صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا ازدواج با پسری همسن خودمون همیشه بده؟

نوشته
    3
    حضور
    11 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    18

آیا ازدواج با پسری همسن خودمون همیشه بده؟

سلام و درود
    خسته نباشید
    میرم سر اصل مطلب
    من 23 سالمه و خواستگاری دارم که همسن خودم هست،البته 3-4 ماه از من کوچیکتر هستش ،یکی از آشنایانمون هستند و خانواده هامون کاملا همدیگر رو میشناسند ، چون هر دو خانواده از یک شهر و منطقه هستیم و پدرو مادرمون از بچگی همدیگرو میشناسند.
    با هم رفت و آمد خانوادگی هم داریم ، ولی از وقتی ما بزرگ شدیم نه من میرفتم خونه اونا و نه اون آقا پسر میومد خونه ما ، یعنی آخرین باری که همدیگر رو دیدیم 9-10 سالمون بود
    به همین خاطر میتونم بگم ما خودمون هیچ شناخت کاملی نسبت به هم نداریم ، با این حال ایشون به من ابراز علاقه کردند (نمیدونم رو چه حسابی!) و حدودا یک سال قبل اومدن خواستگاری
    ما فقط دو جلسه با هم صحبت کردیم و بعدش من به خاطر همسن بودنمون و این که ایشون اون موقع کار نداشتند جواب رد دادم ، که ایشون خیلی ناراحت شدند و حالشون بد شد و ....
    تا اینکه الان دوباره درخواستشون رو تکرار کردند ، الان دیگه استخدام شدند ولی من هنوز به خاطر همسن بودنمون مردد هستم که آیا اصلا صلاحه که ما با هم صحبت کنیم یا نه؟
    پدر و مادرم و بقیه اقوام که ایشون و خانواده شون رو میشناسند میگن چون آشنا هستیم و درواقع هم وطن هستیم خیلی روی مسئله سن سختگیری نکنم ،بعلاوه اینکه خود آقا پسر خیلی به این ازدواج اصرار داره و مشکلی هم با همسن بودنمون نداره ،ولی من قانع نمیشم و خیلی نگرانم،نمیدونم چیکار کنم
    لطفا راهنماییم کنید ،ممنون میشم
    ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶ در ساعت ۱۶:۳۲

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58312

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 9

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

سلام

اصل دغدغه شما کاملا بجاست و بهتر است در شرایط عادی پسر از دختر بزرگتر باشد. علت های بهتر بودن این مسئله را در این تاپیک مطالعه کنید: با دختر همسن ازدواج کردن خوبه یا بد؟

با این حال هر چند بزرگتر بودن پسر برای ازدواج در شرایط عادی توصیه ابتدایی هر کارشناسی است؛ اما اینطور هم نیست که اگر دختری با پسری که همسن خودش و یا حتی مقداری بزرگتر است ازدواج کند، خوشبخت نشود؛ چون تناسب سنی صرفا یک نشانه است برای تناسب در سلایق و علایق و خواست ها و درک متقابل بیشتر. همچنین بزرگتر بودن پسر موجب حرف شنوی بیشتر زن از مرد و شکل گیری شخصیت مقتدر گونه و قابل اتکای مرد برای زن می شود. لذا نمی توان گفت اگر این تناسب سنی وجود نداشته باشد، تناسب های گفته شده هم وجود نخواهد داشت؛ بلکه باید مورد را به طور خاص بررسی کرد. اگر در بررسی ها، نتیجه این شد که هم این تناسب ها وجود دارد و هم شما فرد مورد نظر را به دلیل رشد شخصیتی مناسب، قابل اتکا می دانید در این صورت چنین ازدواجی مانعی ندارد. البته در کنار این مسئله در نظر گرفتن ظاهر هم خالی از فایده نیست و بهتر است طوری نباشد که ظاهر دختر بیشتر از پسر نشان دهد.

با این حال توصیه ابتدایی ما به شما این است که اگر شرایط شما عادی است و موقعیت های دیگری دارید که علاوه بر خوبی های ایشان، از لحاظ سنی هم از شما بزرگترند، بهتر است که ریسک چنین ازدواجی را نپذیرید؛ اما اگر طرف، شرایط خیلی خوبی دارد و فکر می کنید غیر از مسئله سن، دیگر خصوصیات ایشان مثل شرایط فکری؛ اعتقادی؛ اخلاقی؛ خانوادگی و ... ، ایده آل است و ممکن است موردی به خوبی او پیدا نشود، در این صورت می توانید اجازه خواستگاری و آشنایی را بدهید و سپس با در نظر گرفتن مواردی که عرض شد با ایشان ازدواج کنید. البته این نکته را باید یادآور شوم که آشنایی خانوادگی شما نباید مانع از طی کردن مراحل شناخت شود؛ بلکه باید تمام مراحل شناخت را به طور دقیق و حساب شده طی کنید.

اینکه آیا چنین ازدواجی آینده خوبی دارد یا خیر، به شما و خصوصیات طرف مقابل بستگی دارد. جدای از اینکه باید در زمینه های دیگر با هم تناسب های لازم را داشته باشید، اگر شما بتوانید ایشان را به عنوان همسر آینده خود بپذیرید و با وجود اینکه چند ماهی از شما کوچکتر است، مدیریت ایشان در زندگی را قبول کنید و به عبارتی ایشان را بچه نبینید؛ و از طرفی تجربیات و بلوغ فکری ایشان مورد قبول و رضایت شما و اطرافیانتان باشد، می توان به آینده این ازدواج خوشبین بود.

نکته آخر اینکه به هیچ وجه خود را از راهنمایی و مشاوره حضوری قبل از ازدواج محروم نکنید تا انتخاب شما پشتوانه قوی تری به خود بگیرد.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ در ساعت ۱۸:۰۶

7. صلوات ها 9

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

بنظرم اكه از لحاظ مالي و فرهنكي وضعتون توب هستش بهش بله بكو منظورم وضع مالي خودتون هستش نه اقا داماد،جون بسرا وقتي وضع مالي دخترا خوب باشه با كم كاست طرف كنار ميان،درغير اينصورت بيشنهادي نميدم

9. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه کردن و مباحثه درباره ی مطالعه ،ورزش کردن
    نوشته
    390
    حضور
    15 روز 1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    11
    صلوات
    1635

سلام
    به نظر من باید هر دو به بلوغ فکری رسیده باشین و به این هم توجه کنین که خانم ها زودتر از آقایون به این بلوغ میرسن.
    .پس با بررسی همه ی ابعاد انتخابتون رو کنید و به این نکته هم توجه کنید که دید شما نسبت به ایشون باید جنبه ی تکیه گاه بودنشون رو داشته باشه نه اینکه شما بشین مدیر و تصمیم گیرنده ی منزل..چرا که مهم ترین نکته در زندگی همین موضوع هست...مدیر بودن و تکیه گاه بودن رد برای همسرش

دل حرم خداست ...
    پاسبان حرم دل شده ام شب همه شب/تا دراين پرده جز انديشه ی او نگذارم

11. صلوات ها 5

علاقه
    گل و شعر
    نوشته
    560
    حضور
    18 روز 15 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2700

بقول یکی از دوستانم
    اگر فکر گناه و معصیت و ... در کار باشه
    هر روشی ازدواج شکل بگیره خوبه نباید زیاد روی این مسائل پا فشاری کرد اما اگر در کمال صحت و عقل و بدن
    و در آرامش کامل روحی و جسمی و جنسی قراره تصمیم بگیریم خب اره منم شنیدم پسره 4 - 5 سالی بزرگتر باشه بهتره

ضمنا من 22 سالمه و قراره ادامه تحصیل بدم لذا برا خودم نظری نداشتم

13. صلوات ها 3

علاقه
    موسیقی - فناوری
    نوشته
    63
    حضور
    8 روز 18 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    229

به نظرم چند ماه اختلاف سن هیچ مشکل بزرگی بوجود نمیاره. باهاش صحبت کنید و ببینید اگر واقعا روحیات و اخلاق و ملاکهاتون برای ازدواج بهم نزدیکه، زیاد روی چند ماه اختلاف سن حساس نشید.
    زوجی رو میشناسم که پسره 9-10 سال کوچیکتر از خانمشه ولی زندگی خوب و آرومی هم دارن باهم. البته شاید استثنا باشه ولی بهر حال هست.

و مسئله دیگه ای که مهمه اینه که بتونید به عنوان مدیر خانواده بهش نگاه کنید و بپذیریدش.
    هرکسی از ظن خود شد یار من - - از درون من نجست اسرار من

15. صلوات ها 5

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

من قبلاً هم كفتم تو تابيك هاي ديكه با دختري ازدواج ميكنم كه بين 1 تا 3 سال ازم بزركتر باشه دلايل خاص خودم رو دارم وديدم اكتر اين زوج ها خوشبخت تر هستن

17. صلوات

نوشته
    23
    حضور
    20 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    89

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_20 نمایش پست ها
    یعنی آخرین باری که همدیگر رو دیدیم 9-10 سالمون بود
    به همین خاطر میتونم بگم ما خودمون هیچ شناخت کاملی نسبت به هم نداریم ، با این حال ایشون به من ابراز علاقه کردند (نمیدونم رو چه حسابی!)
    سلام
    خیلی از آدما از کوچیکی علاقمند کسی میشن ولی با توجه به سن و سالشون نمی تونن ابراز علاقه کنن البته با بعضی از رفتارا می خوان اونو بروز بدن مثلا شاید دیده باشین پسربچه ها خیلی می خوان جلوی بقیه ابراز وجود کنن... اینو گفتم تا بدونید چندان چیز عجیبی نیست ولی نباید احساسی رفتار کرد بالاخره دنیای واقعی با کودکی فرق می کنه.

راجع به سن و سالتونم خیلی با هم اختلاف ندارین بذارید بیاد باهاش حرف بزنید ببینین چند مرده حلاجه بعد تصمیم بگیرید نیومده قضاوت نکنید شاید واقعا آدم جاافتاده ای شده باشه.
    / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
    / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

/ / / /
    تنها برخی از مردم باران را احساس می کنند بقیه تنها خیس می شوند/ / / /
    / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
    / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

19. صلوات ها 4

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

اعوذ بالله السمیع العلیم من همزات الشیاطین، اعوذ بالله ان یحضرون
    بسم الله الرحمن الرحیم

التماس دعا
    التماس دلار...!!

یا علی

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری