صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با دختری که حجابش پیش فامیل کامل نیست/روش خواستگاری از دختر فامیل

نوشته
    130
    حضور
    15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    584

ازدواج با دختری که حجابش پیش فامیل کامل نیست/روش خواستگاری از دختر فامیل

بسم رب الحسین
    با عرض سلام

بنده دختر ...م (عمو، عمه، دایی، خاله... کامل ننوشتم شاید اینجا عضو بود!!!) به عنوانی موردی برای ازدواج در نظر گرفتم، میخوام با شما مشورت کنم ببینم آیا همچین موردی به درد من میخوره، تا اگر به درد هم خوردیم با خانوادم در میون بزارم

خب من یکسری ویژگی ها اخلاقی خودم رو که برام مهمه با ایشون مقایسه میکنم
    ما کودکی رو با هم بزرگ شدیم، محل زندگیمون چند دقیقه با هم فاصله داره، با خانوادشون روابط خوبی داریم، با برادرشون هم رابطه خوبی دارم. خیلی سال خونه شون رفت و آمد داشتم

1.من سعی میکنم ولایی باشم، عاشق شهدا و امام رهبرم هستم.... ولی ایشون شاید اهل خوندن جک هایی درباره مثلا امام باشن، بر اساس چیزی خودم دیدم ، اما اهل نماز روزه و حلال حرام هستن

2.برای حجاب، به ویژه چادر خیلی ارزش قائلم و همیشه آرزو داشتم که همسرم چادری باشه. ایشون چادر نیستن، آرایش نمیکنن، لباس زننده و جلف هم نمیپوشن، اما تو جمع خانوادگیمون، مثلا شالش عقب رفته جلو موهاش معلمومه! ولی موهاشون رو بیرون نمیریزن یا نصف سرشون معلوم باشه، این تو جمع خانواده اینطوره.... مثلا چیزی که خیلی ناراحتم کرد با بلوز شلوار یکبار که خونه شون رفته بودیم اومد در جمع نشست... فکر میکنم لباسش میبایست گشاد تر میبود
    ولی در بیرون اینطور نیستن، دلیل این هم شاید بخاطر این باشه که ما خیلی رفت و آمد داشتیم باهاشون، مخصوصا خودم خیلی رفت آمد داشتم، اما بزرگتر که شدیم خیلی کم شد.... و با ما شاید اینطور احساس راحت بودن میکنن! البته من اینو تایید نمیکنم اصلا

3.از اونجا که در روایت داریم میخواین زن بگیرید ببینید برادر های دختر چه کسانی هستند، چون دایی رو بچه تاثیر میزاره، برادرشون انسان نمازخون، اهل روزه گرفتن، مثلا احیای شب قدر .... هستن، ولی خب! اهل ولایت انقلاب این چیزا نیستن! اینم دلیل مهمیه برام، البته آدم خوبیه ولی شاید اشتباه دیگران بوده که ایشون به این درجه از هدایت نرسیده... ولی خب من قرار نیست با برادرش زندگی کنم، در همین حد که گفتم که بدونید

4.ایشون فکر میکنم کم توقع باشن
    5.فکر میکنم خانواده هامون خیلی هم کفو هست ، و اینکه از زندگی هم خبر داریم، و در جلسه خواستگاری خیلی چیزا برامون از قبل مشخصه....
    6.اعتقادات من و پدر ایشون خیلی نزدیکه
    7.چون ارتباط خانوادمون خوبه، میترسم اگر وصلت صورت نگیره، حالا به هر دلیلی، مثلا اینکه ما به هم نخوریم یا به علت ازدواج فامیلی نتونیم بچه دار بشیم در نتیجه ازدواج نکنیم.... رابطه خانواده ها به هم بخوره ...
    8.من اهل آهنگ گوش دادن نیستم، ولی ایشون گوش میدن، از این آهنگ هایی که دخترا گوش میدن! تو کامپیوترش قبلا دیدم... خب این رو فرزند و زندگی تاثیر میزاره ....
    9.ایشون اهل رابطه با نامحرم و شوخی و صحبت با نامحرم حتی پسر های فامیل هم نیستن، با من و یکی دیگه از پسرهای فامیل که اون کوچکتره ازش بخاطر رفت آمد زیادی که بینمون بوده اگر کاری باشه صحبت میکنند

خب من اگر موارد 1 و 2 که اصل کار هستن رو باهاشون در میون بزارم مشکلی پیش میاد؟
    مثلا بگم یکی از انتظارات اصلیه من اینکه که حجاب کامل داشته باشی، حالا نه چادر لزوماً، و اینکه در برابر نامحرم لباسی که جلب توجه کنه و تن نما باشه نپوشی حالا میخواد پدر من باشه یا برادر من باشه یا پسر خاله پسر عمه ... هرچی.... و اینکه موهات رو بپوشونی، خب این لحن گفتن درسته؟ و اینکه به این دلایل من به امام و انقلاب و هدفشم اعتقاد دارم ....
    مورد 8 هم اگر باهاش صحبت کنم ممکنه تاثیر داشته باشه؟!

در کل ما به درد هم میخوریم؟
    اول هم میخوام با مادرم در میون بزارم

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

ازدواج با دختری که حجابش پیش فامیل کامل نیست/روش خواستگاری از دختر فامیل

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 9

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    890
    حضور
    31 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4646

سلام

1.من سعی میکنم ولایی باشم، عاشق شهدا و امام رهبرم هستم.... ولی ایشون شاید اهل خوندن جک هایی درباره مثلا امام باشن، بر اساس چیزی خودم دیدم ، اما اهل نماز روزه و حلال حرام هستن
    اینکه ایشان چنین جک هایی می خواند یا حتی می فرستند دلیل بر ولایی نبودن ایشان نیست. ممکن است کار ایشان از روی جهالت باشد. لذا باید این مورد طی جلسات خواستگاری بررسی شود. نظرشان را در مورد ولایت و ... بپرسید و بعد جمع بندی کنید. اگر در اصل مسئله مشکلی نداشت، در مورد این جک ها بعدا می توانید با او صحبت کنید و به ایشان بگویید که این کار درست نیست و ...

2.برای حجاب، به ویژه چادر خیلی ارزش قائلم و همیشه آرزو داشتم که همسرم چادری باشه. ایشون چادر نیستن، آرایش نمیکنن، لباس زننده و جلف هم نمیپوشن، اما تو جمع خانوادگیمون، مثلا شالش عقب رفته جلو موهاش معلمومه! ولی موهاشون رو بیرون نمیریزن یا نصف سرشون معلوم باشه، این تو جمع خانواده اینطوره.... مثلا چیزی که خیلی ناراحتم کرد با بلوز شلوار یکبار که خونه شون رفته بودیم اومد در جمع نشست... فکر میکنم لباسش میبایست گشاد تر میبود
    ولی در بیرون اینطور نیستن، دلیل این هم شاید بخاطر این باشه که ما خیلی رفت و آمد داشتیم باهاشون، مخصوصا خودم خیلی رفت آمد داشتم، اما بزرگتر که شدیم خیلی کم شد.... و با ما شاید اینطور احساس راحت بودن میکنن! البته من اینو تایید نمیکنم اصلا
    اگر مسئله حجاب و به خصوص چادری بودن برای شما اهمیت زیادی دارد بهتر است همین الان قید ازدواج با ایشان را بزنید چون اختلاف نظر در این مسئله برای شما مشکل ساز خواهد. اما اگر حجاب ایشان به طور کلی مورد رضایت شماست و فقط با نوع پوشش پیش فامیل مشکل دارید، می توانید این مسئله را در جلسات خواستگاری مطرح کنید و به تفاهم برسید. منتها در هر صورت باید خودتان را آماده یک مقدار کم کاری ایشان در این زمینه بکنید؛ چون کسی که تا به حال نوع حجابش اینگونه بوده نمی تواند یکدفعه کاملا تغییر کند و طبق میل شما عمل کند. حتی ممکن است بعد از مدتی نتواند آنگونه که شما می گویید عمل کند. لذا شما باید در همین ابتدا ایشان را با خصوصیات فعلیش بررسی و انتخاب کنی که اگر احیانا تغییر نکرد به مشکل نخوری.

3.از اونجا که در روایت داریم میخواین زن بگیرید ببینید برادر های دختر چه کسانی هستند، چون دایی رو بچه تاثیر میزاره، برادرشون انسان نمازخون، اهل روزه گرفتن، مثلا احیای شب قدر .... هستن، ولی خب! اهل ولایت انقلاب این چیزا نیستن! اینم دلیل مهمیه برام، البته آدم خوبیه ولی شاید اشتباه دیگران بوده که ایشون به این درجه از هدایت نرسیده... ولی خب من قرار نیست با برادرش زندگی کنم، در همین حد که گفتم که بدونید
    همانطور که خودتان هم اشاره کردید داشتن خصوصیات گفته شده برای ایشان به عنوان دایی فرزند آینده شما بد نیست؛ هر چند اگر کامل باشد بهتر است. منتها باید این مسئله را هم در نظر داشت که همه خوبی ها با هم یکجا جمع نمی شود و لذا چاره ای جز چشم پوشی از بعضی نقاط منفی که البته اهمیت آن در اولت اول نیست نمی باشد.

4.ایشون فکر میکنم کم توقع باشن
    6.اعتقادات من و پدر ایشون خیلی نزدیکه
    9.ایشون اهل رابطه با نامحرم و شوخی و صحبت با نامحرم حتی پسر های فامیل هم نیستن، با من و یکی دیگه از پسرهای فامیل که اون کوچکتره ازش بخاطر رفت آمد زیادی که بینمون بوده اگر کاری باشه صحبت میکنند

این ها نقاط مثبت و خوبی است

5.فکر میکنم خانواده هامون خیلی هم کفو هست ، و اینکه از زندگی هم خبر داریم، و در جلسه خواستگاری خیلی چیزا برامون از قبل مشخصه....
    بله این خوبه؛ ولی نباید اکتفا کرد. حتما بررسی های لازم را به خصوص در مورد خصوصیات اخلاقی و رفتاری طرف انجام بدید.

7.چون ارتباط خانوادمون خوبه، میترسم اگر وصلت صورت نگیره، حالا به هر دلیلی، مثلا اینکه ما به هم نخوریم یا به علت ازدواج فامیلی نتونیم بچه دار بشیم در نتیجه ازدواج نکنیم.... رابطه خانواده ها به هم بخوره ...
    جایی که طرف فامیل است از این جهت باید بیشتر احتیاط کرد چون به هر حال احتمال ایجاد کدورت هست. لذا شما تمام سعی خود را بکنید که قبل از هر اقدامی شناخت بیشتری از ایشان پیدا کنید تا احتمال منتفی شدن ازدواج بعد از خواستگاری به حداقل برسد. مانعی ندارد که شما مسئله را با مادرتان یا هر کسی که فکر می کنید می تواند در شناخت ایشان به شما کمک کند در میان بگذارید و به او هم این دغدغه را بگوید و از او بخواهید در شناخت ایشان به شما کمک کند. با این حال شما برای اینکه طرف و خانواده اش را آماده کرده باشید، می توانید همان اول طوری که مشکلی پیش نیاید مستقیم یا غیر مستقیم(از طریق مادر یا واسطه) بگوید که هر چند خانواده ها از هم شناخت دارند اما ما از همدیگر شناختی نداریم و برای همین از شما می خواهیم که در این شناخت به ما کمک کنید. اگر اخلاق و رفتار و روحیات ما با هم جور نباشد نباید ازدواجی صورت بگیرد چون آینده خوبی نخواهد داشت. برای همین به آنها بگویید که تا وقتی چیزی حتمی نشده نباید کسی از این ماجرا بویی ببرد. نه ما می گوییم و نه شما بگویید. بعد هم اگر ازدواج جور نشد بهترین حالت این است که شما و خانواده تان خیلی عادی برخورد کنید؛ انگار که اصلا اتفاقی نیفتاده تا کم کم این مسئله فراموش شود. این تاپیک را مطالعه کنید: چگونگی مطرح کردن ازدواج فامیلی با اقوام

8.من اهل آهنگ گوش دادن نیستم، ولی ایشون گوش میدن، از این آهنگ هایی که دخترا گوش میدن! تو کامپیوترش قبلا دیدم... خب این رو فرزند و زندگی تاثیر میزاره ....
    بله گوش دادن به موسیقی عواقب بدی دارد؛ منتها همانطور که قبلا عرض کردم همه خوبی های یکجا جمع نمی شود. شما باید ایشان را به طور کلی مورد بررسی و قضاوت قرار دهی. یعنی اگر اعتقادات را 100 در نظر می گیرید، شما مجموعه ای از رفتارهای دینی و اعتقادی را باید بررسی کنید و بعد نمره نهایی را ببینید. اگر نمره ایشان با شما خیلی فاصله داشت طرف مورد مناسبی نیست؛ اما اگر فاصله کم بود می تواند مورد مناسب باشد؛ چون در هر صورت تناسب صد در صدی ممکن نیست. با این حال اگر این مسئله برای شما یک خط قرمز است، یا باید در جلسه خواسگاری به تفاهم برسید و یا اینکه کلا بیخیال ایشان شوید.

خب من اگر موارد 1 و 2 که اصل کار هستن رو باهاشون در میون بزارم مشکلی پیش میاد؟
    مثلا بگم یکی از انتظارات اصلیه من اینکه که حجاب کامل داشته باشی، حالا نه چادر لزوماً، و اینکه در برابر نامحرم لباسی که جلب توجه کنه و تن نما باشه نپوشی حالا میخواد پدر من باشه یا برادر من باشه یا پسر خاله پسر عمه ... هرچی.... و اینکه موهات رو بپوشونی، خب این لحن گفتن درسته؟ و اینکه به این دلایل من به امام و انقلاب و هدفشم اعتقاد دارم ....
    مورد 8 هم اگر باهاش صحبت کنم ممکنه تاثیر داشته باشه؟!
    همانطور که عرض کردم شما نباید به امید تغییر پیش بروید. ممکن است حرف های شما را قبول کند و ممکن هم هست قبول نکند یا حتی قبول کند ولی عمل نکند. لذا شما باید ابتدائاً ایشان را همانطوری که هست بپذیرید و بعد برای اصلاحش تلاش کنید. اگر اصلاح شد که چه بهتر؛ اما اگر نشد باید بتوانید به زندگی با ایشان با همان شرایط ادامه دهید.

لذا با در نظر گرفتن این نکته شما در مورد نقاط اختلافی در جلسات خواستگاری با ایشان صحبت کن و سعی کن به تفاهم برسید. لحن صحبت هم بهتر است طوری باشد که مورد پذیرش ایشان واقع شود. مثلا در مورد حجاب می توانید به ایشان بگویید نظر شما در مورد حجاب چیست؟ بعد علت اینکه در جمع های فامیل کمتر حجاب را رعایت می کند بپرسید. شما با سوال و جواب، هم می توانید از نوع افکار ایشان مطلع شوید و هم اینکه افکار ایشان را به آن سمتی که می خواهید هدایت کنید و ببینید مورد پذیرش او واقع می شود یا نه؟

در کل ما به درد هم میخوریم؟
    اول هم میخوام با مادرم در میون بزارم
    بستگی به این دارد که نقاط اختلافی گفته شده تا چه حد برای شما اهمیت داشته باشد. اگر خط قرمز های شما باشد، خیر ایشان مناسب شما نیست؛ اما اگر اهمیت آن ها به قدری نیست که چنین خصوصیاتی برای شما غیر قابل تحمل باشد، در صورتی که در زمینه های دیگر با هم تناسب داشته باشید ایشان می تواند مورد خوبی برای شما باشد.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ در ساعت ۱۶:۱۹

7. صلوات ها 20

علاقه
    تحول و دگرگونی
    نوشته
    203
    حضور
    7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    765

نقل قول نوشته اصلی توسط ابن-الخمینی نمایش پست ها
    به نظر میرسه باید به اندازه ی مخالفت طرف دقت کرد چون برای بیش از 90 درصد اونهایی که میگن ولایت فقیه رو قبول نداریم اصل ولایت فقیه جا نیفتاده و وقتی امری با شکمشون تعارض کنه عقلشون تعطیل میشه و شکمشون بهشون دستور میده و اگه چند تا سوال ازشون ببرسی جوابی برای گفتن ندارن.علت اصلیه این هم به نظرم کمیه مطالعه ی مردم و وابستگیه زیاد به مادیات و دنیاست که میزان اصلیشون امور دنیویه که اگه دنیا تو امری بهشون جواب مثبت داد امور اعتقادیشون رو هم همونطور تفسیر میکنن.
    حالا تو این مسئله هم اگه کسی تو این حد باشه شاید زندگی باهاش سخت باشه چون تنها بحث ولایت فقیه نیست بلکه تو خیلی چیزهای دیگه هم همین مشکل بیش میاد.
    بعضی ها هم چون دوستها و رفقاشون میگن ما ولایت فقیه رو قبول نداریم این ها هم چون کم نیارن طبق جو دوستان و خانوادشون مخالفت میکنن. به نظرم شاید اینها رو راحتتر یشه قانع کرد.
    بعضی ها هم مطالعه کردن، و میگن قبول نداریم اینها هم بعضی هاشون احساس میکنم غرور علمیه زیادی دارن و احساس میکنن با قبول نکردنشون خیلی روشنفکرن و بعضی ها هم واقعا به این نتیجه رسیدن. به نظرم با دسته ی اول هم زندگی خیلی سخت باشه ولی دسته ی دوم فکر نمیکنم زیاد سخت باشه.
    هر چند تو دسته ی دوم هم باید دقت کرد چون بحث ولایت فقیه به قول یکی از اساتید از بدیهیاته و اگه آدم بهش توجه داشته باشه براش یقینی میشه ( البته ایشون شوخی میکردن و مبالغه میکردن تا (...
    یا علی

9. صلوات ها 6

نوشته
    292
    حضور
    6 روز 3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    999

سلام
    به نظرم مورد خوبیه مخصوصا که اعتقاد دارن و همدیگه رو میشناسید و ...
    ممکنه همچین موردی بعدا گیرتون نیاد

11. صلوات ها 4

نوشته
    130
    حضور
    15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    584

من ایشون یه نظر نگاه کردم ببینم حجابش چطوره.... چون چند سالیه که سعی کردم نگاه نکنم دقیق وضعش یادم نبود.....
    دیدم موهاش بیرونه، و مانتوش کوتاهه و شلوارش هم خوب ندیدم اما فکر میکنم تنگ بود، اما نه در حد ساپورت
    اینایی که میگم در حد خیلی بی حجاب نبود که ضایع باشه خیلی، ولی خب .............................
    ولی ایشون همونطور که گفتم اهل نماز روزه هستن، مثلا میدنم ماه رمضونا رو روزه میگیره ..... دیگه بقیه اش رو نمیدونم

از نظر اینکه وفادار هست و پاک مونده تا حالا ، خیالم جمع هست، و اینکه سر سفره پدر مادرش بزرگ شده، و اهل ماهواره و این چیزا نیست

مثلا میدونم خودش اهل راهپیمایی رفتن قدس 22 بهمن و غیره نیست
    ولی خب وضع حجاب منو اذیت میکنه

اصلا من دارم سخت گیری میکنم یا نه؟

13. صلوات ها 4

نوشته
    2,612
    حضور
    71 روز 7 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    218
    صلوات
    6003

نقل قول نوشته اصلی توسط ابن-الخمینی نمایش پست ها
    من ایشون یه نظر نگاه کردم ببینم حجابش چطوره.... چون چند سالیه که سعی کردم نگاه نکنم دقیق وضعش یادم نبود.....
    دیدم موهاش بیرونه، و مانتوش کوتاهه و شلوارش هم خوب ندیدم اما فکر میکنم تنگ بود، اما نه در حد ساپورت
    اینایی که میگم در حد خیلی بی حجاب نبود که ضایع باشه خیلی، ولی خب .............................
    ولی ایشون همونطور که گفتم اهل نماز روزه هستن، مثلا میدنم ماه رمضونا رو روزه میگیره ..... دیگه بقیه اش رو نمیدونم

از نظر اینکه وفادار هست و پاک مونده تا حالا ، خیالم جمع هست، و اینکه سر سفره پدر مادرش بزرگ شده، و اهل ماهواره و این چیزا نیست

مثلا میدونم خودش اهل راهپیمایی رفتن قدس 22 بهمن و غیره نیست
    ولی خب وضع حجاب منو اذیت میکنه

اصلا من دارم سخت گیری میکنم یا نه؟
    سلام , من با خوب یا بد بودن این دختر خانوم عزیز کاری ندارم چون نمیشناسمشون
    ولی به نظرم دارید سعی میکنید به خودتون بقبولونید که این دختر خوبه ومناسب برای ازدواج.
    اگر همه ی ما بگیم این دختر خوب نیست نرید سراغش شما چه کار میکنید؟

آنچه را که در مزرعه ذهن خود کاشته‌اید درو خواهید کرد
    «You will reap what you plant in your minds farm»

15. صلوات ها 7

نوشته
    130
    حضور
    15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    584

حرف شما درسته، ببینید مزیتی که داره اینه که میشه اعتماد کرد، اما ازدواج با غیر فامیل خودش کلی مشکل داره ، هم من شاید نتونم اونطور که باید روراست باشم، هم طرف مقابل
    اما در این مورد این مشکل وجود نداره و خیلی کار راحت شده. مشکل من بیشتر با حجابشه، بقیه چیزها رو فکر کنم بتونم قبول کنم. اخلاق و تحصیلات و هم کفو بودن .... خب اینا خیلی چیزای مثبتیه، ارزش داره روش فکر کنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirabdi نمایش پست ها
    به نظرم مورد خوبیه مخصوصا که اعتقاد دارن و همدیگه رو میشناسید و ...
    سلام، یعنی نماز روزه کافیه؟ فکر نمیکنم به تنهایی ملاک باشه

17. صلوات

نوشته
    292
    حضور
    6 روز 3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    999

سلام، یعنی نماز روزه کافیه؟ فکر نمیکنم به تنهایی ملاک باشه
    سلام
    در حالت کلی کافی نیست ولی با این وضع بله کافیه

19. صلوات

نوشته
    130
    حضور
    15 روز 14 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    584

حالا من این موارد رو میگم شاید بگید دارم به خودم می قبولونم! که آدم خوبیه.
    البته شاید درست بگید.
    ولی ایشون معاند نیست، که تا بشینه بگه مرگ بر ولایت فقیه اینا مملکت رو گند کشیدن، خوردند، بردند..... در صورتی من با آدم اینطوری هم برخورد داشتم، تا قیافه ما رو میبینند یادشون میافته که باید یه چیز مخالفی بگن.... این مدل رو اصلا نمیشه تحمل کرد
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirabdi نمایش پست ها
    در حالت کلی کافی نیست ولی با این وضع بله کافیه
    ببیند من شاید با این وضع کنار بیام. اما یه چیز مهم تری رو هم در نظر میگیرم، ایشون قراره مادر فرزندان من بشن، بچه هایی که شاید نسل من رو سالها ادامه بدن، نمیدونم چند سال ولی خب باعث میشه تحت تربیت والدین به ویژه مادر باشن، بعد اون دنیا برامون ثواب یا لعن بفرستند.... شوخی کردن با ارزش های امام شاید عاقبت بخیری نیاره، هرچند از رو عناد نباشه و از روی جهالت باشه .... ولی خب این خطرناک نیست؟

21. صلوات

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری