صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد آن هم در رشته ای مثل تاریخ ارزشش را دارد؟

علاقه
    کتاب
    نوشته
    45
    حضور
    2 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    171

آیا ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد آن هم در رشته ای مثل تاریخ ارزشش را دارد؟

من خیلی دوست دارم ادامه تحصیل بدم.و می خوام ارشد تاریخ بخونم .
    حالا مشکل اینجاست که من فقط می تونم دانشگاه هایی که تو تهران هستند را انتخاب کنم و امکان رفتن به شهرهای دیگه را ندارم وبالطبع انتخاب هام محدود می شوند و امکان قبولی سخت تر.
    از یه لحاظ دیگه من حوصله درس خوندن برای ارشد را ندارم و ضمنا مدرک ارشد به دردم نمی خوره .
    من صرفا به دلیل علاقه ام به محیط دانشگاه و درس و مطالعه می خواهم ارشد شرکت کنم .و برای پر کردن وقتهام که همین طور دارن الکی می گذرن .ویه خورده هم برای پرستیژ اجتماعی اش.
    لذا من تنها راهی که دارم اینه که دانشگاه ازاد بخونم .
    حالا بین یه دو راهی موندم "ایا ارزش داره من عمر و حداقل 8000000تومان پول را هزینه کنم برای دلایلی که در بالا ذکر کردم؟

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58280

با نام و یاد دوست

آیا ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد آن هم در رشته ای مثل تاریخ ارزشش را دارد؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 9

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    888
    حضور
    31 روز 9 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4643

سلام

نه این دلائلی که گفتید، کافی نیست و باید کمی بیشتر در مورد اهداف تحصیل خود فکر کنید و برنامه ریزی دقیق تری داشته باشید. من نمی دانم منظور شما از اینکه مدرک ارشد به دردتان نمی خورد چیست؛ اما اگر برنامه زندگی آینده خود را طوری چیده اید که به مدرک ارشد نیاز ندارید که خب روشن است چه کاری درست است. در این شرایط لزومی برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد وجود ندارد. شما می توانید علاقه خود به مطالعه و فضاهای علمی را با مطالعه شخصی تامین کنید که در کنارش پر شدن اوقات فراغت هم محقق می شود. در مورد پرستیژ اجتماعی هم از نظر من دیگر این روزها داشتن مدرک ارشد و حتی دکتری هم چنین پرستیژی را ندارد و حتی اگر داشت هم تحصیل با این هدف عاقلانه نبود؛ چون گرفتن مدرک به تنهایی و گذاشتن آن لب تاقچه، هیچ چیزی به شما اضافه نمی کند که دیگران را به وجه درآورد.

اما اگر منظور شما از اینکه مدرک ارشد به دردتان نمی خورد این است که فکر می کنید داشتن ارشد تاریخ به کار نمی آید، باید عرض کنم این تفکر درست نیست. بله اگر همانطور که در بالا عرض کردم تنها هدف شما پر کردن اوقات فراغت و پرستیژ و ... باشد حرف شما کاملا درست و ارشد تاریخ و حتی هر رشته دیگری به درد نمی خورد؛ اما اگر هدف شما کسب علم به بهترین شکل ممکن و به کار گیری آن بعد از اتمام تحصیل باشد، از تمام جهات گرفتن ارشد خوب و مفید خواهد بود. البته لازمه مفید واقع شدن آن نیز این است که برای ادامه تحصیل اهداف درست و مشخصی داشته باشید و حاشیه ها را رها کنید.

بنابراین اینکه به علم و تحقیق و پژوهش علاقه مند هستید خیلی خوب است و همین می تواند هدف شما قرار بگیرد؛ منتها برای اینکه انگیزه شما بیشتر شود و به تبع آن تنبلیتان هم کاهش پیدا کند، اولا در مورد هدفی که دارید با کمک گرفتن از اساتید و افراد موفق در این رشته بیشتر فکر و تحقیق کنید و ثانیا اهداف مزاحم را از بین ببرید. به عنوان مثال اگر شما با این فکر پیش بروید که داشتن مدرک ارشد یا دکتری پرستیژ دارد و ... ، این باعث ایجاد مزاحمت برای آن هدف اصلی یعنی کارهای تحقیقاتی و علمی می شود؛ چون اگر یک وقت کسی بگوید مدرک تاریخم شد مدرک، شما با شنیدن این جمله کل انگیزت نابود می شود؛ اما اگر انگیزه شما قوی تر از این حرف ها باشد، آن وقت به هر بادی نمی لرزید و از ادامه راه باز نمی مانید.

در مورد دانشگاه ازاد و ... هم باید عرض کنم این مسئله به خود شما بستگی دارد. مسلم است که اگر بتوانیند دانشگاه روزانه قبول شوید خیلی عالی است؛ اما اگر نشد هم با توجه به اینکه تمکین مالی دارید، دانشگاه آزاد هم خوب است؛ البته به شرط اینکه افکار خود را نسبت به مدرک و دانشگاه اصلاح کنید. با این حال به نظر من از هیچ تلاشی برای قبولی در بهترین دانشگاه دریغ نکنید. شما هر چقدر که برای مطالعه؛ چه قبولی برای ارشد و چه بعد از ارشد وقت بگذارید، به نتیجه بهتری می رسید.

در مورد آینده شغلی این رشته هم باید عرض کنم نه مدرک به تنهایی کارساز است و نه علم به تنهایی؛ بلکه موفقیت شما در صورتی تضمینی است که هر دو را با هم داشته باشید. لذا تمام تلاش خود را به کار گیرید تا انشاءالله آینده روشنی داشته باشید.

این تاپیک ها را مطالعه نمایید:

http://www.askdin.com/thread50609.html

http://www.askdin.com/thread48750.html

http://www.askdin.com/thread48452.html

بخش مشاوره تحصیلی

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ در ساعت ۱۰:۲۱

7. صلوات ها 13

نوشته
    897
    حضور
    24 روز 4 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3911

نقل قول نوشته اصلی توسط بهشت نمایش پست ها
    حالا مشکل اینجاست که من فقط می تونم دانشگاه هایی که تو تهران هستند را انتخاب کنم و امکان رفتن به شهرهای دیگه را ندارم وبالطبع انتخاب هام محدود می شوند و امکان قبولی سخت تر.
    از یه لحاظ دیگه من حوصله درس خوندن برای ارشد را ندارم و ضمنا مدرک ارشد به دردم نمی خوره .
    من صرفا به دلیل علاقه ام به محیط دانشگاه و درس و مطالعه می خواهم ارشد شرکت کنم .و برای پر کردن وقتهام که همین طور دارن الکی می گذرن .ویه خورده هم برای پرستیژ اجتماعی اش.
    حالا بین یه دو راهی موندم "ایا ارزش داره من عمر و حداقل 8000000تومان پول را هزینه کنم برای دلایلی که در بالا ذکر کردم؟
    سلام
    به نظر منم همونطور که استاد امین گفتند بشینید هدف گذاری کنید و برنامه مناسب تری داشته باشید که عمرتون هم الکی نگذره
    مدرک تاریخی که به دردتون هم نمیخوره میخواید چیکار؟
    به نظر منم کار اشتباهیه مخصوصا که میگید حوصله ی ارشد خوندن هم ندارید
    دو سال برید یه هنری یه حرفه ای یه چیزی یاد بگیرید تو کلاسای بیرون که به دردتون بخوره بهتر از دانشگاه رفتن بی فایده و عمر تلف کردن تو دانشگاهه
    به قول انشتین:
    سعی نکن انسان موفقی باشی، بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی
    دو سال بری دنبال یه هنر و حرفه به درد بخوره کمتر از هشت میلیونم هزینه میشه آخرش به یه دردی هم میخوره
    علم بدون استفاده (ارشد تاریخ بدون استفاده) فقط عمر تلف کردنه

الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

9. صلوات ها 11

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,114
    حضور
    136 روز 1 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19169

8000000تومان پول
    سلام
    همین که دارین چرتکه میندازین یه چیزایی رو نشون میده

به نظرم استاد "امین" خیلی خوب راهنمایی کردن. همینطور خواهرمون "عاشق امام خامنه ای"

اما اونچه که به ذهن من میرسه:

1 - پرستیژ اجتماعی رو با تعالی شخصیت به دست بیارید. علم خودتون رو بالا ببرید و اخلاق خودتون رو تقویت کنید و روی روابط اجتماعی کار کنید
    وگرنه پرستیژی که به یک برگ کاغذ بسته باشه ، نه قیمت داره و نه موندگاری

2 - دانشگاه برای پر کردن اوقات فراغت نیست! دانشگاه یعنی صرف هزینه ، وقت و انرژی که خودتون به بخش مالی اون اشاره کردید
    دوست گرامی ، آدم زرنگ برای پر کردن اوقات بی کاری ، 8 ملیون پول و چند سال از جوانی خودش رو هزینه نمیکنه ، مگر اینکه سودی در اون ببینه

3 - همونطور که دوستان گفتن تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید
    شغل؟
    علم؟
    تفریح؟
    دین؟
    و......
    کدامیک؟ تا چه حدی؟ برای چی؟ به چه شکلی؟

حرف برای گفتن زیاده ، اما فعلاً همینها کافیه. مگر اینکه شما صحبتی داشته باشید که بعدش در خدمتم

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ در ساعت ۲۰:۴۱

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

11. صلوات ها 10

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6347

حداقل 8000000تومان پول را هزینه کنم برای دلایلی که در بالا ذکر کردم؟

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

13. صلوات ها 9

علاقه
    پوووووول
    نوشته
    228
    حضور
    8 روز 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    731

سلام اگه فکر میکنید عمرتون الکی داره تلف میشه میتونین در رشته دیگه ای تحصیل کنید که فایده داشته باشه ...
    موفق باشید
    خدایا چوب لای چرخ کارم مکن
    خدا خسته ام صبح بیدارم مکن
    ...

15. صلوات ها 4

نوشته
    292
    حضور
    6 روز 3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    999

سلام
    به نظرم ادامه ندید
    مدرک دانشگاه آزاد به درد نمیخوره خیلی،مخصوصا که به نظر خیلی مشتاق درس خوندن نبودید
    ولی با همون هشت میلیون میتونید برید کسب و کار کنید

17. صلوات ها 5

علاقه
    کتاب
    نوشته
    45
    حضور
    2 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    171

نقل قول نوشته اصلی توسط عاشق امام خامنه ای نمایش پست ها
    سلام
    به نظر منم همونطور که استاد امین گفتند بشینید هدف گذاری کنید و برنامه مناسب تری داشته باشید که عمرتون هم الکی نگذره
    مدرک تاریخی که به دردتون هم نمیخوره میخواید چیکار؟
    به نظر منم کار اشتباهیه مخصوصا که میگید حوصله ی ارشد خوندن هم ندارید
    دو سال برید یه هنری یه حرفه ای یه چیزی یاد بگیرید تو کلاسای بیرون که به دردتون بخوره بهتر از دانشگاه رفتن بی فایده و عمر تلف کردن تو دانشگاهه
    به قول انشتین:
    سعی نکن انسان موفقی باشی، بلکه سعی کن انسان ارزشمندی باشی
    دو سال بری دنبال یه هنر و حرفه به درد بخوره کمتر از هشت میلیونم هزینه میشه آخرش به یه دردی هم میخوره
    علم بدون استفاده (ارشد تاریخ بدون استفاده) فقط عمر تلف کردنه

ممنون از همفکری تون
    می شه بگید چه حرفه یا هنری یاد بگیرم.اصلا من از هنر بدم میاد .البته به جز موسیقی.از خیاطی وگل دوزی و....بدم میاد.یعنی حوصله این کارها را ندارم.یا اینکه چه حرفه ای یک خانم می تونه یاد بگیره که بدرد ش بخوره.مثلا از عکاسی خوشم میاد ولی بدرد نمی خوره.ضمنا من همه این پول را یک جا پرداخت نمی کنم .

19. صلوات ها 5

علاقه
    کتاب
    نوشته
    45
    حضور
    2 روز 2 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    171

نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک کبریت فروش نمایش پست ها
    سلام اگه فکر میکنید عمرتون الکی داره تلف میشه میتونین در رشته دیگه ای تحصیل کنید که فایده داشته باشه ...
    موفق باشید
    دوست عزیز من چون شاغل نیستم ونیز تحصیل هم نمی کنم احساس می کنم عمرم داره الکی می گذره.به خاطر همین و نیز به خاطر علاقه ام به تاریخ دوست دارم برم دانشگاه وگرنه من الان تاریخ نمی خونم قصد دارم ارشد شرکت کنم ولی چون قبولی در دانشگاه های شهر تهران آن هم روزانه سخت است لذا من فقط می تونم آزاد تهران را انتخاب کنم.

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری