جمع بندی اسلام، آیا یک دین فمنیستی است؟

تب‌های اولیه

138 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اسلام، آیا یک دین فمنیستی است؟

سلام.
بدون شک اسلام یه سری امتیازاتی به زنها میده که این تفکر منطقیه.اگه لازم میدونید بگید تا بعضی موارد رو ذکر کنم البته خود کارشناسان محترم به حد کافی با این مسائل آشنایی دارند.نظر من این هست که چون اسلام در جامعه ای فرود آمده که دخترا رو زنده به گور میکردن و ... برای از بین بردن اون اوضاع به این شکل در اومده و الان به اصطلاح از این طرف بوم داره میفته پایین و این مسئله در احادیث آخر الزمان آشکاره.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مسلم

hameda;719941 نوشت:
سلام.
بدون شک اسلام یه سری امتیازاتی به زنها میده که این تفکر منطقیه.اگه لازم میدونید بگید تا بعضی موارد رو ذکر کنم البته خود کارشناسان محترم به حد کافی با این مسائل آشنایی دارند.نظر من این هست که چون اسلام در جامعه ای فرود آمده که دخترا رو زنده به گور میکردن و ... برای از بین بردن اون اوضاع به این شکل در اومده و الان به اصطلاح از این طرف بوم داره میفته پایین و این مسئله در احادیث آخر الزمان آشکاره.

با سلام و احترام
هرگز نگاه اسلام به مساله حقوق در تمام عرصه های آن نگاهی جنسیتی، نژادی و مانند آن نیست، وقتی که حقوق زن و مرد در اسلام در کنار هم دیده شوند این امر مشخص می شود. گواه این مدعا این است که خود زنانی که گرایش فمنیستی دارند به حقوقی که اسلام برای زن در نظر گرفته است معترض هستند و حتی گاهی خود زنان مسلمان هم از چرایی آن سوال میکنند و در مقابل افرادی مانند شما نظری مخالف دارند. پس معلوم هست اسلام به هر دو جنس نظر داشته است؛ دقت کنید که طرح سوال از طرف هر دو جنس نشان می دهد هر دو ر اسلام دارای حقوقی هستند که برای طرف مقابل جای سوال پیش آورده است.
اما باز در هر صورت نمی توان اینگونه به صورت کلی صحبت کرد و برای پاسخ دقیق به این سوال لازم است بفرمایید کدام یک از حقوق زنان در اسلام و کدامیک از روایات آخرالزمان در این زمینه مد نظر شماست تا بر آن متمرکز شده و بحث را پیش ببریم.
با تشکر

سلام

به نظر بنده اسلام دختر پرور و زن پرور است نه فمینیست
چون مسئولیتهای خیلی کم و بسیار جزیی به زن داده

با نام خدا

اسلام زن و مرد و رو جدا از هم میدونه

چون اینا خلقت جداگانه ای دارند

برای همین هر کدوم یه وظایف و حقوق خاصی دارند . . .

.

اینکه شما میگید چون به زن ها یه سری امتیازاتی داده چون دین فمینیستی هست درست نیست . .

چون این امتیازات هم مسئولیت میطلبد و ناشی از خلقت هست
.

.

این حقوق و حقوق جداگانه برای زیستن عالی نیاز هست

به نام خدا

نگاه اسلام به زن، نگاه به یک انسان است،انسانی که در سایه ی اطاعت از فرامین الهی و در پرتو علم و ایمان و عمل صالح به کمال می رسد.

درست مانند مردان.

"من عمل صالحا من ذکر او أُنثی و هو مؤمن فلنحییّنه حیاة طیبة و لنجزینهم أجرهم باحسن ما کانوا یعملون"

هر کس از زن مرد عمل نیکویی انجام دهد در حالیکه مؤمن باشد او را به زندگی پاکیزه ای زنده می گردانیم

و بهتر از آنچه انجام دادند پاداش می دهیم.

پس بین زن و مرد در عبودیت و کمال الهی و انسانی تفاوتی نیست.

اما در وظایف بندگی که همه ی ابعاد زندگی فردی،اجتماعی و خانوادگی هر یک را شامل می شود به تناسب

خلقت جسمانی و صفات و ویژگیهای روانی،مسئولیتهای ویژه ای از سوی خداوند به عهده هر یک گذاشته شد،که با التزام به آنها به کمال عبودیت

و به تبعت از آن به کمال قرب الهی می رسند.

و این نه به معنای فضیلت انسانی و الهی مرد نسبت به زن است و نه بر عکس.

فمینیسم مورد اشاره حضرتعالی یک حرکت اجتماعی توسط زنان برای به دست آوردن حقوق نادیده گرفته شده آنهاست که از غرب

شروع شد و دامنه ی آن به دیگر کشورها نیز کشیده شده و کم کم از حدّ اتیان حقوق، گذشته، به افراط گرائید و نتیجه اش تضییع حقوق مردان در نزد این

دسته گردید و هیچ ربطی به تعالیم اسلام و حقایق وجودی زن و تکالیف او در قران و دین ندارد.

حبیبه;722597 نوشت:
اما در وظایف بندگی که همه ی ابعاد زندگی فردی،اجتماعی و خانوادگی هر یک را شامل می شود به تناسب

خلقت جسمانی و صفات و ویژگیهای روانی،مسئولیتهای ویژه ای از سوی خداوند به عهده هر یک گذاشته شد،که با التزام به آنها به کمال عبودیت

و به تبعت از آن به کمال قرب الهی می رسند.

سلام

به نظرم اسلام تنها وظیفه ای که در خانواده و اجتماع بر عهده زن گذاشته
اماده بودن همیشه برای ارضا شهوت مرد است
ایا تنها با همین مسئولیت زن به کمال می رسد ؟

با سلام... خانم گلشن این چه حرفیه داری میزنی ..واقعا اینطور فکر میکنی

hameda;719941 نوشت:
سلام.

باسلام
سوال واضح نیست
احادیث آخر الزمان چی مد نظر شماست
از اون ور بوم باز مشخص نیست
تکالیف حق و حقوق زن و مرد در بخشهایی مثل نماز روزه یکی هست
در بخشهایی توافقهایی هست مثل حجاب که حدودی برای زنان در نظر گرفته شده که با مردان متفاوت هست که در اینجا به نفع هر دو هست
حالا کجا برتری بوده که به این نتیجه رسیدید
بهتر هست بیشتر در مور سوال توضیح دهید

**گلشن**;722601 نوشت:
سلام

باسلام
اینکه زن رو خلاصه کنید در این یک جمله یعنی پی به ذات وجودی و هدف خلقت زن و مرد به عنوان انسان نبردیم

[="Black"]

**گلشن**;722601 نوشت:

پناه بر خدا
اگر اسلام زن را چون گوهری می داند که صدف حجاب را برای حفظ گوهر وجودی و کرامت و شخصیت وی مقرر نموده برای آماده بودن برای ارضای شهوت مرد است؟
نمی دانم این چه جور قضاوتی است که می کنید؟
این غرب و فمنیست است که با نگاه ابزاری و شهوانی به زن می خواهند او را از اصل الهی و کرامت انسانی دور کنند به اسم های مختلف آزادی و برابری و از این شعر های به ظاهر زیبا و فریبنده.[/]

**گلشن**;722601 نوشت:
سلام

سلام نظر شما محترم است
و لی کاملا غلط است این اسلام نیست که ترویج شهوت و.... کرده و از زن بصورت ابزاری استفاده میکند این تفکر غربیست که صنعت پورن را ایجا ترویج و گسترش داد و به آن افتخار میکنی!!!اونور دنیا فعل حرام انجام میشود کسی صداش دار نمیاد اینجا همه چی از تورم تا ..... میندازن گردن اسلام.
همنجایی که فمنیست رو به کمک سیمون دو بووار با کتاب جنس دوم گسترش داد در حالی که زنان رو به عدم ازدواج و.... تشویق میکرد خودش معشوق ژان پل سارتر!!
[SPOILER] خوب شد اسلام اومد وگرنه معلوم نبود اینها جهالت بشر رو گردن کی باید مینداختند[/SPOILER]

**گلشن**;722601 نوشت:
سلام

با سلام و ادب

خواهر خوبم نمی دانم چطور به این نتیجه رسیدید!

ضمن اینکه در چنین جایی شخصا از بحث در این موارد معذورم

اما به طور کلی عرض کنم،اسلام برای هر انسانی کرامت نفس قائل است

و به هیچ مؤمنی اجازه نداده است این کرامت را با چیز دیگری مبادله کند

و برعکس دستور حجاب و عفاف و وقار برای بانوی مسلمان برای احتراز او

از به یغما رفتن کرامت نفس او و ابزار قرار گرفتن او توسط انسان نماهای حیوان صفت است.

اگر مایل بودید در خصوصی بحث را ادامه میدهیم.

سوال تایپیک زیاد واضح نیست.

ولی دیگه این چه سوالیه؟

اگر اسلام برای زن حقوق بیشتری در نظر گرفته بود، حق طلاق و حق تمکین داشت،حق ازدواج داشت، ارثیه اش نصف نبود. نصفه آدم حساب نمی شد.

مجبور نبود تقسیم شدن عاطفه ی شوهرش رو ببینه و دم نزنه،

نمی دونم چطوری قضاوت می کنید،اگر مرد از پول خودش میگذره، زن از حقوق انسانی خودش گذشت می کنه،

از نظر شما تنها وقتی حقوق زن و مرد عادلانه است خانوم ها موجوداتی بدون هیچ حقوقی باشند.

همای رحمت;722603 نوشت:
با سلام... خانم گلشن این چه حرفیه داری میزنی ..واقعا اینطور فکر میکنی

اللیل والنهار;722607 نوشت:
باسلام
اینکه زن رو خلاصه کنید در این یک جمله یعنی پی به ذات وجودی و هدف خلقت زن و مرد به عنوان انسان نبردیم

رحمت;722611 نوشت:
پناه بر خدا
اگر اسلام زن را چون گوهری می داند که صدف حجاب را برای حفظ گوهر وجودی و کرامت و شخصیت وی مقرر نموده برای آماده بودن برای ارضای شهوت مرد است؟
نمی دانم این چه جور قضاوتی است که می کنید؟
این غرب و فمنیست است که با نگاه ابزاری و شهوانی به زن می خواهند او را از اصل الهی و کرامت انسانی دور کنند به اسم های مختلف آزادی و برابری و از این شعر های به ظاهر زیبا و فریبنده.

یوسف יוסף;722613 نوشت:
سلام نظر شما محترم است
و لی کاملا غلط است این اسلام نیست که ترویج شهوت و.... کرده و از زن بصورت ابزاری استفاده میکند این تفکر غربیست که صنعت پورن را ایجا ترویج و گسترش داد و به آن افتخار میکنی!!!اونور دنیا فعل حرام انجام میشود کسی صداش دار نمیاد اینجا همه چی از تورم تا ..... میندازن گردن اسلام.
همنجایی که فمنیست رو به کمک سیمون دو بووار با کتاب جنس دوم گسترش داد در حالی که زنان رو به عدم ازدواج و.... تشویق میکرد خودش معشوق ژان پل سارتر!!

سلام بر همه دوستان

با کمال تاسف باید بگم همه شما منظور من و اشتباه برداشت کردید

منظور من وظیفه ای است که اسلام از زن در قبال زندگی زناشویی خواسته است
البته بیرون از خانواده که زن اصلا وظیفه ای ندارد
در خانواده وظیفه پول دراوردن با مرد است
زن حتی وظیفه ندارد بچه اش را بزرگ کند و کار خانه کند
و در قبال انها می تواند از شوهرش طلب پول کند
بیرون از خانه که الی ماشالله زن از همه چیز معاف است
و تنها وظیفه ای که در اسلام در خانواده از زن خواسته شده مهیا بودن همیشه
حتی روی شتر برای مردش می باشد

حبیبه;722623 نوشت:
با سلام و ادب

خواهر خوبم نمی دانم چطور به این نتیجه رسیدید!

ضمن اینکه در چنین جایی شخصا از بحث در این موارد معذورم

اما به طور کلی عرض کنم،اسلام برای هر انسانی کرامت نفس قائل است

و به هیچ مؤمنی اجازه نداده است این کرامت را با چیز دیگری مبادله کند

و برعکس دستور حجاب و عفاف و وقار برای بانوی مسلمان برای احتراز او

از به یغما رفتن کرامت نفس او و ابزار قرار گرفتن او توسط انسان نماهای حیوان صفت است.

اگر مایل بودید در خصوصی بحث را ادامه میدهیم.

سلام و همچنین عرض ادب

دوست عزیز شما هم اشتباه برداشت کردین متاسفانه
به پست بالایی دقت فرمایید

**گلشن**;722657 نوشت:
سلام بر همه دوستان

البته بیرون از خانواده که زن اصلا وظیفه ای ندارد
در خانواده وظیفه پول دراوردن با مرد است
زن حتی وظیفه ندارد بچه اش را بزرگ کند و کار خانه کند
و در قبال انها می تواند از شوهرش طلب پول کند
بیرون از خانه که الی ماشالله زن از همه چیز معاف است
و تنها وظیفه ای که در اسلام در خانواده از زن خواسته شده مهیا بودن همیشه
حتی روی شتر برای مردش می باشد

باسلام
همچنان منتظر پاسخ استارتر تایپک هستم
ایشون از چه نظر تایپک رو ایجاد کردند شاید الان پاسخ دادن به سوال شما تایپک رو از موضوع اصلی منحرف کنه
:ok:

**گلشن**;722660 نوشت:
سلام و همچنین عرض ادب

دوست عزیز شما هم اشتباه برداشت کردین متاسفانه
به پست بالایی دقت فرمایید

سلام گلشن عزیز

از شما عذر می خواهم بابت برداشتم.

:Rose:

**گلشن**;722657 نوشت:
سلام بر همه دوستان

..سلام ...خواهرخوبم من هم از شما عذر میخوام ولی قبول کن گفته شما هم نا قص بودش دیگه.

دوستان نظرات همه رو خوندم

مشکل اصلی من با کارکردن مرد و بخور و بخواب زن به بهونه ی بچه داری هست.:khandeh!:
الان تموم بار زندگی روی دوش مرد هست و زن در سایه ی این قوانین اسلام فقط به خودش میرسه و هر روز یه قرتی بازی جدید در میاره(منظور من زنان با ایمان و اسلامی هم هستن ولی واژه ی بهتری به جای قرتی بازی پیدا نکردم)

فعلا همین باشه تا اگه به نتیجه رسید که عمرا برسه بقیه موارد رو بیان کنم.

این رو هم در نظر بگیرید که اسلام گفته کار خونه وظیفه ی زن نیست و میتونه در قبالش از شوهرش پول بگیره!همینطور شیردادن بچه!ببینید خداوکیلی!

پس خواهشا کارای خونه رو چکش نکنید بکوبونید تو سر من !خودم تا ته ماجرا رو رفتم!

اونی هم که گفتید دیه ی زن نصف مرد هست

خب دیه ی زن گیر شوهرش میاد دیه ی مرد هم گیر زنش

پس اینجا دوبرابر گیر زن میاد که خب با توجه به دید اسلام به مرد به عنوان یک کیف پول(که باید به زنش حتی شیربها هم بده) منطقیه.

ارث هم حتما به خاطر اینه که مرد نقش اقتصادی داره ولی زن نقش مصرف کنندگی:ok:

hameda;723155 نوشت:
این رو هم در نظر بگیرید که اسلام گفته کار خونه وظیفه ی زن نیست و میتونه در قبالش از شوهرش پول بگیره!همینطور شیردادن بچه!ببینید خداوکیلی!

پس خواهشا کارای خونه رو چکش نکنید بکوبونید تو سر من !خودم تا ته ماجرا رو رفتم!

این همون مطلبیه که در چند پست بالایی من گفتم
اسلام دختر پرور و زن پرور است و در کل مسئو لیتهای بسیار کم به زن محول کرده
نقش زن در خانه اگر به دستور اسلام عمل کند
خوردن و خوابیدن و عبادت کردن و شوهر داری است

**گلشن**;723266 نوشت:
این همون مطلبیه که در چند پست بالایی من گفتم
اسلام دختر پرور و زن پرور است و در کل مسئو لیتهای بسیار کم به زن محول کرده
نقش زن در خانه اگر به دستور اسلام عمل کند
خوردن و خوابیدن و عبادت کردن و شوهر داری است

اهان خوبه:khandeh!:

اونوقت عدالت خدا این وسط چی میشه؟:Gig:

hameda;723154 نوشت:
و هر روز یه قرتی بازی جدید در میاره
سلام داداش
تو دقیقاً چندین سال پیش خودمی

ابتدای جوانی من شدیداً مدافع حقوق زنان بودم. جوری که با دوستام همیشه بحث داشتیم. اما کم کم که بزرگتر شدم ، رفتارهایی از خانمها دیدم که نظرم کاملاً عوض شد! یعنی این بار شدم منتقد شماره 1 زنها. یه چیزی تو مایه های همین الان شما :ok:

ولی بعدها تصمی گرفتم دید تعصبی رو کنار بذارم. اونجا بود که به یک دید متعادل و درست رسیدم. الان نظرم اینه که:
از نظر رفتاری ، خوب و بد در هر دو گروه هست. چه مردها و چه زنها
از نظر حقوق هم برای هر دو گاهی حقوق بیش از حد تعریف شده ، چه برای مردها و چه برای زنها

اما من و شما چون مرد هستیم ، بیشتر به بخش هایی که احساس میکنیم به ما ظلم شده نگاه میکنیم
کارنکردن زن در خانه
حق شیر که زن میتونه از مرد طلب کنه
مهریه که هر وقت زن بخواد میتونه بگیره
نرفتن زنها به سربازی
و......

خانمها هم چون زن هستن ، بیشتر به بخش هایی دقت میکنن که فکر میکنن باعث شده حق اونها ضایع بشه:
حق طلاق که با مرده
حق ازدواج با بیش از 1 زن ، برای مرد
حق نگه داشتن فرزند درصورت طلاق برای مرد
اجازه گرفتن زن برای خروج از منزل
و.......

در کل نظر من اینه که برخی از این قوانین رو نمیتونم بپذیرم. اما نه فقط اونهایی که به نفع زنهاست ، بر که برای هر دو گروه

Reza-D;723363 نوشت:
[=#0000ff]سلام داداش
تو دقیقاً چندین سال پیش خودمی

[/OR]

شما نيستي فقط، خيلي از پسر ها اين دوره رو تجربه كردن ، خيلي وقت ها هم اجتناب ناپذيره
بعدش مي بينن نه بابا، بايد مواظب كلاه خود بود كه باد نبردش !!

خب الان که چی؟اینا واسه مرد زندگی راحت میشه؟من که یک سر سوزن هم با این حرفا تغییری نکردم:Gig:

Reza-D;723363 نوشت:

حق طلاق که با مرده

سلام
نفقه و مهریه و شیربها توی یه زندگی عادی هست اما طلاق و نگه داشتن فرزند در صورتی هست که زندگی از هم بپاشه.

به جرئت میتونم بگم تنها حقی که اسلام به مرد داده اینه که زن بدون اجازش از خونه نره بیرون.فقط همین!اما این جای کارکردن توی گرمای 60 درجه بندر ماهشهر و سوختگی 75 درصد توی ذوب آهن و ... رو نمیگیره.

Reza-D;723363 نوشت:
سلام

سلام
خداقوت:Gol:

Reza-D;723363 نوشت:
از نظر حقوق هم برای هر دو گاهی حقوق بیش از حد تعریف شده ، چه برای مردها و چه برای زنها

نمیدونم برداشت من از حرفاتون درسته یا نه .. اگر اشتباه بود بگین:Gol:

من اینطور برداشت کردم که یجورایی حرفتون اینه که به حقوقی که اسلام برای زن یا مرد قائل شده یجاهاییش مخالفین..درسته؟:Gol:

بنظر من این به نگاه شما و ما بر میگرده از اینکه نسبت به بعضی دستورات و برنامه های دین نظرهایی داریم ...

کسی که خالق ماست و بهتر میدونه که چه چیزهایی مناسب حال ما و زندگی ماست این برنامه ها رو داره و قطعا خللی توشون وارد نیست ...

این که حق طلاق به مرد داده شده یا نفقه و .... در دین اسلام آورده شده قطعا هرکدوم دلایل و فلسفه ی خوب و محکمی داره که خیلی از ماها مطلع بهش نیستیم و

این باعث میشه که بر اساس دیدگاه خودمون یک نظریه دین رو بگیم مخالفیم یا موافقیم ... در حالی که بهترین برنامه و کامل ترین برنامه توسط دین اسلام داده شده و

هیچ کدوم از ما از این بهترشو نمیتونیم ارائه بدیم:ok::Gol:

Reza-D;723363 نوشت:
ابتدای جوانی من شدیداً مدافع حقوق زنان بودم. جوری که با دوستام همیشه بحث داشتیم. اما کم کم که بزرگتر شدم ، رفتارهایی از خانمها دیدم که نظرم کاملاً عوض شد! یعنی این بار شدم منتقد شماره 1 زنها. یه چیزی تو مایه های همین الان شما

این هم یک نمونش که نشون میده هر دوره ما یک نظری داریم و همه چیز بر میگرده به دیدگاه ما .... :Gol:

Reza-D;723363 نوشت:
اما من و شما چون مرد هستیم ، بیشتر به بخش هایی که احساس میکنیم به ما ظلم شده نگاه میکنیم
کارنکردن زن در خانه
حق شیر که زن میتونه از مرد طلب کنه
مهریه که هر وقت زن بخواد میتونه بگیره
نرفتن زنها به سربازی
و......

خانمها هم چون زن هستن ، بیشتر به بخش هایی دقت میکنن که فکر میکنن باعث شده حق اونها ضایع بشه:
حق طلاق که با مرده
و.......

بله درسته .. موافقم ... متاسفانه هرکدوممون به خودمون فقط فکر میکنیم:Gol:

Reza-D;723363 نوشت:
در کل نظر من اینه که برخی از این قوانین رو نمیتونم بپذیرم. اما نه فقط اونهایی که به نفع زنهاست ، بر که برای هر دو گروه

یعنی قبول ندارین اینها قوانین اسلامه؟

یا بنظرتون این ها قوانین اسلام نیست؟

و یا نعوذ بالله نظرتون اینه که خداوند اینجا اشتباه کرده که این قوانین و گذاشته؟:Gol:

hameda;723376 نوشت:
سلام
نفقه و مهریه و شیربها توی یه زندگی عادی هست اما طلاق و نگه داشتن فرزند در صورتی هست که زندگی از هم بپاشه.

به جرئت میتونم بگم تنها حقی که اسلام به مرد داده اینه که زن بدون اجازش از خونه نره بیرون.فقط همین!اما این جای کارکردن توی گرمای 60 درجه بندر ماهشهر و سوختگی 75 درصد توی ذوب آهن و ... رو نمیگیره.

سلام داداش
حق طلاق
داشتن 3 زن دیگه (بجز این همسری که مرد داره)
اجازهء عقد موقت به مقدار لازم :Nishkhand:
بیرون رفتن زن از خانه با اجازهء شوهر

این چهارتا همه در طول زندگی هستن داداشم

ضمن اینکه ما یکسری حقوق نانوشته هم داریم (چه برای مرد چه برای زن) مثلاً:
اونقدر که ما مردها راحت میتونیم از خونه بیرون بزنیم و برا خودمون بگردیم ، زنها نمیتونن و از ما محدودتر هستن
مردها میتونن دختر رو انتخاب کنن و به خواستگاریش برن ، ولی زن ها باید منتظر بمونن تا یه مرد به خواستگاری اونها بیاد

البته برعکسش رو هم میشه مواردی برای زنها گفت که حقوق نانوشته ای دارن که ما مردها نداریم
ولی بحث شما سر اینه که حقوق زنها بیشتره و من هم اون رو توضیح دادم

با سلام..اینکه میگید

hameda;723376 نوشت:
ان شاءالله خداوند اجر این شیر مردان رو بده که واقعا نمی دونم چطور توی این گرما دارند کار میکنند ی لقمه نون حلال میبرند خونشون .من چند روز پیش گذرم به این بنادر افتاد واقعا هوای اونجاها بسیار گرم وشرجی بود طوری بود نمیتونستم نفس بکشم ..خب جناب حامد اگه ما هم پا به پای شما بریم کارگری تکلیف بچه ها چی میشه ..میخوای ببریمشون سر کار

تو اون هوای گرم خدا خدا میکردم پسر بچم مریض نشه که آخرش هم شد

اناالعبد;723379 نوشت:
نمیدونم برداشت من از حرفاتون درسته یا نه .. اگر اشتباه بود بگین
سلام داداش
به نظرم اشتباه برداشت کردید. ایراد من نه به اصل اسلام ، که به مجریان اسلامه. به دو دلیل:
1 - برداشت های شخصی از دین دارن و همون رو هم به مردم منتقل میکنن
2 - اونجاهایی هم که برداشت درستی میکنن ، بطور صحیح به مردم انتقالش نمیدن و حرف رو ناقص میرسونن

اناالعبد;723379 نوشت:
این که حق طلاق به مرد داده شده یا نفقه و .... در دین اسلام آورده شده قطعا هرکدوم دلایل و فلسفه ی خوب و محکمی داره که خیلی از ماها مطلع بهش نیستیم
خوبی یک برنامه باید در عمل خودش رو نشون بده. وقتی یک قانون نه تنها باعث رفع مشکلات نمیشه ، بلکه خودش مشکل ساز میشه ، باید پیگیری کرد و دید کجای قانون ایراد داره؟
الف) اصل قانون ایراد داره؟
ب) ابعاد اون قانون به درستی تبیین نشده؟
ج) قوانین جنبی و مرتبط با اون قانون مشکل دارن؟
د) اون قانون برای این زمان خاص قابلیت اجرایی نداره؟
ه) مجریان قانون درست عمل نمیکنن؟
و) مردم قانون رو درست اجرا نکردن و در نتیجه ، قانون برای اونها ناکارآمد بوده؟
............

اینکه این قوانین فلسفه ای دارن ، منافاتی با مطلع شدن ما نداره داداش. آیا مشکلی هست که ما این فلسفه رو بدونیم؟
آیا ایرادی داره اگه بپرسیم ، چرا این فلسفه ، نتیجه نداده؟
چرا برخی از این قوانین مشکل ساز شده و خودش باعث جدایی افکنی بین زن و شوهر شده؟

((دقت کن برادر من به هیچکدوم از سؤالات پاسخ ندادم و نتیجه گیری نکردم. فقط طرح سؤال کردم))

همای رحمت;723385 نوشت:
ان شاءالله خداوند اجر این شیر مردان رو بده که واقعا نمی دونم چطور توی این گرما دارند کار میکنند ی لقمه نون حلال میبرند خونشون .من چند روز پیش گذرم به این بنادر افتاد واقعا هوای اونجاها بسیار گرم وشرجی بود طوری بود نمیتونستم نفس بکشم ..خب جناب حامد اگه ما هم پا به پای شما بریم کارگری تکلیف بچه ها چی میشه ..میخوای ببریمشون سر کار
اوه! یه چیزی یادم رفت به حامد بگم شما که این صحبت رو کردید یادم اومد

حامد جان ، بارداری و زایمان زن از دو جنبه بسیار با اهمیته

1 - درد و رنجی که تحمل میکنه. از ابتدای بارداری بگیر تا زایمان. بخصوص موقع زایمان که واقعاً تا جای زنها نباشیم نمیتونیم حال اونها رو درک کنیم

2 - اینکه این درد کشیدن و سختی ها ، برای تولد یک انسانه.امیدوارم این جمله ای که میخوام بگم ، برداشت اشتباه ازش نشه:
به نظر من زایمان زن نوعی آفرینش کوچکه. یعنی یه کار خداییه. یعنی اون لحظه ، زن جلوهء آفریدگاری خدا بر روی زمینه

یه جمله هم خطاب به خواهرمون "همای رحمت" و سایر خانمهای منصف:
خواهر میدونید ناراحتی مردهایی مثل آقا حامد از چیه؟ حرف ایشون اینه که

چرا مرد باید توی این گرما (یا سختی های مشابه) عرق بریزه و جون بکنه برای آسایش همسرش. بعد این رو پاسخ بشنوه که: خب وظیفته!

اما اگر یه خانم یه لیوان آب دست شوهرش داد یا مثلاً چند ماه مانتو نخرید (بخاطر مدارا با نداری همسرش) ، همه میگن: به به ، عجب زنی... آهای مرد.... قدر این زنو بدون!

چرا اون جون کندن میشه وظیفه ، و یه لیوان آب دادن یا غذا پختن میشه منت؟

امیدوارم با این توضیح ، خانمها منظور آقا حامد رو گرفته باشن

خب ی کار میشه کرد دو روز همون خانمه رو بفرسته همون جا دو روز نه دوساعت کار کنه فکر نمیکنم دیگه خانمه این حرفو تکرار کنه وحتما ممنون همسرش میشه

Reza-D;723399 نوشت:
چرا مرد باید توی این گرما (یا سختی های مشابه) عرق بریزه و جون بکنه برای آسایش همسرش. بعد این رو پاسخ بشنوه که: خب وظیفته!

سلام
چون سالهای متمادی جنسیت مونت این کلمه رو شنیده
چقدر سخته براتون

Reza-D;723399 نوشت:
یا مثلاً چند ماه مانتو نخرید (بخاطر مدارا با نداری همسرش) ،

چون کل معیارها شده مالی و جنسیتی
شما یکم بررسی کن عزیز از اول هم بوده
زمانی که حرف تعادل بین زوجین یک مرد مطرح میشه چیا میاد وسط؟؟؟
1نفقه رو مساوی بدین 2 در رختخواب مساوات باشه
چیزی از محبت و ... مساوی هست ؟
کی چی از محبت گفته شده ؟
از نظر بزرگان سایت عشق که کلا شیطانی هست و عشق زمین ادم رو از عبادت میندازه

من نمیدونم این جوکی هست عنوان تاپیک؟ اسلام دین فمینیستی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه عزیزم اسلام دینی در خدمت مرد "بعدش "زنهای مرد

همای رحمت;723406 نوشت:
خب ی کار میشه کرد دو روز همون خانمه رو بفرسته همون جا دو روز نه دوساعت کار کنه فکر نمیکنم دیگه خانمه این حرفو تکرار کنه وحتما ممنون همسرش میشه
:khaneh:

والا به نظر من همهئ خانمها اینطوری نیستن. یعنی خیلی از زنها اصلاً خودشون چنان قدر زحمات شوهر رو میدونن که دیگه جای سؤال برای مردها باقی نمیذارن
این خانمها انصافاً کم هم نیستن. ولی بحث آقا حامد بر روی قوانینه. منظور ایشون اینه که چرا باید قوانین جوری باشه که زنه بتونه روی سر شوهر منت بذاره ، و تازه این منتی هم که میذاره کاملاً جنبهء شرعی داشته باشه؟

البته عرض کردم که برعکسش رو هم میشه مطرح کرد. مثلاً یه مردی به زنش بگه که من نمیرم سر تو زن دیگه ای بگیرم تو باید ممنون من باشی و من دارم بهت لطف میکنم

نظر خودم و احتمالی که میدم اینه که مشکل از جایی شروع شد که به ما گفتن شرع مهمتر از اخلاقه!
همین الان تاپیکش رو میزنم :ok:

من فکر میکنم خدای عزیزمون این امور رو بر ای این بر خانمها واجب ندونسته چون واقعا زنان مشکلات خاص خودشونو دارند ونمیتونند پابه پای مردان اینگونه امور رو همیشه وهمه وقت بتونند انجام بدهند وگر نه همونطور که میدونیم آب دادن دست شوهر مستحبه

سید محمد جواد;723407 نوشت:
سلام
سلام سید جان

چون سالهای متمادی جنسیت مونت این کلمه رو شنیده
چقدر سخته براتون
اولاً که شما رو به گناه بابای شما دار نمیزنن که برادر
مثلاً یه مردی نامزدش بهش خیانت میکنه. بعد که ازدواج کرد بزنه سر و صورت زنش رو سیاه و کبود کنه! ازش میپرسن چرا اینکار رو کردی؟
بگه: چون سال های متمادی نامزدم دلم رو خون کرد. حالا این خانم ببینه چقدر سخته!! :Gig:

ثانیاً ، اون حرفی که مردها به زنها میگفتن: وظیفته ، از روی زورگویی بوده ، نه از روی حقی که داشتن
اما این وظیفته که زنها به مردها میگن ، از روی حقیه که به اونها داده شده
مثل اینکه من یه پولی رو بدزدم ، اما دیگری اون پول رو بهش بدن و بگن حقشه
این دو تا خیلی فرق میکنن با هم

چون کل معیارها شده مالی و جنسیتی
شما یکم بررسی کن عزیز از اول هم بوده
زمانی که حرف تعادل بین زوجین یک مرد مطرح میشه چیا میاد وسط؟؟؟
1نفقه رو مساوی بدین 2 در رختخواب مساوات باشه
چیزی از محبت و ... مساوی هست ؟
کی چی از محبت گفته شده ؟
از نظر بزرگان سایت عشق که کلا شیطانی هست و عشق زمین ادم رو از عبادت میندازه
عشق توصیه و قانون برنمیداره برادر
فرض کنیم قانونی وجود داشته باشه به این شکل:
ای مرد تو وظیفه داری همسرت رو دوست داشته باشی
عشق اینجوری رو کدوم خانم میپسنده؟
پس صحبتی که شما میگید خلط مبحثه برادر. قانون ارتباطی به عشق نداره

من نمیدونم این جوکی هست عنوان تاپیک؟ اسلام دین فمینیستی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه عزیزم اسلام دینی در خدمت مرد "بعدش "زنهای مرد
مدرک؟

Reza-D;723384 نوشت:
حق طلاق
داشتن 3 زن دیگه (بجز این همسری که مرد داره)
اجازهء عقد موقت به مقدار لازم
بیرون رفتن زن از خانه با اجازهء شوهر
این چهارتا همه در طول زندگی هستن داداشم

سلام
مشکل ما اینه که هیچ کدوم از این حقوق رو ما مردا عملا نداریم اما به اسم ما تموم میشه
مثلا حق طلاق!
کی گفته حق طلاق الان برای مرده؟ الان شما بخوای همسرت رو طلاق بدی اولا باید دلیل داشته باشی بری دادگاه با هزار دردسر تازه طلاق بدن که زن هم بخواد طلاق بگیره به همین شکل طلاق می گیره پس فرقی از این جهت نیست
ثانیا یک شرطی در عقد نامه هست فک کنم شرط اول که اگر مرد در خواست طلاق کنه بدون دلیل موجه باید نصف اموالی که در حین ازدواج بدست آورده را به زن بدهد! این عین قانون غربی هاست یعنی اون ها مهریه و نفقه ندارند به جاش بعد از طلاق نصف اموال تقسیم می شود بین زوجین اینجا هم حق نفقه می گیرن هم مهریه می گیرن هم نصف اموال رو می گیرن در صورتی که مرد بدون دلیل درخواست طلاق کرده باشه!
پس عملا حق طلاقی برای مرد نیست هیچ بلکه به نفع زن هست

در مورد داشتن سه همسر دیگه هم حتما اطلاع دارید که اصلا اقدام به ازدواج مجدد بدون اجازه دادگاه جرمه پس این حق هم عملا وجود نداره و دادگاه هم اجازه نمی ده مگر در شرایط خاص که در اون صورت زن می تونه طلاق بگیره

در مورد ازدواج موقت هم اگر مرد بخواد ازدواج موقت کنه زن می تواند درخواست طلاق بده و طلاق بگیره و بره برای خودش هر کاری خواست کنه پس این حق مرد هم عملا حقی نیست

فقط تنها حقی که وجود داره همون اجازه زن برای خروج از منزل هست که اون هم با شرط ضمن عقد میشه محدودش کرد وگرنه به جز این مورد هیچ مزیت دیگری برای مرد نیست که در عمل هم من ندیدم مثلا زن می خواهد از خونه خارج بشه از مرد اجازه بگیره که اجازه می دی من از خونه خارج بشم!!! یعنی این هم یک حق تشریفاتی است که وجود نداره

اما برای زن تا دلت بخواد حق هست نفقه و مهریه و هزار چیز دیگه که بیشتر مردها رو از ازدواج منصرف کرده...

Reza-D;723363 نوشت:
ابتدای جوانی من شدیداً مدافع حقوق زنان بودم. جوری که با دوستام همیشه بحث داشتیم.ا

من هم قبلا مدافع حقوق زنها بودم مثلا برخی چیز ها رو می نوشتند تحت تاثیر قرار می گرفتم که مثلا دیه من نصفه و ...
در حالی که اولا چند درصد مردم می میرند و ... که احتیاج به دیه داشته باشند و اصلا چه کاربردی داره دیه؟
ثانیا تو مردی دیگه دیه می خوای چیکار کنی؟
ثالثا الان قانون در تصادفات ظاهرا برابر شده و فرقی نداره در این مورد
و ...

که بعدا به این نتیجه رسیدم که قانون و وضع جامعه بیشتر به مردها ظلم کرده تا زن ها (البته تاکید کنم اسلام نه وضع جامعه یعنی فقط اسم این حقوق برای مرد هست اما در عمل هیچ نیست اما برای زن نه تنها اسمش هست بلکه چند برابر شده مثلا مهریه صدر اسلام چقدر کم بوده الان نه تنها کمتر نشده بلکه بشتر شده!)

Reza-D;723414 نوشت:
سلام سید جان

اولاً که شما رو به گناه بابای شما دار نمیزنن که برادر
مثلاً یه مردی نامزدش بهش خیانت میکنه. بعد که ازدواج کرد بزنه سر و صورت زنش رو سیاه و کبود کنه! ازش میپرسن چرا اینکار رو کردی؟
بگه: چون سال های متمادی نامزدم دلم رو خون کرد. حالا این خانم ببینه چقدر سخته!! :Gig:

ثانیاً ، اون حرفی که مردها به زنها میگفتن: وظیفته ، از روی زورگویی بوده ، نه از روی حقی که داشتن
اما این وظیفته که زنها به مردها میگن ، از روی حقیه که به اونها داده شده
مثل اینکه من یه پولی رو بدزدم ، اما دیگری اون پول رو بهش بدن و بگن حقشه
این دو تا خیلی فرق میکنن با هم

عشق توصیه و قانون برنمیداره برادر
فرض کنیم قانونی وجود داشته باشه به این شکل:
ای مرد تو وظیفه داری همسرت رو دوست داشته باشی
عشق اینجوری رو کدوم خانم میپسنده؟
پس صحبتی که شما میگید خلط مبحثه برادر. قانون ارتباطی به عشق نداره

مدرک؟

من میدونم این بحث به کجا میره
اینکه خلقت زن و مرد فرق داره پس حقوقشون هم فرق داره Lol
شرمنده خلط مبحث کردم

همای رحمت;723413 نوشت:
من فکر میکنم خدای عزیزمون این امور رو بر ای این بر خانمها واجب ندونسته چون واقعا زنان مشکلات خاص خودشونو دارند ونمیتونند پابه پای مردان اینگونه امور رو همیشه وهمه وقت بتونند انجام بدهند وگر نه همونطور که میدونیم آب دادن دست شوهر مستحبه
بله احتمالش هست. شاید دلایل دیگه ای هم بشه براش آورد. مثلاً الان که اسلام گفته زن وظیفه ش نیست ، بعضی مردها این همه تو کار خونه ، مسئولیت گردن زنها میندازن. وای به حال اینکه مگیفت وظیفهء زنه! دیگه اون موقع زنها باید کارای شخصی مردها رو هم انجام میدادن!!!

منم حرفم روی همینه که باید دنبال پاسخ به این سؤال باشیم که:
وقتی میدونیم اصل قوانین درست هستن ، پس دلیل ناکارآمدی برخی از این قوانین چیه؟ (هر دو طرف ، برای مرد و برای زن)
چرا نتیجهء عکس دادن؟

پست 33 رو بخونید کامل توضیح دادم

سید محمد جواد;723417 نوشت:
من میدونم این بحث به کجا میره
اینکه خلقت زن و مرد فرق داره پس حقوقشون هم فرق داره Lol
شرمنده خلط مبحث کردم

سید من و شما جدای از مباحث با هم دوست هستیم. پس دیگه لااقل با ما به از این باش.... :Gol:

بله اون هم در جای خودش حرف درستیه. چرا نباید گفته بشه؟ آیا شما اعتقاد داری که مرد و زن کپی برابر اصل هم هستن؟
روحیات مرد و زن مثل هم هست؟
شما اگه برات گل بیارن قند تو دلت آب میشه؟
آیا شوخی هایی که من و شما (به عنوان مرد) با هم داریم با شوخی های زنها شباهت داره؟
بارداری و زایمان زن ، یه اختلاف مهم با ما مردها نیست؟
نیاز جنسی بالفعل در وجود مرد ، با نیاز جنسی بالقوه در وجود زن ، شبیه به هم هستن؟
شکل ظاهری و اندام زن و مرد تفاوت نداره؟

البته همیشه هم اینطور نیست و در مواردی هم زن و مرد کاملاً مساوی هستن. اما این تفاوت ها رو هم نمیشه منکر شد

درمورد خلط مبحث هم خواش میکنم اگر صحبت من اشتباه بوده ، ایرادش رو بفرما

Reza-D;723391 نوشت:
سلام داداش
به نظرم اشتباه برداشت کردید. ایراد من نه به اصل اسلام ، که به مجریان اسلامه. به دو دلیل:
2 - اونجاهایی هم که برداشت درستی میکنن ، بطور صحیح به مردم انتقالش نمیدن و حرف رو ناقص میرسونن

خوبی یک برنامه باید در عمل خودش رو نشون بده. وقتی یک قانون نه تنها باعث رفع مشکلات نمیشه ، بلکه خودش مشکل ساز میشه ، باید پیگیری کرد و دید کجای قانون ایراد داره؟
............

اینکه این قوانین فلسفه ای دارن ، منافاتی با مطلع شدن ما نداره داداش. آیا مشکلی هست که ما این فلسفه رو بدونیم؟

((دقت کن برادر من به هیچکدوم از سؤالات پاسخ ندادم و نتیجه گیری نکردم. فقط طرح سؤال کردم))

سلام مجدد

اشتباه برداشت نشه .. اگر من پست قبلی رو گذاشتم نه این که بخوام بگم شما اشتباه می کنی یا آقا حامد درست میگن یا بالعکس ...
:Mohabbat:

من در کل دو گروه رو گفتم .. چه کسانی که دفاع میکنن و چه کسانی که مخالفن چه مرد و چه زن ... :Gol::ok:

بنظرم هر دو گروه واقعا دارن زحمت میکشن و هر کدوم یه سری وظایف و یه سری حقوق هایی دارن ... :Gol:

حالا هر کدوم فک میکنن یه سری ظلم هایی بهشون شده .. نه .. بهتره دیدمون رو عوض کنیم .. خدای مهربون هیچ وقت بد بندشو نمیخواد و از همه ی ما بهتر میدونه
که چه چیزایی برامون خوبه و چه چیزایی بد ...

Reza-D;723391 نوشت:
به نظرم اشتباه برداشت کردید. ایراد من نه به اصل اسلام ، که به مجریان اسلامه.

آها .. پس منظورتون مجریان قانونه .. خب آره قطعا ضعف زیاده ... اما باید دید کدوماشو مجریان قانون از برداشت شخصیشون دارن ارائا میدن و کدوماش تو قرآن یا روایات قوی اومده:ok:

Reza-D;723391 نوشت:

خب خوبه که این ها رو تو تاپیک مورد بررسی قرار بدیم .. تا اینکه بیایم ظلم هایی که به مردها یا زن ها شده رو بشمریم و .... آره ؟ بهتر نیست؟:ok:

Reza-D;723391 نوشت:

خیر منافاتی نداره .. بشرط اینکه سریع ردشون نکنیم .. تا وقتی از فلسفه ی چیزی اطلاع نداریم سریع نگیم مخالفیم .. شاید واقع دلیل محکمی باشه ..

بهتر نیست همین ها رو مورد بررسی قرار بدیم؟:Gol:

Reza-D;723418 نوشت:
بله احتمالش هست. شاید دلایل دیگه ای هم بشه براش آورد. مثلاً الان که اسلام گفته زن وظیفه ش نیست ، بعضی مردها این همه تو کار خونه ، مسئولیت گردن زنها میندازن. وای به حال اینکه مگیفت وظیفهء زنه! دیگه اون موقع زنها باید کارای شخصی مردها رو هم انجام میدادن!!!
خدا خیرت بده منم همینو میخواستم بگم

میشه بگی قوانین اسلام به توی مرد در زندگی چه حقی داده که به زن نداده؟؟؟؟
الان تو مثلا می تونی چیکار کنی که زن نتونه بکنه؟ مثلا تو می تونی حق ازدواج مجددت رو بذاری اجرا زنت رو بندازی زندان چون موافق ازدواج مجدد نیست :Nishkhand:
یا زن تا مهریه و نفقه و هزار چیز دیگه رو ازت نگیره می تونه اصلا خونه هم نیاد و بره خونه باباش و ازت شکایت هم بکنه و بندازنت زندان؟
این روشنفکر بازی ها رو که مثلا حامی حقوق زنی رو بگذار کنار ما خودمون اینکاره بودیم قبلا جو می گرفتمون می شدیم حامی حقوق زن که به زن ظلم شده و ... بعد دیدیم کلامون رو سفت نگیریم باد می برش

boy;723416 نوشت:
که بعدا به این نتیجه رسیدم که قانون و وضع جامعه بیشتر به مردها ظلم کرده تا زن ها (البته تاکید کنم اسلام نه وضع جامعه یعنی فقط اسم این حقوق برای مرد هست اما در عمل هیچ نیست اما برای زن نه تنها اسمش هست بلکه چند برابر شده مثلا مهریه صدر اسلام چقدر کم بوده الان نه تنها کمتر نشده بلکه بشتر شده!)
داداش سلام
شما هم پست شماره 33 رو یه نگاهی بنداز. در اولین بخش صحبتم گفتم:
Reza-D;723391 نوشت:
ایراد من نه به اصل اسلام ، که به مجریان اسلامه. به دو دلیل:
بله با صحبت های شما تا حد زیادی موافقم. اما برعکسش رو هم میشه مثال زد. مثلاً:
کدو زن رو توی اقوام می شناسید که بابت کار توی خونه پول بگیره؟
کدوم زن رو می شناسید که برای شیر دادن بچه ش پول بگیره؟
چقدر زنها هستن که کنار شوهرشون کار میکنن (کار بیرون از خونه) و درآمدون رو در کنار شوهر توی زندگی خرج میکنن ، درحالیکه وظیفشون نیست

ببین داداش باز حرفهای من رو هم شما میتونید با دلایل دیگه ای رد کنید و احتمالاً من هم اون پاسخ شما رو بتونم رد کنم
اما اینها دور باطله. مشکل همونه که گفتم ، اینکه ما رو به همین بحث های شرعی محدود کردن. اینقدر گفتن احکام احکام احکام.... که چند وقت پیش خانمه زنگ زده به برنامهئ تلویزیونی و از کارشناس برنامه (کارشناس مسائل خانواده) میپرسه:
حاج آقا ببخشید ، وقتی شوهرم از سر کار میاد ، آیا جزء وظایف من هست که کیفش رو از دستش بگیرم یا نه؟!!!!!!!!!!! :Moteajeb!:

یعنی بعضی ها دقیقاً شدن مثل یک ربات و انگار هیچ نوع درک و شعوری ندارن و ساده ترین مسائل زندگی رو هم باید زنگ بزنن سؤال کنن!

Reza-D;723430 نوشت:
بله با صحبت های شما تا حد زیادی موافقم. اما برعکسش رو هم میشه مثال زد. مثلاً:
کدو زن رو توی اقوام می شناسید که بابت کار توی خونه پول بگیره؟
کدوم زن رو می شناسید که برای شیر دادن بچه ش پول بگیره؟

سلام
با صحبت های شما موافقم اما
تقریبا میشه گفت تمام زن و شوهر هایی که در دادگاه پرونده دارن این مورد هم اختلاف دارن بهش می گن اجرت المثل!!!
چهار سال ازدواج کردن پول چهار سال کار کردن رو هم درخواست می کنند و اگه شیر داده باشن هم همینطور یعنی قانون هست و قانون هم مدافع اینهاست اما مرد دستش به کجا بنده؟ چه حقی رو می تونه طلب کنه؟ اصلا چه حقی جامعه بهش داده؟ مثلا بگه پول اجازه هایی که من دادم از خونه خارج بشی رو به من بده؟
در عمل مرد هیچ حقی نداره حتی اگه درخواست هم بکنه اما زن حقوق زیادی داره که ممکنه درخواست نکنه اما اگه درخواست کنه هم شرع و هم قانون مدافع زنه
اصلا بحث من این نیست که این ظلمه یا نه حرف من اینه که اینطور که برخی از زنها می گن نه تنها نیست بلکه اگه بخوایم حساب کنیم خیلی جاها به ضرر مرده و دست مرد به جایی بند نیست!
اما داد و ناله زنهای فمنیست هم بلنده که حق ما گو و جالبتر اینکه یکسری از مردها هم می شن مدافع زنها !!!!
دیگه من نمی دونم چه حقی می خوان؟؟؟
اینکه شما بحث اخلاق و احکام رو مطرح کردید درسته اما چه احکام به تنهایی باشه و چه احکام و اخلاق با هم باشن باز هم تنها به نفع مرد نیست!

boy;723435 نوشت:
اصلا بحث من این نیست که این ظلمه یا نه حرف من اینه که اینطور که برخی از زنها می گن نه تنها نیست بلکه اگه بخوایم حساب کنیم خیلی جاها به ضرر مرده و دست مرد به جایی بند نیست!
اما داد و ناله زنهای فمنیست هم بلنده که حق ما گو و جالبتر اینکه یکسری از مردها هم می شن مدافع زنها !!!!
دیگه من نمی دونم چه حقی می خوان؟؟؟
اینکه شما بحث اخلاق و احکام رو مطرح کردید درسته اما چه احکام به تنهایی باشه و چه احکام و اخلاق با هم باشن باز هم تنها به نفع مرد نیست!
اون که بله :ok:
برخی از زنها رو اگه بذاری حتی هوا برای تنفس مردها هم باقی نمیذارن چون اعتقاد دارن اگه مردها نفس بکشن یعنی به اونها ظلم شده! :Gig:

ولی بحث ما اینجا بیشتر بر سر اصول اسلامی هست. عنوان تاپیک در مورد فمنیست بودن (یا نبودن) اسلام بحث میکنه که خداییش اسلام فمنیستی نیست
ضمناً یک سری مسائل دیگه هم هست که خیلی نمیشه اینجا بازشون کرد....

من هم خانم دیدمو میشناسم ی ریال هم نگرفته بعد از طلاق ...اسمشو هم میگذارندطلاق توافقی:Ghamgin:

Reza-D;723437 نوشت:
ولی بحث ما اینجا بیشتر بر سر اصول اسلامی هست. عنوان تاپیک در مورد فمنیست بودن (یا نبودن) اسلام بحث میکنه که خداییش اسلام فمنیستی نیست

اسلام فراجنسیتی است ولی در عمل و آنچه که در جامعه هست اینه که تمام حقوقی که به مرد داده شده عملا اجرا نمیشه اما تمام حقوق زنها بیش از آنچیزی که تعیین شده اجرا میشه بعد زنها یکسری حقوق دیگه هم بیش از شرع بدست آوردند در انتها معترض هم هستند!
موضوع قفل شده است