جمع بندی لکه نجاست بعد از تطهیر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
لکه نجاست بعد از تطهیر

سلام علیکمشورت و شلواری که صبح پس از احتلام گذاشتم تو کیسه مخصوص لباسای نجس واسه شستشو یک نفر دیگه که میدونسته نجسه و اونو به منظور طهارت شسته ( شاید نمی دونسته با منی نجس شده و کم شسته باشه البته شایدم میدونسته) بعد از تطهیر و خشک شدن شلوار من یک لکه کم رنگ سفید (اندازه یه نخود) حوالی همون قسمت بالا و جلوی شلوار دیدم با توجه به اینکه من وقتی شلوارو در می اوردم اصلا شلوارو بررسی نکرده بودم و اگه لکه ای هم بوده قبل از تطهیر من ندیدم و می تونم بنا رو بر این بذارم که اصلا لکه ای نبوده رو شلوار و این ممکنه چیز دیگه ای باشه مثلا پودر ماشین لباسشویی یا هر چیز دیگه ای با وجود اینکه به احتمال زیاد این اثار منی هست (چون عقل حکم میکنه که عین نجاسات به شلوار می رسه )ضمنا بنده مدتی است مبتلا به بیماری وسواس در طهارت و نجاست شده ام . اصلا نمی خواستم اینو بگم دوست دارم هرچی واسه مردم عادی تو جواب این سوال حکم میشه من رعایت کنم ولی باز اعتراف کردم که وسواسی ام حالا تو جواب با شمااگه نجس باشه خیلی مشکل میشه چون تو همون روزا خیلی لباسا شسته شده بوده به علاوه حیات و ... اون روز خیلی چیزا شسته شده بوده و اون زمان من اونجا نبودم طرفی که اینو شسته هنوز لکه رو ندیده، باید ازش بپرسم چه چیزایی رو با اون شلوار شسته تا همشو تطهیر کنیم یا تجسس نکنم و فقط همین شلوارو دوباره تطهیر کنم ( که بعید می دونم وسواسم اجازه بده فقط همینو بشورم) خدایا کمک یه راهی یه تبصره ی قانونی یه چیزی پیش روم بذارین خواهشا به دادم برسین خیلی سخت میشهمقلد ایت الله عظمی خامنه ای هستم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

majid_08;721143 نوشت:
سلام علیکمشورت و شلواری که صبح پس از احتلام گذاشتم تو کیسه مخصوص لباسای نجس واسه شستشو یک نفر دیگه که میدونسته نجسه و اونو به منظور طهارت شسته ( شاید نمی دونسته با منی نجس شده و کم شسته باشه البته شایدم میدونسته) بعد از تطهیر و خشک شدن شلوار من یک لکه کم رنگ سفید (اندازه یه نخود) حوالی همون قسمت بالا و جلوی شلوار دیدم با توجه به اینکه من وقتی شلوارو در می اوردم اصلا شلوارو بررسی نکرده بودم و اگه لکه ای هم بوده قبل از تطهیر من ندیدم و می تونم بنا رو بر این بذارم که اصلا لکه ای نبوده رو شلوار و این ممکنه چیز دیگه ای باشه مثلا پودر ماشین لباسشویی یا هر چیز دیگه ای با وجود اینکه به احتمال زیاد این اثار منی هست (چون عقل حکم میکنه که عین نجاسات به شلوار می رسه )ضمنا بنده مدتی است مبتلا به بیماری وسواس در طهارت و نجاست شده ام . اصلا نمی خواستم اینو بگم دوست دارم هرچی واسه مردم عادی تو جواب این سوال حکم میشه من رعایت کنم ولی باز اعتراف کردم که وسواسی ام حالا تو جواب با شمااگه نجس باشه خیلی مشکل میشه چون تو همون روزا خیلی لباسا شسته شده بوده به علاوه حیات و ... اون روز خیلی چیزا شسته شده بوده و اون زمان من اونجا نبودم طرفی که اینو شسته هنوز لکه رو ندیده، باید ازش بپرسم چه چیزایی رو با اون شلوار شسته تا همشو تطهیر کنیم یا تجسس نکنم و فقط همین شلوارو دوباره تطهیر کنم ( که بعید می دونم وسواسم اجازه بده فقط همینو بشورم) خدایا کمک یه راهی یه تبصره ی قانونی یه چیزی پیش روم بذارین خواهشا به دادم برسین خیلی سخت میشه مقلد ایت الله عظمی خامنه ای هستم

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگرآنچه که باقی مانده فقط اثری ورنگ نجاست است و جرم ندارد ،پاک می باشد ونجس نیست.

تذکر:هر چيز نجس تا عين نجاست را از آن برطرف نكنند، پاك نمى‏شود، ولى اگر بو يا رنگ نجاست در آن مانده باشد اشكال ندارد. پس اگر خون را از لباس برطرف كنند و لباس را آب بكشند و رنگ خون در آن بماند، پاك مى‏باشد.

پی نوشت:

رساله امام ،مطهرات،آب،مساله 170
http://www.leader.ir/tree/view.php?parent=n249&catid=2&lang=fa

موضوع قفل شده است