صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زندگی با طلبه رمانتيك و شوخ

نوشته
    328
    حضور
    5 روز 5 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2319

زندگی با طلبه رمانتيك و شوخ

راستش خيلي دلم گرفته هيچ جا رو مثل اينجا امن نديدم تا درد و دل كنم چون اينجا هيچ كس من رو نميشناسه راحت ميتونم حرف بزنم
    ديگه از طعنه و كنايه و تيكه اومدن فاميل خسته شدم هنوز يه ماه نشده كه عروس شدم ولي انقدر دلم شكسته از قضاوت ها كه زندگيم رو به خودم و همسرم زهر كردم
    همسر من طلبه هستن و بسيار مؤمن
    اما ويژگي شخصيتيشون اينه كه بسيار شوخ طبع هستن و البته رومانتيك ، حتي تو جمع مدل رفتار شون با من جوري هست كه خيلي نگاه ها به سمتمون مياد
    من خودم آدمي هستم كه حريم شخصي و عمومي رو مهم ميدونم همسر من هم درسته بسيار عاطفي هست و عاطفه اش رو تو جمع بروز ميده ولي اصلا سبك بازي در نمياره و خطوط قرمز رو حفظ ميكنه
    اما مشكل اينجاست كه بقيه اين رفتار و اين مدل رابطه ما رو مصداق بي قيدي و بي ايماني ميدونن و مدام تيكه بهمون ميان
    به خصوص اينكه من و همسرم چهار سال تصميم به ازدواج با هم داشتيم و نمي ذاشتن اينكه ايشون به اصطلاح عاشق شده بود رو همه ميكوبوندن تو سرش كه شيطون گولش زده و اين حرف ها در حالي كه همسرم بسيار مذهبي و خوش قلب هست و من مطمئنم جنس علاقه اش به من اصلا چيزي نبود كه بقيه فكر ميكردن
    خلاصه با هزار مكافات ازدواج كرديم ولي باز هم حساسيت ها از بين نرفت بلكه بدتر هم شد
    چند تا مثال ميزنم
    ايشون تا من تو مهموني ها سر سفره نيام غذاش رو شروع نميكنه حتما هم بايد كنار من بشينه هربار كه اين اتفاق ميوفته مادر يا خواهر همسرم با حالت كنايه ميگن از تو طلبه بعيده ! اين كار بچه قرتي هاست اين بارها اتفاق افتاده من هميشه به زور لبخند زدم و بغضم رو خوردم
    يا همسرم عادت به خريد گل داره هر دفعه ، مادر شوهرم بار اخر با تشر بهش گفت پول هات رو به اين قرتي بازي ها نده
    همسرم هر وقت من صداش ميكنم با يه لفظ خاصي جواب ميده يكبار كه گفت مادر همسرم كه از قضا زنداييم هم هست با تشر بلند تو جمع گفت مراعات كن تو جمع طلبه نبايد حتي اسم همسرش رو بياره تو جمع !!!!! من اون موقع انقدر دلم شكست كه رفتم تو اتاق گريه كردم
    از طرفي با خانواده همسرم تو يه ساختمون زندگي ميكنم و اين رفتارها بارها تكرار ميشه انقدر تكرار كردن كه فكر ميكنم شايد واقعا زشته يه طلبه رومانتيك و شوخ باشه
    اين روزها كارم شده گريه نميدونم عكس العمل درست چيه تا الان همش سكوت كردم و اصلا به همسرمم بروز ندادم ولي همه فهميدن كه دلخور هستم
    به نظرتون چه جور رفتار كنم ؟ چي جواب بدم ؟ همين طور سكوت رو ادامه بدم ؟ تروخدا كمك كنيد واقعا شوكه شدم از برخورد هاشون ....
    دختران پوشيه زن

http://www.askdin.com/group163.html

دفاع از حجاب فاطمي

2. صلوات ها 22

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 14 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58282

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151456

سلام بر شما خواهر گرامي
    خب تبريك عرض مي كنم ورودتان زندگي طلبگي.
    خب درباره اين كه واقعا چه رفتارهايي طلبگي است و چه رفتارهايي طلبگي نيست واقعا لازم است زندگي اين صنف را در نظر بگيريم به خصوص زندگي اساتيد اخلاق و توصيه هاي آنها را.
    در يك تست و آزمون مختصر خودتان مي توانيد رفتارهاي تان را محك بزنيد. تصور كنيد امام زمان سلام الله عليه ناظر رفتار شما هستند ببينيد چه نمره اي به شما مي دهند. دقت كنيد لبخند رضايت مي زنند يا نفس عميق حاكي از دلخوري مي زنند.
    امام صادق عليه السلام فرمودند مايه زينت ما باشيد نه مايه ننگ و آبرو ريزي چون شما به ما منتسب هستيد.
    خواهر گرامي! از نظر عاطفي خانم مي ميرد براي شوهري كه به او عشقش را ابراز كند. به قول امام صادق وقتي مردي به زنش بگويد عاشقتم اين حرف از قلب او هرگز بيرون نمي رود. ولي بايد در نظر بگيريم كه اين رفتارها از وقار و متانت كم نكند. امام نيز در حد متعادل با همسرشان شوخي مي كردند و كلمات عاطفي مي گفتند.

ارزيابي
    گاهي ما به دليل هيجان هاي مثبت مانند شادي سطح بينشمان پايين مي آيد و اوائل ازدواج اين هيجان بالا است ممكن است زن و شوهر رفتاري انجام دهند كه بعدا خودشان تعجب كنند كه چرا ما در جمع اين گونه عمل مي كرديم. اجازه بدهيد با مثال ديگري منظورم را بيشتر توضيح بدهم. وقتي خدا به زن و شوهري فرزندي عطا مي كند طبيعي است كه ايشان بعد از ماه ها انتظار پر از شادي و لبريز از خوشي باشند و پروانه وار دور نوزاد بچرخند و او با شعف او را به فاميل و دوستان نشان دهند و از زيبايي او بگويند در حالي كه واقعا ممكن است او به نگاه عرفي زيبا هم نباشد. و بعدا هم كه والدين فيلم يا عكس روزهاي نخستين زندگي فرزندشان ببينند اعتراف كنند كه زشت بوده و هر كدام از زن و شوهر بگويند زشتي او به خانواده همسرشان رفته است.
    شما بعد از سال ها انتظار طبيعي است كه اين طوري در كنار هم شاد باشيد
    اساسا زندگي ديني با شادي و نشاط همراه است و غيراز اين باشد واقعا جاي سؤال دارد.
    ولي بزرگوران! زود در برابر تذكرها گارد نگيريد و مقاومت نكنيد. به تعبير قرآن بشنويد و بسنجيد اگر خوب بود به عنوان هديه بپذيريد. گاهي رفتارهاي ما از نظر اخلاقي ممكن است براي ديگري مشكل ساز باشد. مثلا اگر خواهر شوهر شما ازدواج نكرده باشد ممكن است واقعا اين رفتارها سبب اذيت او شود
    يا گاهي ممكن است حضور نامحرم در جمع باشد و اين نگاه به اين رفتارها كند و از نظر اخلاقي يا شرعي مشكل ساز باشد.

خلوت خود
    با توجه به نكات بالا بهتر است بدون مقاومت به ارزيابي رفتار خود بپردازيد و ارتباطات عاشقانه خود را در حد متعارف نگه داريد و بيشتر آن را در زندگي دو نفره خود خرج كنيد.

تذكر:
    1- زندگي خانوادگي تمريني است براي حضور در يك جامعه بزرگ و بزرگتر شما به لطف خداوند و عنايت امام زمان قرار است در اين مسير نماد باشد و رسالت نماد ديني سنگين است. نبايد چيزي به نماد بودن و الگو بودنشان لطمه بزند همان گونه كه ما نسبت به وسائل زينتي و حساس دقت مي كنيم تا آسيب نبينند. از سويي ديگر بايد اين روابط را به عنوان فرصتي براي رشد اخلاقي و ارتقا معنوي در نظر بگيريد چون اخلاق اجتماعي ما پايه هايش در زندگي خانوادگي و زناشويي شكل مي گيرد. بنابراين صبور باشد و در برابر به خاطر نعمت اين زندگي شكر گذار باشيد و صدقه دهيد و هميشه خود را در محضر امام زمان در نظر بگيريد.
    2-با همسرتان شبي ده دقيقه يا يك ربع كتاب آداب الطلاب و بعد احاديث الطلاب را مطالعه كنيد.
    3- نرم افزار تافته جدانابافته را از سايت دانلود كنيد و بخش عايق هاي تبليغي را مطالعه كنيد.
    4- دقت كنيد اگر متعادل باشيد كه خوب است ولي اگر افراط كرده باشيد بازسازي گذشته و نگرش ديگران دشوار است. بنابراين در تنظم رفتارها و هيجانها دقت بيشتري كنيد.
    موفق و مؤيد باشيد

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ در ساعت ۰۱:۰۶
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151456

1-راه و رسم طلبگی،محمد عالم زاده نوری هفت جلد است در باره طلبگی

2-میقات سبز،آیت اله هادوی تهرانی،قصد الهی در طلبگی

3-مباحثی در مورد حوزه،آیت اله مصباح یزدی،وظایف روحانیت و طلبه و دروس آن و نظام حوزه و...

4-آداب الطلاب،آِیت اله مجتهدی تهرانی (شاکر برخودار فرید)،توصیه های اخلاقی به طلاب

5-آفات الطلاب،آِیت اله مجتهدی تهرانی (شاکر برخودار فرید)،توصیه های اخلاقی به طلاب

6-سیمای آرمانی طلبه در نگاه رهبری،محمد عالم زاده نوری،توصیه های امام خامنه ای به طلاب

http://www.talabegi.com/

9. صلوات ها 8

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151456

11. صلوات ها 9

نوشته
    61
    حضور
    6 روز 56 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    293

سلام خدمت شما
    به نظر من نزارید این تیکه هایی که به شما میندازن تو دلتون جمع بشه.
    به خاطر اینکه وقتی جمع بشه و دیگه لبریز بشه شما با یه حرکت کاری میکنید که شاید تا مددت ها پشیمون این حرکتتون بشین.
    به عنوان مثال,مثلا مادرشوهر شما یه چیزی به شما میگه و از اونجا که شما هی تو خودتون میریختین و هیچی نمیگفتین ناگهان صبرتون لبریز میشه و یک واکنش بسیار شدید نشون میدین که شاید عواقب خیلی بدی داشته باشه.
    برای اینکه این حرفا توی خودتون لبریز نشه به شوهرتون بگین با مادرشون و خواهرشون صحبت کنن و دست از این کارا بردارن.
    ان شاء الله حضرت فاطمه زهرا مشکلتون حل کنن

13. صلوات ها 5

علاقه
    تحول و دگرگونی
    نوشته
    203
    حضور
    7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    765

شاید دلیلش حسادتهای زنانه باشه...
    شوهر شما وقتی پیش خواهر و مادرش خیلی به شما محبت میکنه این حسادت به وجود میاد، حتی نباید پیش مادرش از شما تعریف کنه، چون باعث حسادت می شه و ...
    و شاید هم دلیلش چیز دیگه ایی باشه
    هر یک از ما می توانیم قدمی برای پیشرفت اسلام و جامعه اسلامی برداریم...

15. صلوات ها 2

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,400
    حضور
    76 روز 22 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6565

نقل قول نوشته اصلی توسط م.ح. نمایش پست ها
    شوهر شما وقتی پیش خواهر و مادرش خیلی به شما محبت میکنه این حسادت به وجود میاد، حتی نباید پیش مادرش از شما تعریف کنه، چون باعث حسادت می شه
    این چه ربطی داره ... یعنی مادرشوهر ایشون نمیدونه محبت بینشون از یه جنس دیگه س و نمیتونه انقدر درک کنه؟؟؟
    پس اینجوری هچ زن و مرد جوونی نباید بهم ابراز علاقه کنن که مبادا باعث حسادت مادرو خواهر پسره بشه !!!!!

به نظر من اهمیت نده ... اینجوری فکر کن که اونا فقط نمیخوان شما زیاد سر زبونا بیفتین....
    و خب طرز فکرشون فرق میکنه مثلا به خاطر تفاوت سنی ... و شایدم واقعا حسادت باعث میشه این چیزا رو حق تو ندونن ....
    ولی خب تو مثبت فکر کن اینکه نمیخوان زیاد تو جمع جلب توجه کنین ...
    انقدر حساس نباش.... و اونا رو هم حساس نکن ...
    میگن تو جمع اینکارا رو نکنین خب نکنین واقعا انقدر سخته؟؟؟
    تو خلوت دونفره خودتون جبرانش کنین ...
    گل خریدن،محبت شوهرت بهت توی جمع، همه اینا فقط باعث شده تو به حرف بقیه فکر کنی و ناراحت بشی؟؟
    هیچوقت فکر نکردی این حرفا روی شوهرتم تاثیر میزاره دیگه، پس چرا باز ابراز میکنه؟؟؟ چون علاقه ش بهت بیشتر از این حرفاست وهرچیم بگن باز واسش اهمیت نداره و کار خودشو میکنه...
    تو هم جوری دوستش داشته باش که این حرفا واست بی اهمیت باشه به خاطر اون ...
    این به اون در نه؟؟؟
    واقعا کدوم مهم تره همسرت یا حرف بقیه؟؟ اگه جواب همسرته پس سعی کن نشنیده بگیری و اصلا اهمیت ندی ... یا نهایتا بگی چشم و فراموش کنی و بگذری ... فک کن اونا تو سن تو نیستن و درکت نمیکنن ...
    مث زمان مجردی یعنی پیش نیومده پدرمادرت چیزی بگن و تو فقط بگی چشم بااینکه باهاشون هم عقیده نیستی؟؟؟ اونجا ازشون به دل میگیری؟؟ بحث میکنی؟؟... یا ترجیح میدی بگی چشم و کار خودتو بکنی باز
    اینجام همین کارو کن ...
    چرا حرص میخوری واسه این چیزای الکی!!!!!!!!!!!

ویرایش توسط ترگل : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ در ساعت ۱۴:۰۷

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

17. صلوات ها 5

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

سلام
    من کارشناس نیستم ولی به نظر من مشکل شما یک راه حل ساده داره

خوب رمانتیک بازی ها و عشق ورزیهاتون رو توی جمع انجام ندید، چه الزامی هست که وقتی شما همسرتون رو صدا میکنید با لحن خاصی جواب بده یا اینکه سر سفره غذا حتما منتظر شما بشه توی جمع؟

اونکه عاشق شما هست ، خوب پس بهش بگید اگه واقعا دوستتون داره توی جمع هیچ حرکت و رفتار تحریک امیزی انجام نده در عوض در خفا و خلوت خودتون جبران کنه.

موفق باشید.

19. صلوات ها 5

نوشته
    698
    حضور
    12 روز 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1314

اتفاقا خیلی خوبه ایشون اینقدر محبت دارند
    ایرادی نداره
    شما یه گوش در کنید یکی رو دروازه
    امام زمان هم ظهور کنند هستند ملتی که حرف بزنند
    خودتون باهم خوب باشید بقیه مهم نیستند
    این از حسادت است سرکار خانوم
    سعی کنید جواب متقابلی به همسرتون بدید تا این روند همیشگی باشه
    مهم نیست چه سنی داری هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر .

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)