیادی جلب میکنه فک کن شما یه کروات نمیزنی خانوم باید چادر بپوشه تویه اون جور جمعی ... ولی خب من دوستام خدا رو شکر از طریق بچه های بسیج دانشگاه تغذیه شدنو بچه هام سعی کردن بهترین دوستا باشن واسشون و اونام تصمیم اصلی شونو گرفتن و یه راه تازه رو انتخاب کردن ... فقط اولاش سخت بود الان ازدواج کردن و بچه هم دارن و بهترین رفقا دوره اش جمع ان و هنوز هم اطرافیان دیگه سیستم شون دست شون اومده کسی ازش توقع گناه رو نداره ولی واقعا زندگی پر از آرامشی رو دارن ب گفته خودشون ... یکم اولش یه یاعلی بگی بقیه اش رو خدا حل میکنه ... از دوست اینام نگران نباش کلی دوست جدید پیدا میکنی ک ب عوض شدن ات می ارزن ...
واستون آرزوی موفقیت میکنم ...
یاعلی ...

موضوع قفل شده است