صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا خدا هوای بدها رو بیشتر داره؟

نوشته
    5
    حضور
    9 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    32

چرا خدا هوای بدها رو بیشتر داره؟

سلام ...
    من مدتهاست یه سوال توی ذهنمه از خیلیام پرسیدم ولی جواب درست حسابی نگرفتم!
    میخوام بدونم چرا آمار ازدواج توی دخترای غيرمذهبی نسبت به مذهبی بیشتره؟؟؟
    چرا دخترای مذهبی می مونن و سنشون میره بالا ولی غیر مذهبیا به راحتی ازدواج میکنن؟؟؟
    نمیخوام بهم ایه و دعا بدین که راه حل واسه ازدواج و این حرفا چون من خودم این مشکلو ندارم!فقط واسم سواله چرا اینجوریه؟ چرا دخترای پاک تر می مونن ؟؟؟
    از این حرفام نزنین قسمت و تقدیر بعضیا مجرد موندن هست و اصلا کی گفته همه چیز ازدواجه و...چون هست ... بله همه چیز ازدواجه ... یه دختر تااخر عمر نمیتونه مجرد بمونه ....اصلا مگه خدا تو قران نگفته" از آيات و نشانه‌هاي الهي اين است كه از جنس خودتان، ازواج و همسراني آفريد، تا در كنار آنها آرامش بگيريد، و به سكون برسيد""پس چرا این حق همه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مگه خدا نگفته خودتونو حفظ کنین من اسباب ازدواج رو مهیا میکنم توکل و صبرو نماز و...
    این یعنی مذهبیا باید راحتتر و بهتر ازدواج کنن دیگه پس چرا برعکسه؟میدونم کسی که مذهبیه این دین و ایمونش واسه باج گیری از خدا که نیست که درقبالش چیزی از خدا بخواد ولی خودش گفته کمکتون میکنم پس چرا الان تو جامعه نگاه میکنی هرکی هرزه تره رفته سر زندگیش و پاک ها سنشون رفته بالا...
    آدم میره تو مسجد حالش گرفته میشه ... چه دخترایی... چقدر ساده ... قانع .... و پاک ... باچه تفکراتی!آدم باخودش میگه اینا شوهر کنن خوش به حال شوهرشون بااین سادگی باطن و صفایی که دارن ولی از شانس بدشون همینا از بقیه جاموندن فقط !!!
    من دخترایی رو میشناسم که اصلا دختره انقد بد بوده که مامانای پسرای همسایه شون می اومدن دم در خونه شون به مادر دختره میگفتن دخترت داره پسرامونو منحرف میکنه جلوشو بگیر و باعالم وادم رابطه داشته ولی الاناون توی سن کمتر ازدواج کرده مادرم شده ولی چه دخترایی که از گل پاک ترن و سنشون رفته بالاو هنوز مجردن!واقعا این عدالته؟؟؟چرا اینجوریه؟

نگین به خودشون نمیرسن،فعالیت اجتماعی ندارن و....چون خیلیا رو میشناسم اتفاقا همیشه تو جمع حضور دارن و خوش برخوردن و ظاهر اراسته ای هم دارن ولی باز می بینییه دختر فشن وخیلی وقتا هرزه زودتر راحتتر و باشخص بهتری ازدواج میکنه!میدونم اینو که خدا به کسایی که دنیارو میخوان دنیارو میده و غرق در نعمتشون میکنه تا غافل بشن ...ولی این چه ربطی داره به سایر بنده هاش ، اونم خوباش حق طبیعی و مسلم شونو نده؟؟؟؟
    اصلا چرا خدا هوای بدا رو بیشتر داره؟؟؟
    پسرا که اصلا سن ازدواج واسشون چندان اهمیتی نداره فقط و فقط واسه نیازشونه که اهمیت پیدا میکنه و لااقل نگران حرف مردم نیستن که!
    و حتی اگه پیرم بشن طرف باز نهایتا میگن ازدواج نکرده ....هیشکی نمیگه ترشیده ، پیر دختر !!! هیشکی زخم زبون نمیزنه ...

ولی دخترا هنوز به 20 نرسیده حرف و حدیثا شروع میشه واز یه سنی دیگه باید ادم کور وکر بشه تا نشنوه نیش وکنایه هارو...
    چرا اینجوریه اخه؟؟؟
    چرا مردم انقدررررر بی ملاحظه ن؟؟؟؟
    چرا به احساسات دخترای جوون که انقدر شکننده ن فکر نمیکنن؟؟
    چرا فکر نمیکنن شاید این واسه بچه خودشونم پیش بیاد وخودشونو بزارن جای طرف و ببینن تو چه شرایط روحی ای قرار داره و چقدرررر از نظر روحی ازرده س ولااقل اونا زخمی اضافه نکنن ولی ....
    کسایی هستن که به دخترای مردم به خاطر سنشون و دیر ازدواج کردنشون نیش وکنایه میزنن و عمدا اینکارو میکنن و دل میشکنن یا کارایی میکنن که دخترای مجرد از زنده بودنشون سیر بشن ولی همین ادما دختراشون راحت وخیلی زود ازدواج میکنن چرا خدا نمیزاره تو کاسه شون تا بفهمن هرچیزی حساب کتابی داره و به این راحتی نمیتونن دل بشکنن و ساده بگذرن؟

نمیخوام اینو بگم ولییییی مگه خدا عادل نیست پس چرا این اتفاقا می افته؟

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۴/۰۶/۱۴ در ساعت ۱۱:۴۷ دلیل: به درخواست کاربر

2. صلوات ها 20

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

چرا خدا هوای بدها رو بیشتر داره؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

سلام خدمت شما پرسشگر محترم
    از تأخيرم در پاسخگويي عذرخواهي مي كنم چند روزي كسالتي داشتم به سايت هم سر مي زدم ولي عملا پاسخگو نبودم
    بارها و بارها وقتي در تنگناها و رنج ها قرار مي گيريم از زندگي خسته مي شويم زندگي را ناعادلانه مي دانيم و احتمالا به خدا هم شكايت مي كنيم كه چرا سهم من را از زندگي اين وضعيت قرار داده اي و يا حتي مي گويم چرا اصلا من را آفريدي؟ و زماني تمنا و آروز داريم جاي ديگري باشيم.
    اما زماني كه زندگي بر وفق مرادمان هست خود و پدر و مادرمان را با همه ضعف ها و عيب ها دوست داريم و حتي تمايلي نداريم به جاي موفق ترين افراد باشيم و ازخدا به خاطر همه نعمت هايش تشكر مي كنيم.
    واقعيت اين است كه همه ما در زندگي با فراز و نشيب ها و سختي ها و خوشي ها و تلخي ها و شيريني ها روبه رو مي شويم. حتي افرادي را كه به ظاهر مي بينيم زندگي خوشي دارند مشكلات خاص خود را دارند. و اين امر براي افرادي كه مانند مشاوران يا روحانيون يا پليس و...روشن است.
    وقتي ما مي خواهيم رابطه بين دو پديده را بررسي كنيم كه درباره آن دليل وحياني ( قرآن و حديث معتبر) نداريم بايد حتما از روش تحقيق علمي و آمار توصيفي و استناطي كمك بگيريم. يعني اگر مي گوييم بين ذكر و آرامش رابطه مثبت وجود دارد به دليل اين است كه خداوند به اين رابطه اشاره كرده است و تحقيقات علمي نيز به اين نتيجه رسيده است. اگر بخواهيم بگوييم دختران غيرمذهبي كشور زودتر ازدواج مي كنند براي اين امر دليل و تحقيق معتبر نياز داريم. البته اين امر منافات با اين ندارد كه مثلا در دانشگاه يا مجتمع ما اين چنين باشد يعني دختران غيرمذهبي زودتر ازدواج كرده باشند.
    به عنوان مشاوري كه در اين زمينه سال ها تجربه داريم بنده عكس اين مطلب را ديده ام به طور كلي رغبت به دختران مذهبي زياد است چرا كه پسران تمايل دارند با كسي باشند كه براي خودشان باشد. چرا تمايل دوستي با دختران غيرمذهبي خيلي زياد است چون آنها حدود شرعي و اخلاقي را اغلب در نظر نمي گيرند و دوستي را براي خود امتياز و نشانه اعتماد به نفس مي دانند.
    - دختران مذهبي برايشان «ازدواج كردن» مهم است ولي از آن مهم تر به خاطر باورها و ارزش ها و نگرشي ديني اي كه دارند «با چه كسي» ازدواج كردن برايشان مهم تر است. بنابراين در بسياري از موارد اگر خواستگاراني هم سراغشان بيايند آن خواستگاران «رد صلاحيت» مي شوند چون با معيارهاي دختران مذهبي تناسب ندارند.
    - افراد بسياري دنبال مال و جمال هستند و طبيعي است كه دختران كه اين زمينه را داشته باشند چه مذهبي باشند چه نباشند خواستگار بيشتري دارند. در حالي كه دين معيار اصلي ازدواج را اخلاق و دينداري مي داند. بنابراين در موارد زيادي مي بينيم كه براي دختر زيباي مذهبي خواستگاران غيرمذهبي مي آيد و اين دختران متدين براساس معيارهاي خود قبول نمي كنند. (بنابراين خواستگار دارند ولي رد صلاحيت مي شوند). برخي از خواستگاران هم وقتي طرف خود را دختري مقيد و مذهبي مي بينند خود براي خواستگاري اقدام نمي كنند چون مي دانند با اين كه دختر كمالات زيادي دارد ولي به خاطر عدم همتايي در بعد ديني مشكلاتي خواهند داشت و يا اگر براي خواستگاري اقدام كنند دختر و خانواده اش رد كنند.
    - در رانندگي مثلي است كه مي گويد دير رسيدن بهتر از هرگز نرسيدن است. دير ازدواج كردن بهتر از ازدواج زود غيرروشمند و نامتناسبي است كه هرروزش مشاجره است و يا زود ختم به جدايي مي شود. ( طلاق فيزيكي و عاطفي). براساس تحقيقات علمي يكي از عوامل موثر در تحكيم روابط و رابطه گرم عاطفي و فيزيكي باورهاي ديني زن و شوهر است.
    - افراد متدين به اين امر توجه داشته باشند كه وقتي موانع استجابت دعا مانند گناهان نباشد اصلا دعايي كه مستجاب نشود نداريم ولي استجابت را بايد در فرهنگ الهي و با توجه به مصالحي كه خداوند كه از مادر بر ما مهربان تر است تعريف كنيم. بارها و بارها شده كه ما در زندگي از خداوند چيزي مي خواستيم و اصرار هم داشته ايم ولي به آن نرسيده ام ولي چندين سال قبل خدا را شكر كرده ايم كه آن دعا و خواسته مستجاب نشده است. مانند دانشجويي كه روي علاقه كاذب فكر مي كرده است به پزشكي علاقه دارد ولي قبول نشده است و مجبور شده در شركت كار كند و با رشته عمران آشنا شده است و تغيير رشته داده و حسابي در اين رشته درخشيده است. يا دختري كه در قلبش تمايل داشته با پسري ازدواج كند و بعد از چند سال متوجه شده آن پسر شيطان پرست يا معتاد است. يا پسري كه عاشق دختر زيبايي شده و تصور داشته تنها او مي توانسته اين پسر را خوشبخت كند ولي متوجه مي شود كه اين دختر به دليل اخلاق زشت يا مداخله هاي زياد خانواده اش دو طلاق داشته است.
    - در روايات داريم كه دعاها مستجاب مي شود گاهي استجابت به رسيدن به خواسته است زماني استجابت به رد بلا و گرفتاري است مانند شرايط ازدواجي كه ناموفق خواهد بود فراهم نمي شود يا دعا ذخيره آخرت مي شود و با تأخير مستجاب مي شود و يا به جاي آن چيزي به ما داده مي شود كه بهتر است.

- بسياري از گرفتارهاي ريشه در كاهلي ما دارد مثلا تصور كنيد دختري متدين است ولي ازدواج به تأخير افتاده است: وقتي بررسي مي كنيم مي بينم كه او يا خانواده اش شرايط سختي در خواستگاري مطرح مي كند، خواستگاري را مي خواهد كه صددرصد مطابق ميلش باشد، مهارت زنانگي ندارد و پسران و خانواده آنها به او رغبت ندارند، شلخته است، اجتماعي نيست، و بدگو دارد و افرادي از خدا بي خبر مانع ازدواج مي شوند، مؤمنان بدون توجه به دستور خداوند هستند و واسطه در ازدواج و امر خير نمي شوند و....
    - البته در قرآن هم داريم گاهي خداوند به دليل امتحان بندگانش را با مسائل مختلفي مانند فقر، دارايي، تأخير در ازدواج، نازايي، فرزندان زياد، نداشتن خواستگار، آزمايش مي كند. براي مؤمن آزمايش سبب غفلت زدايي و توجه به خداوند است شايد شما هم زياد ديده باشيد بيماراني را كه ام اس يا سرطان را نعمت خدا بدانند و بگويند با اين نعمت بود كه فلسفه زندگي و معناي بودن برايمان روشن شده است و با خداوند ارتباطشان عميق تر و صميمي تر شده است.
    - قرآن مي فرمايد گاهي هم خداوند افراد بي قيد را به «سنت استدارج» مبتلا مي كند يعني روز به روز نعمت و خوشي به او مي رسد و رحمت خداوند دور شود.
    - اراده خداوند به اين تعلق گرفته است كه موجودات مختار و با اراده اي داشته باشد كه برخلاف فرشتگان با اراده و انتخاب خود به كمال برسند و با قرار گرفتن در ميدان آزمايش متناسب با ظرفيت وجودي خود ارتقا يابند اگر بنا باشد خداوند براي ما شرايط را فراهم كند و به همه انتظارات برسيم اراده و انتخاب معنا نخواهد داشت يعني بدون تلاش موفقيت مادي و معنوي كسب مي كرديم و پاداش و جزا و بهشت و جهنم و ...معنا نداشت. به همين دليل مي بينيم كه پيامبران و اولياي الهي به بلاهاي مختلفي گرفتار مي شدند و چون فلسفه اين بلاها را مي دانستند از خداوند شكايتي نمي كردند. امام حسين در آخرين لحظات زندگي وقتي داشتند سرش را از بدنش جدا مي كردند و بعد از كشته شدن ياران باوفايش و با آگاهي از اسارات خانواده اش فرياد زد خدايا راضيم به رضاي تو. و معبودي به جز تو سراغ ندارم ...و حضرت زينب در جواب ابن زياد كه گفت ديديد چگونه گرفتار و رسوا شديد فرمود: بدهاي از شما است و زندگي و اين آزمايشهاي سخت و بلاها را به جز خوبي نديدم.
    بله قبول دارم سخت هاي و استرس هاي مختلف زندگي مانند شكست هاي اقتصادي، تأخيردر ازدواج، ناباروي، طلاق، بيماري و مرگ عزيزان و....به ما فشار زيادي مي آورد ولي چاره اين نيست كه «از خداوند» شكايت كنيم بله «به خداوند» شكايت كنيم تا آرامش يابيم

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۸:۰۷
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

ازدواج

«بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را»

کبوتر دعا و گنبد اجابت
    سئوال: برخی از خانم‌های متدین می‌گویند من دعا می‌کنم چرا اثر ندارد. مگر خدا خودش قول نداده که دعا کنید من جوابتون را می‌دهم؟

پاسخ: روزی تصمیم گرفتم که دیگر همه چیز را رها کنم. شغلم را، دوستانم را ، مذهبم را، زندگی ام را ! به جنگلی رفتم تا برای آخرین بار با خدا صحبت کنم. به خدا گفتم: آیا می‌توانی دلیلی برای ادامه زندگی برایم بیاوری؟
    و جواب او مرا شگفت‌زده کرد .او گفت :آیا سرخس و بامبو را می‌بینی؟
    پاسخ دادم: بلی.
    فرمود: هنگامی که درخت بامبو و سرخس را آفریدم ، به خوبی ازآنها مراقبت نمودم .به آنها نور و غذای کافی دادم.دیر زمانی نپایید که سرخس سر از خاک برآورد و تمام زمین را فرا گرفت اما از بامبو خبری نبود. من از او قطع امید نکردم. در دومین سال سرخس‌ها بیشتر رشد کردند و زیبایی خیره کنندهای به زمین بخشیدند اما هم‌چنان از بامبوها خبری نبود. من بامبوها را رها نکردم. در سال‌های سوم و چهارم نیز بامبوها رشد نکردند.اما من باز از آنها قطع امید نکردم. در سال پنجم جوانه کوچکی از بامبو نمایان شد. در مقایسه با سرخس کوچک و کوتاه بود اما با گذشت ۶ ماه ارتفاع آن به بیش از 100 فوت رسید. 5 سال طول کشیده بود تا ریشه‌های بامبو به اندازه کافی قوی شوند. ریشه‌هایی که بامبو را قوی می‌ساختند و آن‌چه را برای زندگی به آن نیاز داشت را فراهم می‌کردند.
    خداوند در ادامه فرمود: آیا میدانی در تمامی این سال‌ها که تو درگیر مبارزه با سختی‌ها و مشکلات بودی در حقیقت ریشه هایت را مستحکم می‌ساختی. من در تمامی این مدت تو را رها نکردم همان‌گونه که بامبوها را رها نکردم. هرگز خودت را با دیگران مقایسه نکن، بامبو و سرخس دو گیاه متفاوت‌اند اما هر دو به زیبایی جنگل کمک می‌کنند. زمان تو نیز فرا خواهد رسید تو نیز رشد می‌کنی و قد میکشی!
    از او پرسیدم : من چه‌قدر قد می‌کشم. در پاسخ از من پرسید: بامبو چقدر رشد می‌کند؟
    جواب دادم : هر چه قدر که بتواند.
    گفت: تو نیز باید رشد کنی و قد بکشی، هر اندازه که بتوانی به یاد داشته باش که من هرگز تو را رها نخواهم کرد.

افرادی که اهل دعایند و راز و نیاز با توجه و با مقایسه با افرادی که دعا نمی‌کنند و متدین نیستند از سلامت روان بالاتری برخوردارند و اعتقاد به حکمت الهی و تقدیر در تأخیر نقش تسکین‌دهنده بسیار بالایی دارد. چه بسا دعای آنها شری را از زندگی او دور کرده است مثلاً گرفتار مرد و خانواده ای شرور و فاسد نشده است. بسیاری از افراد هم هستند که در دعا تعجیل می‌کنند و گمان می‌کنند همان چیزی که می‌خواهند به صلاح شان است و گاهی هم تجربه به آنها نشان داده که مثلاً آن پسری که دوست داشتند معتاد بوده یا تصادف می‌کند و از دنیا می رود و یا به بیماری بد اخلاقی یا روانی مانند بدگمانی شدید به همسر مبتلا بوده است. البته گاهی هم دختران آواز دهل را از دور می شنوند چون مثل مشاوران مشکلات داخلی افراد و خانواده ها را نمی بینند گمان می‌کنند همه افراد يا دوستانشان که ازدواج کرده اند خوشبخت اند بارها و بارها در مشاوره ها خانم هایی كه مشکلات‌شان را به دلائلی نمی‌توانند با خانواده ها مطرح کنند می‌گویند:

اين زندگي توش خودمان را کشته بیرونش دیگران را.

گاهی این تأخیر ها فرصت‌هایی است که خدا به فرد می‌دهد و او را پخته و با تجربه می‌کند و یا زمینه انتخاب بهتر را به او می دهد که دختران در این فرصت باید وقت را غنیمت بشمارند درباره ازدواج مطالعه جامعی کنند و مهارت‌های زندگی که سبب جذابیت بین فردی و اعتماد به نفس‌شان می‌شود را مطالعه کنند .

امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند :

خداوند كليدهاي گنجينه ‏هاي خود را در دست تو قرار داده كه به تو اجازه دعا كردن داد، پس هر گاه اراده كردي مي‏تواني با دعا، درهاي نعمت خدا را بگشايي، تا باران رحمت الهي بر تو ببارد.

هرگز از تأخير اجابت دعا نا اميد مباش، زيرا بخشش الهي به اندازه نيّت است، گاه، در اجابت دعا تأخير مي ‏شود تا پاداش درخواست كننده بيشتر و جزاي آرزومند كامل‏ تر شود، گاهي درخواست مي‏كني امّا پاسخ داده نمي‏ شود، زيرا بهتر از آنچه خواستي به زودي يا در وقت مشخّص، به تو خواهد بخشيد، يا به جهت اعطاء بهتر از آنچه خواستي، دعا به اجابت نمي‏ رسد، زيرا چه بسا خواسته‏ هايي داري كه اگر داده شود مايه هلاكت دين تو خواهد بود، پس خواسته‏ هاي تو به گونه ‏اي باشد كه جمال و زيبايي تو را تأمين، و رنج و سختي را از تو دور كند، پس نه مال دنيا براي تو پايدار، و نه تو براي مال دنيا باقي خواهي ماند....
    (نهج البلاغه / بخشي از نامه ي 31)

منبع : نرم افزار نيش ها و نوش ها

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۶:۱۱

9. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

« نوش بی نیش نشود »
    امام صادق سلام الله عليه :
    هيچ كس نيست كه به نوشى بى نيش دست يابد، اگر چه همه عوامل به يارى‌اش بيايد.
    تحف العقول، ص ۳۸۱؛ دنيا و آخرت از نگاه قرآن و حديث: ج 1، ص 30

11. صلوات ها 6

نوشته
    1,118
    حضور
    37 روز 21 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3880

نقل قول نوشته اصلی توسط m70 نمایش پست ها
    میخوام بدونم چرا آمار ازدواج توی دخترای مذهبی نسبت به غیر مذهبی بیشتره؟؟؟
    جابجا نوشتی.تصحیح:میخوام بدونم چرا آمار ازدواج توی دخترای غیرمذهبی نسبت به مذهبی بیشتره؟؟؟
    غم، مگر جز خاطر من، منزل و ماْوا نداری؟

خوش بیا...خوش بیا...آسوده بنشین، بر دلم
    گر جا نداری…!

13. صلوات ها 7

علاقه
    کتاب
    نوشته
    96
    حضور
    3 روز 5 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    176

با سلام<br>من هنوز توضیحات کارشناس محترم رو کامل نخوندم. البته یکی دو نکته خوب درابتدای توضحات ایشان بود. بر خلاف برخی دیگر از کارشناسان که بجای پاسخ و گفتن راه حل و جملات روشن تنها صورت مسئله را بیشتر باز میکنند و توضیحات گاها غیر لازم میدهند که البته اثر مثبتش این است که مخاطب را هر چند بطور موقت تسکین میدهد اما در بلندمدت راه حلی داده نمیشود. در مدتی که بنده به این سایت سر زدم این طور به نظرم رسیده است. این توضیحات را بنده بطور کلی عرض کردم و منظورم تاپیک یا کارشناس خاصی نیست. &nbsp;همان طور که گفتم کارشناس محترم دراینجا نکات خوبی را بیان کردند و بنده به نوبه خودم تایید میکنم. بعنوان مثال بنده مدت ها در کارم یک گیر و گرفتاری بوجود آمده بود که آنهم ناشی از &nbsp;نوعی سهل انگاری و کوتاهی خودم بود و مدت ها بود برای خروج از این مشکل راهی به ذهنم نمیرسید و هر از گاهی هم دعا میکردم. چند وقت پیش بود که برای مدتی به محل زندگی پدر و مادرم در یک شهر کوچک رفتم و در آنجا به اتاق خودم که از آن اتاق خاطرات خوبی در ذهنم داشتم و دوران تحصیل را آنجا درس میخواندم و عبادت میکردم. برای مدتی که آنجا بودم &nbsp;بخاطر محیط معنوی که در آن اتاق احساس میکردم خواه ناخواه بیشتر عبادت میکردم و قرآن میخواندم و دعا میکردم. فردای همان روز که داشتم برمیگشتم از جایی که انتظار نداشتم گشایشی برایم بوجود آمد و برایم غیر منتظره بود. شک ندارم بودنم در انجا و معنوبت خاصی که در آنجا برایم فراهم شد و نماز شبی که در آنجا می خواندم در این موضوع نقش داشت. اینها را گفتم که بگویم دعا اثر دارد و حتما هم اثر دارد. اما ، اما کارهای دنیا بر طبق نظم و قوانین مشخص اداره و کنترل میشوند و ما نبایست از خداوند متعال این انتظار را داشته باشیم هر جایی که ما خواستیم در این قوانین و سلسله علت های مادی دست ببرد و نتیجه را به نفع ما تمام کند. این عقلانی و منطقی نیست. چون &nbsp;افراد دیگری نیز درخواست های دیگری دارند و بر این اساس خداوند متعال بایست هر لحظه امور دنیا را به میل و اراده افراد مختلف بایست تغییر ایجاد کند. این درست نیست و سنگ بنای خوبی هم نیست که ما هر جا در زندگی گیری داشتیم فورا از خدا بخواهیم مشکل را برای ما برطرف کند. راه حلش این است که ما در وهله نخست بایست تلاش خود را بکنیم تا از روش های که به ذهنمان میرسد مشکل خود را بر طرف کنیم یا جداقل در مسیر حل کردن آن هر قدر که میتوانیم گام برداریم و با این حال دعا را هم فراموش نکنیم که قطعا اثر دارد چرا که خدواند فرموده است اجابت میکند و فرموده است نیکوکاران را هدایت میکند و با آنهاست. پس ما وظیف داریم از توانایی های جسمی و ذهنی خود برای حل مشکلات خودمان استفاده کنیم و در عین حال دعا کنیم. در مورد این موضوع نیز به همین صورت بایست دنبال راه کارهایی بگردیم و با نشستن در خانه و صرف دعا کردن احتمال دارد مشکلی از ما حل نشود زیرا خداوند اگر بخواهد مشکل ما را حل کند از همین روش های معمول و از طریق سلسله علت و معلول ها مشکل را برطرف میکند حالا ممکن است شخص خاصی در مسیر زندگی ما قرار گیرد یا بر هر نحو دیگری ممکن است این اتفاق روی دهد&nbsp;در مورد اینکه چرا دختران بی حجاب امکان و فرصت ازدواج بیشتری پیدا میکنند پاسخ بنده این است که اکثریت &nbsp;پسران بخاطر زیبایی و جذبه ظاهری که در طرف مقابل می بینند اقدام به ازدواج می کنند &nbsp;و از این رو دخترانی که زیبایی خود را بیشتر در معرض دید می گذارند شانس بیشتری برای ازدواج هم دارند. البته بنده &nbsp;نمی خواهم این را بگویم که دختران برای اینکه ازدواج کنند بی حجاب شوند و این این نوع ازدواج ها خوشبختی و رضایت خاطر را در دوره های بعدی زندگی به همراه خواهد داشت ولی میگویم بایست به نوعی امتیازات و جذابیت های خود را &nbsp;در حد امکان امکان و یا در محیط های خانوادگی و ... نشان بدهند. حداقل برای کسانی که به نوعی مورد تاییدشان هستند. و از خودشان کاری و حرکتی انجام بدهند چون اکثریت پسرها با چشم عاشق میشوند و ازدواج را برای لذت جنسی آن میخواهند . بنده این را تایید میکنم که در ازدواج اینکه طرفین از یکدیگر خوششان بیاید و ظاهر یکدیگر را پسند کنند شرط مهم و اساسی است و اگر برای یکدگر جذابیت نداشته باشند امتیازات و نکات دیگر به نظر بنده نمی توانند خلا چنین چیزی را پوشش دهند.&nbsp;
    ویرایش توسط پژوهشگر : ۱۳۹۴/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۸:۰۸

15. صلوات ها 4

نوشته
    5
    حضور
    9 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    سلام خدمت شما پرسشگر محترم
    از تأخيرم در پاسخگويي عذرخواهي مي كنم چند روزي كسالتي داشتم به سايت هم سر مي زدم ولي عملا پاسخگو نبودم
    سلام...خیلی‌ ممنووون فکر کردم از قلم افتادم
    خیلی‌ کامل بود و امیدوار کننده
    واقعا ممنون

17. صلوات ها 5

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,400
    حضور
    77 روز 39 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6566

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    بنده عكس اين مطلب را ديده ام به طور كلي رغبت به دختران مذهبي زياد است
    سلام...
    چراش درسته... ولی‌ در عمل به نظرم زیاد اینجوری نیست ....یعنی‌ اصلا اینجوری نیست...لاقل الان دیگه اینجوری نیست

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

19. صلوات ها 2

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

والا دوست عزیز من خودم یه جوون امروزی هستم، از ملاک های اولم ازدواج با یه دختر مذهبی هستش برام ولی چون اوضاع کاری خراب هستش مجبوریم ازدواج نکنیم و گرنه دختر مذهبی طرفدار زیاد داره، به شرطی که زیاد خشکه مذهبی نباشن و............،هیچ کس از ازدواج بدش نمیاد وبرا دختر و پسر واجب هستش ولی پسر کار نداره ودیگه باید بی خیال ازدواج بشه
    ویرایش توسط آچار فرانسه : ۱۳۹۴/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۸:۱۰

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری