آیا شما این فتواها را می پذیرید ؟

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا شما این فتواها را می پذیرید ؟

بسم الله تعالی

فتواهای علمای وهابی

1- تحریم حمل جنازه با آمبو لانس :Labkhand:

علی عبد الحمید وهابی می گوید :
لا یشرع حمل الجنازه علی سیارة مخصصة للجنائز و تشییع المشیعین لها و هم فی السیارات ، لان ذلک من عادات الکفار »

« حمل جنازه با ماشین های مخصوص حمل جنازه (آمبولانس )و تشییع مردم جنازه را در حالی که در ماشین است مشروع نمی باشد چون که کافران این کارها را می کنند

منبع : الموت ،عظاته و احکامه ، المکتبة الاسلامیة ، اردن ص 29 و وهابیت از دیدگاه اهل سنت ،رضوانی

[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]2-تحریم اعلامیه دادن به جهت مرگ [/][/][=times new roman (arabic)]
[=times new roman (arabic)]زینو، یکی از علمای وهابی می گوید [/][/]

[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]الاعلان فی الاوراق عن وفاة انسان من البدع الممنوعة شرعا و تشبه بغیر المسلمین [/][/]
[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]اعلامیه دادن در کاغذ در مورد وفات انسان از جمله بدعت هایی است که در شرع ممنوع شده و در آن تشبه به غیر مسلمانان است [/][/]([=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]الموت ،عظاته و احکامه ، علی عبد الحمید ص [/][/]29 [=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]و وهابیت از دیدگاه اهل سنت ص [/][/]220

[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]3-تحریم گفتن بگو [/][/]«[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]لا اله الا الله [/][/]»

[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]علی عبد الحمید می گوید:[/]

[/][=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]لا یجوز قول وحدوا الله ؛ لان ذلک یخالف الشریعة [/][/]

[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]گفتن بگو لا اله الا الله در تشییع جنازه جایز نیست چون مخالف شریعت است [/][/]( [=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]همان ص [/][/]29 )

[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]4-نشستن خدا بر عرش و کرسی [/][/]

[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]عبد الرحمن بن حسن بن محمد بن عبد الوهاب می گوید [/]

[/]« [=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]ان الله یجلس علی العرش و الکرسی [/][/]»

[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]همانا خدا بر روی عرش وکرسی می نشیند [/][/]

[=times new roman (arabic)]

[/]([=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]فتح المجید ، عبد الرحمن بن حسن ، ص [/][/]356 [=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]، دار السلام ، ریاض [/][/][=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]وهابیت از دیدگاه اهل سنت ، رضوانی ص [/][/]217 )

مجید;23883 نوشت:
بسم الله تعالی

فتواهای علمای وهابی
1- تحریم حمل جنازه با آمبو لانس :Labkhand:
علی عبد الحمید وهابی می گوید :
لا یشرع حمل الجنازه علی سیارة مخصصة للجنائز و تشییع المشیعین لها و هم فی السیارات ، لان ذلک من عادات الکفار »
« حمل جنازه با ماشین های مخصوص حمل جنازه (آمبولانس )و تشییع مردم جنازه را در حالی که در ماشین است مشروع نمی باشد چون که کافران این کارها را می کنند
منبع : الموت ،عظاته و احکامه ، المکتبة الاسلامیة ، اردن ص 29 و وهابیت از دیدگاه اهل سنت ،رضوانی

خوب کافران خیلی کارا می کنند !! تلویزیون هم نگاه می کنند :khandeh!:

5- خدای مجسم
بن باز مفتی سابق وهابیان می گوید :
«نفی الجسمیة و الجوارح و الاعضاء عن الله من الکلام المذموم »
نفی جسمیت و جوارح و اعضاء از خداوند از جمله سخنان پست است
التنبیهات من الرد علی تاویل الصفات ، بن باز ص 19 ، ریاض
وهابیت از دیدگاه اهل سنت ، رضوانی ، ص 218

6-تحریم صله رحم در اعیاد
ناصر الدین البانی وهابی می گوید :
« ان تخصیص زیارة الاحیاء للاحیاء یوم العید لکونهم لم تتح لهم الزیارة فی اثناء السنة بدعة ...
« اینکه زیارت زنده ها به روز عید اختصاص داده شده چون که نمی توانند در طول سال به زیارت آنها بروند ، بدعت است »
فتاوی البانی ، ص 63 ريا، دارالجیل ، بیروت
وهابیت از دیدگاه اهل سنت ، رضوانی ص 221

7-تحریم رانندگی زن
بن باز وهابی می گوید :
« لا یجوز للمراة قیادة السیارة »
رانندگی برای زنان جایز نیست
منبع : فتاوی المراة ص 192 ، دارالوطن ، ریاض
وهابیت از دیدگاه اهل سنت ، رضوانی ص 222

8-تحریم استفاده از تسبیح
عبد الله بن محمد بن عبد الوهاب می گوید :
« السبحة من البدع المذمومة التی لا یجوز استعمالها و ینهون عن اظهارها »
با تسبیح ذکر گفتن از بدعتهای ناپسندی است که استعمال آن جایز نیست و از اظهار آن نهی شده است »
منبع : الهدیة السنیة ص 47 ، مطبعة المنار ،مصر
وهابیت از دیدگاه اهل سنت ، رضوانی ، ص 222

با سلام وتشکر

فتوى الشيخ عبدالعزيز بن بازدر عدم چرخش زمين :

بسم الله وحده والصلاة والسلام على نبينا محمد خاتم الأنبياء والمرسلين عليه الصلاة والسلام، والحمد لله رب العالمين، القول بدوران الأرض قول باطل والاعتقاد بصحته مخرج من الملة لمنافاته ماورد في القرآن الكريم من أن الأرض ثابته وقد ثبتها الله بالجبال أوتاداً، قال سبحانه وتعالى {والجبال أوتادا} وقوله جل وعلا { وإلى الأرض كيف سطحت} وهي واضحة المعنى فالارض ليست كروية ولاتدور كما بين جل وعلا، وقد يكون دورانها او تغيرها من غضبه سبحانه،كما في قوله سبحانه: { أَأَمِنْتُمْ مَنْ فِي السَّمَاءِ أَنْ يَخْسِفَ بِكُمُ الْأَرْضَ فَإِذَا هِيَ تَمُورُ أَمْ أَمِنْتُمْ مَنْ فِي السَّمَاءِ أَنْ يُرْسِلَ عَلَيْكُمْ حَاصِبًا فَسَتَعْلَمُونَ كَيْفَ نَذِيرِ }. والجبال موضوعة في الأرض لترسيتها عن الدوران والتحرك، قال تعالى { وَأَلْقَى فِي الْأَرْضِ رَوَاسِيَ أَنْ تَمِيدَ بِكُمْ وَأَنْهَارًا وَسُبُلًا لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ} وقال سبحانه {وَجَعَلْنَا فِي الْأَرْضِ رَوَاسِيَ أَنْ تَمِيدَ بِهِمْ وَجَعَلْنَا فِيهَا فِجَاجًا سُبُلًا لَعَلَّهُمْ يَهْتَدُونَ} وَقَوْله " وَجَعَلْنَا فِي الْأَرْض رَوَاسِي " أَيْ جِبَالًا أَرْسَى الْأَرْض بِهَا وَقَرَّرَهَا وَثَقَّلَهَا لِئَلَّا تَمِيد بِالنَّاسِ أَيْ تَضْطَرِب وَتَتَحَرَّك فَلَا يَحْصُل لَهُمْ قَرَار.

والأرض تدل على عظمة الخالق سبحانه وهي آية من آياته كبقية آياته العظيمة وقد ذكر الله سبحانه أن الشمس والقمر يجريان في فلك في آيتين من كتابه الكريم وهما قوله عز وجل في سورة الأنبياء { وَهُوَ الَّذِي خَلَقَ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ} وقوله سبحانه في سورة يس: { لَا الشَّمْسُ يَنْبَغِي لَهَا أَنْ تُدْرِكَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّيْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَكُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ } ولم يذكر أن الأرض تدور كما يزعمون.

ولو كانت الأرض تدور لأخبرنا بذلك الله سبحانه أو نبيه عليه الصلاة والسلام الذي تركنا على المححة البيضاء ليلها كنهارها لايزيغ عنها إلا هالك. والحمد لله رب العالمين !!!

عبدالعزيز بن عبدالله بن باز

خلاصه یعنی زمین کروی نیست و مسطح است ومعتقد به آن از دین خارج است چون قرآن فرمود کوهها میخ زمین هستند و بنگرید به زمین که چگونه مسطح شده و چه بسا چرخش ویا تغیرش ناشی از غضب خدای سبحان باشد ؟!

البته از کسانیکه فقط پیش پای خودرا ببینند وظواهر را بچسبند بیش از این توقعی نیست ، و هرعاقلی میداند که منظور خدای سبحان از میخ بودن کوهها ربطی به چرخش همزمان میخ وزمین ندارد ، و مسطح بودن زمین هم در مقیاس کوچک و ناظر به آرامش و زندگی در آنست .

9-تحریم شستن دستها با صابون قبل از وضو
محمد صالح بن عثیمین می گوید :
« غسل الایدی و الوجه بالصابون عند الوضوء لیس بمشروع ...»
«شستن دستها و صورت با صابون هنگام وضو مشروع نیست ..»
مجموع فتاوی و رسائل ، ابن عثیمین ج 4 ص 151
وهابیت از دیدگاه اهل سنت ص 228

10- تحریم نصب قاب عکس بر دیوار
ابن عثیمین وهابی می گوید :
« تعلیق الصور علی الجدار -و لا سیما الکبیرة منها - حرام حتی و ان لم یخرج الا بعض الجسم و الراس و قصد التعظیم فیها ظاهر و اصل الشرک هو هذا الغلو ...»
«آویزان کردن تصاویر بر دیوار خصوصا تصاویر بزرگ حرام است ، حتی در صورتی که برخی از جسم یا سر آن ظاهر شده باشد ؛ چرا که قصد تعظیم در آن ظاهر است ، واصل شرک همین گونه غلوهاست ...»
المجموع الثمین ، ابن عثیمین ج 1 ص 200-201
وهابیت از دیدگاه اهل سنت ، رضوانی ص 226

11- خوردن گوشت وضو را باطل می کند
« فاذا اکل الانسان من لحم الجزور ( الناقه او الجمل ) فانه ینتقض وضوءه سواء کان نیئا او مطبوخا ....
اگر انسان از گوشت شتر چه نر یا ماده آن را بخورد وضویش باطل می شود چه خام باشد یا پخته ...
مجموع فتاوی و رسائل ، ابن عثیمین ج 4 ص 151
وهابیت از دیدگاه اهل سنت ص 229

12- تحریم برگزاری روز مادر و همسر و فرزند
« لا یجوز الذی ذکر فیه السوال و المسمی عید الامّ لا یجوز فیه احداث شیء من شعائر العید کاظهار الفرح و السرور و تقدیم الهدایا و ما اشبه ذلک ....
« عیدی ...به نام عید مادر ،، جایز نیست
جایز نیست در آن روز کاری از شعائر عید همچون فرح وشادی وسرور و تقدیم هدیه و شبیه این امور انجام گیرد ...
فتاوی ارکان الاسلام ص 115
وهابیت از دیدگاه اهل سنت ص 119

9-خوابيدن زن در کنار ديوار بدليل مذکر بودن دیوار حرام است

خانم «القبيسي» که جنبش "القبيسيات" را تأسيس کرده است، در سال 1933 در دمشق متولد شد و لقب "آنسه" (دوشيزه) را بر خود نهاد. وي در مدارس پايتخت سوريه تحصيل کرد و در علوم طبيعي فارغ التحصيل شد و در اوايل دهه شصت فعاليت هاي تبليغي و آموزشي خود را با هم همراه کرد.

براساس جديدترين فتواي يک چهره وهابي، خوابيدن زنان در کنار ديوار به دليل مذکر بودن کلمه "ديوار" در ادبيات عرب، حرام است.

با اينکه اين فتوا در روزنامه "الوطن" يک روزنامه غير رسمي و محلي در سوريه منتشر شده است، اما جار و جنجال نسبتا وسيعي را در سطح محافل ديني و اجتماعي سوريه در ردّ و محکوميت اين فتواي احمقانه و غير درست برانگيخته است. اين فتوا توسط يک زن مفتي «منيره القبيسي» صادر شده است.

دکتر «توفيق رمضان» رئيس گروه فقه اسلامي دانشکده ديني دانشگاه دمشق در رد اين فتوا اعلام کرد: اين سخني بي ارزش است. من پناه مي برم به خدا از آنچه خانم «منيره القبيسي» بر زبان آورده است.

اين فتوا معضل بزرگي را در محافل ديني سوريه پديد آورده است. عده اي او را کافر خطاب مي کنند و عده اي ديگر با اهتمام زياد به جستجو در زندگي او پرداخته اند که بدست چه کساني وي تربيت و رشد يافته است که چنين فتوايي را صادر نموده!

«توفيق رمضان» در مقاله خود به خانم «القبيسي» و پيروانش حمله کرده و مي گويد: «او يک جمعيت ديني افراطي زنان» را اداره مي کند که برخي اعضايش افکار بشدّت افراط گرايانه دارند.

شايان ذکر است «منيره القبيسي» از چهل سال پيش مکتب فکري تربيتي ديني بزرگي را به وجود آورده که هم اکنون تبديل به سازماني شده که ارتباطات هندسي مستقيم خود را دارد، بنابراين اين استاد تأثير زيادي بر طبقه فرهنگي وسيعي از دختران و زنان جامعه اسلامي سوريه دارد و تعداد زيادي از زنان و دختران و مادران مسئول در سوريه شاگرد مکتب فکري او هستند و بخش وسيعي از آنها متآثر از اين مکتب فکري هستند.

مخالفان وي معتقدند اين مسأله بر پايه وحدت وجود و تقديس خانم «قبيسي» است به طوري که آنها در بوسيدن دست و پاي وي بر يکديگر سبقت مي گيرند و معتقدند هر چه که او فکر مي کند، در ذات خدا موجود است.

در همين حال «مجمع احمد کفتارو» از شيوخ سرشناس ديني سوريه نيز ضمن محکوم کردن فتواي مذکور، مي گويد: اين تفکر عجيبي است که تاکنون در تاريخ شريعت اسلامي اصلاً وجود نداشته است و نشأت گرفته از بت هاي فکري و ضلالت عقل است و هدف آن ايجاد فتنه در جهان عربي اسلامي از طريق تشويش حقائق ديني است.

گفتني است خانم «القبيسي» که جنبش "القبيسيات" را تأسيس کرده است، در سال 1933 در دمشق متولد شد و لقب "آنسه" (دوشيزه) را بر خود نهاد. وي در مدارس پايتخت سوريه تحصيل کرد و در علوم طبيعي فارغ التحصيل شد و در اوايل دهه شصت فعاليت هاي تبليغي و آموزشي خود را با هم همراه کرد.

مجید;41688 نوشت:
تحریم برگزاری روز مادر و همسر و فرزند ابن عثیمین وهابی می گوید : « لا یجوز الذی ذکر فیه السوال و المسمی عید الامّ لا یجوز فیه احداث شیء من شعائر العید کاظهار الفرح و السرور و تقدیم الهدایا و ما اشبه ذلک .... « عیدی ...به نام عید مادر ،، جایز نیست جایز نیست در آن روز کاری از شعائر عید همچون فرح وشادی وسرور و تقدیم هدیه و شبیه این امور انجام گیرد ... فتاوی ارکان الاسلام ص 115 وهابیت از دیدگاه اهل سنت ص 119

سلام
وهابیت از ریشه این چنین قشری و عقل گریز بوده است . خداوند عقوبت کسانی را که از تحت ولایت اولیاء الهی خارج شده و به طواغیت متمسک شدند امروز با چنین عالمان بی علم و عقلی می دهد تا شاید تفکر کنند که اگر آخر ایشان این است اولشان چه بوده است ؟
موفق در پناه حق

اینایی که مینویسمو جواب بدین،پاک نکنین!

نقل قول:
اين فتوا توسط يک زن مفتي «منيره القبيسي» صادر شده است.
اینو یه زن گفته؟؟؟
من فکر کردم مرد گفته،خب مهم نیست علمای وهابی که اینا رو نگفتن،دیگه نگین یه عالم وهابی سرشناس! این فتوا رو صادر کرده!!

تازه از این خانوما تو ایران زیاده،من یکی از معروفتریناشو میشناسم که باعث شده خیلی از دخترای بیحجاب و بیدین چادری بشن،همه جای ایران هم سخنرانی میذاره تو بین مردا خیلی مخالف داره
منم ازش خوشم نمیاد

مگه تو وهابیت زن میتونه مفتی بشه؟؟و فتوا بده؟؟؟

نقل قول:
- تحریم برگزاری روز مادر و همسر و فرزند
« لا یجوز الذی ذکر فیه السوال و المسمی عید الامّ لا یجوز فیه احداث شیء من شعائر العید کاظهار الفرح و السرور و تقدیم الهدایا و ما اشبه ذلک ....
« عیدی ...به نام عید مادر ،، جایز نیست
جایز نیست در آن روز کاری از شعائر عید همچون فرح وشادی وسرور و تقدیم هدیه و شبیه این امور انجام گیرد ...
فتاوی ارکان الاسلام ص 115
وهابیت از دیدگاه اهل سنت ص 119
من تو چنتا سخنرانی (روحانی) شنیدم که تولد گرفتن برای آدما درست نیست،فقط برای اشخاص مهم و بزرگوار مثل ائمه
نگفتن حرومه گفتن نادرسته
بی شباهت به این فتوا نیست
نقل قول:
تحریم نصب قاب عکس بر دیوار
من اینو از خیلی علما و روحانیون شیعه شنیدم
گفتن جایز نیست،فرشته ها تو خونه نمیان،تازه خیلی از سخنرانان خانوم معروف(که نمیگم اسمشونو) میگن برای بچه ها بهتره که رو پتو و لحافشون عکس صورت نباشه چون فرشته ها نمیان تو اتاق
دلیلشو لابد خدا میدونه!

اینجا رو ببینین(نمونه همین فتوا ورژن شیعه):
تزئین غذا به صورت جانداران حکم مجسمه سازی داره؟»

عیب کسان منگر و احسان خویش
دیده فروبر به گریبان خویش

به نظر من مسلمونا دارن خودشونو زیرسوال میبرن و فکر میکنن دارن یه فرقه دیگه رو زیرسوال میبرن

نقل قول:
برای بی احترامی نشدن به جنازه،مثل اینکه میگن نباید جنازه رو سریع تو قبر بذارن چون روحش در عذاب میشه، دوم برای عدم تشبه به کفار،مثل حروم بودن کراوات تو فتواهای علمای شیعه که دیگه برای الان باید توش تجدید نظر بشه،مثل تنباکو که فقط برای همون یک بار بود
الان دیگه کروات نماد کفر نیست،اون موقع بود.
نقل قول:

[=times new roman (arabic)][=times new roman (arabic)]نشستن خدا بر عرش و کرسی

این خیلی ضایعه،خدا عقل بهشون بده

پس چی شد؟ ایرادای سطحی نگیرین،اونا هم میتونن ایراد سطحی بگیرن، فکر میکنم چیزای بهتری برای نقد داشته باشن
میدونم خیلی ضایع ترن ولی بعضی ایرادای شما اشتباهه

یه نمونه از فتواهایی که دشمنای شیعه میتونن ازش استفاده کنن:

نقل قول:
دیدن دندان زن نامحرم در حال خندیدن توسط نا محرم چه حکمی دارد؟
امام ، نوری، رهبری ،سیستانی، مکارم، بهجت وتبریزی: با ریبه وفساد جایز نیست .
صافی:جایز نیست
فاضل :بنابر احتیاط وجوبی جایز نیست.
[="]استفتائات کتبی موجود درمرکز ملی پاسخگوئی به سوالات دینی
http://www.askdin.com/showthread.php?t=319&page=2

بسم الله تعالی

یه بار دیگه نوشته های خودت بخوان همه چی داره الا استدلال علمی و منطقی

نقل قول:
یه بار دیگه نوشته های خودت بخوان همه چی داره الا استدلال علمی و منطقی

تایید میشه اما فقط نود درصد
ده درصد رو پاسخ بدین لطفا

موضوع قفل شده است