رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در زمان های مختلف و در سخنرانی‌های شان به معرفی تفریحات سالم در قالب سبک زندگی اسلامی اشاره فرموده اند.

به گزارش نکته آنلاین، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در زمان های مختلف و در سخنرانی‌های شان به معرفی تفریحات سالم در قالب سبک زندگی اسلامی اشاره فرموده اند که بازخوانی این فرمایشات در فصل تابستان که زمان سپری کردن اوقات فراغت برای تعداد زیادی از جوانان و نوجوانان کشورمان است، مفید خواهد بود.

-ما فکر اوقات فراغت جوانان، یا در کردن اوقات فراغت آنان باشیم. منظورم این است که در زمینه مسائل فرهنگی بایستی یک دید وسیعی را مورد توجه قرار داد و همه‌ی اینها را با حساسیت تعقیب کرد. ( ۲۰/۹/۱۳۷۵ بیانات در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی)

-طبقات مختلف جامعه شامل مردان و زنان شهری و روستایی و همه کسانی که قادر به خواندن هستند باید با کتاب ارتباط برقرار کنند و در اتوبوس، تاکسی، مطلب پزشک، اداره، مغازه و در اوقات فراغت در خانه کتاب بخوانند. (بازدید رهبر انقلاب از سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران)

- توجه به باور سازی اوقات فراغت متناسب با تحولات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه. (سیاست‌های بهبود وضع گذران اوقات فراغت زنان و دختران-بیانات در دیدار جمعی از اساتید دانشگاه‌ها ۲۲/۸/۱۳۸۱ )

-تشویق و ترغیب مدیران خلاق، معرفی شیوه‌های موفق مدیریت و نیز معرفی نمونه در گذران اوقات فراغت. ( سیاست‌های بهبود وضع گذران اوقات فراغت زنان و دختران-بیانات در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۰/۹/۱۳۷۵)

-توجه به مطالعه مفید در برنامه‌های اوقات فراغت. (مصوبه «سند نهضت مطالعه مفید»- بازدید رهبر انقلاب از سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۱۹/۲/۱۳۶۹)

-برنامه ریزی برای استفاده مفید از اوقات فراغت دانش آموزان و آماده سازی آنان برای پذیرش مسئولیت‌های فردی و اجتماعی. ( اساسنامه سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران- بیانات در جلسه پرسش و پاسخ مدیران مسئول و سر دبیران نشریات دانشجویی ۴/۱۲/۱۳۷۷)

-اهتمام به اطلاع رسانی صحیح و بارور کردن اوقات فراغت جامعه از طریق رسانه ها. (سیاست‌های مقابله با تهاجم فرهنگی)

-ایجاد زمینه‌های مناسب برای بهره گیری مطلوب و متعادل فرهنگی و هنری از اوقات فراغت و تفریح. (سیاست‌های مقابله با تهاجم فرهنگی- بیانات در جلسه پرسش و پاسخ مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی ۴/۱۲/۱۳۷۷)

-شناسایی، تربیت و بهره گیری از نیروهای کار آمد در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و تقویت کادر فرهنگی مراکز مربوط. (سیاست‌های بهبود وضع گذران اوقات فراغت زنان و دختران – برگزاری مراسم صبحگاه رده‌های مختلف نیروی مقاومت بسیج در حضور فرمانده‌ی کل قوا ۱/۶/۱۳۸۴)

-ایجاد زمینه مناسب برای مشارکت و سرمایه گذاری سازمان‌های دولتی، غیر دولتی و آحاد مردم برای احداث مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی ویژه بانوان. (سیاست‌های بهبود وضع گذران اوقات فراغت زنان و دختران – برگزاری مراسم صبحگاه رده‌های مختلف نیروی مقاومت بسیج در حضور فرمانده‌ی کل قوا ۱/۶/۱۳۸۴)

-پیش بینی ضبط و تکثیر کلاس‌های آموزشی برای استفاده غیر حضوری علاقه مندان. (سیاست‌های بهبود وضع گذران اوقات فراغت زنان و دختران)

-حمایت و نظارت بر گسترش فرایند تولید، تامین، واردات، آماده سازی، تکثیر و توزیع انواع بازی‌های ویدیویی و رایانه ای. ( اساسنامه بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای- بیانات در دیدار جمعی از اعضای انجمن‌های اسلامی دانش آموزان ۲۴/۱۲/۱۳۸۳ )

-تامین امکانات لازم جهت بهره برداری بهینه از اوقات فراغت و ارتقاء فرهنگی اعضای خانواده. ( اهداف و اصول تشکیل خانواده و سیاست‌های تحکیم و تعالی آن – بیانات در خطبه‌های نماز جمعه ۴/۱۰/۷۷ )

-توجه به بارورسازی اوقات فراغت متناسب با تحولات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه. (سیاست‌های بهبود وضع گذران اوقات فراغت زنان و دختران – بیانات در دیدار جمعی از اساتید دانشگاه‌ها ۲۲/۸/۱۳۸۱ )

-برنامه ریزی برای استفاده مفید از اوقات فراغت دانش آموزان و آماده سازی آنان برای مسئولیت‌های فردی اجتماعی. (اساسنامه سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران- بیانات در جلسه پرسش و پاسخ مدیران مسئول و سر دبیران نشریات دانشجویی ۴/۱۲/۱۳۷۷ )