جمع بندی احساس مردان در برابر غیرت زنان!

تب‌های اولیه

316 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احساس مردان در برابر غیرت زنان!

سلام

میخواستم بپرسم احساس آقایون نسبت به حس مالکیت و غیرت زنانه که بعضا با عنوان "حسادت" یاد میشه چیه؟

آیا مثل خانم ها که از "غیرت مردانه" لذت میبرن و میذارنش به حساب توجه و عشق ، آقایون هم همچین احساسی دارند یا براشون ناخوشاینده؟

با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام
چنین احساسی که مردان نسبت به زنان دارند،و زنان این موضوع را حمل بر علاقه و محبت می کنند،تا زمانی که از حد زیاده روی خارج نشود،قابل تحسین هم هست و مساله ای نیست.و حمل آن بر محبت و علاقه وجه نیکوست.
اما حساسیتی که زنان نسبت به آقایون دارند،اینکه آیا مردان هم مثل زنان حمل بر محبت زنانه بپندارند،شاید چنین نباشد.(هر چند برخی شاید حمل برعلاقه بکنند).
در کل به خاطر ساختار خلقت مردان و موقعیت آنان در زندگی به عنوان مدیر خانواده چنین انتظاری مثل (نگاه مدیرتی)چه بسا بدیهی باشد،که در قالب حساسیت (غیرت)مردانه(چه بسا در برخی مواقع هم جایز و نیکو باشد)نمود پیدا می کند.
منتها حساسیت زنانه نسبت به مردان،اولا:خیلی خوشایند نیست،ثانیا:به خاطر جایگاه مدیرتی و ساختار خلقتی مردان،چه بسا مطابق فطرتشان نباشد،و حساسیت ها تعبیر به برداشت های منفی و در حقیقت نوعی ناخوشایندی را در پی داشته باشد.

اره لذت بخش هستش ولی نه اون جوری که مردان رو زنان غیرت دارن، مثلا من بخوام برم بازار خانمم بگه اینطوری لباس نپوش میزنم پس کلش تا دیگه از این حرفا نزنه

[="Navy"]همونطور که استاد نشاط فرمودن زیاد برای مردها خوشایند نیست که چپ و راست همسرشون بهش گیر بده . (البته اگر کار خلاف شرعی بکنه آقا همسرش باید بگه)

ولی در یک حدش بامزس

من بعضی وقتا عمدا کاری میکنم خانومم غیرتی بشه
خیلی باحال میشه[/]

پسر افسرده;727709 نوشت:
اره لذت بخش هستش ولی نه اون جوری که مردان رو زنان غیرت دارن، مثلا من بخوام برم بازار خانمم بگه اینطوری لباس نپوش میزنم پس کلش تا دیگه از این حرفا نزنه

به جمله آخری ات کلی خنديدم! :khaneh:
میزنی پس کلش؟:Nishkhand:

شروین;727710 نوشت:
همونطور که استاد نشاط فرمودن زیاد برای مردها خوشایند نیست که چپ و راست همسرشون بهش گیر بده

خوب زنها هم دوست ندارن مردا چپ و راست بهشون گیر بدن
شخصا از غیرت مردا خوشم نمیاد
و اون رو به حساب حسادت میزارم

نشاط;727706 نوشت:
منتها حساسیت زنانه نسبت به مردان،اولا:خیلی خوشایند نیست،ثانیا:به خاطر جایگاه مدیرتی و ساختار خلقتی مردان،چه بسا مطابق فطرتشان نباشد،و حساسیت ها تعبیر به برداشت های منفی و در حقیقت نوعی ناخوشایندی را در پی داشته باشد.
با سلام وعرض ادب ..چرا نباید خوشایند باشه ؟؟؟؟مگر غیرت ما هم از روی عشق وعلاقه نیست استاد نشاط گرامی

دیگه تبعیض بیشتر از این ؟؟؟ Fool

غیرت ما میشه حسادت و منفی

غیرت آقایون میشه مالکیت و مثبت

نشاط;727706 نوشت:
با سلام
چنین احساسی که مردان نسبت به زنان دارند،و زنان این موضوع را حمل بر علاقه و محبت می کنند،تا زمانی که از حد زیاده روی خارج نشود،قابل تحسین هم هست و مساله ای نیست.و حمل آن بر محبت و علاقه وجه نیکوست.
اما حساسیتی که زنان نسبت به آقایون دارند،اینکه آیا مردان هم مثل زنان حمل بر محبت زنانه بپندارند،شاید چنین نباشد.(هر چند برخی شاید حمل برعلاقه بکنند).
در کل به خاطر ساختار خلقت مردان و موقعیت آنان در زندگی به عنوان مدیر خانواده چنین انتظاری مثل (نگاه مدیرتی)چه بسا بدیهی باشد،که در قالب حساسیت (غیرت)مردانه(چه بسا در برخی مواقع هم جایز و نیکو باشد)نمود پیدا می کند.

سلام بزرگوار

به نظر من غیرت از عشق و علاقه میاد
اگر زن و مردی عشق و علاقه ای نسبت به شوهرش و یا همسرش نداشته باشد هیچ غیرتی هم در کار نیست
اینکه بعضی ها غیرت را در زنان خوب نمی دانند
کاملا در اشتباه هستند چون اگر زنی نسبت به مردش غیرت نداشته باشد
یقین بدانید که هیچ علاقه و عشقی نسبت به او ندارد

[="Navy"]

**گلشن**;727715 نوشت:
خوب زنها هم دوست ندارن مردا چپ و راست بهشون گیر بدن
شخصا از غیرت مردا خوشم نمیاد
و اون رو به حساب حسادت میزارم

حق با شماست . خودم هم بعد از ارسال پست فکر کردم جمله خوبی بکار نبردم چون خانم ها هم از گیر دادن خوششون نمیاد

منظورم در همون حدی که آقا حساسیت نشون میده و حق داره که روی رفت و آمد و پوشش همسرش کنترل و اعمال نفوذ داشته خب خانم ها تا این حد نمیتونن کنترل کنن شوهرشون رو

و اصولا مرد زیر بار نمیره[/]

شروین;727721 نوشت:
منظورم در همون حدی که آقا حساسیت نشون میده و حق داره که روی رفت و آمد و پوشش همسرش کنترل و اعمال نفوذ داشته خب خانم ها تا این حد نمیتونن کنترل کنن شوهرشون رو

و اصولا مرد زیر بار نمیره

در یک زندگی توام با تفاهم و خوشبختی
معنی نداره مرد تا اون حد هم زیر بار غیرت زن نرود
مگر اینکه تفاهم و ارامش و خوشبختی خانواده برای مرد اهمیت نداشته باشد
چون هر چیزی که فکر و ارامش زن رو به هم بریزه
طبعا بر ارامش خانواده هم تاثیر خواهد گذاشت

**گلشن**;727722 نوشت:

چرا بهم بریزه
من خودم از اون دسته دخترای روانی هستم که آرامشم بهم نمیریزه تازه خیلی برام جذابه :khandeh!:

این مردای تریپ عصبیه کجا بودی با کی بودی تنها جایی نمیری به شدت جالبن :khandeh!:

Miss Chadoriii;727724 نوشت:
چرا بهم بریزه
من خودم از اون دسته دخترای روانی هستم که آرامشم بهم نمیریزه تازه خیلی برام جذابه

این مردای تریپ عصبیه کجا بودی با کی بودی تنها جایی نمیری به شدت جالبن

دوست من
چون مجردی این حرف و می گی
اگر ازدواج کرده بودی همچنین نظری نداشتی
چون مردا وقتی این حرفارو می گن ندگی رو برای زن تبدیل به زندان می کنن
تنها حرف نیست که محدودیت هم برقرار می کنن
و خط و نشون می کشن و تحدید می کنن که طلاقت می دم :khaneh:
اون وقته که عصبی می شی :ok:

**گلشن**;727722 نوشت:
در یک زندگی توام با تفاهم و خوشبختی
معنی نداره مرد تا اون حد هم زیر بار غیرت زن نرود
مگر اینکه تفاهم و ارامش و خوشبختی خانواده برای مرد اهمیت نداشته باشد

نه اینجوری نیست
باتوجه به فعالیت های اجتماعی بیشتر آقایون . اگر خانم بخواد زیاد حساس باشه اتفاقا خودش داره در جهت برهم زدن آرامش خانواده پیش میره

یکی از آشنایان خیلی نزدیک بنده دقیقا همین مشکل رو داره
این خانم به حدی حساسه رو این مسائل که واقعا مشکل ساز شده

کافیه آقا با یک همکار خانم حرف بزنه
یا کافیه یه وقت تلفن رو دیر جواب بده به هر دلیلی
خانم تو فکرش هزار جور داستان میسازه و مرد رو بازخواست میکنه

به نظر من غیرت بیش از حد خصوصا در خصوص خانم ها بیشتر به سمت شک و بدبینی میره
و این حد برای خانم ها به نظر من خیلی زود پر میشه
یعنی خانم خیلی زود از مرز غیرت وارد شک میشه

شروین;727729 نوشت:
به نظر من غیرت بیش از حد خصوصا در خصوص خانم ها بیشتر به شمت شک و بدبینی میره

این موردی که شما فرمودین

شروین;727729 نوشت:
یکی از آشنایان خیلی نزدیک بنده دقیقا همین مشکل رو داره
این خانم به حدی حساسه رو این مسائل که واقعا مشکل ساز شده

کافیه آقا با یک همکار خانم حرف بزنه
یا کافیه یه وقت تلفن رو دیر جواب بده به هر دلیلی
خانم تو فکرش هزار جور داستان میسازه و مرد رو بازخواست میکنه

این غیرت نیست دیگه ایشون نسبت به همسرش دچار بدبینی هست
و سوئ زن داره
حالا یا سوئ زن ایشون به جاست یا نا به جا
باید رفتارها و زندگی شون از نزدیک بررسی بشه تا فهمیده بشه
چرا این خانم اینقدر نسبت به همسرش بدبینه

بله تا این حد گیر دادن و یا غیرت اصلا خوب نیست
و باعث اذیت و ازار طرف مقابل میشه
حتی به نظر من جواب عکس می ده

حتی این موارد از طرف اقا به خانم هم دیگه غیرت نیست بلکه بازم شک و بد بینی به حساب میاد

خانم رایحه بهشت خواهر خوبم میتونم بپرسم شما چرا با صحبتهای استاد نشاط گرامی موافقید؟

همای رحمت;727735 نوشت:
خانم رایحه بهشت خواهر خوبم میتونم بپرسم شما چرا با صحبتهای استاد نشاط گرامی موافقید؟

سلام منو یهو وارد بحث میکنیدا:Nishkhand:
به نظر من یه خانوم تو دوران نامزدی و عقد علاقه داره به این غیرت مردانه ( حس میکنه طرف چه قدر دوسش داره )
وارد زندگی که بشن باید حس اعتماد بین دو نفر باشه و اون غیرت حفظ بشه
البته نه بشدت دوران نامزدی و عقد،‌گه گاهی واسه یه سری مسائل طوری که خانوم فکر نکنه گیر داره میده
اصولا مرد ها دوست دارن حس قدرت داشته باشند ، و یه چیز رو دوست دارند بشوند اونم " چشم " هست !:Nishkhand:
استاد اشاره کردن ممکنه گاهی خوشاند باشه غیرت زنانه ، بله این هست ولی همون گه گاهی ،‌مواقعی که مرد خودش راه بده
( دوست داشته باشه غیرت زنانه رو ببینه واسه اثبات علاقه همسرش )
به قول جناب شروین از قصد میکنند تا حرص خانمشونو در بیارن یه لذت حاصی براشون داره این قضیه .
و همچنان به قول جناب نشاط این بر میگرده به خلقت این دو جنسیت ..

رایحهٔ بهشت;727741 نوشت:
سلام منو یهو وارد بحث میکنیدا
به نظر من یه خانوم تو دوران نامزدی و عقد علاقه داره به این غیرت مردانه ( حس میکنه طرف چه قدر دوسش داره )
وارد زندگی که بشن باید حس اعتماد بین دو نفر باشه و اون غیرت حفظ بشه
البته نه بشدت دوران نامزدی و عقد،‌گه گاهی واسه یه سری مسائل طوری که خانوم فکر نکنه گیر داره میده
اصولا مرد ها دوست دارن حس قدرت داشته باشند ، و یه چیز رو دوست دارند بشوند اونم " چشم " هست !
استاد اشاره کردن ممکنه گاهی خوشاند باشه غیرت زنانه ، بله این هست ولی همون گه گاهی ،‌مواقعی که مرد خودش راه بده
( دوست داشته باشه غیرت زنانه رو ببینه واسه اثبات علاقه همسرش )
به قول جناب شروین از قصد میکنند تا حرص خانمشونو در بیارن یه لذت حاصی براشون داره این قضیه .
و همچنان به قول جناب نشاط این بر میگرده به خلقت این دو جنسیت ..
بسیارخب .اگر صرف همین مطالب باشه خب منم موافقم ولی اگر واقعا چیز های دیگه ای رو خانم احساس کنه چطور؟باز هم موافقید؟؟

[="Tahoma"][="Navy"]

همای رحمت;727751 نوشت:
بسیارخب .اگر صرف همین مطالب باشه خب منم موافقم ولی اگر واقعا چیز های دیگه ای رو خانم احساس کنه چطور؟باز هم موافقید؟؟

مثلا چه حسی خواهره خوبم؟[/]

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام به محضر شما بزرگواران

به نظر بنده اول باید دید منظور از غیرت چیست؟! و آیا اصلا عشق و علاقه یک خانم به همسرش از این طریق ثابت میشود؟!
خانمی که عاشق همسرش باشد قطعا به فکر دنیا و آخرت اوست پس اگر احساس کند چیزی دارد آخرت همسرش را خراب میکند غیرت دینی اش به جوش می آید اینجا پسندیده است مثلا فرض آقایی برای خانه ماهواره خریده یا در مسیر خلافی افتاده است ،اینجا خانم باید تعصب نشان دهد و ناراحت شود چونکه عاشقانه همسرش را دوست دارد!
اما فرض آقایی واقعا احتیاج به همسر دوم پیدا میکند!! اینجا اگر خانم تعصب نشان دهد دیگر اسمش علاقه نیست و غیرت نابه جا است چونکه مرد میتواند چند همسر داشته باشد ،اینجا زن باید برروی اینکه شوهرش چه زنی میخواهد بگیرد حساس باشد!نه اصل ازدواج مجددش! یعنی مراقب باشد با کسی ازدواج کند که دنیا و آخرتش را خراب نکند
پس مرد باید نسبت به زنش غیرت و تعصب داشته باشد اما زن نباید برروی مسائلی که مرد غیرت دارد نسبت به مرد تعصب نشان دهد ،یعنی هرکس مطابق طبیعت طرف مقابل و مطابق شرع و دین باید تعصب داشته باشد که قطعا غیرت و تعصبات مردان بیشتر خواهد بود (بنا بر خلقت آنان)!! که بعضا افراد این غیرت مردها را اشتباها به پای گرفتن آزادی زنان توسط مردان میگذارند در حالی که ابدا اینگونه نیست و این عین آزادی زنان در مسیر الهی است! (دانه اگر بروی خاک باشد رشد نمیکند زیرا ممکن است پرندگاه و حشرات آن را بخورن، باد و آفتاب آن را فاسد کنند و غیره ...اما اگر آن دانه را در خاک پنهان کردیم( محدود کردیم) رشد میکند! پس خیلی از خواسته های مردان از زنان هم از سر عشق و دوست داشتن آنان است و هم به نفع رشد معنوی زنان است و شایددر ظاهر محدودیت باشد اما در مسیر صحیح است که میشود عین آزادی در مسیر معنوی)

یازهرا(س)

سـردرگـم;721785 نوشت:
میخواستم بپرسم احساس آقایون نسبت به حس مالکیت و غیرت زنانه که بعضا با عنوان "حسادت" یاد میشه چیه؟
سلام و عرض ادب
استاد "نشاط" واقعاً دقیق پاسخ دادن. کوتاه و ساده اما هر جمله ش جای تفکر داره (میتونم درمورد هر جملهء ایشون چند صفحه صحبت کنم)

منم یه نکته اضافه کنم به فرمایش ایشون

باید دید حس مالکیت زن در چه قالبی خودش رو نشون میده
1 - علاقه
2 - کنترل

با یه مثال توضیحش میدم:
مرد و زنی دارن توی خیابون قدم میزنن که یه خانم غریبه به آقا نگاه میکنه!

حالت اول:
زن اول چپ چپ به خانمه نگاه میکنه و بعد به شوهرش میگه: این خانم برا چی بهت نگاه کرد؟ تو چی؟! تو هم بهش نگاه کردی؟!! یعنی فقط بفهمم به زنی بجز من نگاه کنی من میدونم و تو!
این برخورد رو مرد به پای کنترل شدن میذاره و در برابرش جبهه میگیره

حالت دوم:
زن به شوهرش نزدیکتر میشه و بازوش رو میگیره و با لحنی عاشقانه میگه: تو فقط مال خودمی
این برخورد چنان احساس زیبایی به ما مردها میده که فقط خودمون میدونیم چقدر کیف داره :Nishkhand:

نکتهء مهم:
مواردی که عرض کردم در حالت معمول و برای یک مرد معمولی (تا خیلی خوب) صدق میکنه. لذا ممکنه مردی رفتارهای متفاوتی از خودش نشون بده که این دیگه برمیگرده به عدم تعادل روانی اون مرد و یا حاشیه هایی که روی اصل رفتار تاثیرگذار بوده. اما غالب برخوردها همون هایی هست که عرض کردم

مثلا بفهمی به خانم دیگه ای علاقه مند هست ..با شما هم هستم خانم یا رب عزیز

یارب;727758 نوشت:
مرد میتواند چند همسر داشته باشد
سلام خواهر خوبم ..درسته مرد میتونه چند همسر داشته باشه ولی آیا تونسته دو تا رو هم اندازه دوست داشته باشه تمام فیلمهای احساسی هم به عینه اینو نشون میدن که یک همسر بیشتر دوست ندارند

یارب;727758 نوشت:
فرض آقایی واقعا احتیاج به همسر دوم پیدا میکند!! اینجا اگر خانم تعصب نشان دهد دیگر اسمش علاقه نیست و غیرت نابه جا است چونکه مرد میتواند چند همسر داشته باشد ،اینجا زن باید برروی اینکه شوهرش چه زنی میخواهد بگیرد حساس باشد!نه اصل ازدواج مجددش! یعنی مراقب باشد با کسی ازدواج کند که دنیا و آخرتش را خراب نکند
خواهر گرامی ببخشید اینطوری میگم ، واقعاً عذرخواهی میکنم :Gol:

شما احتمالاً از کرات دیگه اومدید روی زمین! مثلاً مریخ؟! نمیدونم ، ولی مال اینجا نیستید
بابا چنین صحبتی از طرف مرد ، حتی گفتنش ، کمترین خطرش پرت شدن از ارتفاع یا مرگ با اره برقیه! :Moteajeb!:

اون وقت شما میفرمایید....

به نمایندگی از آقایون اعلام میکنم:
ما مردها جانمان را دوست داریم :Nishkhand:

[="Tahoma"][="Navy"]

همای رحمت;727765 نوشت:
مثلا بفهمی به خانم دیگه ای علاقه مند هست

خب باید بررسی کنیم ببینیم چرا این اتفاق افتاده؟
چی کم گذاشتیم؟
صحبت کنیم با همسره بنده ی خدا..
هرچند:
[SPOILER]بیخود کرده علاقه پیدا کنه به دیگری:Nishkhand:[/SPOILER][/]

صحبتهای شما خانم یارب عزیز صحبتهای جناب مطهری اند من که تا بحال مردی رو ندیدم بتونه دو خانم رو به یک اندازه دوست داشته باشه

Miss Chadoriii;727718 نوشت:
دیگه تبعیض بیشتر از این ؟؟؟ Fool

غیرت ما میشه حسادت و منفی

غیرت آقایون میشه مالکیت و مثبت

اما این مطلب که «غیرت زن کفر است و غیر ت مرد ایمان» ظاهرا در نهج البلاغه هم آمده

من خودم که مذکرم باور دارم که غیرت مردانه از سنخ حسادت نیست

شما که ظاهرا خانم هستید چه نظری دارید؟

ملاali;727775 نوشت:
من هم که خانمم این رو عشق ودوست داشتن میدونم البته ببخشید اومدم وسط حرف شما

من كه خيلي خوشم مياد چون نشونه ي اهميت و علاقه هست

خانم یارب عزیز خواهر خوبم اگر این اجازه رو به همسرم بدم فقط بخاطر رضای خداست ..وفقط تحمل میکنم نه این که با اینکارش موافق باشم..منظورم اینه که خودم بسیار ناراحت ودل سرد میشم نسبت به همسرم

همای رحمت;727776 نوشت:
من هم که خانمم این رو عشق ودوست داشتن میدونم البته ببخشید اومدم وسط حرف شما

باسلام
مطمئنید؟

اما میگن آقایون اگه به خواهر خودشون هم محبت کنند باز همسرشون یعنی زنشون حسی خوبی نداره
خب این چه چیزی غیر از حسادت میتونه باشه
مرد که ناموس نیست ولی زن ناموسه خیلی باهم فرق دارند

با سلام

ببخشید یک هویی وارد بحث می شم

یک سوال جدی برام پیش اومده: توی این تاپیک و تاپیک دیشب که ازدواج بود چطوری کاربرا وقت می کنند این همه آنلاین باشند؟ واقعا چطوری وقت کار و زندگیشون و اگه دارند بچه و همسرشون رو مدیریت می کنند؟

آخه خیلی سریع برخی صفحه ها می ره جلو!!

شخصا از وقتی که دیشب گذاشتم تو فروم از عذاب وجدان می خواستم بمیرم !!!

ملاali;727782 نوشت:
باسلام
مطمئنید؟

اما میگن آقایون اگه به خواهر خودشون هم محبت کنند باز همسرشون یعنی زنشون حسی خوبی نداره
خب این چه چیزی غیر از حسادت میتونه باشه
مرد که ناموس نیست ولی زن ناموسه خیلی باهم فرق دارند

اتفاقا این آقایونن که تا بچه دار میشن و عشق و محبت خانومشونو به بچه ی خودشون میبیند میخوان بترکن از حسودی :khandeh!:

همای رحمت;727770 نوشت:
سلام خواهر خوبم ..درسته مرد میتونه چند همسر داشته باشه ولی آیا تونسته دو تا رو هم اندازه دوست داشته باشه تمام فیلمهای احساسی هم به عینه اینو نشون میدن که یک همسر بیشتر دوست ندارند

سلام علیکم خواهر خوب و بزرگوارم

اصلا نیازی نیست بررسی کنیم ببینیم چه اندازه دوست دارد!! برای چه باید تجسس کنیم؟ وقتی یک مرد به زنش میگوید دوستت دارم و دارد برای زندگیش تلاش میکند زن باید باور کند و بپذیرد...همانگونه که یک مادر فرزندانش را دوست دارد یک مردی که چند همسر دارد(البته مردانی که متدین باشند و دارای عدالت) هم قطعا همسرانش را دوست دارد، اگر دوست نداشت که با آنان ازدواج نمیکرد! مهم این است که هرکس را متناسب با خودش دوست داشته باشد ، مرد حس اقتدار و مالکیت دارد و میتواند هم زمان برای چند خانم همسری کند و به همه آنها هم محبت کند و مراقبشان باشد ، اما چونکه ما زن هستیم نمیتوانیم این احساس را درک کنیم و چون نمیتوانیم درک کنیم فکر میکنیم وجود ندارد! اما درک نکردن ما دلیل بر نتوانستن مردان نیست! اگر مردی چند زن داشته باشند ، زنها با هم بسازند و حسادت نکنند مرد به خوبی میتواند همه آنها را دوست داشته باشد اما مشکل از آنجا ایجاد میشود که زن نمیتواند این موضوع را بپذیرد و شروع به گیر دادن میکند چون مدام دنبال تسخیر قلب همسرش است و این است که ایجاد مشکل میکند ( هوا را نمیبینم اما ندیدن ما دلیل بر نبودن نیست ، مردان هم به طور طبیعی میتوانند چند زن داشته باشند و هرکدام را مطابق خودش دوست داشته باشند)
باور کنید ،باور کنید اینقدر که زنها برروی این موضوع حساس هستند اکثر مردان اصلا به فکر ازدواج مجدد هم نیستند!!! مگر اینکه مردی واقعا تامین نشود و یاشرایط برایش ایجاب کند که ازدواج مجدد داشته باشد
ما خانمها بایددر زندگی آینده سعی کنیم تکلیفمان را در برابر همسرمان درست رعایت کنیم و نباید بروی اینها حساس باشیم حتی باید خیلی جاها در زندگی زناشویی اگر خطایی از همسر دیدیم خودمان را به تغافل بزنیم ،مرد باید همیشه احساس کند برای همسرش بهترین است و بهتر از او وجو ندارد! و واقعا هم باید زن این حس را داشته باشد ،اگر زنان بخواهند دائم به این مسائل جانبی فکر کنند نمیتوانند عاشق شوهرشان باشند نمیتوانند دوست داشتن شوهرشان را باور کنند و نمیتوانند او را بهترین همسر در زندگی بدانند
غیرت زنانه در خیلی جا در زندگی زناشویی اشتباه است و خداوند هم اجازه نمیدهد ، اگر خوب بود مطمئن باشید اسلام به زنان دستور میداد نسبت به شوهرانتان غیرت نشان دهید!

(در ضمن فیلم ها هم ابدا ملاک ما نیست ،متاسفانه خیلی از این فیلم ها سراسر اشتباه و غیر دینی است)

یازهرا(س)

نه واقعا اینطور نیست ..فقط یه چیزی که میخوام انصافا بگم این که اگرهمسرم مثلا یه خانم زشت یا پیر بگیره اصلا ناراحت نمیشم ..حالا شما مردا چی ؟اگرخانمتون با پیرمرد زشت ازدواج کنه چی انصافا ناراحت میشید به عنوان یه مرد

نشاط;727706 نوشت:

با سلام
چرا سعی دارید چیزی که روشنه رو برعکس جلوه دهید
در کل دنیا غیرت و تعصب بیجا برای زن و مرد خوشایند نیست و باعث رنجش طرف مقابل میشه چه شما طرف رو مدیر فرض کرده باشید چه نوکر و زیردست دیگه این وسط زن و مرد بودن چه معنی داره
همینطور بیخیال بودن و بی تفاوت بودن نسبت به همسر نیز همین پیامد رو در پی داره دیگه فرقی نمیکنه طرفت زن باشه یا مرد،
وقتی شخصی نسبت به همسرش بی تفاوت باشه یعنی نسبت به زندگیش علاقه نداره و بی تفاوته براش مهم نیست همسرش چه رفتار و کرداری داره

Miss Chadoriii;727785 نوشت:
اتفاقا این آقایونن که تا بچه دار میشن و عشق و محبت خانومشونو به بچه ی خودشون میبیند میخوان بترکن از حسودی

نه نشد
نمیگیم مردها چیزی به اسم حسادت ندارند که..!
صحبت روی غیرته..

جواب منو ندادید

پسر افسرده;727713 نوشت:
اره اقا مهران باس زد پس کلشون

بنظرم درست نیست
اصلا

ملاali;727775 نوشت:
اما این مطلب که «غیرت زن کفر است و غیر ت مرد ایمان» ظاهرا در نهج البلاغه هم آمده

منم همین باورو خواهم داشت اگر آقایان قبول کنن که غیرت ما هم از جنس حسادت نیس

از جنس دوس داشتنه

:ok:

جواب شما رو دادم جناب ملا علی

ملاali;727790 نوشت:
جواب منو ندادید

شبـنم;727788 نوشت:
دیگه این وسط زن و مرد بودن چه معنی داره

سلام
تعجب میکنم
چه طور فرقی نداره
زن ناموسه ولی مرد نه

ناموس یعنی چیزی که حتما احتیاج به مراقبت داره

fatemeh2000;727792 نوشت:
بنظرم درست نیستاصلا
کتک خوردن از شوهر لذت بخش هستش،برخی خانم ها دوست دارن

همای رحمت;727774 نوشت:
صحبتهای شما خانم یارب عزیز صحبتهای جناب مطهری اند من که تا بحال مردی رو ندیدم بتونه دو خانم رو به یک اندازه دوست داشته باشه

سلام

کشش های قلبی دست هیچکس نیست،:ok:
هر موجودی به یک اندازه، در دل انسان علاقه ایجاد می کند. انسانِ خوب به یک اندازه، و انسانِ خوبتر به اندازه بیشتر است.
:Gol:
به همین دلیل خداوند متعال رعایت این نوع عدالت را از توان انسان خارج شمرده است.
:Mohabbat:

بنابراین، محبّت های درونی مادامی که موجب ترجیح بعضی از همسران بر بعضی دیگر نشود، ممنوع نیست.:Gol:
آنچه مرد موظف به انجام آن است رعایت عدالت در جنبه های
عملی و خارجی است.
به طور نمونه؛
اگر برای یکی از زنان خود هر ماه لباس تهیه می کند، باید همین کار را برای زن دیگر هم انجام دهد. اگر هر سال یکی را به مسافرت می برد، با دیگری نیز باید چنین رفتاری داشته باشد.

در اين جا سؤال مهمّى مطرح است كه مراد از عدالت در آيۀ 3 سورۀ نساء (1) چيست؟
در پاسخ مى گوييم: بعد از تشريع حكم تعدد زوجات در اسلام، براى هر كدام از زوجه حقوقى ثابت شده است كه مشروح آن در كتاب هاى فقهى آمده است و عمده ترين آن، عدالت در امور مربوط به زندگى از قبيل حق همسردارى، تهيه ى وسايل زندگى و ... مى باشد. آيه مى فرمايد: اگر اين گونه امور را نمى توانيد مراعات نماييد، پس به يك همسر اكتفا كنيد. جالب اين كه اين نوع عدالت است كه در قدرت انسان است و لذا محور حكم همين نوع عدالت است.

پسر افسرده;727800 نوشت:
کتک شوهر لذت بخش هستش،برخی خانم ها دوست دارن

سلام علیکم
کاربر گرامی و محترم
هیچ خانمی از اینکه شوهرش او را کتک بزند لذت نمیبرد مگر اینکه خدایی نکرده بیمار باشد!!

یازهرا(س)

اناالعبد;727802 نوشت:
کشش های قلبی دست هیچکس نیست،
هر موجودی به یک اندازه، در دل انسان علاقه ایجاد می کند. انسانِ خوب به یک اندازه، و انسانِ خوبتر به اندازه بیشتر است.
زن زمانی احساس رضایت میکنه که بفهمه قلب شوهرش رو تسخیر کرده بنابراین در این مورد تجسس میکنه

همای رحمت;727716 نوشت:
با سلام وعرض ادب ..چرا نباید خوشایند باشه ؟؟؟؟مگر غیرت ما هم از روی عشق وعلاقه نیست استاد نشاط گرامی

با سلام
بزرگوار انشالله که موفق و موید باشید
ما قصد جسارت و بیان بحث به صورت شخصی کردن و نگاه فردی گرایانه نیست،شما اگر آیه «الرجال قوامون علی النساء» را یکبار دیگر مرور کنید،متوجه قصه و حکمت موضوع خواهید شد،خانم های بزرگوار توجه داشنته باشند که روحیه غالبی آنها احساس هست،وقتی در روند زندگی با این رویکرد حساسسیت بیشتر نشان دهند،کانون و ساختار خانواده از روند طبیعی خودش خارج خواهد شد،لذا به خاطر مصلحت زندگی و با توجه به طبیعت هر دو جنس،حکمت در این است مرد در کنار همسرش زندگی موفقی داشته باشد.قصد ذلت و ظلم و حقارت نیست،بلکه مطلوب در این است که عقل و احساس در کنار هم کامل شوند.و ضمنا حساسیت (زنانه)اگر در زندگی از حد خارج شود،(که در ادامه بیشتر هم می شود)در این صورت زندگی مطلوب نخواهد شد.و بهتر است که مردان با تدبیر و قوه عقل خودشان زندگی را مدیریت و نسبت به زنان خودشان مهر و محبت کنند،و در زندگی در حق آنها ظلم نکنند.

ملاali;727799 نوشت:
سلام
تعجب میکنم
چه طور فرقی نداره
زن ناموسه ولی مرد نه

ناموس یعنی چیزی که حتما احتیاج به مراقبت داره

Fool

این دیگه از اون حرفا بود Fool

ناموس خودش بلده از خودش مراقبت کنه Fool

ناموس آدمه

عقل داره شعور داره قدرت تشخیص بد و خوب داره

خیالتون راحت Fool

Reyhaneh67;727784 نوشت:
با سلام

ببخشید یک هویی وارد بحث می شم

یک سوال جدی برام پیش اومده: توی این تاپیک و تاپیک دیشب که ازدواج بود چطوری کاربرا وقت می کنند این همه آنلاین باشند؟ واقعا چطوری وقت کار و زندگیشون و اگه دارند بچه و همسرشون رو مدیریت می کنند؟

آخه خیلی سریع برخی صفحه ها می ره جلو!!

شخصا از وقتی که دیشب گذاشتم تو فروم از عذاب وجدان می خواستم بمیرم !!!

سلام دوست من

ما همزمان چندین کارو با هم انجام می دیم
شخصا هم دارم غذا درست می کنم هم کارمو انجام می دم ( کار اداری )
هم کتاب می خونم و هم کلاس می رم و هم کارخانه می کنم و ....
:khaneh:
هم بیشتر وقتا ان لاینم :Nishkhand:

**گلشن**;727720 نوشت:
سلام بزرگوار

به نظر من غیرت از عشق و علاقه میاد
اگر زن و مردی عشق و علاقه ای نسبت به شوهرش و یا همسرش نداشته باشد هیچ غیرتی هم در کار نیست
اینکه بعضی ها غیرت را در زنان خوب نمی دانند
کاملا در اشتباه هستند چون اگر زنی نسبت به مردش غیرت نداشته باشد
یقین بدانید که هیچ علاقه و عشقی نسبت به او ندارد

با سلام و خسته نباشید
مردان بزرگ اگر به جایی رسیده اند معمولا (چه بساحتما) با کمک همسرانشان بوده،اگر منظورتون توجه وکمک و تلاش و دلسوزی و دلداری باشد،اتفاقا نیکوست.(منتها حساسیت های بیجا و بی حد باشد به روند مثبت زندگی آسیب میزند و خوب و مطلوب نیست)

ملاali;727775 نوشت:

درپست قبلی جوابتونو دادم ولی مثل اینکه شما اونو نخوندید گفتم اگر همسرم با یه زن زشت یا پیر ازدواج کنه کاری ندارم حالا شما لطفا جواب ما رو بدید اگر همسر شما عاشق مرد پیر وزشتی بشه شما چه عکس العملی دارید انصافا
موضوع قفل شده است