صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: معرفی منبع برای تحقیق در مورد ادیان

نوشته
    7
    حضور
    2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

اشاره معرفی منبع برای تحقیق در مورد ادیان

با سلام خدمت شما

من می خواستم در مورد ادیان تحقیق کنم و نهایتا دلیل برتری دین اسلام رو بدونم. ممنون میشم یک سری منبع خوب به من معرفی کنید.
    منبع مثل کتاب های درسی دانشگاه و دبیرستان نمیخوام منبع اصیل و قوی باشه. متشکرم
    ویرایش توسط mousavi928 : ۱۳۹۴/۰۶/۱۳ در ساعت ۲۱:۲۴

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

معرفی منبع برای تحقیق در مورد ادیان

کارشناس بحث: استاد رئوف

5. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,327
    حضور
    28 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3965

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim8 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما

من می خواستم در مورد ادیان تحقیق کنم و نهایتا دلیل برتری دین اسلام رو بدونم. ممنون میشم یک سری منبع خوب به من معرفی کنید.
    با سلام خدمت شما دوست گرامی

ابتدا عرض پوزش به جهت تاخیر در پاسخگویی. بنده به جهت مشکلی چند روزی در مرخصی بودم و نتوانستم زودتر به سوال شما پاسخ بدهم.

در مورد تاریخ ادیان، کتابهای مختلفی وجود دارد که بسته به سطح اطلاع شما و نیز اینکه مشخصا در مورد چه ادیانی می خواهید مطالعه کنید، پیشنهادات بنده تفاوت خواهد کرد.
    از این رو لطفا ابتدا بفرمایید که آشنایی شما با ادیان دیگر چقدر است (و اکنون به کتابهایی در چه حدی نیاز دارید) و اینکه در مورد چه دین هایی می خواهید مطالعه کنید؟

موفق باشید

7. صلوات ها 4

نوشته
    7
    حضور
    2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط رئوف نمایش پست ها

ابتدا عرض پوزش به جهت تاخیر در پاسخگویی. بنده به جهت مشکلی چند روزی در مرخصی بودم و نتوانستم زودتر به سوال شما پاسخ بدهم.

در مورد تاریخ ادیان، کتابهای مختلفی وجود دارد که بسته به سطح اطلاع شما و نیز اینکه مشخصا در مورد چه ادیانی می خواهید مطالعه کنید، پیشنهادات بنده تفاوت خواهد کرد.
    از این رو لطفا ابتدا بفرمایید که آشنایی شما با ادیان دیگر چقدر است (و اکنون به کتابهایی در چه حدی نیاز دارید) و اینکه در مورد چه دین هایی می خواهید مطالعه کنید؟

موفق باشید
    با سلام

هدف من در حقیقت تحقیق روی تمام ادیان الهی و نهایتا رسیدن به دین حق که البته اسلام هست. یعنی میخواستم مسلمان شناسنامه ای نباشم و اطلاعاتم در مورد ادیان دیگر کامل باشد چون هیچ اطلاعاتی در مورد ادیان دیگر ندارم و در مورد اسلام هم اطلاعات کمی دارم. البته معتقد به اسلام و مقید به احکام آن هستم.

می خواهم از منظر برون دینی در مورد ادیان الهی تحقیق کنم مثل کسی که هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارد و می خواهد خودش با مطالعه عمیق و تحقیق با اسلام و ادیان دیگر آشنا شود.
    چون قصدم این است که تحقیقاتم کامل باشد نیاز به منابع قوی در این زمینه دارم تا دیگر شبهه ای برایم باقی نماند.

با تشکر
    ویرایش توسط nasim8 : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ در ساعت ۱۰:۵۷

9. صلوات

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

هدف من در حقیقت تحقیق روی تمام ادیان الهی و نهایتا رسیدن به دین حق که البته اسلام هست. یعنی میخواستم مسلمان شناسنامه ای نباشم و اطلاعاتم در مورد ادیان دیگر کامل باشد چون هیچ اطلاعاتی در مورد ادیان دیگر ندارم و در مورد اسلام هم اطلاعات کمی دارم. البته معتقد به اسلام و مقید به احکام آن هستم.

می خواهم از منظر برون دینی در مورد ادیان الهی تحقیق کنم مثل کسی که هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارد و می خواهد خودش با مطالعه عمیق و تحقیق با اسلام و ادیان دیگر آشنا شود.
    چون قصدم این است که تحقیقاتم کامل باشد نیاز به منابع قوی در این زمینه دارم تا دیگر شبهه ای برایم باقی نماند.
    سلام
    کار خوبی می کنید تحقیق عالیه و ی ضعفی دارید
    شما می گید می خواهید تحقیق کنید بعد می گید میخوام به اسلام برسم!
    شما قبل تحقیق نمی تونید بگید حق کیه و پیش بینی کنید!
    باید خودتون رو از نظر روحی آماده کنید که اگر بر فرض شیعه به حق نبود یا اسلام به حق نبود بپذیرید(البته من نمیگم به حق نیست دارم روش درست و منطقی تحقیق رو میگم چطوره)

به عنوان ی پیشنهاد
    در مورد هر دین از علما همون دین بپرسید
    الان شما می خوای در مورد مسیحیت بدونی اول بری ی کتاب نقد مسیحیت بخونی بعد بگی خوب مسیحیت بر حق نیست فایده نداره
    چرا چون شما اون احتمال رو بده که اونا پیش خودشون پاسخی داشته باشن
    در دادگاه به مجرم فرصت میدن از خودش دفاع کنه شما هم به تمام ادیان فرصت بده از خودشون دفاع کنند
    این کار اگر همتت خوب باشه و وقت بگذاری حدود 5 سال شاید بیشتر بخواد
    موفق باشی

11. صلوات ها 4

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

سلام کتاب زیاده .. من یکیش رو معرفی میکنم :
    کتاب ادیان و مذاهب .. پرسش ها و پاسخ های دانشجویان که کتاب مال نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری هستش
    طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

13. صلوات ها 2

نوشته
    7
    حضور
    2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط جوجه اردک زشت نمایش پست ها
    سلام
    کار خوبی می کنید تحقیق عالیه و ی ضعفی دارید
    شما می گید می خواهید تحقیق کنید بعد می گید میخوام به اسلام برسم!
    شما قبل تحقیق نمی تونید بگید حق کیه و پیش بینی کنید!
    باید خودتون رو از نظر روحی آماده کنید که اگر بر فرض شیعه به حق نبود یا اسلام به حق نبود بپذیرید(البته من نمیگم به حق نیست دارم روش درست و منطقی تحقیق رو میگم چطوره)

به عنوان ی پیشنهاد
    در مورد هر دین از علما همون دین بپرسید
    الان شما می خوای در مورد مسیحیت بدونی اول بری ی کتاب نقد مسیحیت بخونی بعد بگی خوب مسیحیت بر حق نیست فایده نداره
    چرا چون شما اون احتمال رو بده که اونا پیش خودشون پاسخی داشته باشن
    در دادگاه به مجرم فرصت میدن از خودش دفاع کنه شما هم به تمام ادیان فرصت بده از خودشون دفاع کنند
    این کار اگر همتت خوب باشه و وقت بگذاری حدود 5 سال شاید بیشتر بخواد
    موفق باشی
    سلام
    ممنون از توصیه تون. البته من منظورم ایمان قلبی بود. خب به اسلام ایمان قلبی دارم نمی تونم این ایمان رو از قلبم بیرون کنم.
    اما حتما وقتی مطالعه و تحقیق می کنم با دید یک مسلمان و با دید انتقادی مطالب رو نمی خونم بلکه سعی می کنم کاملا بی طرف روی تمام مباحث عقیدتی فکر کنم و سعی کنم بهترین دین رو انتخاب کنم.
    درسته اگر منابع اصیل خود ادیان بدستم برسه و کارشناس محترم این منابع رو به من معرفی کنند خیلی بهتره و حتما از علمای هر دینی سوالاتم رو میپرسم.

باز هم ممنون

15. صلوات

نوشته
    7
    حضور
    2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط اناالعبد نمایش پست ها
    سلام کتاب زیاده .. من یکیش رو معرفی میکنم :
    کتاب ادیان و مذاهب .. پرسش ها و پاسخ های دانشجویان که کتاب مال نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری هستش
    سلام. ممنون از معرفی این کتاب.

17. صلوات

اناالعبد آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش آرشیو و عرفانهای کاذب

علاقه
    هیچی ... کاش بتونم بنده باشم..هیچی نمیخوام دیگه
    نوشته
    1,049
    حضور
    37 روز 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    47
    صلوات
    7340

سلام. ممنون از معرفی این کتاب.
    خواهش میکنم ...

من خودم این کتاب رو تقریبا خوندم .. واقعا عالیه

اگه پیدا نکردین بگین تا بپرسم از کجا میتونین گیر بیارین ...

تو اینترنت هم سرچ کنین فک کنم بتونین از طریق نت هم بخرین

طرح ترک رذائل اخلاقی و انجام فضائل اخلاقی برای نزدیکتر کردن ظهور امام زمان (عج) ... این هفته قرائت یک صفحه قرآن هر روز http://www.askdin.com/showthread.php...356#post819356

انسان
    هرچند هم که عبادتش بسیار باشد، نباید مغرور گشته و خیال کند که به کمال نهایی خویش راه یافته است، بلکه باید بداند که انسان تا زنده است، هدف تیر شیطان و نفس اماره است و درهرحال باید خود را ضعیف و محتاج به مدد و کمک حضرت حق ببیند.

19. صلوات

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,327
    حضور
    28 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3965

با سلام

با تشکر

در کنار کتابی که کاربر انا العبد معرفی کردند، کتاب های زیر هم پیشنهاد می شوند:

- آشنایی با ادیان بزرگ، حسین توفیقی، انتشارات سمت

- تاریخ جامع ادیان، جان بی ناس، انتشارات علمی فرهنگی

موفق باشید

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری