جمع بندی کمک برای غلبه بر ترس و اضطراب

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک برای غلبه بر ترس و اضطراب

سلام خدمت اساتید محترم ودوستان گرامی.
من سربازم وبا یه مشکلی در گیرم که خیلی اذیتم میکنه.من حدود یک ماه دیگه خدمتم تمومه و6ماه مرخصی نرفتم.شاید بهم بخندین ولی میترسم برم مرخصی اتوبوس تصادف کنه یا مشکلی برام پیش بیاد.یه بار استخاره گرفتم برا مرخصی خوب نیومد منم بیخیالش شدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

zeroone13745;721204 نوشت:
سلام خدمت اساتید محترم ودوستان گرامی.
من سربازم وبا یه مشکلی در گیرم که خیلی اذیتم میکنه.من حدود یک ماه دیگه خدمتم تمومه و6ماه مرخصی نرفتم.شاید بهم بخندین ولی میترسم برم مرخصی اتوبوس تصادف کنه یا مشکلی برام پیش بیاد.یه بار استخاره گرفتم برا مرخصی خوب نیومد منم بیخیالش شدم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

بسمه تعالی
با سلام و تحیت و عرض خوش آمد خدمت جنابعالی

دوست گرامی همانطور که اشاره نمودید احساس مورد تجربه، زائیده اضطراب بالای شما است و نه معلول واقعیت! اضطراب بالا که ریشه در شرایط زندگی شما بویژه دوره کودکی، سبک تربیتی و ژنتیک دارد سبب شده است تا گرفتار فکر جادویی و تحریف شده فوق گردید. چه خوب است بدانید وقوع حوادث و وقایع خوب و بد و از جمله تصادف، تابع علل واقعی خود و از جمله اراده و مشیت الهی هستند و نه افکار من و شما ! استخاره ای که نیز در این رابطه گرفته اید، استخاره ای مورد قبول نیست چرا که مورد استخاره جایی است که بعد از تحقیق و بررسی شخص گرفتار تردید باشد و نه اضطراب و وسواس.
بنابراین با لحاظ این نکته، برای مهار اضطراب لازم است به بنیه جسمی خود بواسطه توجه به خواب و تغذیه و نیز ورزش و ....توجه بیشتری داشته باشید و در عین حال سعی کنید با مثبت اندیشی خود را در موقعیت سفر و بازگشت به منزل تصور کنید در حالی که لبخند بر لب دارید و به ساختن آینده و پیشرفت در عرصه های مختلف زندگی می اندیشید. تا روز پایان خدمت سعی کنید این تصویر مثبت را به صورت روزانه مرور کنید.
به تعبیری لازم است شما با موقعیت سوار شدن اتوبوس مواجه شوید ولی برای کاهش اضطراب در موقعیت واقعی، لازم است تا قبل از مواجه واقعی، مواجه ذهنی (تصور اتوبوس سوار شدن) را تمرین و تجربه کنید تا برای مواجه واقعی مهیا شوید و حساسیت منفی شما کاهش پیدا کند.
لازم است توجه کنید که فرار از موقعیت و مواجه شدن، میزان ترس و اضطراب شما را افزایش خواهد داد.

علی علیه السلام می فرماید: "اذا خفت من شیء فقع فیه"؛ آن هنگام که از چیزی ترسیدی خود را در آن بیافکن

در عین حال پیشنهاد می شود با مراجعه به پزشک و مصرف داروی آرامبخش و بویژه در روز سفر از میزان اضطراب خود کم کنید.

موضوع قفل شده است